Snažíme se o miminko - manžel nespolupracuje

myska26
23. dub 2015

Ahoj holky. Potřebuju poradit,jak na manžela. O miminko se snažíme tři roky,teď jsem začla chodit na gyndu,kde mi doktorka řekla,že u mě se zdá být vše v pořádku,dala mi jen Inofolic pro srovnání menstruace. Ptala se na životosprávu manžela,tak prý má omezit kouření,víceméně přestat s alkoholem,má jíst vitamíny na podporu spermií,že jinak ho pošle na vyšetření plodnosti. A teď můj problém-když jsem to manželovi řekla,začal vyvádět že na žádný testy nepůjde,vitamíny že jíst nebude,kouří hodně dál,a ani pivo neomezil,o zdravém stravování ani nemluvě. Já jak blbec jím vitamíny,měřím si bazální teplotu,snažím se zjistit plodné dny,a on pro naše dítě neudělá nic. Jak ho k tomu mám dokopat?

terry1512
23. dub 2015

No nechci ti brát iluze,ale pokud se o mimčo jak píšeš snažíte tři roky a jemu je to jedno a nic pro to nedělá tak asi o to mimčo tak moc nestojí.Začala bych tím že si sním promluvím jestli vůbec děti chce a pak řešila co dál.vypadá to že se snažíš jen ty.......

luciebx
23. dub 2015

Nechci malovat certa ma zed ale nutit ho nemuzes a on se menit nehodla. Chlap tohle bere jinak. Z jeho pohledu o nic nejde. My zeny plasine. Jsou muzi co pro mimi udelaji cokoliv a jinym je to fuk. Az se povede tak se povede ale nic kvuli tomu menit nebudu. Mozna bych hodila rec na tema zda mu jako neprijde divne ze se tak dlouho nedari. A zkusila zda by aspon to koureni a pivo neomezil aspon na chvilku dokud neotehotnis. Pokud ani domluva nezabere asi bych probirala zda s takovym chlapem byt.

barunkastastna
23. dub 2015

ja myslim, ze se k tomu uz nic vic dodavat nemusi.. holky nade mnou to naprosto presne vystihly.... Pokud ma k tomu takovy postoj.. jaky bude mit postoj k vam, kdyz opravdu otehotnis a pozdeji k diteti? Nezlob se na me, ale je to otresne ... zadna zodpovednost ☹

lu777
23. dub 2015

@myska26 a byl tam s Tebou? bylo by dobré ho s sebou vzít, aby mu tohle řekl doktor... ono někteří chlapi (a není jich málo) jsou takoví zaseklí...

a příšerně se bojí, že bude chyba u nich 😉 řeší to stylem hlava do písku... to je potřeba uvážit, on to může být dobrý chlap ale pod tímhle stresem se může chovat dost blbě 😝

jinak teda po 3 letech, to mu to nevrtá hlavou? to už je vcelku doba 😕

mluví on sám o dítěti? zajímají ho děti? kolik mu je let?

martinahost
23. dub 2015

By jsem se ho na rovinu zeptala proč na to vyšetrení nechce atd. a jestli vubec chce děti a nechala mu nejaký čas na rozmyšlenou a když se nic nezmení, tak by jsem uvažovala jestli s takovým chlapem být, když vy deti chcete... A ješte me napadla taková vec, možná je to blbost,ale co když je neplodný a on o tom ví, ale má strach vám to ríct ,aby jste ho nenechala, proto odmíta vyšetrení a ani se nesnaží.......

veri0007
23. dub 2015

@myska26 domnívám se, že pokud sám chtít nebude, nenaděláš nic. A nemá náhodou strach že je třeba neplodný a proto nic nedělá?? Třeba by si potom myslel, že není ten správný chlap když nedokáže splodit dítě.

slunickova123
23. dub 2015

Myslim ze je mu mimi uplne jedno. S takovym chlapem bych zvazila dalsi souziti ( a vadilo by mi silne to koureni). Kdyz nespolupracuje ted, myslis, ze to bude dobra podpora po porodu, bude ti pomahat atd.? Po narozeni mimca se teprve vsechno meni. Kdyz uz je ted problem, jakepak to teprve bude potom?

maudn
23. dub 2015

můj muž reagoval poprvé stejně (ale snažili jsme se krátce), o pár měsíců později zobal pipule i se vyhybal kamarádovi,co kouřil.

kacca11
23. dub 2015

No, první, co mě napadlo, bylo, kdo by chtěl mít chlapa, co kouří, chlasta a o sebe se nestará? Kdo by s ním chtěl dítě? Kdo by chtěl mít takového otce? Naprosto dokážu pochopit, že mu je nepříjemné, že je ohrožena jeho pomyslna plodnost, nedokážu pochopit jeho lenost a nezájem o vás společný život.

Když není ochoten upustit od svých zlozvyku kvůli společnému dítěti, byl někdy něčeho ochoten kvůli tobě? Myslíš, že by byl dobrým otcem?

mandala
23. dub 2015

Já si myslím, že dostala na frak jeho ješitnost, nedokáže si přiznat, že chyba je zřejmě u něho. Dej mu ještě čas, třeba se mu to srovná v hlavě, pokud ne, pohrozila bych rozchodem. 😉

amallie
23. dub 2015

No……. pokud ti gyndařka řekla, že se jí jevíš v pořádku, tak bude asi problém u chlapa. Ostatně u 45% neplodných párů je na vině muž.
Takže by se vyšetřit nechat měl Pokud bude trvat na tom, že ne, tak bych zvážila další soužití s ním. Vztah, kdy není shoda v tom, zda mít či nemít děti nemůže fungovat. Jeden bude vždycky zklamanej.

myska26
autor
23. dub 2015

Manželovi je 26,moc zodpovědnosti nepobral,to je pravda...ani u porodu nechce jednou být,prý na to nemá žaludek. Děti prý chce,samotnému bylo líto že se nám nedaří,ale asi čekal že je chyba jednoznačně u mě. Když se pak dozvěděl co a jak,dva dny se mnou nemluvil,nakonec mi vpálil do očí že ho naštvalo že jsem v pořádku. Takže asi fakt uražená ješitnost...

barunkastastna
23. dub 2015

Že ho naštvalo, že jste v poradku? To je hajzl, omlouvám se, ale....

andelka
23. dub 2015

@myska26 ono pro chlapa je to těžké,myslí si,že je mladý,schopný.. A najednou se zjistí,že asi to tak skvělé nebude. Buch,realita. Navíc je to mladej kluk,o to horší připustit si,že životní styl jakým žije není dobrý a chce se po něm,aby se ho vzdal. Nechala bych ho vychladnout,utřídit priority,popřemýšlet..pokud dítě opravdu chce a chce udělat něco pro zvýšení šance že se podaří,tak na to časem přistoupí.
Že u porodu nechce být, nevadí. Lepší že to přizná,a můžeš najít jinou oporu,než aby tam šel na sílu a pak se složil.

formelina
23. dub 2015

@myska26 Je ještě mladý a bohůžel asi ještě nevybouřený. Chlapi to mají jinak. A určitě je to ješitnost jak jinak.Na chlapi se musím joo opatrně a fikaně :D
Myslím, že to ještě neřeší, protože se na to asi ani ještě necítí a nebo mu je to jedno.
Musí dozrát. Pravdou je, že kdysi měli lidé dříve děti,ale žilo se jinak.
A každý je jiný...
přeji hodně štěstí s manželem 😉

lu777
23. dub 2015

@myska26 no tak to to ale hodně blbě formuloval, ne? 😨 😝 😖 😅

ješitnost je to u chlapů v tomhle vždycky - buď bouchnou navenek nebo se s tím perou uvnitř... pro ně je být plodný otázka toho jestli jsou chlapi, jestli za něco stojí....

no těžko radit, když ho neznáme.....
jak je to dlouho co to ví? chvíli bych ho nechala ať to vstřebá a zatím bych si promýšlela jestli to je chlap, se kterým ty děti fakt chci - jestli mě podrží, jestli bude ochotný pomoct s domácností a omezit se kvůli rodině trochu (třeba s tím kouřením až bude doma mimčo)... prostě jeho to je opravdu to co chceš... protože jakmile budeš mít dítě, tak je to ohromný závazek... v reálu mnohem větší než svatba 😉

jajinka3
23. dub 2015

Myško, problémy s otěhotnění jsme řešili taky, i když ne tak dlouho, jako vy - asi rok a půl. Podle lékařky jsem byla v pořádku a na vyšetření měl jít manžel. Bylo to pro něho opravdu hodně težké přijmout. Dej manželovi čas.

rainbow_x
23. dub 2015

Nevím, jestli by jsi neměla spíš jeho dokopat.. (y) Opravdu Ti za to stojí?

kvakuska
23. dub 2015

@myska26 tak předně co se zdá je sen ... "zdá se být vše v pořádku" a "je vše v pořádku", v tom je sakra rozdíl ... na druhé straně vždycky se po zběžném vyšetření ženy začíná s podrobnějším vyšetřením nejdřív u chlapa, protože udělat spermiogram je rychlé, neinvazivní, bezbolestné a v neposlední řadě pro pojišťovny i levné ... takže já bych na tvém místě neřešila s chlapem jeho životní styl a nechtěla bych po něm (prozatím) žádná omezení, jen bych ho poprosila, aby byl tak hodný a nechal si udělat spermiogram ... možná se zjistí, že on je v pořádku a nebude třeba po něm dupat a cpát do něj vitamíny a zdravou stravu 😠 ... ona navíc slova tvé lékařky, že pokud nezačne žít zdravě, tak že ho pošle na vyšetření plodnosti, to zní jako vydírání a nedivím se, že se to tvému chlapovi nelíbí 😠

ivaflo
23. dub 2015

Jesitnej kluk no....chlap to snad ani neni....a byt nastvanej, ze je zena v poradku? To snad ne.... 😖

veronicka89
23. dub 2015

Ve zkratce - pokud by dite chtel stejne jako ty, udelal by pro to neco ... ty bys pro to nejspis udelala vsechno, tak jako jazda normalni zenska 🙂

Tenhle pristup by mi urcite vadil...

alen_ka
24. dub 2015

@myska26 jestli myslíš, že je uražená jeho mužská ješitnost, tak mu řekni, že by mohl pobrat aspoň trochu té "mužnosti" a jít si ho vyhonit do krabičky a nechat si udělat spermiogram, běžně to dělá spousta chlapů (někteří dobrovolně a rádi při darování spermií), tak by to snad mohl zvládnout i on....

myska26
autor
24. dub 2015

@kvakuska A proč vydírání? Já taky dělám vše proto,abych otěhotněla. I kdyby nakonec byl v pořádku,nevím proč by se neměl snažit i on. Až bude mimčo na světě tak pak teprv nastane to opravdové omezování. My ženy máme dost starostí během těhotenství,porodu,pak s péčí o miminko,tak nechápu proč bych po manželovi neměla chtít taky trochu snahy.

marecek4
24. dub 2015

jak píšou holky-pořádná rozmluva třeba pomůže i když ani pak není vyhráno,i náš tatínek chtěl mimíska,snažil se,přestal kouřit-aspon přede mnou a jak jsem otěhotněla tak hurá ke starému stylu,takže to dopadlo tak,že jsme se dostěhovali,protože myslím,že je lepší,když malý nevidí jak tatínek vyvádí-pravda po víc roce to vypadá,že šel do sebe,ale co to pomůže,bohužel to trvalo dost dlouho na to aby se napravil vztah mezi námi,ale aspon s malým je v pohodě,kdykoliv v kontaktu-no ale to je už úplně jiná kapitola a verze,já jen chtěla poukázat na to,že vyhráno nemáme nikdy,do hlavy těm druhým nevidíme

anjelita
24. dub 2015

Ocividne se usadit vubec nehodla. Jeste nedospel do stadia kdy by byl schopnej prevzit zodpovednost. Takze mu bud dej jeste par let, nebo se holt budes muset smirit s nasledky az se ti otehotnet podari (vycitky ze to stejne nechtel, ze bude zalezlej nonstop v hospode atd.) Je fakt treba si promluvit o tom jaky on ma plany do budoucna. Protoze ted se jevi jako nedozralej sebestrednej vesnickej tonda. Jeste bys mohla zkusit jinou taktiku. Zacni chodit na diskoteky a do salonu a uzivej si zivota. Na odpoved "co se s tebou deje" mu odpovez, ze kdyz on deti stejne ocividne nechce, tak proc by sis nemohla uzivat zivota. Mozna to v nem neco pohne, ale fakt tezko rict protoze ho vubec neznam ani nevim v jakym prostredi zijete.

jajinka3
24. dub 2015

Myško, určitě se manžel bude muset snažit víc a bude jediné dobře, když upraví životosprávu i kvůli sobě. Taky by mě jeho přístup mrzel. Neznám tvého muže, tak nemůžu soudit, jestli byla jeho reakce mimo, nebo prostě takhle reaguje zpočátku vždycky a pak situaci přehodnotí. Pokud to ale patří k jeho povaze, dala bych mu čas. Oni chlapi někdy řeší svým způsobem. Nesouhlasiím s tím, že je tvůj muž skoro dítě, jak tu psaly některé maminky. Už je dost starý na to, aby některé věci chápal. Pokud s ním chceš mít děti a nevadí ti, že musíš překousnout i jeho reakce, buď trpělivá a intenzivně, nenápadně a laskavě jej zkus dotlačit k vyšetření. Navrhni, ze tam pujdeš s ním, vzpomeň u kafíčka na někoho v okolí, kdo ma podobné potíže... Máš to teď těžké, ale zkus vytrvat.

jajinka3
24. dub 2015

Když si představím sebe v té komůrek na odběr spermií, taky bych si připadala hrozně. Podpoř ho.

maudn
24. dub 2015

@myska26 můj muž mi taky před 6 lety řekl,že porod by asi nezvladnul a ted si narození vlastního dítěte bez přitomnosti u toho nedovede představit, chlapi k tomu fakt dospívají, není to jen tak hned. a je to pro ně dost citlivý, chapu,že se mu nechce prizpusobovat a chce sve pohodli, chce to s nim promluvit nejak "nežně", pro chlapa idealne,aby z toho vyslo,ze omezit alkohol,koureni a zobani piluli je jeho napad a on je fakt uzasnej,ze to vymyslel, ver mi funguje to🙂, jako neni to jednoduchy😉 a treba na nekoho plati pokud mu to rekne sam lekar a ne jen ty.

myska26
autor
24. dub 2015

@maudn Stejně to chlapský pokolení je divný,s nima se musí zacházet hůř jak s dítětem. Ale my ženský musíme snášet všechno pěkně tvrdě...ale dík za nápad,zkusím ho přesvědčit že změna režimu je jeho nápad🙂

zo_ja
24. dub 2015

Nečtu všechny příspěvky, ale oni chlapi nemají rádi cokoli by ohrozilo jejich vjem mužnosti atp. a ačkoli je spermiogram na rozdíl od ženskch vyšetření a zkoumání nic nestojí (žádná bolest, vedlejší účinky, nikdo se v nich nehrabe atp.), tak do toho tááák nechtějí jít... pže nechtějí vědět, že problém by mohl být v nich, oni jsou přece ti "samci". Toť jedna věc.
Takže možná bych to zkusila tudy - přece ty nebudeš podstupovat nějaká martyria, zatímco problém může být z velké části třeba u něj. Pokud mu na Tobě záleží, měl by na to slyšet. Na druhou stranu je to pro ně citliví, chce to dobře říct a nechat mu čas na zpracování (nemyslím tím roky, ale že na to nekývne hned ale třeba za pár dní).
Taky se jakoby stydí - mi na tu gyndu občas holt jdeme, za léta jsme si tak nějak zvykly, i když příjemné nám to povětšinou není. Oni to mají tak nějak jako "poprvé na gyndu" nebo k čemu to přirovnat.

Další věc je ten jeho obecný přístup. Můj muž např. bere léky, které mohou, a nemusí mít vliv. No ale... když se nám nějaké měsíce nedařilo, vysazoval, i když mu pak je blbě a může to být až mírně nebezpečné... a zdá se, že to faktor byl, pže už podruhé takto...
Ty budeš dělat všechno a on nic...? To je divné? A kouřit bude i když budete mít doma novoška? Bude s Tebou sdílet problémy, starosti, řešení, pomoc a podporu?

Jinak Tobě ještě doporučuju ověřit hormony štítné žlázy, nejlíp u endokrinologa. Můžeš je mít ještě v hranici - většina praktiků to pak bere, že to je ok - což je, ale jen pro Tebe a ne pro těhotenství, tam už to může být problém. Takže i tak může být velmi mírná medikace na místě, pže jinak hrozí např. časné potraty - a ty mohou být tak časté, že to ani nemusíš nutně vědět. Problémů s tou štítnou žlázou je hodně, a jde jen o odběr krve, výsledky jasné. Jen aby je někdo dobře přečetl vzhledem k Tvým individuálním údajům (váha, výška, věk, plánované těhotenství atp.) Pak to právě v začátku má vliv na IQ miminka a koncem těhotenství zase může být problém s donošením.