Snažilky od ledna 2013

mufinka26
26. pro 2012

Ahojky, najde se tu snažilka co do toho jde už ted od ledna?? Plodné dny by mi měly vycházet na 7. ledna tak uvidíme 🙂

mvkoty
4. led 2013

@simasla zlatá moc děkuji....ony totiž ty účetná jsou trochu mimo takže jakmile chce něco navíc ony nevědí a tak protože jsou líné to dělat....a daňový roční si musí dělat sám, ony na to prý nemají čas.

simasla
4. led 2013

@mvkoty - tak ještě jedna oprava - dle zákona o dani z příjmů
Poplatníkovi, který vyživuje dítě jen jeden kalendářní měsíc nebo několik kalendářních měsíců ve zdaňovacím období, lze poskytnout daňové zvýhodnění ve výši 1/12 za každý kalendářní měsíc, na jehož počátku byly splněny podmínky pro jeho uplatnění.
Tzn. že pokud byla svatba v srpnu a nebylo to prvního srpna - pak si může manžel uplatnit na dítě až od září - tedy jen za 4 měsíce. Stejné je to i u manželky. Takže jen 4 měsíce - pokud by jste tedy svatbu neměli 1.8.

mvkoty
4. led 2013

@simasla děkuji takže od září, brali jsem se 31.srpna 🙂 ještě jednou moc děkuji

mvkoty
4. led 2013

@simasla ještě prosím tě nárok na úlevu na dani za dítě má jen po dobu manželství když není bio otcem a nemá dítě osvojené.

kettm
4. led 2013

@mvkoty myslíš že tak brzo můžu testovat??

simasla
4. led 2013

@mvkoty ano - jen po dobu manželství, když není bio otcem - přikládám odstavec ze zákona o dani z příjmů, kde se píše dítě druhého z manželů - takže až od doby, co jste manželé
Za vyživované dítě poplatníka se pro účely tohoto zákona považuje dítě vlastní, osvojené, dítě v péči, která nahrazuje péči rodičů, dítě druhého z manželů a vnuk (vnučka), pokud jeho (její) rodiče nemají příjmy, z nichž by mohli daňové zvýhodnění uplatnit, pokud je
a) nezletilým dítětem,
b) zletilým dítětem až do dovršení věku 26 let, jestliže nepobírá invalidní důchod pro invaliditu třetího stupně a
1. soustavně se připravuje na budoucí povolání; příprava na budoucí povolání se posuzuje podle zákona o státní sociální podpoře,14d)
2. nemůže se soustavně připravovat na budoucí povolání nebo vykonávat výdělečnou činnost pro nemoc nebo úraz, nebo
3. z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu je neschopno vykonávat soustavnou výdělečnou činnost.

mvkoty
4. led 2013

@kettm no pokud jsi 12DPO tak by jsi mohla mit ducha

mvkoty
4. led 2013

@simasla zlatá ještě jednou moc děkuji hned zítra to dám dohromady a v pondělí jim to všechno pošlu

kettm
4. led 2013

@mvkoty to určo nejsem já mívám ovu tak 19DC☹

mvkoty
4. led 2013

@kettm aha a to míváš hodně krátkou lu...fazy pokud máš cyklus 28dní

kettm
4. led 2013

@mvkoty a vadí to něčemu? 😕

mvkoty
4. led 2013

@kettm nevadí podle mě určitě ne

simasla
4. led 2013

@kettm Ahoj, no já jsem někde četla, že při krátké luteální fázi může být problém s uhnízděním vajíčka - měl by jí způsobovat nedostatek progesteronu - tedy spíš, že dojde brzy k poklesu progesteronu a tím se zpustí MS. Dokonce snad před 2 lety jak jsme nemohli dlouho otěhu - tak jsem byla v diskuzi, kdy jedné holčině na tento problém nasadil lékař Utrogestan.

margot_ka
4. led 2013

@kettm dneska je to myslím 14, takže dneska neměřím, až zítra. podle ovu kalkulačky by mi měla přijít o víkendu, ale čekala jsem, že se alespoň slabě projeví předem a zatím nic

badrick
4. led 2013

Ahojky holky, tak ráda bych se k vám přidala jako snažilka.....sice už jedno dítě máme, ale ted se snazíme o druhé od prosince.....nechci tomu nejak podlehnout, ale začínám si všechno pročítat apod....u prvního dítěte jsem otěhotněla po 3 měsících....no a ted uvidíme....chtěli jsme původně začít až v květnu, ale nakonec jsme začali o něco dříve 🙂....

cabalkova
4. led 2013

@kettm Lutealni faze by mela pro uhnizdeni byt alespon 11-12 dni, pokud mas mene, tak by to mohl byt problem a stalo by za to nasadit alespon nejake bylinky, abys ji aspon o par dni protahnula. Ja mam prave tech 11 a neni to problem, ale pokud mas jenom 9, tak bych se bala, jestli to bude dost.

cabalkova
4. led 2013

@badrick Ahoj, pojd k nam, cim vic, tim lip. Vetsina se nas tu snazi uz alespon o druhatko, nektere o tretatko, tak jsi tu urcite spravne. 🙂 Ja jsem se snazenim porad na vazkach, ale velmi pravdepodobne zacneme na prelomu ledna a unora.

badrick
4. led 2013

jinak zároveň bych se chtěla zeptat....po porodu jsem měla antikoncepční injekci 3x, jedna vždy na 3 měsíce, menstruovala jsem tak všeljak....každý měsíc, ale pokaždé jinak....pak jsem začala brát antikoncepci asi 4 měsíce....mentstruace byla vždy spozděná tak 2-4 dny....v listopadu jsem přestala brát HA dostala jsem menstruaci tak jak jsem měla, byla celkem silná trvala 6 dnů....pak jsme se začali snažit až doteď 🙂....17.12 jsem měla dostat menstruaci a ta nikde....čekala jsem do 24 udělala test a negativní....pak další test 28 a negativní....31 jsem začala pouze špinit a tak střídavě oblačno špiním až doteď....nemusím mít ani slip vložku, jen když jdu na záchod a utřu se tak to je trochu nahnědlé....tak nevim co si mám o tom myslet....může to být i tím, že jsem vysadila HA....uvidíme další měsíc....budeme se dál snažit 🙂....jinak vy se snažíte o druhé či první mimi .-)?

badrick
4. led 2013

taky jsem ze začátku byla na vážkách zda už teď či né......neboť začátek rodičovství byl pro nás hoooodně náročný....malá jen řvala a řvala prvního půl roku....ted už je to lepši....sice nespí celou noc...porád se budí ale nejde to srovnat se začátkem.....ale čím víc přemýšlíme a bavíme se o druhém tím víc se těším znovu na těhu 🙂

nelliss
4. led 2013

@badrick jj taky to tak mám... čím víc se o tom bavíme, čím víc to tady pročítám a čím víc se kolem mě rodí dětí ..tím víc mě to láká 🙂

@simasla ..no my taky nějak neříkali přibuzenstvu o snažení ..jen takové narážky pře babičkou 😀 "Matýsku chtěl bys sestřičku, nebo bratříčka? " a moje mamka reaguje "Ses zblaznila" 😀

badrick
4. led 2013

nelliss....no my jsme právě začali dříve už jen z toho důvodu, že každý si myslí že začneme v létě....nebot jsme to taky každému tak říkali, že aby jsme stihly otěhotnět a porodit do 3 let věku naší dcerky.....tak i z toho důvodu, že jsme všem říkali že začneme v letě tak jsme začali dříve....nechtěla bych poslouchat tak co už pracujete na mimi? nebo otázky typu už jsi v tom? apod.....tak se tomu tak trošku chceme vyhnout....ale samozřejmě chceme mimi dříve.....ale alespoň doufám, že v té době už budu těhotná a žádné podobné otázky neuslyším...spíše překvapení jo už? říkali jste přece, že až v létě apod 🙂

cabalkova
4. led 2013

@badrick My se snazime o druhatko... jedine co me od pocatku snazeni trochu odrazuje je, ze jsem chtela zhubnout... loni se mi to celkem darilo, ale pak jsem mela ke konci roku stresy s praci a do toho Vanoce, tak jsem zase nabrala... tak jeste chci ten mesic, co nam zbyva, vyuzit, a pak se uvidi... prvni nam trval ctyri roky, tak doufam, ze to napodruhe pujde rychleji.

nelliss
4. led 2013

@badrick ..chápu..ve mě si taky pohrává myšlenka, že bychom to zkusili později, ale bojím se že to nepůjde..a pak to nestihnu do Matyho tří let 😒 ..což by bylo naprd. Kdyby se to teď v lednu povedlo měli by mezi sebou rozdíl 26m...což si myslím, že jde 🙂 ..a i to září by bylo fajn.. lepší jak prosinec..Vánoce atd 😀 ..ale kdyby se tak zadařilo byla bych samo sebou taky šťastná

badrick
4. led 2013

jeva...tak to jsi na tom stejne jako ja 🙂....celý rok od doby co nekojim se snazim hubnout....abych mela co nejmene kilo abych zase tolik nepribrala...nebot jsem pri prvnim nabrala 20kg ☹ a šlo to pomalu dolu....každy rikal ze kojenim budu hubnout a ono nic....spis jsem jeste pribirala, nebot mala v noci nespala a ja vystresovana a unavena do sebe davala jen same susenky...treba i dvoje za noc....tak to jsem jeste od porodu pribrala....no v lete jsem zhubla celkem 10 kilo....byla jsem spokojena ikdyz do moji vahy zbyvalo jeste 5 kg....ale ted?po vanocich a s tim, že od zaří se už nehlídám jsem zase o 5 kg víš...takže masakr....ale rikala jsem si, ze nez otehotnim tak se budu snazit i v dobe tehotenstvi jist zdrave a mit i ten zdravy pohyb....tak snad uz tolik nepiberu a nez otehotnim tak se budu snazit dat jeste neco malo dolu....pokud otehotnim tak uz to nebudu hrotit a necham to na zdrave strave a zdravem lehkem pohybu...nechci uz tolik pribrat...pak se necitim a jsem akorat protivna....

badrick
4. led 2013

@nelliss tak to jsi na tom podobne jako ja....pokud by se zadarilo nekdy ted tak jak by se mimi narodilo tak mala by mela necelych 2,5 roku to by snad slo...uvidime.....mam v planu dat malou od 2,5 let do školky na dopoledne....tak by to pro me bylo mozna snazssi ale uvidi se jak na tom bude mala...zda uz bude samostantejsi a bez plinek....ale snad ano

cabalkova
4. led 2013

@badrick Tak ja mela nadvahu i pred tehu a poprve jsem otehotela prave diky tomu, ze jsem napred 10 kilo zhubnula, do te doby nam to neslo... vloni jsem zhubnula 17 kilo, ale tipuju, ze tak sedmicku mam urcite zase zpatky, nejak jsem se koncem roku utrhnula... mam ted od pristiho pondelka zaplacenou na mesic krabickovou dietu, tak pevne verim, ze me to nakopne a nejake to kilco pujde dolu, kdyz jsem ji mela poprve vloni v breznu, tak jsem za prvni mesic dala dolu pet kilo, tak to by se mi hodne libilo... i tak budu mit porad nadvahu, ale kazdy kilo dobry, uz nechci, aby mi jako pri prvnim tehu rikali, ze na mimi proste nevidi, protoze mam tlusty bricho. Coz teda budu mit furt, ale treba aspon ne tolik.
@nelliss Nam kdyby to klaplo hned ted na prelmu ledna a unora, tak budou deti od sebe taky nejakych 26 mesicu... mam rodicak psany jen do prosince, tak bych to rada sihnula. 🙂

nelliss
4. led 2013

@cabalkova a @badrick jojo holky ..taky mám moooc kylo na víc. Po porodu šli kyla dolů, ale po půl roce , co jsem přesla kojit a byla zima, takže míň pohybu a šlo to kotel nahoru..teď mám víc než když jsem šla k porodu :( ..šla bych i cvičit,ale můj dělá na směny a tchánovci pod náma jsou takový(je to na dlouhé povídání), že bych jim prcka samotného na hlídání nedala a oni by ani sami od sebe zájem neměli...

cabalkova
4. led 2013

@nelliss Ja mam i orbitrek, koupila jsem si ho pred svatky, ze tim budu jako kompenzovat cukrovi, a byla jsem na nem asi dvakrat, tak snad to od pondelka vylepsim. Taky jsem si rkala, ze bych i v tehu chtela mit lepsi zivotospravu nez poprve, to mi bylo porad soufl a jediny, co na to zabiralo, byly testovinky, kolacky, rohlicky... tak si rikam, ze ten orbitrek v primerene mire muzu i v tehu, a k tomu i umirnenejsi jidlo... ale to je hudba budoucnosti, uvidime, jak to pujde.

simasla
5. led 2013

Ahoj holky - tady je nějak ticho.
Já dneska spala 3 hodiny odpoledne s Míšou... teplota klesla už na 36,5, takže zítra či pozítří by dle plánu měla dojít MS. Ale to pospávání je mi divné... možná zítra přeci jen zkusím test... i když s tak nízkými teplotami je to vlastně k ničemu, no třeba to ještě zítra vyskočí :D
http://www.fertilityfriend.com/home/simasla

michaela_k
5. led 2013

@mufinka26 tak jsme na tom stejně...tak schválně!🙂))

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru