Snažíme se o mimi. Máte zkušenost s vitamíny na podporu?

verunda18
1. únor 2020

Ahoj chci se zeptat, celé dva roky jsem brala ha katya, a pak změněny na leverete
A s pritelem jsme se rozhodli pro miminko, už celé dva měsíce neberu ha.
Máte nějakou zkušenost s nějakými vitamíny na podporu nebo tak.
Děkuji za nějaké info.

hermanka88
1. únor 2020

Ahoj ,pokud jste teď na začátku snažení, tak bych začla určitě s kyselinou listovou, velmi se doporučuje už právě při plánování těhotenství a zejména v prvních měsících těhotenství. Pokud by se nedařilo,což vůbec nechci přivolávat, určitě poradí lékařka, či v lékárně. My měli to štěstí, že jsem nebrala nic a podařilo se prakticky hned.Ale zase,ja nebrala žádnou HA.Jak u syna, tak i nyní to šlo hladce .Jakmile jsem už tušila, že jsem těhotná, ihned listovku. Jsem 17tt a teda moje lékařka doporučila listovku i nadále užívat. Přeji, ať se rychle objeví 2 čárky 😊

jjasmina
1. únor 2020

Já brala jen listovku 🙂

lenickamimi
1. únor 2020

Ahoj holky to je moje kombinace co první měsíc užívám tak snad to zabere 🙏

gbp
1. únor 2020

@verunda18 nam se tak nejak nedarilo 5 let pp vysazeni HA. podle doktorky nebyla ovulace, presto ze ms normalne byla. doporucila mi Inofolic, nebo neco v cem je krom listovky taky inositol. A povedlo se za 3 mesice! Pila sem k tomu caj z kontryhele a maliniku.

verunda18
autor
1. únor 2020

@gbp ovulaci mám, to vím.
Ale nějak se my nedaří otěhotnět, ale dneska jsem si koupila listovku tak uvidíme.

aurelie34
1. únor 2020

@verunda18 nedaří po 2 měsících snažení 😀. To je přeci hrozně krátká doba. Víte jak složité je aby vše vyšlo a žena otěhotněla? Běžná doba snažení zdravého páru je rok. To že se to někomu povede první měsíc je spíš zázrak než standart. Radim vám neupinat se na otěhotnění, nesexovat s tím že dělám dítě, užívat kyselinu listovou. To je vše co na začátek potřebujete. Pokud by se nedařilo více jak rok tak pak teprve řešit různé přípravky a lékaře.

domini123
2. únor 2020

Kapky gynex a kyselinu listovou. 😊

eva_marie
2. únor 2020

kyselinu listovou, ale raději v lepší formě methyl folat (kterou vstřeba i žena, která by měla problém se vstřebáváním kyseliny listové), co můžu vřele doporučit je bylinka Macca, upravuje to ženské hormony. mám pozitivní zkušenost 🙂 kdybyste měla zájem mám dvě nová balení z USA.

jako_mala_holka
2. únor 2020

Doporucuju neco s inositolem a samozrejme listovkou, treba Inofolic, nebo lip Nosifol duo forte, s tim jsem otehotnela ja 🙂 kdyztak mi i cosi zbylo, klidne napis, kdybys chtela, je to pro lepsi kvalitu vajicek a tak 🙂 mrkni i na recenze na netu

verunda18
autor
2. únor 2020

@eva_marie to by bylo fajn, nebo nevím kde bych to měla shánět v lékárně to asi nebudou mít.

verunda18
autor
2. únor 2020

@jako_mala_holka děkuji za nabídku, dá se to koupit všude?

jako_mala_holka
2. únor 2020

@verunda18 v lekarne se to vetsinou objednava (+ vyssi cena nez na netu), ja objednavala pres net (tak ruzne, kde byla zrovna dobra cena)... a doma mam dve cele baleni, rada bych se jich levne zbavila, aspon by to treba nekomu pomohlo jako me 🙂, ted uz to nepotrebuju, jsem v 21tt... vypila jsem asi 5-6 baleni, nez se zadarilo

verunda18
autor
2. únor 2020

@jako_mala_holka tak to gratuluji
Já tedy zatím beru jenom listovku.

jako_mala_holka
2. únor 2020

@verunda18 macu sezenes taky v lekarne nebo na netu, manzel bral Adiel Maca negra, jestli pomohlo, nevim, ani ji uz nemame... bral taky Folandrol, ten kdyztak mam taky, cele jedno baleni... jeste zkousel kotvicnik na stridacku s tou macou... proste intenzivni priprava 😀

jako_mala_holka
2. únor 2020

@verunda18 dekuju 🙂 hrozne to leti

eva_marie
2. únor 2020

@verunda18 nevim co mas na mysli? tu listovku v lepsi forme? ja si objednavam z USA, u nas ji maji nektere pripravky, ale jsou strasne predrazene.
jestli chces macca mam ji 2 baleni, taky z USA

jako_mala_holka
2. únor 2020

@eva_marie methylfolat, tedy aktivni forma kyseliny listove je i treba tady https://www.pilulka.cz/active-folic-tbl-30-gene...
Pokud by chtela jen cistou listovku, neni potreba kupovat drahe pripravky, jak pises 😉

verunda18
autor
2. únor 2020

@jako_mala_holka děkuji zkusím si koupit toto nevypadá to špatně.

jako_mala_holka
2. únor 2020

@verunda18 zkus, ta aktivni forma uz je nastepena, takze se v tele vyuzije lip... a navic nekteri lide nejsou jakoby schopni tu listovku stepit... jen pozor, samotna listovka jako takova (ani tato aktivni) nepomaha otehotneni, jen je dobre ji brat uz pred otehotnenim, pripadne hned jak to zjistis, ze tehotna jsi... predchazis tim vzniku nekterych vyvojovych vad... na lepsi kvalitu vajicek u zen a spermii u muzu jsou jine veci, jako prave inositol, maca, kotvicnik, atd atd, je toho samozrejme vic 🙂 klidne se ptej, jsem farmaceut a mam s tim za posledni rok spoustu zkusenosti i osobne
Jinak ja po otehotneni uz nic nebrala, ani tu listovku, protoze mi bylo hrozne zle... a vsechno bylo ok (tuk tuk), vsechno jsem to uzivala jen pred otehotnenim (ale pak jsem mela veskere odbery super)... takze dokud to jde, tak urcite neco brat je dobre

verunda18
autor
2. únor 2020

@jako_mala_holka jj určitě to zkusím
Nerikám že bych chtěla hned otehotnit nebo tak všechno má svůj čas i cenu.
Akorát jak jsem brala*4 roky ha tak to asi nijak zatím nejde, tak tomu chci nějak pomoci.
Pritel byl kvůli tomu i na testech, jestli to není tím, ale testy vyšli právě dobře.

veruuu_kubesovic
2. únor 2020

kyselina listová, Fertiprona a vitamin E

lenickamimi
3. únor 2020

Holky jak je to s tou bazální teplotou když otehotnite zůstává pořád nad 37 nebo

jako_mala_holka
3. únor 2020

@verunda18 no ja mela problemy s cyklem, mela jsem ms jen co dva az tri mesice, ovulaci spis ne, pak mi zjistili snizenou fci stitne zlazy... takze ja byla znacne nervozni, jestli to vubec pujde 🙂 jinak je lepsi nechat to nejakou dobu byt a urcite se zadari... drzim palecky, at se vam to povede a pak taky pohodove tehotenstvi, s tim jsem si taky uz uzila, tak snad ti bude lip 🐘

jako_mala_holka
3. únor 2020

@lenickamimi mela by zustat nad 37, jak pises, ale osobne nevim, nemerila jsem, takze overene to nemam

jako_mala_holka
3. únor 2020

@verunda18 jinak ohledne te HA se neboj 😉

lenickamimi
3. únor 2020

Děvčata prosím o radu jsem trochu mimo co se děje s mým tělem MS mám mýt až 6. 2. ale už asi 5 dní mám v podbřišku takový tlak a píchá mě to a de to i dolů do zad cítím se v práci utahana víc než dřív to se mi ještě nestalo

jako_mala_holka
3. únor 2020

@lenickamimi a tehotensky test jsi zkousela? 🙂 kdyby byl negativni, tak bych se asi objednala na gyndu, tam ti reknou vic

lenickamimi
3. únor 2020

@jako_mala_holka a není to ještě brzy když čekám MS až 6.2.

jako_mala_holka
4. únor 2020

@lenickamimi me treba vysel slabe pozitivni test uz 5 dnu pred ocekavanou ms 🙂 a tobe zbyvaji dva dny... klidne bych zitra zkusila, hlavne pokud vis, kdy jsi mela ovulaci nebo si jsi fakt jista tim 6., ze ma ms prijit... ja vedela, kdy byla ovulace a mela jsem vysledovanou i lutealni fazi, takze to pak bylo v pohode... ale i tak bych klidne zitra zkusila a kdyz nic, tak treba jeste v patek nebo o vikendu... a pak kdyztak ta gynda, zvlast pokud te to boli, to by nemelo tak ani tak

lenickamimi
4. únor 2020

@jako_mala_holka tak test sem zkoušela dnes ráno a byl negativní no MS myvam nepravidelně 2 dny dříve nebo později nemám to pravidelně proto první měsíc piju kontryhel a beru femibion 1 a ještě mám tinkturu gravifit tak doufám že teď už to bude lepší