icon

Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?

avatar
baibies
29. črc 2011

Přidá se někdo???

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 8183 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Běžné metody ověřování plodného okna jsou měření bazální teploty (BT), ovulační testy (např. Seratec LH Max) a grafy na webech jako FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Doporučené doplňky při plánování těhotenství zmiňované v diskuzi jsou kyselina listová (listovka), vitamíny pro těhotné (calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan) a bylinné čaje (kontryhelový, fenyklový).
  • Po gyn. zákrocích a léčbě jsou v praxi dvě běžné rady: po laparoskopii obvykle počkat se snažením až po první menstruaci, a po vysazení hormonální antikoncepce se návrat k pravidelnému cyklu může nastat okamžitě i až po několika měsících.


Nejčastější otázky

Q: Jak spolehlivě zjistit den ovulace?
A: V diskuzi byly doporučovány ovulační testy LH (např. Seratec LH Max 6 ks v balení) a měření bazální teploty s grafy na FertilityFriend (fertilityfriend.com) nebo Womenzone.cz; kombinace testu LH, stoupnutí BT a změny cervikálního hlenu poskytuje vyšší jistotu.

Q: Kdy začít měřit bazální teplotu a jak ji vyhodnocovat?
A: Měření BT se obvykle začíná od začátku cyklu a zaznamenává se denně do grafu; nástup ovulace se potvrdí trvalým nárůstem teploty v druhé polovině cyklu, přičemž užitečné nástroje pro analýzu jsou FertilityFriend a grafy na Womenzone.cz.

Q: Jak fungují ovulační testy Seratec LH Max a kolik stripů je v balení?
A: Seratec LH Max se používá k detekci vzestupu LH a v tomto vlákně se zmiňuje balení po 6 ks; uživatelé objednávali více balení (např. 10 balení = 60 testů) a zmiňovali dodací lhůtu 3–5 dní z internetové lékárny.

Q: Jak dlouho trvá srovnání cyklu po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskusi lékaři i uživatelky uváděli, že cyklus se může vrátit do normálu hned další měsíc, ale u jiných žen se stabilizace může protáhnout na několik měsíců; konkrétní případy v tématu ukazovaly rozmezí od okamžitého návratu až po půl roku nebo déle.

Q: Kdy po laparoskopii lze bezpečně začít snažení o těhotenství?
A: V diskuzi se opakovaně uvádělo doporučení počkat se začátkem snažení až po první menstruaci po laparoskopii; to bylo zmiňováno jako běžný postup před zahájením dalšího pokusu.

Q: Mají bylinky jako kontryhelový nebo fenyklový čaj při snažení opodstatnění a jsou rizika?
A: Diskuze uváděla, že některé ženy užívají kontryhelový čaj a fenyklový čaj jako doplněk, avšak jedna uživatelka popsala špinění po pití kontryhelu; konkrétní pozitivní nebo negativní efekt není v diskuzi vědecky potvrzený.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Běžné způsoby sledování ovulace jsou ovulační testy (Seratec LH Max), měření bazální teploty a sledování cervikálního hlenu, často zaznamenávané v online grafech na FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Kyselina listová (listovka) se v diskuzi uvádí jako standardní suplement při plánování těhotenství.
  • Po laparoskopii se obvykle doporučuje počkat se snažením až po první menstruaci.


Sporné názory

  • Po vysazení hormonální antikoncepce někteří lékaři tvrdí, že tělo nemusí „pročišťovat“ a snažení lze začít hned, zatímco jiní účastníci uvádějí, že u nich trvalo srovnání cyklu několik měsíců.
  • Některé ženy považují bylinné čaje (kontryhel, fenykl) za užitečné, zatímco jiná zkušenost v diskuzi zmiňovala nežádoucí špinění po kontryhelu.
  • Některé komentáře uvádějí, že laparoskopie zvýší šanci na otěhotnění, zatímco jiní upozorňují, že to není 100% záruka.


Otevřené otázky

  • Jak dlouho přesně trvá normalizace ovulace a pravidelnosti cyklu po vysazení HA u konkrétní ženy s historií dlouhodobého užívání?
  • Která kombinace metod (LH testy vs BT vs hlenu) je statisticky nejspolehlivější u žen s nepravidelnými cykly?
  • Jaký konkrétní vliv mají kontryhelový a fenyklový čaj na cyklus a implantaci u jednotlivých žen?


Zmíněné značky a firmy

womenzone.cz, fertilityfriend.com, www.cenap.cz, internetova-lekarna-online.eod.cz, lekarna.cz, Seratec LH Max, Seratec Direct, calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, Motol

Zmíněné produkty a metody

ovulační test Seratec LH Max, těhotenský test Seratec Direct, měření bazální teploty (BT), FertilityFriend, Womenzone grafy, kyselina listová (listovka), calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, kontryhelový čaj, fenyklový čaj, laparoskopie, IUI, IVF, endometrióza, cysta, Norethisteron, měření DPO/DC, implementační pokles

Místa a osoby

Motol

avatar
kd23
20. zář 2011

Ahoj holky, jdu ten náročný den s manžou rozplavat do bazénu. Všem přeji pěkný večer... 🙂

avatar
carrynka
20. zář 2011

@hankamamka @leni84 děkuji moc, byla jsem si koupit dneska dalsi testiky tak budu zkouset a uvidime jestli carka zustane 🙂

avatar
lucik1986
20. zář 2011

Ahoj holky tak jsem to dneska nevydržela a testovala 🙂 ale překvapivě nic ☹ tak jsem z toho byla taková přešná. No mám týden do MS tak uvidíme ale nějak mě ta dobrá nálada opouští

avatar
kcvrcekz
20. zář 2011

@lucik1986 No tak ještě vydrž...Třeba se to ještě změní...

avatar
ili08
20. zář 2011

@lucik1986 já budu testovat asi zítra,MS ani dnes nedorazila ale taky se mi do toho nechce,se bojím že pak budu jen zklamaná 😒 Koupila jsem dneska citlivější test,doma mám jen 25 a do těch se mi moc nechce..

avatar
lucik1986
20. zář 2011

@kcvrcekz no uvidíme chtěla bych to zkusit někdy až třeba v sobotu říkám si že kdyby náhodou tak je brzo. ale mám obavu že jsem si ty příznaky jen vsugerovala no uvidíme no. Dneska jsme byla u kamaradky co ma 4 mesicniho chlapecka a byla jsme uplne vyrizena. Holky proc to neni jednodussi :D

avatar
kcvrcekz
20. zář 2011

@lucik1986 no proto já si raději čekam do MS a pak uvidím pak bude jasné co ajak buď odjde a nebo ne a bude to milé překvapení...Pokud dojde tak mi to asi bude líto, ale co už...Proto nemám ani test,,,Ale fakt je, že by to mohlo být jednodušší...🙂

avatar
mishule12
20. zář 2011

@lucik1986 To bych vůbec neházela flintu do žita ... A za 2, 3 dny zkusila znova ... 😉

avatar
pejullka
20. zář 2011

@alisi001 prosim pripis mi do tabulky kontryhel🙂 diky

avatar
lucik1986
20. zář 2011

jste hodné holky jsem ráda že vás mám 🙂 no já zatím úplně nezoufám. 🙂

avatar
ili08
20. zář 2011

@pejullka jak chutná?pokud zítra bude test negativní tak se na něj taky chystám 🙂

avatar
kcvrcekz
20. zář 2011

@lucik1986 No tak to nesmíš....🙂 🙂

avatar
pejullka
20. zář 2011

@ili08 teprve mi ho pritel veze, tak uvidi,m, ja ho budu pit hlavne kvuli ms, myslela jsem ze posledni dva dny umru

avatar
ili08
20. zář 2011

@pejullka jako že je bolestivá?no já jsem zvědavá,bylinky moc nemusím 🤐

avatar
losnikolos
20. zář 2011

@alisi001 ahoj, já myslela tu obr tabulku co je nad tebou 🙂

avatar
pejullka
20. zář 2011

@ili08 jo, bolestiva, zvracm boli me zada a mam strasne krece ze se nemuzu narovnat...zkusim to a uvidim, ja na bylinky taky nebyla, ale od te doby, co jsem videla co s telem dela chemie na to nedam dopustit

avatar
ili08
20. zář 2011

@pejullka tak doufám že ti to pomůže,četla jsem že je fakt na ženské potíže dobrý ..
Holky loučím se,povysávám prodejnu a šupky dupky za pejskem 🙂 Mějte se a zítra pa

avatar
danda81
20. zář 2011

@alisi001 Ahojky holky, padáááám v tabulce dolů. V neděli dorazila MS (ještě o dva dny dřív než jsem ji očekávala), takže jsem bohužel "ušetřila" za testíky ☹ . Ale dorazila přesně po 28 dnech, tak alespon se mi to srovnalo 🙂 Dneska tedy 3 DC - prosím přepsat v tabulce. Mám fofr v práci i doma, takže vůbec Vás nestíhám dočítat....

avatar
pejullka
20. zář 2011

@ili08 diky, pappa

avatar
danda81
20. zář 2011

Koukám, že se tu objevilo pití kontryhelu. Včera jsem si ho koupila - shánění šílený, nedostatkový zboží alespon u nás v Plzni - a začínám jej pít. Bylinky moc nemusím, ale docela ujde. Dávám si ho 3 x denně, a když nezabere - prý alespon srovná ms a špinění...

avatar
luciesofi
20. zář 2011

@hankamamka Gratuluji je krásným //! Držím palce, ať je vše v pořádku!!

avatar
danda81
20. zář 2011

Pa snažilky a těhulky, držííííím moc palce všem, co budou v nejbližších dnech testovat TT 😉

avatar
luciesofi
20. zář 2011

@carrynka Gratuluji je krásným //! Držím palce, ať je vše v pořádku!!

avatar
luciesofi
20. zář 2011

@hankamamka omlouvám se, ten předchozí příspěvek byl pro @carrynka pardon!!

avatar
hankamamka
20. zář 2011

@luciesofi v poho, beriem to ako znamenie, ze o mesiac budu // 🙂

avatar
carrynka
20. zář 2011

@luciesofi díky... taky přeju brzké dvě čárky...🙂

avatar
alisi001
20. zář 2011

TĚHULKY

dilemma .................//(GS Mamavit)..........................................................................KVĚTOSLAVA 23 let ..
karkulka_17.......//....( Femibion 800)....................................................................PETRA 29 let ..
sarana................//.........................................................................................................ŠÁRKA 29 let....
martinan4 ............// (Calibrum babyplan)......................................................... MARTINA 28 let ......

MEZISTANICE

joeyne .............//.............(listovka)...............................................................................IVANA 34 let
carrynka.........//............33DC ( listovka )....................................................................KAROLÍNA 27 let+


SNAŽILKY

mishule12.................68 DC (listovka a maliník)............................................................ MÍŠA 26
tumik............................53DC................................................................................................MARTINA 28 let
pajule ...........................48DC (femibion a kontryhelový čaj)..................................................PAVLA 29 let
chalotka .......................47DC...............................................................................................PAVLA 32 let
helousek1.....................40DC (už nic)......................................................................................HELENA 30 let
peela ............................ 39DC
sarinkac.........................37DC
melliss...........................36DC(acidofolan (listovka, železo a B12) ..................................MELISA 23 let
petit.a.nge......................36 DC................................................................................................JANA 22 let
mischako ......................35 DC.................................................................................................MÍŠA 22 let +
veveruska0504.............35DC..................................................................................................VERONIKA 27 let
bujanda..........................32DC (Calibrum babyplan)...........................................................LENKA 27 let
ili08 ................................30DC (listovka)............................................................................. ILONA 28 let +
meea...............................30DC
alisi001..................... .....29DC (listovka ,kelp jod)...........................................................ALENA 32 let +
mochenkaa....................29DC (listovka a Calibrum Baby plan, )..................................GABČA 23 let +
markitka ..........................28 DC(kontryhel)..............................................................................MARKÉTA 27 let+
elvis12 .............................26DC(listovka)...............................................................................EVA 27 let
beta.m..............................25DC(listovka)..................................................................................BĚTKA.22 let+
luciesofi ...........................25DC(listovka)................................................................................LUCIE 25 let
kcvrcekz ...........................25DC(b-ekomplex)........................................................................KATKA 27 let +
esila..................................25DC (listovka)...............................................................................ALICA 31 let
lucianas...........................25DC...............................................................................................LUCIE 31 let
lovelylady..........................24DC..............................................................................................KLÁRA 28 let
hanulik88.................... ....23DC (listovka).................................................................................HANA 22 let
leni84................................23DC (listovka,kontryhel)..............................................................LENKA 27 let +
lucik1986 .........................21DC(Femibion 800 )....................................................................LUCKA 25 let +
baibies........................20DC (Mamavit)....Snažení odloženo o měsíc (po laparce).....IVETA 24 let
petulak1988................20DC (clostylbegyt a urogestan).................................................PETRA 23 let +
ange_de_la_morte.........20DC(Double X)..............................................................................LENKA 21 let
kucirlib...............................20DC(Calibrum baby plan a kontryhel.).........................................LÍBA 28 let +
tynka89.............................19DC(listovka)...............................................................................KRISTÝNA 21 let
anabella_lee...................17DC (listovka, Calibrum baby plan)..........................................RENČA 27 let+
mahonia...........................16DC (listovka, kontryhelový čaj)..................................................IVČA 27 let +
baptisia........................ ..15DC(listovka,Duphaston,Befoli,Hořčík,Kontryhel kapky,pupalka ,E)....BARBORA 25 let
blazu...............................15DC............................................................................................................ZUZANA 25 let
nemo1985......................15DC.........................................................................................................PETRA 26
nini19.............................15DC(listovka)........................................................................................JANA 29 let +
makak32 .....................14DC.................................................................................................MARKÉTA 32 let
mihaji.............................13DC(femibion, listovku, maliník ,kontryhel)...................................KAČKA 30 let +
foaji ...............................12DC( Gynex a Kontryhel)..........................................................ALENA 21 let
verik19.......................... 10DC (listovka,kontryhelový čaj)..................................................VERONIKA 24 let+
stares.............................7DC(listovka)................................................................................MIRKA 27 let +
miky.................................6DC (calibrum babyplana, kontryhelový čaj)............................................. MIRKA 30 let+
kammka........................4DC(po mikropotratu).....listovka, kontryhelový čaj.........................Kamila 35let
danda81........................3DC(Femibion 800).....................................................................DANIELA 30 let
pejullka...........................2DC(kontryhel).............................................................................................PETRA 26 let +
hankamamka...............2DC (listovka)...............................................................................HANKA 31 let +
ninucha.......................??DC ( listovka)..............................................................................NINA 28 let +
kd23.............................. (...26.9. Duphaston na vyvolání.).................................. KATKA 29 let +
leeena_4 ......................( po revizi.)...........( mamavit)...........................................................LENKA 28 let+

avatar
andrejka_86
20. zář 2011

Ahoj snažilky, těhulky... 🙂 Ráda bych se k Vám přidala. Jsem jedn a davu, která přešla z beremese na modrého koníha. S manžílkem se snažíme od poloviny července. Zatím nic, testů udělána hromada (strašně moc chci, abych už si mohla s bříškem vykládat) a papkám jen BabyPlan a po čtení dnešních článků se chystám taky na kontryhelový čaj a manžílka jsem dotlačila k pojídání Selenu a Zinku 🙂 Tak snad se nám to ten třetí měsíc vyvede.. Všude se píše jak na to nemáme myslet a nestresovat, ale já jsem pravý opak - stres snad 10 hodin denně a když nemyslím na to, že jsem pořád ve stresu, tak myslím na to, že bychom už chtěli být těhotní...

avatar
petit.a.nge
20. zář 2011

@barbulinka1 vidím, že to máš stejně jako já, taky mám chlapa věčně na montážích, takže OVU zatím neřeším..... ☹

avatar
barbulinka1
20. zář 2011

@petit.a.nge Ahojka, no taky to řešit nebudu, protože by to opravdu nemělo cenu a třeba se někdy do OVU trefíme, ale počítám s tím, že to bude trvat dýl než to vyjde, ale nevadí, hlavní bude když to někdy dopadne a budu mít fazolku v bříšku 🙂 a pak až to vyjde, tak už nikdy nebudeme doma samy 🙂 🙂

Strana