Snažíme se o miminko. Bojím se, že nám to nepůjde

515ka
17. pro 2015

Ahoj maminky a budoucí maminky.. Tohle není ani tak otázka, nebo žádost o radu, jen se asi potřebuju vypovídat...s přítelem se snažíme o miminko 2. měsíc (vím, není to vůbec dlouho, spíš krátko..) Z každé strany poslouchám rady typu "nemysli na to" , "to přijde až to budeš nejmíň čekat" atd...a leze mi to na nervy.. jak se dá na to nemyslet?ráda si nechám poradit..je mi z toho nějak těžko a pořád se snažím na to nemyslet ale prostě se mi o tom zdá, ráno se budím s myšlenkou na miminko, přes den mi utíkají myšlenky k miminku, večer lehám do postele s myšlenkou na miminko...po miminku teda toužíme už přes rok, ale začli jsme se snažit až teď když jsme uznali že jsme svým způsobem připraveni... já vím že málokomu se to povede hned napoprvé, ale ve mně se pořád živý jakýsi strach že zrovna my budeme jeden z těch párů, kterým to nepůjde...jestli tady jste některá která to máte nebo jste měla podobně, budu ráda když mi napíšete jak se vám daří to zvládat...

lv
18. pro 2015

chápu, že je to pro tebe náročné, ale jsi vlastně na startu, na začátku, na takové myšlenky máš dost času za půl roku, i ta rok..těš se, neživ ten strach obavami (jak budeš potom zvládat těhotenství? porod?koliky, nemoci dítěte?..), všechno je v pořádku a tak jak má a miminko přijde. A potíž řeš, až na ni přijde čas, ne když není. Držím palce!

konidana
18. pro 2015

@515ka přestaňte se "snažit" a nechte to koňovi - ono to vyjde neboj!

kacca11
18. pro 2015

Jedine, co bych ti doporucila je neprobirat to s okolim. Vzdyt nikdo nemusi vedet, ze se snazite a tobe to da vic klidu.

515ka
autor
18. pro 2015

Děkuji holky...to já všechno si samozřejmě uvědomuju...je to pro mně hodně těžký hlavně proto že jsem se už přes rok těšila vůbec jen na to, kdy se začnem snažit...a teď prostě MS nemám bez toho abych dostala vyvolávačku nebo brala Utrogestan... a ovulační testy pořád negativní... a já nevím proč...navíc mi je už druhý den špatně a šíleně mně pobolívá v podbřišku...:/

loafeer
18. pro 2015

jééééé, úplně vím, o čem mluvíš....my se snažili tři měsíce, než se povedlo ( a to u obou dětí, jsem za to strašně vděčná )....měla jsem to stejně, myslela jsem jen na to, vařila si spěšl čaje, studovala na netu... a jako rada typu: nemysli na to, je uplně z cesty...člověk se o něco snaží o něco usiluje a holt těm myšlenkám neporučíš....radu nemám, snad jen nějak to vydržet a zkusit zaměstnat hlavu něčím jiným, i když to je někdy fakt těžké...

515ka
autor
18. pro 2015

@loafeer super strašně si mě potěšila! 🙂) Konečně nemám pocit, že jsem jediná a že jsem se nadobro scvokla :D ano přesně..bylinkové čaje které normálně nesnáším :D pořád si říkám, že je ještě brzo a v podstate teď to je 2. měsíc snažení a vlastně eště nevím jestli to vyšlo nebo ne :D hlavu zaměstnávám tím že v únoru se budem brát, ale dokonce ani ty svatební honičky v kombinaci s vánočníma nejsou dost na to abych na to nemyslela :D

loafeer
18. pro 2015

@515ka tak jesti te nezamestna svatba, tak to ses marná 😀 ...no jako já kdyby to šlo, tak si jdu udělat těhu test bezprostředně po styku....no vím, jak z toho dokáže hrabat:o)

515ka
autor
18. pro 2015

@loafeer jo to mi povídej, teďka jsem zrovna dělala test a viděla tam ducha, nacož mi partner řekl, že jsem hráblá :D

elvira
18. pro 2015

Nemyslet na to, když otěhotnět chceš, nejde...
Jde o to, udělat to tak, aby ses k tomu těhotnění neupínala, nepodřizovala celý život snažení - objevují se i takové, které si nechávají sex pouze na dobu ovulace - což mi připadá hrozné...
Chápu, že v případě, kdy se snaží dvojice dlouhou dobu, tak nechce nic nechat náhodě.
Prostě se zařiď tak, abys na to všechno myslela co nejmíň a co nejmíň tě zasáhnul případný neúspěch.
Řeči typu:"až to budeš nejmíň čekat, tak se zadaří" jsou kecy.
Pokud problém je, tak ti nepomůže ani otřes mozku. Psychika dokáže udělat svoje, netvrdím, že ne, na druhou stranu - jestli otěhotnět máš, otěhotníš.
Většina holek, která miminko plánuje, tak hned od prvního měsíce pozoruje, jestli menstruace dorazí.
Tak si to čekání zkus maximálně zpříjemnit, není špatné si každý měsíc dopřát "bolestné" pokud to nevyjde... 😉

alen_ka
28. pro 2015

@515ka my jsme si říkali, že když neotěhotním do určitě doby, tak si koupíme dovolenou na Dominikánské republice a pořádně si to užijeme, to mě tak nějak bránilo to příliš prožívat a už jsem se viděla pod palmama s koktejlem v ruce, ale v momentě kdy jsem si říkala, že už bysme to asi měli objednat, dokud jsou nízké ceny, tak jsem zjistila, že už jsem v devátém týdnu
jinými slovy, je opravdu dobré myslet a plánovat i jiné věci než jenom uvažovat nad tím, jaké to bude, až před sebou potlačíš kočář, nemyslet na to vůbec ale samozřejmě nejde

andrejka3741
28. pro 2015

My se s manželem snažíme druhý měsíc 🙂 Minulý měsíc jsem totálně zblbla,pořád jsem četla na netu různé informace,každý den dělala ovu testy,i když tedy jsem díky nim zjistila že ovulaci mám,a pak,když přišla MS jsem byla řádně zklamaná. Tenhle měsíc na to prdím,žádné testy,žádné čtení, prostě až to vyjde,tak to vyjde. Stejně tomu neporučíš a přijde to až když bude čas a budeš psychicky v pohodě 🙂

A ještě pro příklad,moje sestra se snažila otěhotnět 3 roky, neúspěšné umělé oplodnění,spousta pláče a smutku. Po třech letech se na to vykašlala,řekla,že si dává na rok pauzu,začala plánovat dovolenou,začala přemýšlet o novém zaměstnání,prostě se začala zabývat jinými věcmi a najednou zjistila že je v 6.týdnu těhotenství. Psychika dělá opravdu hodně.

micha2105
30. pro 2015

Ahoj, mám to podobně. Snažíme se od léta a už mi začíná slušně hrabat! Snažím se na to nemyslet, rozhodně se neupínám jen tady k tomu - mám toho dost v práci, řešíme stavbu domu a další věci. Ale stejně to mám pořád v hlavě a nejde na to nemyslet. Než jsme se začali snažit, měla jsem přesně takové myšlenky jako ty - co když zrovna nám to nepůjde. No a začínám se tak trochu obávat, jestli jsem si to do té hlavy nevsugerovala, když to teď vážně nejde ☹

petule284
30. pro 2015

@kacca11
S tím naprosto souhlasím a vřele doporučuju. 😎

Říct to můžete po prvním trimestru. 😀
Jinak já otěhotněla až po 3,5 letech. Teď mi tady chrní dvouměsíční mimčo. Absolvovala jsem toho dost (žádný problém nenalezen ani při diagnostické laparoskopii atd.) a otěhotněla, až jsem na to opravdu přestala myslet (v době velké manželské krize, ale to sem nepatří). Taky jsem ty věty nenáviděla. "Nemysli na to, Nesmíš na to myslet, A zadaří se, až to budeš nejmíň čekat". No vyšlo mi to, koukala jsem na ty dvě čárky jak zjara a pořád chodila ten test vytahovat z obalu, jestli se mi to nezdálo. 😀 Ten blok jsem měla jen v hlavě - jeden z nejhorších důvodů, proč to nejde. Fyzickou překážku lze dnes ve většině případů úspěšně vyřešit , s hlavou je to mnohem horší. Takže hlavně buď v klidu. 😉 Mě se to kecá 🙂 , ale vím, o čem mluvím.
Ještě doporučuju si pořádně užít život a svobodu bez dětí. Potom bude i kino s večeří sci-fi. 😀 Nám to taky říkali, užívejte si, ale jsou to nepřenosné zkušenosti. 😀 Pak bude celej život vzhůru nohama. Teď mě mrzí ty "prodepkařený" roky, ale asi to tak mělo být.

petule284
30. pro 2015

@micha2105
Tady to přemýšlení je nejkratší cesta do pekla. Taky jsem to tak měla, člověk má tendence se tomu poddávat-těm myšlenkám. Ale snaž se to nějak zatrhnout. 😅 Hele ono na pozadí to pojede asi pořád, tomu se opravdu nedá poručit, ale nenech se tím strhnout.

heduska82
30. pro 2015

@515ka ja si tyhle myslenky nepripoustela, brzy po svatbe otehotnela, ale nevyslo to. Pak uz se mi to nepodarilo nikdy, ani pomoci ivf. Po silenych 9 letech marnych snah jsem dosla k zaveru, ze nam vlastni miminko proste neni souzeno, i kdyz bez priciny a postupne jsme si adoptovali brasky. Ted s odstupem ti muzu rict, ze tech 9 let bylo zbytecne promarnenych, ale kdyby clo ek vedel, o vi ted, ze jo... 🙂 Tim chci rict, ze je celkem fuk s jakou myslenkou do toho kolotoce vstupujes, jen cas ukaze...hodne stesti, jste opravdu na zacatku! 🙂

lichtakova
30. pro 2015

Nejsi vadna,to si proste nejde vypnout v te hlave-kdyby jo,byla by to nrjlepsi antikoncepce a bez vedlejsich ucinku 😉,ja jsem samozrejme taky zacla "blbnout" hned od druheho mesice...trvalo to celkem dlouho,no nekterym to trva i mnohem mnohem dele,vic jak rok,nez jsem vubec otehotnela,pak potrat a pak asi tri ctvrte roku. Dalsi dve mimca uz byla z "prvniho" mesice (snazeni-ale to uz vlastne zadne nebylo).Zkus hodne planovat veci pro sebe i pro vas dva-vylety,kino,dovolene,...svatba. Mne asi pomohlo zmena prace a uvolneni kostrce..a asi jsem v te zkusebni dobe tolik neresila-jenze "na povel" to nejde. Jsi uplne normalni a driv nebo o trochu pozdeji to vyjde,uvidis 🙂

micha2105
30. pro 2015

@petule284 snažím se o tom tak nepřemýšlet, ale jde to těžko.. snažim se zaměstnat si hlavu vším možným, ale večer si pak člověk lehne do postele a ty myšlenky stejně přijdou..

janulle22
1. led 2016

Ahoj holky... Pridam se k vam... S prvnim synem jsme se snazili 5 mes... Ex tenkrat jezdil domu na vikendy, tak moc sanci nebylo... Furt jsem na to myslela... Testovala se jak blba, tehu priznaku jsem si dokazala vsugerovat miliony 😀 po 4 mes jsem si rekla ze uz na to jaslu a jeste pockame... Tak jsem si zasla na gyndu znovu pro prasky a uz jen cekala na MS abych je mohla zacit brat... No a uz jsem se MS medockala...:D psychika dela hodne, bohuzel... Ted jsme se zacli snazit ale chvili pred MS takze nic, ale uz mi konci, tak uvidime..
Zakladatelko zkus se zamerit naco jineho, na cokoliv a nemyslet tolik na mimi... Vim, ze je to tezke, znam to taky... Drzim pesticky at ti to brzy vyjde ...

123snazivka
3. led 2016

@515ka ahoj, vis,ze pises presne můj příběh? 😉 my se snažíme od září, každá návštěva u našich začíná otázkou-tak co?-dlouhej cyklus,žádný příznaky...držím ti palce 😉

keeshka
3. led 2016

Myslím, že dnešní moderní doba právě přispívá k odlišnému přístupu k těhotenství. Od začátku se často těhotenství plánuje vysazením prášků, často pak hned od začátku zjišťováním ovulace, podpůrnými přípravky a to pak samozřejmě sebou přináší stres - co když to nevýjde. Protože si prostě tento fakt od začátku uvědomujeme 🙂.
Chápu, že ten strach máš a na miminko moc myslíš, ale zkus si naopak říci, proč by si k vám cestu nenašlo 🙂 , jen to může vzít trochu oklikou 🙂, která samozřejmě zabere trochu času. Pokud máš v pořádku cyklus, vykašli se na čaje, podpůrné vitamíny, zjišťování ovulace, apod. prostě si užívej, že si můžete nekontrolovaně užívat. Copak není krásné i miminko plánovat???

jana113
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
deniska_92
3. led 2016

My jsme si řekli, že to nebudeme řešit, myslet na to. Samozřejmě se vubec nedařilo, myslela jsem na to na každem kroku. V řijnu jsme se přestehovali a začalo období kolaudaček..každy vikend 6 tydnu po sobě, takže jsem uklízela, vymyšlela co vařit, pect atd a co myslíš že se stalo? Jeden zásah během ovu a jsem v 8tt. Chce to nějakou aktivitu, při které to posuneš na druhou kolej 😊hodně štešti!

515ka
autor
3. led 2016

Mockrát vám všem děkuji za reakce a rady 🙂 to bylo počteníčko 🙂 Jelikož já jsem taková ta "maminka" srdcem, duší i tělem, tak rada nemyslet na to u mně prostě nezabírá...Prožila jsem ty nejkrásnější a nejpoklidnější Vánoce ( poprvé s přítelem osamotě) v našem novém krásném bytě..vyjeli jsme si aj s našim zvířecím osazenstvem (máme 2 kočičky, pejska a křečíka) na dovolenou na Silvestra k mojí mamince...pouštíme se do intenzivnějšího plánování svatby (v únoru je náš den D) a stejně v tom všem pořád řeším v hlavě i to naše vytoužené drobátko... až jsem z toho všeho teď onemocněla ...a aby toho nebylo málo tak to asi opět bohužel dostanu.. takže nevím jestli jsem vadná nebo co ale prostě pro mně je rodina to pro co chci žít.. a představa že se to nepovede nebo že je něco špatně...no prostě jsem z toho smutná...navíc po posledním negativním testu jsem poprvé u přítele viděla to neuvěřitelné zklamání v očích ... no je to těžký...

ajik123
3. led 2016

My s manželem jsme se snažili asi 4 měsíce. Nechali jsme tomu opravdu volný průběh a vyšlo to. Určitě neházej flintu do žita po dvou měsících 🙂 . Jinak mohu doporučit, že jsem otěhotněla podle rad jednoho článku, kde radili - misionář a vyvrcholení společné, že se přitom do tebe dostanou lépe spermie. Zkusím to ještě někde najít 🙂 .

lindastarostova
4. led 2016

Dobry den,my se s nanzelem snazili 4 roky...Dochazela jsem 1,5 roku na folikulometrie,manzel byl nekolikrat na spermiogramu (vysledky byly vzdy v poradku) a i pres to se nezadarilo.Byli jsme oba spatni z toho,ze to nejde,mysleli na to,ale nijak jsme si nepomohli. A tak jsme si rekli,ze se budeme dal snazit a pritom si uzivat zivota dokud to jde nez prijde mimco.Kazdy mesic,kdy prisla menstruace jsem si posmutnila,ale nedalo se nic delat.Nakonec jsem sla na odbery krve a bjednala nas do reprodukcniho centra,kam nas zapsali za 3 tydny.Presne mezitim jsme slavili kamaradky rozlucku se svobodou,odjeli na dovolenou,sli na svatbu a 3 dny pred terminem,kdy jsme meli jit do repro.centra jsem zjistila,ze jsem tehotna 🙂 Celou dobu jsem si rikala,ze je hloupost jak kazdy rika "Nemysli na to..." Treba na tom neco bude ;) Verte,ze 2 mesice nejsou nic,oproti 4 rokum snazeni...

markves83
4. led 2016

Doporučuji věnovat se koníčkům, nám osobně pomohla dovolená na Šumavě, zbavit se stresu a musím říct, že to přišlo, když jsem to opravdu nečekala, snažili jsme se něco přes půl roku-vysadila jsem totiž antikoncepci, ale doteď říkám, že to byla velká náhoda.

nikolkaamarianek
4. led 2016

Měla jsem přesně to samé! Už sem přestala doufat, ale po roce a měsíci se mi podařilo otěhotnět. Teď jsem v 37.tt 😅 nevzdávej to... ono to příjde 🙂 je málo páru, kterým se to povede hned 🙂.

petkasoki
4. led 2016

Ahojky, tak my se snažíme teprve chvilku, ale podobné myšlenky mě přepadají taky.. tak trochu doufám, že když je teď shon v práci a do toho mám zkoušky ve škole, tak by to mohlo vyjít... Uvidíme jestli nebudu zklamaná 🙂
@515ka držím palce, ať se té vytoužené rodiny dočkáš co nejdříve 🙂

verunka009
5. led 2016

My se snažíme od září a stále nic. Ted se na to snažím nemyslet, plánujeme svatbu v březnu, ale i tak je to těžké.. ☹ Přesně vím jak se cítíš.. Moje blbnutí s testama.. Ráno rychle jdu na WC vyčůrat a hlavně nesahat na ten test vedle na poličce, ten je tam přeci schovaný až to budu mít dostat.. A to už vydržím těch pár dní.. Tohle mi docela pomáhá, než pořád chodit kupovat testy a ještě víc se stresovat tím, že je negativní. Držím palce, at to co nejdřív vyjde 😉

ewiiika
8. led 2016

Holky přeju Vám hodně štěstíčka... I my se snažíme,zatím taky jen chvíli,ale přes tu snahu člověk nevidí dál a Je zaslepen mimčem :-/ já dnes ráno testovala a i přes zpožděnou MS taky negativní :-/
Ale věřme a nezoufejme,i nám se jistě poštěstí a najdem // 😉 hlavu vzhůru, a držme spolu...je to super si takto "postěžovat" s druhýma holkama,co jsou na tom podobně, ikdyž bychom radši psaly,jak nám přibývají kila na váze a mimi krásně roste. Ale naděje umírá poslední 🙂