icon

Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?

avatar
baibies
29. črc 2011

Přidá se někdo???

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 8183 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Běžné metody ověřování plodného okna jsou měření bazální teploty (BT), ovulační testy (např. Seratec LH Max) a grafy na webech jako FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Doporučené doplňky při plánování těhotenství zmiňované v diskuzi jsou kyselina listová (listovka), vitamíny pro těhotné (calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan) a bylinné čaje (kontryhelový, fenyklový).
  • Po gyn. zákrocích a léčbě jsou v praxi dvě běžné rady: po laparoskopii obvykle počkat se snažením až po první menstruaci, a po vysazení hormonální antikoncepce se návrat k pravidelnému cyklu může nastat okamžitě i až po několika měsících.


Nejčastější otázky

Q: Jak spolehlivě zjistit den ovulace?
A: V diskuzi byly doporučovány ovulační testy LH (např. Seratec LH Max 6 ks v balení) a měření bazální teploty s grafy na FertilityFriend (fertilityfriend.com) nebo Womenzone.cz; kombinace testu LH, stoupnutí BT a změny cervikálního hlenu poskytuje vyšší jistotu.

Q: Kdy začít měřit bazální teplotu a jak ji vyhodnocovat?
A: Měření BT se obvykle začíná od začátku cyklu a zaznamenává se denně do grafu; nástup ovulace se potvrdí trvalým nárůstem teploty v druhé polovině cyklu, přičemž užitečné nástroje pro analýzu jsou FertilityFriend a grafy na Womenzone.cz.

Q: Jak fungují ovulační testy Seratec LH Max a kolik stripů je v balení?
A: Seratec LH Max se používá k detekci vzestupu LH a v tomto vlákně se zmiňuje balení po 6 ks; uživatelé objednávali více balení (např. 10 balení = 60 testů) a zmiňovali dodací lhůtu 3–5 dní z internetové lékárny.

Q: Jak dlouho trvá srovnání cyklu po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskusi lékaři i uživatelky uváděli, že cyklus se může vrátit do normálu hned další měsíc, ale u jiných žen se stabilizace může protáhnout na několik měsíců; konkrétní případy v tématu ukazovaly rozmezí od okamžitého návratu až po půl roku nebo déle.

Q: Kdy po laparoskopii lze bezpečně začít snažení o těhotenství?
A: V diskuzi se opakovaně uvádělo doporučení počkat se začátkem snažení až po první menstruaci po laparoskopii; to bylo zmiňováno jako běžný postup před zahájením dalšího pokusu.

Q: Mají bylinky jako kontryhelový nebo fenyklový čaj při snažení opodstatnění a jsou rizika?
A: Diskuze uváděla, že některé ženy užívají kontryhelový čaj a fenyklový čaj jako doplněk, avšak jedna uživatelka popsala špinění po pití kontryhelu; konkrétní pozitivní nebo negativní efekt není v diskuzi vědecky potvrzený.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Běžné způsoby sledování ovulace jsou ovulační testy (Seratec LH Max), měření bazální teploty a sledování cervikálního hlenu, často zaznamenávané v online grafech na FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Kyselina listová (listovka) se v diskuzi uvádí jako standardní suplement při plánování těhotenství.
  • Po laparoskopii se obvykle doporučuje počkat se snažením až po první menstruaci.


Sporné názory

  • Po vysazení hormonální antikoncepce někteří lékaři tvrdí, že tělo nemusí „pročišťovat“ a snažení lze začít hned, zatímco jiní účastníci uvádějí, že u nich trvalo srovnání cyklu několik měsíců.
  • Některé ženy považují bylinné čaje (kontryhel, fenykl) za užitečné, zatímco jiná zkušenost v diskuzi zmiňovala nežádoucí špinění po kontryhelu.
  • Některé komentáře uvádějí, že laparoskopie zvýší šanci na otěhotnění, zatímco jiní upozorňují, že to není 100% záruka.


Otevřené otázky

  • Jak dlouho přesně trvá normalizace ovulace a pravidelnosti cyklu po vysazení HA u konkrétní ženy s historií dlouhodobého užívání?
  • Která kombinace metod (LH testy vs BT vs hlenu) je statisticky nejspolehlivější u žen s nepravidelnými cykly?
  • Jaký konkrétní vliv mají kontryhelový a fenyklový čaj na cyklus a implantaci u jednotlivých žen?


Zmíněné značky a firmy

womenzone.cz, fertilityfriend.com, www.cenap.cz, internetova-lekarna-online.eod.cz, lekarna.cz, Seratec LH Max, Seratec Direct, calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, Motol

Zmíněné produkty a metody

ovulační test Seratec LH Max, těhotenský test Seratec Direct, měření bazální teploty (BT), FertilityFriend, Womenzone grafy, kyselina listová (listovka), calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, kontryhelový čaj, fenyklový čaj, laparoskopie, IUI, IVF, endometrióza, cysta, Norethisteron, měření DPO/DC, implementační pokles

Místa a osoby

Motol

avatar
gaudi
14. zář 2011

@joeyne tak o to vic gratuluju a preju at to klapne🙂 na kdy vychazi termin?

avatar
alisi001
14. zář 2011

tak slabá bolest podbřišku se změnila na velkou a k tomu pravej vaječník 😖 jsem zvědavá na teplotu ráno ☹

avatar
kcvrcekz
14. zář 2011

@market01 gratuluju a hlavně teď opatrně...😉 @joeyne no hlavně ať v té práci to nějak dopadne...takto se to přece nedá....

avatar
kcvrcekz
14. zář 2011

@alisi001 Tak to ovu ne?😉

avatar
alisi001
14. zář 2011

@kcvrcekz asi ne 😖

avatar
kcvrcekz
14. zář 2011

@alisi001 Jak to vždyť to vypadalo docela nadějně... 😖

avatar
hankamamka
14. zář 2011

@alisi001 čo to može byť? MS? však na teba je to strašne skoro, nie?

avatar
alisi001
14. zář 2011

@kcvrcekz nevím proč by mě ted bolel podbřišek ☹ ale necham se překvapit co na mě ráno ten teploměr vymislí 😀 😀

avatar
kcvrcekz
14. zář 2011

@alisi001 No tak třeba změna teploty počasí mění i tvůj cyklus a teď ti přišla bolabá ovu,...No jsem zvědavá na ráno za tebe..🙂

avatar
kcvrcekz
14. zář 2011

No nic holky tak pro dnešek se loučím tak se mějte a pěkné sny...

avatar
alisi001
14. zář 2011

taky se loučím jdu dělat hvězdičku 😀 ráno dám vědět co a jak teplota pa pa a snažte se snažilky 😉

avatar
alisi001
14. zář 2011

@hankamamka jj ještě mám na MS čas 😉

avatar
joeyne
14. zář 2011

@gaudi Podle mých výpočtů asi kolem 15.května.
@kcvrcekz No dnes i zítra mám do půl čtvrté ráno, pak dvakrát do jedné a dovču, snad se nic nestane. 😒

avatar
joeyne
14. zář 2011

Přeji vám dobrou noc, budu tady čumákovat do rána sama. 🙂 Hezky se vyspinkejte po tom snažení a hvězdičkování, přeji vám ze srdce, ať se zadaří! 😀 😀 😀

avatar
kudelkabudouci
14. zář 2011

Ahojky snažíme se už 3 měsíc, tak snad tenhle už to vyjde!! 🙂 Taky bych se ráda přidala do vaši skupiny 🙂

avatar
joeyne
14. zář 2011

@kudelkabudouci Vítej! 🙂

avatar
mihaji
15. zář 2011

Dobré ránko všem 🙂
Včera jsem byla na kontrole u své nové endokrinoložky (musela jsem si najít novou, protože stará otěhotněla a šla na MD) no a co myslíte, ta nová má už taky pěkný pupek, asi se picnu 😀 . Jen doufám, že za tuhle tam pak aspoň někdo bude.
Mimo jiné jsem se jí taky ptala na možné problémy s otěhotněním kvůli štítné žláze a moc mě nepotěšila. Samotná štítná žláza sice neva, když se léčím a výsledky jsou v pořádku, ale jelikož se jedná o imunitní onemocnění (stejně jako atopický ekzém, kterým trpím), tak to může problémy způsobit. No ale taky nemusí. Tak uvidíme. Každopádně radila (jako všichni) snažit se a moc to neřešit a co nejmíň na to myslet. 😉

avatar
alisi001
15. zář 2011

TĚHULKY

dilemma .................//(GS Mamavit)..........................................................................KVĚTOSLAVA 23 let .. 😀
karkulka_17.......//....( Femibion 800)....................................................................PETRA 29 let .. 😀
sarana................//.........................................................................................................ŠÁRKA 29 let.... 😀
martinan4 ............// (Calibrum babyplan)......................................................... MARTINA 28 let ...... 😀
kammka...........// ...(listovka)...............................................................................................KAMILA 35 let ..... 😀

MEZISTANICE

joeyne .............//.............(listovka)...............................................................................IVANA 34 let


SNAŽILKY

mishule12.................63 DC (listovka a maliník)............................................................ MÍŠA 26
ninucha.......................53DC ( listovka)..............................................................................NINA 28 let
tumik............................48DC................................................................................................MARTINA 28 let
michala82...................45DC (Clostylbegyt a Prednison)
petulak1988................45DC (clostylbegyt a urogestan).................................................PETRA 23 let
pajule ...........................43DC (femibion a kontryhelový čaj)..................................................PAVLA 29 let
chalotka .......................42DC...............................................................................................PAVLA 32 let
helousek1.....................35DC (už nic)......................................................................................HELENA 30 let
peela ............................ 34DC
galigula .........................34DC
kd23.............................. .33DC (listovka)............................................................................... KATKA 29 let
sarinkac.........................32DC
melliss...........................31DC(acidofolan (listovka, železo a B12) ..................................MELISA 23 let
mischako ......................31 DC.................................................................................................MÍŠA 22 let
veveruska0504.............30DC..................................................................................................VERONIKA 27 let
miky.................................29DC (listovka a kontryhelový čaj)...............................................MIRKA 30 let
pejullka............................29DC...............................................................................................PETRA 26 let
carrynka..........................28DC ( listovka ).............................................................................KAROLÍNA 27 let
bujanda..........................27DC (Calibrum babyplan)...........................................................LENKA 27 let
danda81........................26DC(Femibion 800).....................................................................DANIELA 30 let
ili08 .................................25DC (listovka)............................................................................. ILONA 28 let
hankamamka................25DC (listovka)...............................................................................HANKA 31 let
meea...............................25DC
alisi001..................... .....24DC (listovka a Calibrum babyplan,kelp jod)......................ALENA 32 let
mochenkaa....................24DC (listovka a Calibrum Baby plan, )..................................GABČA 23 let
markitka ..........................23 DC(kontryhel)..............................................................................MARKÉTA 27 let
elvis12 .............................21DC(listovka)...............................................................................EVA 27 let
beta.m..............................20DC(listovka)..................................................................................BĚTKA.22 le
luciesofi ...........................20DC(listovka)................................................................................LUCIE 25 let
kcvrcekz ...........................20DC(b-ekomplex)........................................................................KATKA 27 let
esila..................................20DC (listovka)...............................................................................ALICA 31 let
lucianas...........................20DC...............................................................................................LUCIE 31 let
lovelylady..........................19DC...............................................................................................KLÁRA 28 let
hanulik88.................... ....18DC (listovka).................................................................................HANA 22 let
leni84................................18 DC (listovka,kontryhel)..............................................................LENKA 27 let
lucik1986 .........................16DC(Femibion 800 )....................................................................LUCKA 25 let
baibies.........................15DC (Mamavit)....Snažení odloženo o měsíc na doporuč Mudr(po laparce).....IVETA 24 let
ange_de_la_morte.........15DC(Double X)..............................................................................LENKA 21 let
kucirlib...............................15DC(kyselinu listovou a kontryhel.).........................................LÍBA 28 let
tynka89.............................14DC(listovka)...............................................................................KRISTÝNA 21 let
anabella_lee...................12DC (listovka, Calibrum baby plan)..........................................RENČA 27 let
mahonia...........................11DC (listovka, kontryhelový čaj)..................................................IVČA 27 let
baptisia........................ ..10DC(listovka,Duphaston,Befoli,Hořčík,Kontryhel kapky,pupalka ,E)....BARBORA 25 let
blazu...............................10DC............................................................................................................ZUZANA 25 let
nemo1985......................10DC.........................................................................................................PETRA 26
nini19.............................10DC(listovka)........................................................................................JANA 29 let
makak32 .....................9DC.................................................................................................MARKÉTA 32 let
mihaji.............................8DC(femibion, listovku, maliník ,kontryhel)...................................KAČKA 30 let
foaji ...............................7DC( Gynex a Kontryhel)..........................................................ALENA 21 let
verik19.......................... 5DC (listovka,kontryhelový čaj)..................................................VERONIKA 24 let
stares.............................2DC(listovka)................................................................................MIRKA 27 let

avatar
miky
15. zář 2011

Dobré ránko, tak véče včera super akorát mě večer dloublo v zádech, takže jsem se pak nemohla vůbec hejbat. No a manžel mě utěšil tím, že to moc dobře zná, že do 30 měl pokoj a pak mu takovýhle problémy se zády taky začaly no a nebylo mně náhodou před 2 měsíci 30? No jasan, že bylo 😀 😀 😀
Jinak u nás dneska takto http://www.fertilityfriend.com/home/2b1b47 , takže ten včerejší vzestup bylo asi to zachumlání pod peřinu, takže si moc nadějí na úspěšný výsledek našeho snažení tento měsíc nedávám, ale MS zatím není, tak pořád doufám 😉

avatar
alisi001
15. zář 2011

dobré ráno tak tento měsís už to vzdávám ☹ http://www.womenzone.cz/uzivatelka/alisi001/gra...

avatar
mihaji
15. zář 2011

@alisi001 No toto....to už si z tebe fakt někdo dělá srandu... 😠

avatar
miky
15. zář 2011

@alisi001 tedy, já už vážně nevím co s tebou......dyť to není možný takovýhle teplotní skoky 😠

avatar
alisi001
15. zář 2011

@mihaji jo blbej teploměr 😠 já tu ovulku snad mít nebudu ☹ na testy už jsem se vykašlala a ted mě zrazuje i teploměr

avatar
alisi001
15. zář 2011

@miky asi končím i se snažením tento měsíc počkám opět do 29 DC a jdu na vyvolávyčku

avatar
mihaji
15. zář 2011

@alisi001 A zkoušela jsi třeba jinej teploměr?

avatar
miky
15. zář 2011

@alisi001 ach jo a co vytisknout graf BT za tenhle měsíc a ukázat ho doktorovi? Přeci by s tím měl něco dělat, když jsou takovéhle výkyvy.....tedy jestli s tím něco dělat jde, ale věřím tomu, že ano

avatar
alisi001
15. zář 2011

@mihaji jasně a je to stejny

avatar
mihaji
15. zář 2011

@alisi001 No tak to teploměrem nebude. Jak píše miky....zkusit to ukázat doktorovi...

avatar
alisi001
15. zář 2011

@miky nejhorší je že to bude asi ještě po tom potratu ☹ snad už se to další cyklus změní protože ted jsem vlastně měla i divnou MS jen 2 dny jinak špinění 😖 tak to muže byt tím

avatar
mihaji
15. zář 2011

@alisi001 Tak to může být opravdu tím. To se určitě srovná 😉
Ještě mě napadlo........byla jsi někdy na laparoskopii?

Strana