Snažení půl roku a stále nic. Kdo to má stejně?

l22l
16. srp 2021

Ahojte
Je tu taky někdo, kdo se snaží delší dobu a stále nic? Já hned na 1.pokus biochemický a další pokusy marné, v minulosti jedno neplánované,které skončilo taky biochenickým :( začínám být trošku smutná a nervózní, jestli je mi to vůbec souzeno, ale vím, že se ženy kolikrát i snaží mnohem déle..
Beru kyselinu listovou a srovnal se mi hezky cyklus a MS přestaly být alespoň bolestivé :D má někdo nějaké další doporučení na nějaké vitaminy a pomocníky nebo jste to nechaly tak jak to má být a neřešily?

madaki31
16. srp 2021

@l22l půl roku není zas tak dlouho... Hlavně to moc neřešit, ikdyž chápu že se to lehko říká 😊
Já teda pp 9ti měsících snažení nasadila Inofolic a drahý zobal Drmek. No a za měsíc po biochemickém těhotenství se opět zadařilo a teď jsme v očekávání...

anetka9
16. srp 2021

Já brala hned od začátku kyselinu listovou a drmek, mužovi taky kup vitamíny (Fertilman), jinak po pár měsích jsem nahnala chlapa na spermiogram, ať je jasná aspoň jedna věc a neztrácíme čas, plus jsem si řekla o hormonální profil. To jsou takový základy, pokud by byl problém ve spermiogramu je naprosto zbytečný ztrácet rok či víc pokusy, u kterých je jasný, že se nepovedou. Já nejsem zastánce čekání min rok než se to začne řešit...kdybych to udělala, čekala bych na syna místo 16 měsíců dva a půl roku..🙂

andycr
16. srp 2021

My se snažíme 8 měsíců po revizi, ta byla v prosinci. Ale už to je rok od vysazení antikoncepce, co jsme si řekli, že chceme druhé. V září jdu na prevenci, tak doufám že to budeme řešit.

klokanka31
16. srp 2021

@l22l Já nemohla otěhotnět 12 let. Pak to bylo mimoděložní, biochemko, až třetí pokus vyšel. Neboj, taky se určitě dočkáš 🍀 jinak já brala jen listovku před druhým a třetím pokusem...

klokanka31
16. srp 2021

@l22l Jo a do manžela jsem strkala selen a zinek ☺

nikaorev
16. srp 2021

@l22l My se u prvního těhotenství snažili přes osm měsíců. Prodělala jsem asi tři mikropotraty (mám poruchu srážlivosti krve a bohužel to k tomu patří). Tenkrát jsem brala kys.listovou. Povedlo se až když jsem "vypnula mozek" a nechala to přírodě, začala jsem se soustředit na práci a slibované povýšení. Hned první cyklus se pak zadařilo 😁 Momentálně se snažíme o druhé, první pokus biochemické a teď to prostě nevyšlo.. Beru Femibion 1 a dnes jsem nasadila Gynex a opět to nechám přírodě 🙂

lennus
16. srp 2021

@l22l Do roku se to neřeší, u nás se první těhotenství povedlo po roce. Po půl roku mi alespoň dr udělala hormonální profil, test na štítnou žlázu a chlamydie. S každým dalším těhotenstvím to bylo rychleji. Nejlepší, ale náročná rada nemyslet na to, opravdu funguje, byla jsem těhotná čtyřikrát a vždy se to povedlo, když jsem se něčím odreagovala - vinný sklep, po dovolené, koupě letenek, výpověď 🤪

tasimia
16. srp 2021

@l22l my jsme čekali 9,5 let. Třikrát neúspěšné IVF, nikdy jsme se nedostali přes 12TT, brala jsem gynex, nosifol, listovku a další 😉. Půl roku je nic, měříš si Ovu?

lachipie
16. srp 2021

Taky se dočkáš. My jsme se snažili 5 let. Mezitím laparoskopie, IUI, IVF, imunologické vyšetření, genetika... Až když nám řekli, že pravděpodobně vlastní dítě mít nikdy nebudeme a my se s tím jakžtakž srovnali a zažádali o adopci, jeli na dovolenou, začali se bavit... tak to vyšlo. Teda bylo to 9 měsíců stresu. Porod byl strašlivě těžký, 32h kontrakce a nakonec akutní císař, ale syn i já jsme tady. Syn má zdravotní postižení, ale my všechno zvládneme a nic mi nenahradí tu radost z toho, že máme po tom všem vlastní dítě. Brala jsem Nosifol, kupovali jsme speciální lubrikační gely, cvičila jsem hormonální jógu atd... Už si nepamatuju co všechno jsem vyzkoušela... Ale až když nám řekli že se máme smířit s tím, že prostě nic, tak to vyšlo. Jasně, máme potíže, syn není zdravý a nikdy nebude, ale dá se s tím žít a hlavně je můj, moje krev, moje všechno a spolu my zvládneme cokoliv.,

majili
17. srp 2021

@l22l nam se povedlo po necelych dvou letech az po IVF. Vyzkousela jsem vsechno mozne i nemozne, utratila spoustu penez za blbosti jako caje, vitaminy, gely na poceti apod., rekla bych zbytecne. Jedine, co povazuju za dobre kroky u sebe, je brani po celou dobu kyseliny listove, po cca 2 mesicich jsem si zacala merit bazalani teplotu a sem tam udelala ovulacni test (vsechno probihalo, tak jak ma). Potom jsem to asi po 5 mesicich snazeni resila s gynekolozkou. Udelala mi hormonalni profil a pritel sel na spermiogam. Hormonalni profil byl v poradku, spermiogram zadna slava. Doktorka mi nasadila Clostilbegyt (nechapu - nesmysl, ovulovala jsem ukazkove, jen o par dni pozdeji, protoze mam cykly cca 32 dni, tak kolem 16 nebo 17 DC, ale doktorku jsem poslechla) a delala mi 3 mesice folikulometrii. Nevyslo. Pak uz jsme na to nemela nervy a bylo to po roce od zacatku snazeni a sli jsme do CAR, kde jsem si vyzadala veskera vysetreni (pruchodnost vejcovodu, imunologicke, geneticke). Nez byly vysledky, tak jsme neuspesne 3 krat podstoupili IUI a pak z imunologii vyslo, ze mam protilatky proti spermiim, takze bud brat Prednison a cca dalsiho pul roku cekat nebo jit do IVF hned. Tak jsme zvolili IVF a vyslo to.
Bylo mi 32 kdyz jsme zacali, ted je mi 34 a jsem v 7. mesici. Zalezi hodne na tom, kolik je ti let, ale zbytecne bych neutracela za vitaminy a podobne a spis napred resila pricinu. Zjistit jestli mas ovulaci, hormonalni profil ok a pritel spermiogram. Tim bych zacala a pak pripadne resit dal, ale zbytecne nekupovat bylinky a Nosifol a podobne veci, aniz by clovek vedel duvod, proc to nejde.

sami28
17. srp 2021

@l22l nám to trvalo 9 měsíců.. byla jsem dvakrát i na folikulometrii, brala utrogestan, ale nic, pak jsme si řekli, ze do sebe nebudu nic takovýho cpat, koupili jsme si Maca vitamíny s přítelem, zkusili Conceive gel a vyslo to 😊 teď jsem 27tt

glk
17. srp 2021

@l22l nám to trvalo 2 roky. Mezi tím 1 zamlkle. Po 2 letech jsem měla jít na hormonální profil a místo toho jsem volala, že mám pozitivní test. Vypustila jsem to z hlavy a už přemýšlela nad umělkem a povedlo se 😊 dnes máme krásného chlapečka.

katule1990
17. srp 2021

@l22l Půl roku není delší doba, je to úplně normální. Pokud vás extra netlačí čas, nechala bych tomu rok volný průbeh a snažila se nestresovat a neupínat se na to. Což se samozřejmě lehce řekne a hůř dělá. My jsme se snažili 3 roky, vyzkoušeli jsme taky kupu věcí (cvičení podle mojžíšové, vitamíny pro oba, měření bazální teploty, lubrikační gel na podporu početí, ovulační testy, 5x IUI, dovolená, zasnoubení, svatba atd.), nikdy nic nepomohlo. Nakonec se povedlo až po IVF.

ivivi
17. srp 2021

Já beru teď Drmek, předtím Gynex, ale ten absolutně nesedl. Ale já mám strašně nepravidelné a velmi dlouhé cykly po vysazení HA (123 dní, 41 dní, 93 dní). Pokud neotěhotním do konce roku nebo nesrovnají se mi cykly, tak už mě dr předává kolegovi, který se zabývá diagnostikou a léčbou neplodnosti. A ten by mi už nasadil hormony, zkontroloval se i manžel. 30 mi bude v únoru a manžel má o dva mín, ale nechceme to nechat zajít daleko. Radši řešit zavčas. Doufám ale, že Drmek opravdu zabere. Ted jsem byla u dr a byl to 20. den a že tam něco vidí. Což je rozhodně pokrok. Při minulé návštěvě jsem byla skoro 90. den a aktivita žádná.

andyskarsgard
17. srp 2021

S manželem jsme se snazily 10 let a nic... Pomohl mi az odbornik, psychicky jsem to nedavala. A pak prvni pokus ivf.

andycr
17. srp 2021

@ivivi a jak ho bereš? Já ho brala jeden měsíc a prodloužil mi cyklus. Po revizi je mám dlouhé, ne jako ty, a nepravidelné (37, 41, 54, 44) a doktor mi dal dva měsíce na srovnání s tím, že mi kdyžtak nasadí hormony. Bylo by to 9 měsíců od revize a rok po vysazení antikoncepce. První i druhé těhotenství rychle po třech a jedné menstruaci, ale to druhé skončilo revizí ve 12 tt.

marta000
17. srp 2021

Dobré jsou třeba i vložky od TianDe, viděla jsem hodně zkušeností a příběhu, že ženám pomohly při problémech otěhotnět. ☺️

Přeji hodně štěstí při snažení. 🌼

jiriiinka
17. srp 2021

Ahoj, ja to mela podobny..2x biochemicke těhotenství minuly rok..byla jsem zklamana ze to nejde a letos to skoro po roce vyslo..vzala jsem si v práci neschopenku byla chvili doma snazila se na to nemyslet a klaplo to

l22l
autor
17. srp 2021

Ahoj děkuji všem za odezvy, jste skvělé 🙂
Čas nás nijak extra netlačí, je mi 25 takže když bude dítko do 30 tak budu šťastná. Ovulaci si hlídám. Určitě to budeme ještě chvilku zkoušet a případně bych nás objednala oba na nějaký základní vyšetření. Jen mě to prostě hrozně mrzí, kor když mám v okolí příklady, kteří na svatbě řekly, že po svatbě chtějí očekávat holčičku a bum 9 měsíců po svatbě na světě holčička 😀😍 samozřejmě jim to moc přeju.
Děkuji za všelijaké tipy, určitě se tady inspiruju.
Hezky večer všem 🙂

baraskaska
17. srp 2021

Taky jsme se snazili pul roku, pak jsem zacala pit kontryhel a hlidat ovulaci bazalni teplotou a po 2 mesicich to vyslo. Pul roku je prd. Vezmi si ze na jedno otehotneni i pres to ze znas priblizne kdy je ovulace, je jen 20%. Resila bych az po roce 🙂

ivivi
18. srp 2021

@andycr zatim mesic. Beru dva rano vzdycky. Cekame, co to udela. Jinak me ty hormony cekaji taky.

kristousenecek
21. srp 2021

Holky ,my se snažíme asik už taky je to díl nez půl roku ,taky sem nesvá už vím ,ale snímá problémy je to mazec ;D ,taky chci jít už doktorovi ,v pondělí si vyzvednu macu tak snad se brzo zadari , Drnek a ni gynex mi nepomohl ....

l22l
autor
23. srp 2021

@kristousenecek jj o mace jsem slyšela, dokonce jedna verejne známá slečna co otěhotněla po roce přiznala že ke konci první co, tak brala macu

kristousenecek
23. srp 2021

@l22l ;),je fakt ;*,já byla na gynde sliznici mám prý 14mm a neví jestli je to začínají tehu ,jdu na krev zítra ,ale myslím si ,že spíš dojde červená ;),

l22l
autor
24. srp 2021

@kristousenecek třeba neee 😊😊😊 držím palce