Snažilky o mimi od půl roku a více

misa.ottovka
11. srp 2008

Ahojík, je tady nějaká snažilka, která se snaží více jak půl roku, ale současně méně jak jeden rok čili do doby, než se začíná něco poprvé řešit???????? 🙂

luccii
11. srp 2008

miso, neni pravda, ze se neco resi az po roce... kdyz jsou nejake problemy, ci kdyz si zazadas, je mozne udelat nektera vysetreni drive - treba hormonalni profil, spermiogram... my se snazime od prosince a HP mi delala ted a na spermio jde manza v zari... ted dostavam lek na ovulku

misa.ottovka
autor
11. srp 2008

Ahoj Lucii, tak to asi záleží na doktorovi, ta moje mi řekla že mam přijít až po roce ☹

luccii
11. srp 2008

miso, tak doktora zmen, protoze nejsem jedina, koho na vysetreni krve poslali driv nez po roce... a nebo na tom durazne trvej - je to tvoje zdravi, vase snazilkovani a doktor je tu od toho, aby ti pomahal! a nebo bys taky mohla jit do CARu, kde ta vysetreni taky delaji

misa.ottovka
autor
11. srp 2008

Tak my se snažíme "teprve" od března, ale HA jsem vysadila už loni v listopadu, a stále nic. I když je pravda,že teprve tenhle poslední cyklus jsem poprvé vysledovala jestli a kdy mám ovulku 😀 Tak já to teda zkusím, nechám tomu ještě do listopadu volný průběh a pak to začnu asi řešit, alespoŇ na ten HP viď....

A ty bereš něco na podporu ovulace?? Tys ji neměla??

luckamb
11. srp 2008

Ahoj holky my se snažíme od října - listopadu.

luckamb
11. srp 2008

A taky mi na gyndě řekli, že se to začne řešit až po roce. No každopádně tam jdu teď na konci srpna a jen tak se odbejt nenechám. 😉

jitie
11. srp 2008

ahoj holky,taky jsme snažilka delší dobu než půl roku, vlastně teď už je to rok..
Míšo fakt zkus na tom trvat, já už si taky teď vydupu všechny vyšetření!!

luccii
11. srp 2008

miso, to je rozumny tomu dat chvilku cas, zvlast pokud jsi zjevne v poradku... ja byla v breznu na laparce (nakonec to byl slepak, ale diagnostikovali mi i endonetriozu), od te doby MS chodila jen s vyvolavackou, takze jsem mela od te doby 3 asi 50denni cykly ☹ posledni 2 cykly jsem merila BT a ovu skutecne nemam... v krvi mi zjistili nadbytek testosteronu a kvuli chybejici ovulce mi dala MUDr. Clostibegyt - jak to s nim dopadne, uvidim uz za tyden... no a v zari jdeme do CARu - to je moje iniciativa, ale moje MUDr. to pri minule navsteve navrhla taky, takze to mam vlastne doporucene...

katuska23
11. srp 2008

miso to je pravda, pokud ty cítíš že není něco v pořádku, tak je blbost čekat rok. My se snažíme tři roky,to sem nepatří ale doktor se taky rozhoupal až po dvou letech. Zkusial bych BT,ovu testy a tak,abys zjistila jestli ovuluješ.Jak psala lucii horm.profil ti pomůže taky spoustu věcí zjistit a manžel může na spermio.

len
11. srp 2008

Holky, já sem sice nepatřím (nechci tu někoho strašit s délkou svého snažení 😉 ), ale na těch vyšetřeních bych trvala dřív jak po roce pouze tehdy, pokud by byly nějaké problémy (jako třeba u Luci)... Pokud máte relativně pravidelný MS cyklus a žádné jiné problémy, užívejte snažení, protože až do vás jednou začnou řezat a píchat a sát vám krev po litrech, nebude to mít konce 😉 A přitom valná většina holek do toho roka otěhotní (a zdaleka ne všechny do půl roku 😉 ). Maximálně bych po tom půl roce vyhnala partnera na spermiogram, to nikoho nezabije a 50 % potenciálních problémů bude nenásilně vyloučeno 🙂

misa.ottovka
autor
11. srp 2008

No len souhlasím s tebou, je pravda že potom už ženskou čekají jen samý opravdu nepříjemný vyšetření tak proč spěchat.........Já jen chtěla pokecat s holkama, který jsou na tom stejně..........jak to cítí ony a co (ne)dělají.....Já chci jít po 10 měsících aspoň na ten hormonální profil, a pak po roce poslat manžu na spermio....To je zatím všechno. Vím že mám obrácenou dělohu a zpožděnou ovulku tak nemůžu čekat zázraky hned 😉

len
11. srp 2008

Jasně, Miso, souhlas 🙂 Pokecejte, já už se tu nebudu motat, jenom jsem chtěla malinko poopravit to, že není dobrý doktor, který to začíná řešit až po roce, pokud nejsou nějaké problémy 😉 A držím palce, ať se k těm vyšetřením ani nedostanete 🙂

martek
11. srp 2008

halo, halo, uz jsem tady.... 😎

my se snazime od unora.... a jelikoz jsem mela v detstvi porblemy se stitnou zlazou, delela mi Dr. v cervecni hormonalni profil a vse bylo OK, tak ted jsem rozhodnuti, ze v zari pujde manzel na spermio....

misa.ottovka
autor
11. srp 2008

Len taky doufám, díky 🙂 A klidně zůstn i na téhle diskuzi, jsi vítaná!!!!!!!!!!!!

Ahoj Marti, jsem nevěděla že už máš hormonální profil za sebou!!!!!!!!!!!!!!!!

petra123
11. srp 2008

Miško další temá to je dobře 😀 ja od dubna ☹

marikap
11. srp 2008

Ahoj holky, snazime se sedm mesicu, zatim se nedari. Minuly mesic jsem byla u doktorky, tak mi slibila hormonalni profil, uvidime jak dopadne.

luckamb
11. srp 2008

No já měla cyklus jak hodinky, na začátku května jsem byla na vyvolávačce a od té doby v tom mám hroznej bordel. Navíc - na gyndu jdu na konci srpna, což je vlastně do října už kousíček a to už bude ten rok. takže bych mohla už mít nárok alespoň an něco, třeba na ten hormonální profil nebo já nevím.

luckamb
11. srp 2008

holky a na hormonální profil se bere krev?? a dělá se z krve?,

misa.ottovka
autor
11. srp 2008

Luci myslím že se dělá z krve.......Podle mně ti už doktorka udělá vyšetření víc, třeba jestli máš ovulku a tak.........nevím

katuska23
11. srp 2008

jojo z krve normálně ti klasicky naberou krev mezi 2-5DC 😉

luccii
11. srp 2008

doplnim katusku, hormonalni profil se dela 2.-5. DC a pak cca tyden po ovulce, kdy se testuje progesteron (ale nekteri doktori vas poslou jen na ten prvni odber)

katuska23
11. srp 2008

jůůů tak vidíš to mi nedělali 😠 😀

luccii
11. srp 2008

mne taky ne, ale reknu si o to, kdyby MUDr. zapomnela, protoze ja mam za sebou zatim jen ten prvni odber

misa.ottovka
autor
11. srp 2008

Holky nejlepší by bylo kdyby se nemusel dělat žádný odběr 😕

luckamb
11. srp 2008

jj, to by bylo ze všeho nejlepší. Tak to jsem na to zvědavá. A o to aby manžela poslali na spermio si musím požádat, nebo to říkají sami??

martek
11. srp 2008

aha, tak to me nedelali hormonalni profil...me jen brali krev, jestli mam v poradku hormon stitne zlazy a prolaktin 😅

luccii
11. srp 2008

vzdyt odber krve nic neni 😅

martek
11. srp 2008

vsak ja vim 😉
a o ten horm.profil si mam teda rict? asi uz dalsi cyklus, protoze dneska jsem 3DC.... a co presne tam zkoumaji???

misa.ottovka
autor
11. srp 2008

No mně teda nevadí ten samotný odběr krve to vůbec ne (na rozdíl od gyn.vyšetření), mně spíš vadí to, že ten HP vůbec musí být že nemáme to štěstí aby se zadařilo tak jak bysme chtěli 😒

Luci bud ti dá doporučení gyndařka a nebo jestli máte poblíž nějaký CAR tak se zkus zeptat tam, většinou berou i bez doporučení.

katuska23
11. srp 2008

martek al eto je horm.profil aspoň myslím? 😅 😕 mně ho dělali a zjistili že mám štítnou žlázu v pořádku a Prolaktin zvýšený?