icon

Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?

avatar
baibies
29. črc 2011

Přidá se někdo???

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 8183 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Běžné metody ověřování plodného okna jsou měření bazální teploty (BT), ovulační testy (např. Seratec LH Max) a grafy na webech jako FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Doporučené doplňky při plánování těhotenství zmiňované v diskuzi jsou kyselina listová (listovka), vitamíny pro těhotné (calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan) a bylinné čaje (kontryhelový, fenyklový).
  • Po gyn. zákrocích a léčbě jsou v praxi dvě běžné rady: po laparoskopii obvykle počkat se snažením až po první menstruaci, a po vysazení hormonální antikoncepce se návrat k pravidelnému cyklu může nastat okamžitě i až po několika měsících.


Nejčastější otázky

Q: Jak spolehlivě zjistit den ovulace?
A: V diskuzi byly doporučovány ovulační testy LH (např. Seratec LH Max 6 ks v balení) a měření bazální teploty s grafy na FertilityFriend (fertilityfriend.com) nebo Womenzone.cz; kombinace testu LH, stoupnutí BT a změny cervikálního hlenu poskytuje vyšší jistotu.

Q: Kdy začít měřit bazální teplotu a jak ji vyhodnocovat?
A: Měření BT se obvykle začíná od začátku cyklu a zaznamenává se denně do grafu; nástup ovulace se potvrdí trvalým nárůstem teploty v druhé polovině cyklu, přičemž užitečné nástroje pro analýzu jsou FertilityFriend a grafy na Womenzone.cz.

Q: Jak fungují ovulační testy Seratec LH Max a kolik stripů je v balení?
A: Seratec LH Max se používá k detekci vzestupu LH a v tomto vlákně se zmiňuje balení po 6 ks; uživatelé objednávali více balení (např. 10 balení = 60 testů) a zmiňovali dodací lhůtu 3–5 dní z internetové lékárny.

Q: Jak dlouho trvá srovnání cyklu po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskusi lékaři i uživatelky uváděli, že cyklus se může vrátit do normálu hned další měsíc, ale u jiných žen se stabilizace může protáhnout na několik měsíců; konkrétní případy v tématu ukazovaly rozmezí od okamžitého návratu až po půl roku nebo déle.

Q: Kdy po laparoskopii lze bezpečně začít snažení o těhotenství?
A: V diskuzi se opakovaně uvádělo doporučení počkat se začátkem snažení až po první menstruaci po laparoskopii; to bylo zmiňováno jako běžný postup před zahájením dalšího pokusu.

Q: Mají bylinky jako kontryhelový nebo fenyklový čaj při snažení opodstatnění a jsou rizika?
A: Diskuze uváděla, že některé ženy užívají kontryhelový čaj a fenyklový čaj jako doplněk, avšak jedna uživatelka popsala špinění po pití kontryhelu; konkrétní pozitivní nebo negativní efekt není v diskuzi vědecky potvrzený.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Běžné způsoby sledování ovulace jsou ovulační testy (Seratec LH Max), měření bazální teploty a sledování cervikálního hlenu, často zaznamenávané v online grafech na FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Kyselina listová (listovka) se v diskuzi uvádí jako standardní suplement při plánování těhotenství.
  • Po laparoskopii se obvykle doporučuje počkat se snažením až po první menstruaci.


Sporné názory

  • Po vysazení hormonální antikoncepce někteří lékaři tvrdí, že tělo nemusí „pročišťovat“ a snažení lze začít hned, zatímco jiní účastníci uvádějí, že u nich trvalo srovnání cyklu několik měsíců.
  • Některé ženy považují bylinné čaje (kontryhel, fenykl) za užitečné, zatímco jiná zkušenost v diskuzi zmiňovala nežádoucí špinění po kontryhelu.
  • Některé komentáře uvádějí, že laparoskopie zvýší šanci na otěhotnění, zatímco jiní upozorňují, že to není 100% záruka.


Otevřené otázky

  • Jak dlouho přesně trvá normalizace ovulace a pravidelnosti cyklu po vysazení HA u konkrétní ženy s historií dlouhodobého užívání?
  • Která kombinace metod (LH testy vs BT vs hlenu) je statisticky nejspolehlivější u žen s nepravidelnými cykly?
  • Jaký konkrétní vliv mají kontryhelový a fenyklový čaj na cyklus a implantaci u jednotlivých žen?


Zmíněné značky a firmy

womenzone.cz, fertilityfriend.com, www.cenap.cz, internetova-lekarna-online.eod.cz, lekarna.cz, Seratec LH Max, Seratec Direct, calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, Motol

Zmíněné produkty a metody

ovulační test Seratec LH Max, těhotenský test Seratec Direct, měření bazální teploty (BT), FertilityFriend, Womenzone grafy, kyselina listová (listovka), calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, kontryhelový čaj, fenyklový čaj, laparoskopie, IUI, IVF, endometrióza, cysta, Norethisteron, měření DPO/DC, implementační pokles

Místa a osoby

Motol

avatar
leni84
19. srp 2011

@kd23 Budiž jim přáno.. 🙂

avatar
mochenkaa
19. srp 2011

@leni84 užij si víkend
@bujanda užij si poslední svobodný víkend 😉 a v pondělí testnem 🙂
@tumik krásnou svatební cestu 🙂

avatar
kd23
19. srp 2011

@mochenkaa Přesne tak! Všem krásný víkend! @tumik Taky krásnou a romantickou cestu! Já počkám až přestane pršet a hurá k domovu a pak na chalupu 🙂

avatar
kd23
19. srp 2011

Asi si přestanu prohlížet ty fotoblogy tady, fotky začínají //, pak rostoucí bříško, fotky z porodnice... no zase jsem na měkko 😖 😖 😖 . Prosím ať jsou Vááánoce 🙂

avatar
kd23
19. srp 2011

Nikde nikdo. Všem krásný víkend a v pondělí se moc těším na samé dobré zprávy!!! Mizííím 🙂

avatar
mochenkaa
19. srp 2011

tak já tu zůstala samotinká ☹ 🙂

avatar
lucik1986
19. srp 2011

@mishule12 me se hlavne nejvic libi to ze si konecne delame svoje bydleni 🙂) ne nejaky pronajem 🙂))

avatar
lucik1986
19. srp 2011

Ahoj holciny 🙂 jak se dnes mate 🙂
chtela jsme se zeptat stalo se vam nekomu ze vas uprostred cyklu bolel podbrisek jako pred MS. Me dneska cely den a jsem z toho nějaká přepadlá nikdy se mi to nestalo ☹

avatar
hankamamka
19. srp 2011

@lucik1986 mna ano, plus krize a celkovo ako PMS, ale bolo to uprostred tyzdna, po niekolkyh dnoch to preslo, dnes som 28DC a menstruacia este neprisla... ale bojim sa, ze pride :-/

avatar
blazu
19. srp 2011

@mishule: líbilo se na beremku, svatba klapla, tak doufám, že to stejně klapne i tady 🙂

avatar
lucik1986
19. srp 2011

@mishule12 a pokud mam vybrat z beremka,strechy a konika tak jednoznacne konik 🙂

avatar
lucik1986
19. srp 2011

@hankamamka no mě to hrozně překvapilo až jsem si říkala, co to moje tělo blbne 🙂) tak uvidíme co se bude dít dál 🙂

avatar
hankamamka
19. srp 2011

@lucik1986 ano, aj mna, drzime si palce! 🙂

avatar
lucik1986
19. srp 2011

teda ale dneska jsem byla nakupovat a těch kočárků a maminek s bříškem to je až k neuvěření 🙂

avatar
miky
19. srp 2011

@lucik1986 podle toho co tu popisují holky, tak se jim takhle projevuje ovulka, tak třeba je to ono a poznáš jí takhle bez jakýchkoliv testů 😉

avatar
mochenkaa
19. srp 2011

holky co si myslíte o tom co jsem psala do tématu příznaky těhu krátce po ovu? už mi fakt hrabe 😒

avatar
hankamamka
19. srp 2011

@mochenkaa a ty si pozoruješ čípok? akože je teraz "iný" ako pred MS? Tu som sa nieco docitala, ze zalezi, ci je otvoreny alebo zatvoreny ... neviem, ci to pomoze, ale posielam: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm

avatar
lucik1986
19. srp 2011

uf tak jsme docetla vsechno to co jsme tu nebyla 🙂 ja si snad do prace budunosit notebook aby mi to vsechno neuteklo 🙂 koukala jsem ze jste resili pohlavi a jmena 🙂

avatar
verka_motylek
19. srp 2011

ahoj holky!!! Můžu se také přidat? My se taky tento měsíc intenzivně snažili!!!!a všera měla přijít MS a nic a dnes jsem zjistila, že už mám dvě čárky:D takže holčiny moc držím palce aby vám to vyšlo jako nám!!! 😉

avatar
mochenkaa
19. srp 2011

@hankamamka právě že všechno až tento měsíc (no jo no, první měsíc snažení) tak jsem ze všeho paf 🙂 já netuším jestli je otevřený nebo ne, já si tam nedosáhnu 😀 ale včera jsem normálně dosáhla a byl zavřený, ale podle tohoto to bude spíš ms 😠

avatar
mochenkaa
19. srp 2011

@verka_motylek velká gratulace k pozitivnímu testu. Kolikátý DPO jsi měla //?

avatar
hankamamka
19. srp 2011
avatar
blazu
19. srp 2011

@verka_motylek ¨gratuluju k pozittivnímu testíku 🙂

avatar
lucik1986
19. srp 2011

@verka_motylek veliká gratulace víc takových zpráv 🙂

avatar
baptisia
19. srp 2011

@verka_motylek gratulacéé 😀

avatar
baptisia
19. srp 2011

tak doufám,že bude takových krásných zpráv víííc a vííc...a všem přeju krásný slunečný víkend 😀 já dnes testíkovala a brzy bude ovu..tak už to snad tentokrát vyjde... 😒 a propo jakou máte zkušenost s ovu testama a jaké požíváte?Ty klasické nebo ty mikroskopové? 🙂

avatar
alisi001
20. srp 2011

mishule12................. 37DC (listovka a maliník)............................................................ MÍŠA 26
wer2........................... 32 DC
luci_inka.....................31 DC
stares..........................30DC(listovka)
hankamamka............29DC (listovka)...............................................................................HANKA 31 let
bujanda.......................28 DC (Calibrum babyplan)...........................................................LENKA 27 let
mochenkaa................27 DC (listovka a Calibrum Baby plan).......................................GABČA 23 let
hanulik88.................. 24DC (listovka).................................................................................HANA 22 let
esila............................23DC (listovka)
leni84......................... 23DC (listovka)...............................................................................LENKA 27 let
karkulka_17.............. 22 DC
tumik............................22 DC................................................................................................MARTINA 28 let
dilemma ....................21 DC.................................................................................................KVĚTOSLAVA 22 let
anabella_lee..............20DC (listovka, Calibrum baby plan)..........................................RENČA 27 let
mahonia.................... 19 DC (listovka, kontryhelový čaj)
michala82..................19 DC (Clostylbegyt a Prednison)
mautas11.................. 19DC (Calibrum babyplan)
makak32 ...................18 DC.................................................................................................MARKÉTA 32 let
lucik1986 ...................17 DC.................................................................................................LUCKA 25 let
pajule...........................17 DC(listovka)
baibies....................... 17DC (Mamavit)....Snažení odloženo o měsíc na doporuč Mudr(po laparce).....IVETA 24 let
chalotka ......................16 DC...............................................................................................PAVLA 32 let
sarana........................ 15 DC (listovka)
martinan4 ................... 12 DC (Calibrum babyplan)......................................................... MARTINA 28 let
baptisia........................ 12 DC(listovka,Duphaston,Befoli,Hořčík,Kontryhel kapky,Maliník čaj)....BARBORA 25 let
blazu..............................11 DC
verik19.......................... 9 DC (listovka,kontryhelový čaj)..................................................VERONIKA 24 let
peela ............................ 8 DC
galigula .........................8DC
helousek1......................8DC
kd23............................... 7 DC (listovka)............................................................................... KATKA 29 let
miky.................................3DC (listovka a kontryhelový čaj)...............................................MIRKA 30 let
alisi001..................... ??DC (listovka a Calibrum babyplan).........................................ALENA 32 let
ili08 ...............................?? DC (listovka + bere ještě HA, snažení od září).................... ILONA 28 let
angels_woman....... ...?? DC
pajulevrtule .................??DC
meea............................?? DC

avatar
alisi001
20. srp 2011

Dobré ránko tak jsk se máte dnes nějaké novinky 😀 už některá testuje 😉

avatar
miky
20. srp 2011

@alisi001 já bych testovala jak divá, ale nemám co 😀 😀
Jinak přeji všem krásný víkend, zdá se, že bude zase pořádný pařák. Ještě, že dneska nikam nemusím, rozvalím se u bazénu a ani se nehnu 😀

avatar
alisi001
20. srp 2011

@miky ahoj 😀 no ja večer zjistila že mám ovulku 😀 sice čárka nebyla uplně stejná ale tuleníčko bylo 😀 tak snas se zadařilo a MS už nedojde ale je to jen moje přání ona se přemluvit nedá 😠 rani test byl už slabší 😉 jinak mi máme bazén ale koupat se nedá je to studené 😀

Strana