icon

Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?

avatar
baibies
29. črc 2011

Přidá se někdo???

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 8183 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Běžné metody ověřování plodného okna jsou měření bazální teploty (BT), ovulační testy (např. Seratec LH Max) a grafy na webech jako FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Doporučené doplňky při plánování těhotenství zmiňované v diskuzi jsou kyselina listová (listovka), vitamíny pro těhotné (calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan) a bylinné čaje (kontryhelový, fenyklový).
  • Po gyn. zákrocích a léčbě jsou v praxi dvě běžné rady: po laparoskopii obvykle počkat se snažením až po první menstruaci, a po vysazení hormonální antikoncepce se návrat k pravidelnému cyklu může nastat okamžitě i až po několika měsících.


Nejčastější otázky

Q: Jak spolehlivě zjistit den ovulace?
A: V diskuzi byly doporučovány ovulační testy LH (např. Seratec LH Max 6 ks v balení) a měření bazální teploty s grafy na FertilityFriend (fertilityfriend.com) nebo Womenzone.cz; kombinace testu LH, stoupnutí BT a změny cervikálního hlenu poskytuje vyšší jistotu.

Q: Kdy začít měřit bazální teplotu a jak ji vyhodnocovat?
A: Měření BT se obvykle začíná od začátku cyklu a zaznamenává se denně do grafu; nástup ovulace se potvrdí trvalým nárůstem teploty v druhé polovině cyklu, přičemž užitečné nástroje pro analýzu jsou FertilityFriend a grafy na Womenzone.cz.

Q: Jak fungují ovulační testy Seratec LH Max a kolik stripů je v balení?
A: Seratec LH Max se používá k detekci vzestupu LH a v tomto vlákně se zmiňuje balení po 6 ks; uživatelé objednávali více balení (např. 10 balení = 60 testů) a zmiňovali dodací lhůtu 3–5 dní z internetové lékárny.

Q: Jak dlouho trvá srovnání cyklu po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskusi lékaři i uživatelky uváděli, že cyklus se může vrátit do normálu hned další měsíc, ale u jiných žen se stabilizace může protáhnout na několik měsíců; konkrétní případy v tématu ukazovaly rozmezí od okamžitého návratu až po půl roku nebo déle.

Q: Kdy po laparoskopii lze bezpečně začít snažení o těhotenství?
A: V diskuzi se opakovaně uvádělo doporučení počkat se začátkem snažení až po první menstruaci po laparoskopii; to bylo zmiňováno jako běžný postup před zahájením dalšího pokusu.

Q: Mají bylinky jako kontryhelový nebo fenyklový čaj při snažení opodstatnění a jsou rizika?
A: Diskuze uváděla, že některé ženy užívají kontryhelový čaj a fenyklový čaj jako doplněk, avšak jedna uživatelka popsala špinění po pití kontryhelu; konkrétní pozitivní nebo negativní efekt není v diskuzi vědecky potvrzený.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Běžné způsoby sledování ovulace jsou ovulační testy (Seratec LH Max), měření bazální teploty a sledování cervikálního hlenu, často zaznamenávané v online grafech na FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Kyselina listová (listovka) se v diskuzi uvádí jako standardní suplement při plánování těhotenství.
  • Po laparoskopii se obvykle doporučuje počkat se snažením až po první menstruaci.


Sporné názory

  • Po vysazení hormonální antikoncepce někteří lékaři tvrdí, že tělo nemusí „pročišťovat“ a snažení lze začít hned, zatímco jiní účastníci uvádějí, že u nich trvalo srovnání cyklu několik měsíců.
  • Některé ženy považují bylinné čaje (kontryhel, fenykl) za užitečné, zatímco jiná zkušenost v diskuzi zmiňovala nežádoucí špinění po kontryhelu.
  • Některé komentáře uvádějí, že laparoskopie zvýší šanci na otěhotnění, zatímco jiní upozorňují, že to není 100% záruka.


Otevřené otázky

  • Jak dlouho přesně trvá normalizace ovulace a pravidelnosti cyklu po vysazení HA u konkrétní ženy s historií dlouhodobého užívání?
  • Která kombinace metod (LH testy vs BT vs hlenu) je statisticky nejspolehlivější u žen s nepravidelnými cykly?
  • Jaký konkrétní vliv mají kontryhelový a fenyklový čaj na cyklus a implantaci u jednotlivých žen?


Zmíněné značky a firmy

womenzone.cz, fertilityfriend.com, www.cenap.cz, internetova-lekarna-online.eod.cz, lekarna.cz, Seratec LH Max, Seratec Direct, calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, Motol

Zmíněné produkty a metody

ovulační test Seratec LH Max, těhotenský test Seratec Direct, měření bazální teploty (BT), FertilityFriend, Womenzone grafy, kyselina listová (listovka), calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, kontryhelový čaj, fenyklový čaj, laparoskopie, IUI, IVF, endometrióza, cysta, Norethisteron, měření DPO/DC, implementační pokles

Místa a osoby

Motol

avatar
mihaji
19. zář 2011

@dilemma Ahojky, víkend byl fajn, jenom nějak hrozně rychle utekl. V sobotu jsem dělala na fotkách a včera jsme byli s manželem v bazénu a na obědě. Chtěli jsme původně odpoledne ještě někam na pivko, ale bylo tak ošklivě, že se nám nakonec ani nikam nechtělo.

avatar
alisi001
19. zář 2011

TĚHULKY

dilemma .................//(GS Mamavit)..........................................................................KVĚTOSLAVA 23 let ..
karkulka_17.......//....( Femibion 800)....................................................................PETRA 29 let ..
sarana................//.........................................................................................................ŠÁRKA 29 let....
martinan4 ............// (Calibrum babyplan)......................................................... MARTINA 28 let ......
kammka...........// ...(listovka)...............................................................................................KAMILA 35 let .....

MEZISTANICE

joeyne .............//.............(listovka)...............................................................................IVANA 34 let


SNAŽILKY

mishule12.................67 DC (listovka a maliník)............................................................ MÍŠA 26
tumik............................52DC................................................................................................MARTINA 28 let
michala82...................49DC (Clostylbegyt a Prednison)
petulak1988................49DC (clostylbegyt a urogestan).................................................PETRA 23 let
pajule ...........................47DC (femibion a kontryhelový čaj)..................................................PAVLA 29 let
chalotka .......................46DC...............................................................................................PAVLA 32 let
helousek1.....................39DC (už nic)......................................................................................HELENA 30 let
peela ............................ 38DC
galigula .........................38DC
sarinkac.........................36DC
melliss...........................35DC(acidofolan (listovka, železo a B12) ..................................MELISA 23 let
petit.a.nge......................35 DC................................................................................................JANA 22 let
mischako ......................34 DC.................................................................................................MÍŠA 22 let
veveruska0504.............34DC..................................................................................................VERONIKA 27 let
pejullka...........................33DC...............................................................................................PETRA 26 let
carrynka..........................32DC ( listovka ).............................................................................KAROLÍNA 27 let
bujanda..........................31DC (Calibrum babyplan)...........................................................LENKA 27 let
danda81........................30DC(Femibion 800).....................................................................DANIELA 30 let
ili08 ................................29DC (listovka)............................................................................. ILONA 28 let
hankamamka................29DC (listovka)...............................................................................HANKA 31 let
meea...............................29DC
alisi001..................... .....28DC (listovka a Calibrum babyplan,kelp jod)......................ALENA 32 let
mochenkaa....................28DC (listovka a Calibrum Baby plan, )..................................GABČA 23 let
markitka ..........................27 DC(kontryhel)..............................................................................MARKÉTA 27 let
elvis12 .............................25DC(listovka)...............................................................................EVA 27 let
beta.m..............................24DC(listovka)..................................................................................BĚTKA.22 le
luciesofi ...........................24DC(listovka)................................................................................LUCIE 25 let
kcvrcekz ...........................24DC(b-ekomplex)........................................................................KATKA 27 let
esila..................................24DC (listovka)...............................................................................ALICA 31 let
lucianas...........................24DC...............................................................................................LUCIE 31 let
lovelylady..........................23DC..............................................................................................KLÁRA 28 let
hanulik88.................... ....22DC (listovka).................................................................................HANA 22 let
leni84................................22DC (listovka,kontryhel)..............................................................LENKA 27 let
lucik1986 .........................20DC(Femibion 800 )....................................................................LUCKA 25 let
baibies........................19DC (Mamavit)....Snažení odloženo o měsíc na doporuč Mudr(po laparce).....IVETA 24 let
ange_de_la_morte.........19DC(Double X)..............................................................................LENKA 21 let
kucirlib...............................19DC(kyselinu listovou a kontryhel.).........................................LÍBA 28 let
tynka89.............................18DC(listovka)...............................................................................KRISTÝNA 21 let
anabella_lee...................16DC (listovka, Calibrum baby plan)..........................................RENČA 27 let
mahonia...........................15DC (listovka, kontryhelový čaj)..................................................IVČA 27 let
baptisia........................ ..14DC(listovka,Duphaston,Befoli,Hořčík,Kontryhel kapky,pupalka ,E)....BARBORA 25 let
blazu...............................14DC............................................................................................................ZUZANA 25 let
nemo1985......................14DC.........................................................................................................PETRA 26
nini19.............................14DC(listovka)........................................................................................JANA 29 let
makak32 .....................13DC.................................................................................................MARKÉTA 32 let
mihaji.............................12DC(femibion, listovku, maliník ,kontryhel)...................................KAČKA 30 let
foaji ...............................11DC( Gynex a Kontryhel)..........................................................ALENA 21 let
verik19.......................... 9DC (listovka,kontryhelový čaj)..................................................VERONIKA 24 let
stares.............................6DC(listovka)................................................................................MIRKA 27 let
miky.................................5DC (listovka a kontryhelový čaj)............................................. MIRKA 30 let
ninucha.......................??DC ( listovka)..............................................................................NINA 28 let
kd23.............................. (..30.9. objednání do nemocnice na PCO).................................. KATKA 29 let
leeena_4 ......................( po revizi.)...........( mamavit)...........................................................LENKA 28 let

avatar
mischako
19. zář 2011

ahoj, holky myslíte, že den před očekávanou ms, by už měl doktor vidět aspoň takový ten váček, pokud bych byla v tom????

avatar
mochenkaa
19. zář 2011

@mischako ne, prý jde něco vidět nejdřív týden po termínu ms a to ne ještě vždy. Většina doktorů objednává 14 dní po ms 😉

avatar
mihaji
19. zář 2011

@mischako Záleží asi spíš na tom, kolikátý DPO jsi...myslím, ale, že zatím nic neuvidí.

avatar
dilemma
19. zář 2011

@mihaji ju tak to jste mely taky paradni vykend🙂 no u nasich bylo hezky ale jak sjem jely domu kolem 6hodiny tak uz bylo u nas pod mraken a zustalo to tak i dneska a prsi sem tam no pocasi o nicem..

avatar
mihaji
19. zář 2011

@dilemma V Praze začalo pršet asi kolem poledne, dneska je taky ošklivo, akorát tak na zalezení do postele a lenošení. Proto se mi asi chce taky v práci tak spát 😀. Navíc jsem včera nemohla dlouho usnout a pak se mi zdály dost hnusné sny.

avatar
mischako
19. zář 2011

@mochenkaa aha, no tak já už se týden spolíhám na to že určitě nejsem, no tak nevadí..... 🙂 příště budu moudřejší.....

@mihaji já si to nehlídám, nachávali jsme tomu prostě volnost, ale zhruba by to mělo být v době té kontorly tak 13-17 DPO

avatar
markitka
19. zář 2011

Ahoj holky...tak váhám, zda jít do lékárny pro test či se mám nechat překvapit...ms čekám každým dnem...

avatar
mihaji
19. zář 2011

@markitka Nech se překvapit, ať nejsi předčasně zklamaná. Testovala bych až po vynechání MS 😉

avatar
mischako
19. zář 2011

@mochenkaa
@mihaji
myslíte teda, že bych si měla udělat TT než se objednám k doktorovi, aby "s tím zpožděním něco udělal" ????

avatar
mochenkaa
19. zář 2011

@markitka jak říká @mihaji určitě počkej. Nebuď aktivistka jako já 😉 teď jsem akorát zklamaná že se nic neukázalo ☹

avatar
mochenkaa
19. zář 2011

@mischako určitě.

avatar
markitka
19. zář 2011

@mihaji Asi máš pravdu...jsem zvědavá, kdy mi to přijde (jestli přijde), když je to první měsíc 🙂

avatar
markitka
19. zář 2011

@mochenkaa Tak joooo, stejně se mi v tom dešti nikam nechce 😀

avatar
mihaji
19. zář 2011

@mischako Určitě, po vynechání MS zkusit testnout, pak ještě chvíli počkat a pak se objednat. Ať už budeš mít // nebo jen zpoždění.

avatar
mihaji
19. zář 2011

@markitka Jestli jsi první měsíc bez HA, tak to může být klidně o dost zpožděné.

avatar
markitka
19. zář 2011

@mihaji No právě...jsem na to zvědavá...

avatar
anabella_lee
19. zář 2011

@mihaji Určo vám to taky výjde, my ještě jedeme příšté týden do tater, taková malá svatební cesta, tak snad i tam to výjde🙂

avatar
mihaji
19. zář 2011

@anabella_lee Mělo by být babí léto, tak snad budete mít taky pěkně 🙂

avatar
anabella_lee
19. zář 2011

Holky, taková otázka: jak dlouho po styku ležíte ještě, aby mršky hned nevytekly? Snažím se těch 5 minut, ale někdy prostě to nejde, a tak si říkám zda to není zbytečné potom když člověk jim nedá čas.

avatar
markitka
19. zář 2011

@anabella_lee My jen chviličku...do té doby než to opravdu začne vytékat...

avatar
mochenkaa
19. zář 2011

@anabella_lee my si pak povídáme takže klidně těch 15-20 minut 😉

avatar
mihaji
19. zář 2011

@anabella_lee No, já si to tedy nestopuju, ale většinou máme ještě "dohru" (nebo jak tomu říkat) a pak ještě chvíli odpočívám, takže většinou hned nevystřelím.

avatar
alisi001
19. zář 2011

podle manžova spermio vím že má zkapalnění do 20 minut tak ležím pul hodinky 😉 i sám dr. mi to poradil

avatar
mihaji
19. zář 2011

@alisi001 Ty jo, ty jsi fakt chodící encyklopedie. To mi pak budeš vysvětlovat, až budeme mít nějaké výsledky z toho spermiogramu, co to vlastně znamená 😀. Jak dlouho vůbec trvá, než jsou ty výsledky?

avatar
kucirlib
19. zář 2011

@alisi001 Hlásím, že místo kyseliny listové beru Calibrum babyplan a kontryhel zůstává. Díky za změnu v tabulce.

avatar
alisi001
19. zář 2011

@mihaji manža je měl ještě ten den

avatar
mihaji
19. zář 2011

@alisi001 Aha, tak to u nás to bude trvat dýl, ale zapomněla jsem právě, jak dlouho říkali. No to je jedno. Možná to je na dýl i kvůli tý imunologii.

avatar
kd23
19. zář 2011

Ahoj holky. Všem přeji krásné podnělí... Já jsem s náladou bohužel na bodu mrazu ☹, zítra ráno jdu do centra, jak jsem psala. Mluvila jsem s dr. o víkendu po telefonu a zdá se mu to divné, prý to měl tenhle doktor už dávno poznat (leda že by to HA tak zamaskovala) a ke všemu ta laparoskopie, na kterou mě posílá, je jen 50% úspěšná pro otěhotnění.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Jsem hrozně nervózní, už abych tam šla... Věřím, že tam pomůžou a když je to v rodině, tak přístup bude 10000%.... Chce se mi z toho všeho brečet ☹

Strana