icon

Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?

avatar
baibies
29. črc 2011

Přidá se někdo???

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 8183 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Běžné metody ověřování plodného okna jsou měření bazální teploty (BT), ovulační testy (např. Seratec LH Max) a grafy na webech jako FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Doporučené doplňky při plánování těhotenství zmiňované v diskuzi jsou kyselina listová (listovka), vitamíny pro těhotné (calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan) a bylinné čaje (kontryhelový, fenyklový).
  • Po gyn. zákrocích a léčbě jsou v praxi dvě běžné rady: po laparoskopii obvykle počkat se snažením až po první menstruaci, a po vysazení hormonální antikoncepce se návrat k pravidelnému cyklu může nastat okamžitě i až po několika měsících.


Nejčastější otázky

Q: Jak spolehlivě zjistit den ovulace?
A: V diskuzi byly doporučovány ovulační testy LH (např. Seratec LH Max 6 ks v balení) a měření bazální teploty s grafy na FertilityFriend (fertilityfriend.com) nebo Womenzone.cz; kombinace testu LH, stoupnutí BT a změny cervikálního hlenu poskytuje vyšší jistotu.

Q: Kdy začít měřit bazální teplotu a jak ji vyhodnocovat?
A: Měření BT se obvykle začíná od začátku cyklu a zaznamenává se denně do grafu; nástup ovulace se potvrdí trvalým nárůstem teploty v druhé polovině cyklu, přičemž užitečné nástroje pro analýzu jsou FertilityFriend a grafy na Womenzone.cz.

Q: Jak fungují ovulační testy Seratec LH Max a kolik stripů je v balení?
A: Seratec LH Max se používá k detekci vzestupu LH a v tomto vlákně se zmiňuje balení po 6 ks; uživatelé objednávali více balení (např. 10 balení = 60 testů) a zmiňovali dodací lhůtu 3–5 dní z internetové lékárny.

Q: Jak dlouho trvá srovnání cyklu po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskusi lékaři i uživatelky uváděli, že cyklus se může vrátit do normálu hned další měsíc, ale u jiných žen se stabilizace může protáhnout na několik měsíců; konkrétní případy v tématu ukazovaly rozmezí od okamžitého návratu až po půl roku nebo déle.

Q: Kdy po laparoskopii lze bezpečně začít snažení o těhotenství?
A: V diskuzi se opakovaně uvádělo doporučení počkat se začátkem snažení až po první menstruaci po laparoskopii; to bylo zmiňováno jako běžný postup před zahájením dalšího pokusu.

Q: Mají bylinky jako kontryhelový nebo fenyklový čaj při snažení opodstatnění a jsou rizika?
A: Diskuze uváděla, že některé ženy užívají kontryhelový čaj a fenyklový čaj jako doplněk, avšak jedna uživatelka popsala špinění po pití kontryhelu; konkrétní pozitivní nebo negativní efekt není v diskuzi vědecky potvrzený.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Běžné způsoby sledování ovulace jsou ovulační testy (Seratec LH Max), měření bazální teploty a sledování cervikálního hlenu, často zaznamenávané v online grafech na FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Kyselina listová (listovka) se v diskuzi uvádí jako standardní suplement při plánování těhotenství.
  • Po laparoskopii se obvykle doporučuje počkat se snažením až po první menstruaci.


Sporné názory

  • Po vysazení hormonální antikoncepce někteří lékaři tvrdí, že tělo nemusí „pročišťovat“ a snažení lze začít hned, zatímco jiní účastníci uvádějí, že u nich trvalo srovnání cyklu několik měsíců.
  • Některé ženy považují bylinné čaje (kontryhel, fenykl) za užitečné, zatímco jiná zkušenost v diskuzi zmiňovala nežádoucí špinění po kontryhelu.
  • Některé komentáře uvádějí, že laparoskopie zvýší šanci na otěhotnění, zatímco jiní upozorňují, že to není 100% záruka.


Otevřené otázky

  • Jak dlouho přesně trvá normalizace ovulace a pravidelnosti cyklu po vysazení HA u konkrétní ženy s historií dlouhodobého užívání?
  • Která kombinace metod (LH testy vs BT vs hlenu) je statisticky nejspolehlivější u žen s nepravidelnými cykly?
  • Jaký konkrétní vliv mají kontryhelový a fenyklový čaj na cyklus a implantaci u jednotlivých žen?


Zmíněné značky a firmy

womenzone.cz, fertilityfriend.com, www.cenap.cz, internetova-lekarna-online.eod.cz, lekarna.cz, Seratec LH Max, Seratec Direct, calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, Motol

Zmíněné produkty a metody

ovulační test Seratec LH Max, těhotenský test Seratec Direct, měření bazální teploty (BT), FertilityFriend, Womenzone grafy, kyselina listová (listovka), calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, kontryhelový čaj, fenyklový čaj, laparoskopie, IUI, IVF, endometrióza, cysta, Norethisteron, měření DPO/DC, implementační pokles

Místa a osoby

Motol

avatar
karkulka_17
5. srp 2011

Jinak teda pěkně jste se některé s těma testama rozjely 😎 Tak hlavně ať to vyjde, co!

avatar
mochenkaa
5. srp 2011

tak mi objednávku potvrdili takže super
@karkulka_17 tak tentokrát to vyjde, uvidíš 😉

avatar
leni84
5. srp 2011

Já také beru listovku. O kontryhelu jsem už hodně slyšela, ale ještě jsem ho nikdy nezkoušela..Jen jsem taky někde četla, že se prý má pít jen v první půlce cyklu - do ovulace, a pak už ne..Nevíte, jestli to je pravda?

avatar
karkulka_17
5. srp 2011

@mochenkaa jsem optimista a těším se 😵

avatar
jajuska86
5. srp 2011

Ahojky,tak jsem se konečně odhodlala se jít a zúčastnit se 🙂 hlásím se ke snažení....vlastně dobírám Norethisteron a už se nemůžu dočkat MS, pak se totiž můžeme začít snažit.Děsně se těším 🙂) zatím se nestresuju tím, co tu čtu o délce snažení.Věřím tomu i když jsem po laparce a nemám jeden vaječník.Testy na hormony mi vyšly dobře, tak to můsí jit, né? 🙂

avatar
alisi001
5. srp 2011

@jajuska86 ahoj vítáme tě

avatar
miky
5. srp 2011

tak z lekárny mi přišlo potvrzení objednávky včetně těch ovu testů, tak to vypadá, že budu moc testit o 106 😀

avatar
mochenkaa
5. srp 2011

@miky myslím, že tu všechny budeme jen čůrat na papírky 😀

avatar
mishule12
5. srp 2011

@leni84 půl roku ...

avatar
alisi001
5. srp 2011

@mochenkaa ja už začala a stale negat. ta ovulka asi zabloudila 😀

avatar
mochenkaa
5. srp 2011

@alisi001 šla ke mě, víš 😀 mě v noci pichal levý vaječník jak praštěný takže já mám ovulku asi aj za tebe 😅

avatar
alisi001
5. srp 2011

@mochenkaa 😀 no mě taky bolí ale pravy a ovu nikde

avatar
mochenkaa
5. srp 2011

@alisi001 tak já se řídím jen podle bolesti a hlenu. testy mám v plánu zkusit až příští měsíc pokud se tento nepovede // a teplotu neměřím, tak teda doufám že se jedná o ovulku

avatar
baibies
autor
5. srp 2011

sarana........................ 26 DC Acidofolan
verik19........................ 25 DC
mishule12................. 22 DC
miky............................ 22 DC (listovka a kontryhelový čaj)
wer2........................... 17 DC
alisi001..................... 16 DC (listovku a calibrum babyplan)
mochenkaa...............12 DC
esila........................... 8 DC
karkulka_17.............. 7 DC
baibies....................... 1 DC (Mamavit)
mahonia.................... ?? DC
angels_woman........ ?? DC
peela ......................... ?? DC
leni84......................... ?? DC
kd23......................... ?? DC (listovka a 14.8. bych měla dostat MS po poslední HA)

avatar
peela
5. srp 2011

dnes cely den v praci uz aby byla dovca, jsem ze vseho takova na meko.co tak procitam,tak ja zatim podle ovu kalkulacky,Jeste v cervnu cyklus v pohode ale minuly se mi vse zblaznilo.Uz jsem jednou tehu byla nedopadlo to ok musela na interupci.Tak ze si pamatuji ty priznaky jako bych to mela dostat,no a pak bolesti presly cekala jestli to prijde a udelala testik a bylo vymalovano.A ted po strasne dlouhe dobe vse co jsem spatneho zazila a kdyz uz jsem v pohode a mam bajecneho chlapa tak se nedari.Mam pristi tyden dostat MS,nevim ale kdy minule po 23dnech,v pondeli zkusim testik ale myslim ze prijde, a kdyz jo budeme pracovat krasny 3 tydny na dovce

avatar
mochenkaa
5. srp 2011

@baibies tak konečně, co?

avatar
baibies
autor
5. srp 2011

@mochenkaa Tak, tak dorazila, a kolotoč muže začít :D :D :D

avatar
baibies
autor
5. srp 2011

@peela Tak na dovče to určitě dopadne.... Přeme hodně štěstíčka ;)

avatar
baibies
autor
5. srp 2011

baibies....................... 1 DC (Mamavit)
karkulka_17.............. 7 DC
esila........................... 8 DC
mochenkaa...............12 DC
alisi001..................... 16 DC (listovku a calibrum babyplan)
wer2........................... 17 DC
mishule12................. 22 DC
miky............................ 22 DC (listovka a kontryhelový čaj)
verik19........................ 25 DC
sarana........................ 26 DC Acidofolan
mahonia.................... ?? DC
angels_woman........ ?? DC
peela ......................... ?? DC
leni84......................... ?? DC
kd23......................... ?? DC (listovka a 14.8. bych měla dostat MS po poslední HA)

avatar
miky
6. srp 2011

aktualizace tabulky k dnešnímu dni 🙂

sarana........................ 27 DC Acidofolan
verik19........................ 26 DC
mishule12................. 23 DC
miky............................ 23 DC (listovka a kontryhelový čaj)
wer2........................... 18 DC
alisi001..................... 17 DC (listovku a calibrum babyplan)
mochenkaa...............13 DC
esila........................... 9 DC
karkulka_17.............. 8 DC
baibies....................... 2 DC (Mamavit)
mahonia.................... ?? DC
angels_woman........ ?? DC
peela ......................... ?? DC
leni84......................... ?? DC
kd23......................... ?? DC (listovka a 14.8. bych měla dostat MS po poslední HA)

avatar
mochenkaa
6. srp 2011

sarana........................ 27 DC Acidofolan
verik19........................ 26 DC
mishule12................. 23 DC
miky............................ 23 DC (listovka a kontryhelový čaj)
wer2........................... 18 DC
alisi001..................... 17 DC (listovku a calibrum babyplan)
mochenkaa...............13 DC (listovka)
esila........................... 9 DC
karkulka_17.............. 8 DC
baibies....................... 2 DC (Mamavit)
mahonia.................... ?? DC
angels_woman........ ?? DC
peela ......................... ?? DC
leni84......................... ?? DC
kd23......................... ?? DC (listovka a 14.8. bych měla dostat MS po poslední HA)

avatar
verik19
6. srp 2011

sarana........................ 27 DC Acidofolan
verik19........................ 26 DC (listovka)
mishule12................. 23 DC
miky............................ 23 DC (listovka a kontryhelový čaj)
wer2........................... 18 DC
alisi001..................... 17 DC (listovku a calibrum babyplan)
mochenkaa...............13 DC (listovka)
esila........................... 9 DC
karkulka_17.............. 8 DC
baibies....................... 2 DC (Mamavit)
mahonia.................... ?? DC
angels_woman........ ?? DC
peela ......................... ?? DC
leni84......................... ?? DC
kd23......................... ?? DC (listovka a 14.8. bych měla dostat MS po poslední HA)

avatar
leni84
6. srp 2011

sarana........................ 27 DC Acidofolan
verik19........................ 26 DC (listovka)
mishule12................. 23 DC
miky............................ 23 DC (listovka a kontryhelový čaj)
wer2........................... 18 DC
alisi001..................... 17 DC (listovku a calibrum babyplan)
mochenkaa...............13 DC (listovka)
esila........................... 9 DC
karkulka_17.............. 8 DC
baibies....................... 2 DC (Mamavit)
mahonia.................... ?? DC
angels_woman........ ?? DC
peela ......................... ?? DC
leni84......................... 9 DC (listovka)
kd23......................... ?? DC (listovka a 14.8. bych měla dostat MS po poslední HA)

avatar
alisi001
6. srp 2011

ahoj holky co je s váma dneska tu nikdo pořádně není 🙂

avatar
leni84
6. srp 2011

Ahojky, to víš víkend..To je vždycky přes den spoustu aktivit..🙂

avatar
alisi001
7. srp 2011

Ahoj tak hlasim že ovulka stale nedorazila ☹ a já na ni pořád čekám 🙂 nevím kde se loudá určitě navšívila někoho jiného

avatar
mochenkaa
7. srp 2011

@alisi001 potvora si dává na čas, co? Určitě se umoudří a dojde 😉

avatar
miky
7. srp 2011

@alisi001 tak to mi povídej, dyť já jsem dneska už 24DC a ovulka pořád nikde 😠

avatar
mahonia
7. srp 2011

sarana........................ 27 DC Acidofolan
verik19........................ 26 DC (listovka)
mishule12................. 23 DC
miky............................ 23 DC (listovka a kontryhelový čaj)
wer2........................... 18 DC
alisi001..................... 17 DC (listovku a calibrum babyplan)
mochenkaa...............13 DC (listovka)
esila........................... 9 DC
karkulka_17.............. 8 DC
baibies....................... 2 DC (Mamavit)
mahonia.................... 6 DC (listovka, kontryhelový čaj)
angels_woman........ ?? DC
peela ......................... ?? DC
leni84......................... 9 DC (listovka)
kd23......................... ?? DC (listovka a 14.8. bych měla dostat MS po poslední HA)

avatar
miky
7. srp 2011

sarana........................ 28 DC Acidofolan
verik19........................ 27 DC (listovka)
mishule12................. 24 DC
miky............................ 24 DC (listovka a kontryhelový čaj)
wer2........................... 19 DC
alisi001..................... 18 DC (listovku a calibrum babyplan)
mochenkaa...............14 DC (listovka)
esila........................... 10 DC
leni84......................... 10 DC (listovka)
karkulka_17.............. 9 DC
mahonia.................... 6 DC (listovka, kontryhelový čaj)
baibies....................... 3 DC (Mamavit)
angels_woman........ ?? DC
peela ......................... ?? DC
kd23......................... ?? DC (listovka a 14.8. bych měla dostat MS po poslední HA)

ještě jsem auktualizovala DC u všech k dnešnímu dni , aby byla aktualizace od mahonia kompletní 😉

Strana