icon

Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?

avatar
baibies
29. črc 2011

Přidá se někdo???

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 8183 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Běžné metody ověřování plodného okna jsou měření bazální teploty (BT), ovulační testy (např. Seratec LH Max) a grafy na webech jako FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Doporučené doplňky při plánování těhotenství zmiňované v diskuzi jsou kyselina listová (listovka), vitamíny pro těhotné (calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan) a bylinné čaje (kontryhelový, fenyklový).
  • Po gyn. zákrocích a léčbě jsou v praxi dvě běžné rady: po laparoskopii obvykle počkat se snažením až po první menstruaci, a po vysazení hormonální antikoncepce se návrat k pravidelnému cyklu může nastat okamžitě i až po několika měsících.


Nejčastější otázky

Q: Jak spolehlivě zjistit den ovulace?
A: V diskuzi byly doporučovány ovulační testy LH (např. Seratec LH Max 6 ks v balení) a měření bazální teploty s grafy na FertilityFriend (fertilityfriend.com) nebo Womenzone.cz; kombinace testu LH, stoupnutí BT a změny cervikálního hlenu poskytuje vyšší jistotu.

Q: Kdy začít měřit bazální teplotu a jak ji vyhodnocovat?
A: Měření BT se obvykle začíná od začátku cyklu a zaznamenává se denně do grafu; nástup ovulace se potvrdí trvalým nárůstem teploty v druhé polovině cyklu, přičemž užitečné nástroje pro analýzu jsou FertilityFriend a grafy na Womenzone.cz.

Q: Jak fungují ovulační testy Seratec LH Max a kolik stripů je v balení?
A: Seratec LH Max se používá k detekci vzestupu LH a v tomto vlákně se zmiňuje balení po 6 ks; uživatelé objednávali více balení (např. 10 balení = 60 testů) a zmiňovali dodací lhůtu 3–5 dní z internetové lékárny.

Q: Jak dlouho trvá srovnání cyklu po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskusi lékaři i uživatelky uváděli, že cyklus se může vrátit do normálu hned další měsíc, ale u jiných žen se stabilizace může protáhnout na několik měsíců; konkrétní případy v tématu ukazovaly rozmezí od okamžitého návratu až po půl roku nebo déle.

Q: Kdy po laparoskopii lze bezpečně začít snažení o těhotenství?
A: V diskuzi se opakovaně uvádělo doporučení počkat se začátkem snažení až po první menstruaci po laparoskopii; to bylo zmiňováno jako běžný postup před zahájením dalšího pokusu.

Q: Mají bylinky jako kontryhelový nebo fenyklový čaj při snažení opodstatnění a jsou rizika?
A: Diskuze uváděla, že některé ženy užívají kontryhelový čaj a fenyklový čaj jako doplněk, avšak jedna uživatelka popsala špinění po pití kontryhelu; konkrétní pozitivní nebo negativní efekt není v diskuzi vědecky potvrzený.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Běžné způsoby sledování ovulace jsou ovulační testy (Seratec LH Max), měření bazální teploty a sledování cervikálního hlenu, často zaznamenávané v online grafech na FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Kyselina listová (listovka) se v diskuzi uvádí jako standardní suplement při plánování těhotenství.
  • Po laparoskopii se obvykle doporučuje počkat se snažením až po první menstruaci.


Sporné názory

  • Po vysazení hormonální antikoncepce někteří lékaři tvrdí, že tělo nemusí „pročišťovat“ a snažení lze začít hned, zatímco jiní účastníci uvádějí, že u nich trvalo srovnání cyklu několik měsíců.
  • Některé ženy považují bylinné čaje (kontryhel, fenykl) za užitečné, zatímco jiná zkušenost v diskuzi zmiňovala nežádoucí špinění po kontryhelu.
  • Některé komentáře uvádějí, že laparoskopie zvýší šanci na otěhotnění, zatímco jiní upozorňují, že to není 100% záruka.


Otevřené otázky

  • Jak dlouho přesně trvá normalizace ovulace a pravidelnosti cyklu po vysazení HA u konkrétní ženy s historií dlouhodobého užívání?
  • Která kombinace metod (LH testy vs BT vs hlenu) je statisticky nejspolehlivější u žen s nepravidelnými cykly?
  • Jaký konkrétní vliv mají kontryhelový a fenyklový čaj na cyklus a implantaci u jednotlivých žen?


Zmíněné značky a firmy

womenzone.cz, fertilityfriend.com, www.cenap.cz, internetova-lekarna-online.eod.cz, lekarna.cz, Seratec LH Max, Seratec Direct, calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, Motol

Zmíněné produkty a metody

ovulační test Seratec LH Max, těhotenský test Seratec Direct, měření bazální teploty (BT), FertilityFriend, Womenzone grafy, kyselina listová (listovka), calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, kontryhelový čaj, fenyklový čaj, laparoskopie, IUI, IVF, endometrióza, cysta, Norethisteron, měření DPO/DC, implementační pokles

Místa a osoby

Motol

avatar
alisi001
14. zář 2011

@miky myslím že to nebude zachumláním 😉

avatar
mihaji
14. zář 2011

@alisi001 Jo aha, tak to jo. Já mám právě utrogestan. S clostylbegytem mě taky strašil, tak jsem zvědavá, co tentokrát vyfasuju. Jak jsi ten clostylbegyt snášela? Četla jsem, že to je docela hnus. Jinak mi dal i Metformin a zatím se mi daří spíš hubnout (asi i kvůli němu) i přes tu listovku a hormony, tak snad to tak půjde dál.

avatar
alisi001
14. zář 2011

@mihaji snašela jsem to dobře až na to přibírání 😀

avatar
miky
14. zář 2011

@alisi001 no uvidíme co se z toho vyklube 😉 Jenom by mě zajímalo kdy by měla přijít tenhle měsíc MS. Protože minulý cyklus byla ovu 26DC a mrcha přišla 35DC no a tentokrát byla MS už 21DC, tak uvidíme co si na mě tentokrát moje tělíčko připraví 😉

JInak včera jsem volala do toho Gennetu a jsme objednaní na příští středu na 16hod.

avatar
mihaji
14. zář 2011

@alisi001 Tak snad to bude v pohodě. Mně napadlo, že to jak mi bylo před MS blbě, mohlo být klidně tím utrogestanem.

avatar
hankamamka
14. zář 2011

ďakujem ... je super, že tu ste ...

avatar
alisi001
14. zář 2011

@miky tentokrám už MS nedorazí 😉 prostě už nesmí řekly jsme že září to jistí 😀
jinak ve středu budu držet palečky

avatar
mihaji
14. zář 2011

@miky Ty máš ty cykly taky zajímavé. Třeba ale MS opravdu nepřijde, to by bylo moc fajn. A palečky držím taky, moc moc. 😉

avatar
kcvrcekz
14. zář 2011

@mischako Juj tak to je mi líto určitě tady s náma buď ono se to zlepší a pak budeš určo zase snažilka..🙂

avatar
kcvrcekz
14. zář 2011

@hankamamka Ahojky opravdu nesmutni, já když jsem vysadila HA tak jsem měla DC tak jednou 28 pak 31 a nakonec i 24..Teď můžu říct, že jsem se ustálila na 28-29..Uvidíš, že to bude v pohodě a pokud to nevyšlo teď výjde to příště..🙂 😉

avatar
miky
14. zář 2011

@mihaji taky jsem se divila, že tentokrát byla ovu, tak brzy, ale jak řekla bych, že je možné to, že si teprve těho zvyká. Tohle byl teprve druhý regulérní cyklus po tom co jsme museli ukončit kojení no a během kojení jsem byla bez MS což byla taková paráda 😀 😀

avatar
miky
14. zář 2011

@alisi001 no, když by to klaplo, tak by to byla paráda! nebudu říkat, že ne 😎 , ale já jsem prostě byla vždycky spíš takový pesimista a teď vůbec.....říkám si prostě jestli máme nárok být vůbec ještě někdy šťastní. Ale vím, že pokud se máme ještě někdy nějakého mimi dočkat, tak nám ho Baruška v ten pravý čas pošle a bude na něj určitě dávat pozor, dyť to bude jeho nebo její velká sestřička 😉

avatar
kcvrcekz
14. zář 2011

Ahojky holky tak jsem vás konečně dočetla...Musela jsem odběhnout pro snídani našim technikům a jsem tu...🙂 jinak @miki držím pěstičky...🙂 @alisi001 bylo by fajn kdyby to byla ovul...
Jinak holky nevím co to je jestli změny počasí, ale krutě mě bolí v kříži, přesně tak jak když mám dostat MS i podbřišek mě bobolívá, je to nějaký divný....☹ Prostě úplně jak kdybych měla dostat MS a přitom mám času habaděj..Tak vám nevím co to je...☹
Jinak vám přeji pěkný den....🙂

avatar
alisi001
14. zář 2011

@miky přesně 😉 kdo si počká ten se dočká zrovna včera jsem se bavila s manžou o mimi a o snaženíčku je toho názoru že ted to klapne dokonce mi po sexíku dává polštář pod zadek prej aby se tam ty mršky udržely ale to že mě bolijou záda to už ho nezajímá prej musím taky něco vytrpět 😀 prostě to mimi chce čím dál víc a udělá pro to cokoliv tak jsem mu ze srandy řekla že pokud to ted nevyjde tak co kdyby příští měsíc bylo snaženíčko každej den a ten můj pakoš 😀 s tím souhlasí 😖

avatar
alisi001
14. zář 2011

@kcvrcekz snad 😉 to ovu bude 😀

avatar
miky
14. zář 2011

@alisi001 tedy, manžílek by si opravdu zasloužil metál za výdrž! To je až obdivuhodný taková energie! Ale zase říkají, že každý den není taky dobře, ale teď co si vybrat....taky mi přijde v době, když vím, že mám ovu ob den málo a říkám si, že přeci nějaká ta spermijka tam musela za těch 24hod. dozrát 😀 😀

avatar
mihaji
14. zář 2011

@alisi001 Teda, manžel by si opravdu zasloužil metál. By měl tomu udělat školení. 😀 Jsem zvědavá, jak dopadnu tenhle měsíc.

avatar
kcvrcekz
14. zář 2011

@alisi001 Ty jo tak to máš snažení i za mě..🙂

avatar
alisi001
14. zář 2011

@miky
@mihaji
@kcvrcekz
no taky jsem to řekla jen ze srandy 😀 v žádným případě to nepodstoupím 😨 je pravda že i když je utahanej tak na sexík prej ještě nějakou energii najde 😒 což u mě se to říct nedá 😀

avatar
alisi001
14. zář 2011

u nás je tak sexík min 14 x a max 18 x za měsíc 😖 což si myslím že to není ani málo ani moc 😎

avatar
mihaji
14. zář 2011

@alisi001 No je fakt dobrej, obdivuju ho a tiše závidím.

avatar
alisi001
14. zář 2011

@mihaji myslím že není co závidět kdyby jste se snažili tak dlouho jak mi tak by jste na tom byli stejně 😀 to by pro to vaši manžové udělali taky maximum 😉

avatar
kcvrcekz
14. zář 2011

@alisi001 No tak to se přidávám k @mihaji klobouk dolů pře manžou....Řekla bych že je to pěkná vyjímka..🙂

avatar
stares
14. zář 2011

Tak dnes 1DC 😠 🙂

avatar
mihaji
14. zář 2011

@alisi001 Já mám spíš pocit, že by můj manžel rezignoval a přestal se snažit úplně 😒 . A nenavrhovali vám zkusit umělé oplodnění, když se snažíte už tak dlouho?

avatar
alisi001
14. zář 2011

třeba moje kámoška si stěžuje když to má 1x do měsíce a když to má 10x tak si taky stěžuje že už je to moc 😖 tak já nevím 😕 😀

avatar
alisi001
14. zář 2011

@mihaji to už máme 3x za sebou a bezůspěšně ☹

avatar
alisi001
14. zář 2011

TĚHULKY

dilemma .................//(GS Mamavit)..........................................................................KVĚTOSLAVA 23 let .. 😀
karkulka_17.......//....( Femibion 800)....................................................................PETRA 29 let .. 😀
sarana................//.........................................................................................................ŠÁRKA 29 let.... 😀
martinan4 ............// (Calibrum babyplan)......................................................... MARTINA 28 let ...... 😀
kammka...........// ...(listovka)...............................................................................................KAMILA 35 let ..... 😀

MEZISTANICE

joeyne .............//.............(listovka)...............................................................................IVANA 34 let


SNAŽILKY

mishule12.................62 DC (listovka a maliník)............................................................ MÍŠA 26
ninucha.......................52DC ( listovka)..............................................................................NINA 28 let
tumik............................47DC................................................................................................MARTINA 28 let
michala82...................44DC (Clostylbegyt a Prednison)
petulak1988................44DC (clostylbegyt a urogestan).................................................PETRA 23 let
pajule ...........................42DC (femibion a kontryhelový čaj)..................................................PAVLA 29 let
chalotka .......................41DC...............................................................................................PAVLA 32 let
helousek1.....................34DC (už nic)......................................................................................HELENA 30 let
peela ............................ 33DC
galigula .........................33DC
kd23.............................. .32DC (listovka)............................................................................... KATKA 29 let
sarinkac.........................31DC
melliss...........................30DC(acidofolan (listovka, železo a B12) ..................................MELISA 23 let
mischako ......................30 DC.................................................................................................MÍŠA 22 let
veveruska0504.............29DC..................................................................................................VERONIKA 27 let
miky.................................28DC (listovka a kontryhelový čaj)...............................................MIRKA 30 let
pejullka............................28DC...............................................................................................PETRA 26 let
carrynka..........................27DC ( listovka ).............................................................................KAROLÍNA 27 let
bujanda..........................26DC (Calibrum babyplan)...........................................................LENKA 27 let
danda81........................25 DC(Femibion 800).....................................................................DANIELA 30 let
ili08 .................................24DC (listovka)............................................................................. ILONA 28 let
hankamamka................24DC (listovka)...............................................................................HANKA 31 let
meea...............................24DC
alisi001..................... .....23DC (listovka a Calibrum babyplan).........................................ALENA 32 let
mochenkaa....................23DC (listovka a Calibrum Baby plan, )..................................GABČA 23 let
markitka ..........................22 DC(kontryhel)..............................................................................MARKÉTA 27 let
elvis12 .............................20DC(listovka)...............................................................................EVA 27 let
beta.m..............................19DC(listovka)..................................................................................BĚTKA.22 le
luciesofi ...........................19DC(listovka)................................................................................LUCIE 25 let
kcvrcekz ...........................19DC(b-ekomplex)........................................................................KATKA 27 let
esila..................................19DC (listovka)...............................................................................ALICA 31 let
lucianas...........................19DC...............................................................................................LUCIE 31 let
lovelylady..........................18DC...............................................................................................KLÁRA 28 let
hanulik88.................... ....17DC (listovka).................................................................................HANA 22 let
leni84................................17 DC (listovka,kontryhel)..............................................................LENKA 27 let
lucik1986 .........................15DC(Femibion 800 )....................................................................LUCKA 25 let
baibies.........................14DC (Mamavit)....Snažení odloženo o měsíc na doporuč Mudr(po laparce).....IVETA 24 let
ange_de_la_morte.........14DC(Double X)..............................................................................LENKA 21 let
kucirlib...............................14DC(kyselinu listovou a kontryhel.).........................................LÍBA 28 let
tynka89.............................13DC(listovka)...............................................................................KRISTÝNA 21 let
anabella_lee...................11DC (listovka, Calibrum baby plan)..........................................RENČA 27 let
mahonia...........................10DC (listovka, kontryhelový čaj)..................................................IVČA 27 let
baptisia........................ ..9DC(listovka,Duphaston,Befoli,Hořčík,Kontryhel kapky,pupalka ,E)....BARBORA 25 let
blazu...............................9DC............................................................................................................ZUZANA 25 let
nemo1985......................9DC.........................................................................................................PETRA 26
nini19.............................9DC(listovka)........................................................................................JANA 29 let
makak32 .....................8DC.................................................................................................MARKÉTA 32 let
mihaji.............................7DC(femibion, listovku, maliník ,kontryhel)...................................KAČKA 30 let
foaji ...............................6DC( Gynex a Kontryhel)..........................................................ALENA 21 let
verik19.......................... 4DC (listovka,kontryhelový čaj)..................................................VERONIKA 24 let
stares..............................1DC(listovka)................................................................................MIRKA 27 let

avatar
kcvrcekz
14. zář 2011

@alisi001 Ty jo a co nějaká další možnost? Je? Nebo co vám řekl doktor?

avatar
miky
14. zář 2011

@stares 😨 cože? To není možný, já byla opravdu snad i na 200% přesvědčená, že je to u tebe jasné těhu

Strana