Spermiogram v plánu po Novém roce, naděje najít příčinu

renmilka
13. lis 2015

Snaha: 2roky...(od listopadu 2013). Od minulých Vánoc jsme s přítelem v jedné domácnosti, jinak jsme se pokaždé snažit cíleně nemohli, jelikož jsem k němu jezdila na víkend a kdy to šlo o dovcu apod. Prostě jsme to nechávali na přírodě a nebyla to priorita, kvůli které by jsme se nervovali. Až teď od září používám ovutesty a delší dobu beru multivitaminy, kde je listovka, plus občas zobnu samotnou listovku 800. Přítel bere necelý měsíc komplex Selen Zinek od Dr.Maxe. Bylo načase nasadit i jemu doplněk. Já mám cyklus pravidelný, ovu testy v polovině cyklu pozitivní, mám podezření, že bude problém ve spermiogramu. Takže tomu necháme čas do konce roku a pak nezbyde nic jiného, než začít s pomocí lékařů hledat příčinu a řešení... Je na tom někdo podobně ?

katerina_m
13. lis 2015

Ahoj,také jsem si myslela,ze problém bude u manžela,ale není to tak.Manžel také zašel na vyšetření a bylo mu řečeno,že aktivních plavoucích spermijí má málo.Doporučili mu také selen a zinek,ale bioaktivní.Ten je nejlepší,stojí sice víc,ale vyplatilo se.Po dvou měsících užívání měl skvělý výsledek.Jak jsem už řekla,hlavní problém je u mě,nedozrávají mi vajíčka.Chodíme na IUI,ale asi budu muset podstoupit IVF.Každopádně tím doplnkem nic nezkazíte,hlavně se nestresujte.

renmilka
autor
13. lis 2015

@katerina_m Určitě se stresovat nebudeme, snažím se to brát pozitivně a i na každé testování ovutesty se těšim, protože je zase další šance více ,,na dosah,,😊 Tak já byla na gynekologii v květnu na preventivní kontrole a zrovna to byl den po ovu, takže vypuzene vajíčko potvrzeno na sonu, jinak ovutesty mám krásně pozitivní v polovině cyklu a MS pravidelnou. Dokonce HA jsem nikdy nebrala ! Tady se opravdu problém u muže nabízí. Poslední cyklus jsme jistili ještě dva dny po pozitivním testu a MS opět, jak na zavolanou😕 Vitamíny určo, už začíná druhé plato😊 No, a Vám držím palce, chtělo by to asi hormonální stimulaci u Tebe...? No IUI určitě velké usnadnění pro ,,pomalejší,, spermie. Ale tady by to chtělo řešit, aby ta vajíčka dozravala😊

katerina_m
13. lis 2015

Jasně,hormony beru...nadšená z toho nejsem,ale co bych neobětovala 🙂 pokud to pomuže.Moc děkuju a přeju ať se brzo zadaří.

renmilka
autor
13. lis 2015

@katerina_m Tak teď už to půjde určitě jen k lepšímu, medicína dokáže hodně vyřešit😉 Taky moc díky a doufám, že se brzy dočkáme😊

clara87
13. lis 2015

Ahoj, taky se přidám...s manželem se snažíme o mimi víc, jak půl roku, před tím, jsme se od února dva měsíce chánili...po celou dobu nic ☹ HA jsem brala vreyu, ale menses se mi naštěstí upravil do dvou měsíců od vysazení. Dokonce jsem začala i normálně ovulovat a cykly má pravidelné (28-29 dní), takže pohoda 🙂 Vyzkoušela taky pár doplňků (nosifol, femibion, listovku, béčka... ) a manželovi jsem koupila selen zinek, který zobe od července...Začátkem měsíce byl manžel taky na vyšetření a ač se léčí s roztroušenou sklerozou, tak výsledky dopadly překvapivě dobře 🙂 doktor říkal, že by nám nemělo nic bránit v početí...Každopádně dnes jsem vyfasovala duphaston na dva měsíce k prodloužení cyklu, protože mám ovulaci 15.-16. den, tak prý možná nemá vajíčko dost času na uhnízdění...tak uvidíme 🙂

renmilka
autor
13. lis 2015

@clara87 Ahoj, tak přeci jenom, do roka se udává snažení za ,,normální,,.😊 Hlavní je, že spermie alespoň jsou a pokud v pořádku, tím lépe. Jen koukám, že máš cyklus jako já, teď tedy dva měsíce jsem měla 29. a při těchto cyklech mi vyšel pozitivní ovu test 14/15.DC ...tzn. ovu může dorazit od této doby za 24-48h. Teď jsi mě nahlodala, že by to byla krátká doba na nidaci??? Vše je možné, ale i sliznice se gynekolozce posledně ,,líbila,,. No, jinak minimální cyklus 27dni a nejvíce 36. Pořád norma, ale u těchto cyklů nemám údaje, kdy byla ovu...jen teď u těch 29.

clara87
13. lis 2015

@renmilka vím, že do roka je snažení normální, to říkala i doktorka a manžel mi to opakoval stále 🙂 ten spermiogram jsem chtěla kvůli jeho nemoci, na kterou bere biologickou léčbu a užívá ještě slabá antidepresiva (před tím bral ještě kortikoidy a další "dobrůtky"), tak jsem měla trochu strach, jestli to nemělo dopad na jeho plodnost, ale naštěstí to dopadlo dobře, ne výborně, ale naděje je 🙂 u mě právě zatím doktor nic nenašel, tak prý prvně zkusíme natáhnout cyklus, než aby do mě rval hormony na stimulaci vaječníků, když mám ovulaci potvrzenou testama a ultrazvukem 🙂 I když se přiznám, že docela toužím po dvojčatech, takže, kdyby se zadařilo na dvojky, tak by mi to nevadilo 😀

renmilka
autor
13. lis 2015

@clara87 Já si myslím, že by lutealni fáze 13 dní stačit měla. Spíš jestli máš dostatečně vysokou sliznici, to také bývá problémem, ale to by ti asi už také zjistili... My počkáme do konce roku na vitaminech a pak holt také doktoři. Jsem zvědavá. Doufám, že se nám brzy oběma zadari😊

luciamala1979
13. lis 2015

@renmilka a nakoniec zistite, ze vsetko je ok, zhrnu to na stres, nazvu to idiopaticka neplodnost a daju vam moznost skusat prirodzene alebo ist do ivf

renmilka
autor
13. lis 2015

@luciamala1979 Odhaduju, že se to přihodilo Vám... Prostě se na to lékaři vy*****?

luciamala1979
13. lis 2015

@renmilka nechcem tu veľmi rozoberať moje súkromie, preto som to napísala takto všeobecne Napíšem do správy konkrétne. Ale je to bežná diagnoza ... proste sa nenájde příčina, nevy...li proste všetko je ok a nedarí sa stava sa

pulecp
14. lis 2015

@luciamala1979 Ahoj luciamala1979, vidím, že jsi ve skupině Emoční terapie. Zatím jsi nevyužila možnosti "vstupního skype sezení" s FasterEFT terapií. Co tak se pustit do tohoto tématu? Zvlášť, když Ti doktoři nedávají vysvětlení.

luciamala1979
14. lis 2015

@pulecp už mám doriešené, pár rokov. Behá mi to 2ročnś a 5 ročný a plne mi to stači ;)

pulecp
14. lis 2015

@luciamala1979 Věřím 🙂 Dvě stačí.

luciamala1979
14. lis 2015

@pulecp momentálne stačia na 200 % :D

veselab
24. lis 2015

@renmilka Ahoj my se snažíme teď 7 měsíců, jsem an tom podobně jako Ty... na gynekologii mi potvrdili 2dny před OVu, že se vajíčko chystá, testy mívám pozitivní 14/15DC, baštím listovku a piju Inofolic a zatím nic. Manžel už nad tím začal přemýšlet a řekl, že klidně podstoupí vyšetření na spermiogramu, protože si myslel, že po vysazení HA hned otěhotním a ono ejhle, zatím nic...
Na gyndě mi řekli, že jsme zatím jen "na začátku snažení" ale manžel měl i problémy v pubertě a měl mononukleózu, tak se bojíme, že bude problém u něho.... :(

renmilka
autor
27. lis 2015

@veselab Ahoj, tak jestli to u tebe vypadá takto, i gynekologicky ověřená ovu, tak si myslím, že ta možnost, že to bude u něj je. Ale ten spermiogram určitě, to je základ od kterého se lze orientovat... A hlavně ne hned rozsáhlá, drahá a někdy i složitá vyšetření u ženy... Ta až pokud bude spermio OK... A je dobrý mít sajnu o různých patologických případech jako jsou imunologické problémy neplodnosti, tzn. že žena nebo i sám muž může tvořit protilátky proti vlastním spermiím...vědět prostě na co vše myslet... Ale nesnazite se tak dlouho, věřím, že to dobře dopadne a přeji hodně štěstí😊

veselab
28. lis 2015

@renmilka tak u nas to ted vypada nadejne. Uz 4 dny me poboliva v podbrisku a BT neklesa naopak stoupa a jsem 25dc a cyklzs mivam 26dnu. Tak uvidime 🙂

renmilka
autor
28. lis 2015

@veselab Tak to držím palce😊 Já jsem cca 7.DPO... Jen včera mě vecer bral pravý vaječník, jinak prsa citlivější, ale to může být PMS... Na ten docela trpim... Takže rozhodne testování, ale nejdříve tak v úterý... No, ale moc nevěřím😕

veselab
28. lis 2015

@renmilka já prsa nic, ale břicho mě bolí dost... uvidíme.. jak dlouhý máš cyklus?

sedmikraska000
9. pro 2015

@renmilka Ahoj, jsme na tom podobně.
Byla jsem dnes u doktorky a řekla mi, že se máme objednat na spermiogram, takže tam asi příští týden zavoláme a snad budou mít v lednu nějaký volný termín 🙂
Jinak mi se "snažíme" od konce září 2014 a pořád teda nic ☹.

renmilka
autor
12. pro 2015

@veselab Maximální cyklus mam 36, to je dnes, břicho tlačí, MS zatím nikde, testy negativní 😒

renmilka
autor
12. pro 2015

@sedmikraska000 Tak aspoň se najde příčina a bude se moci řešit😉

veselab
12. pro 2015

@renmilka ja mam zanet vajecniku a manzel v po jde na spermio. Tak uvidis dokud neprijde MS tak nic neni ztraceno ;)

renmilka
autor
12. pro 2015

@veselab Tak přeji, ať se vše brzy vyřeší, no je to prapodivny, vždy 36.DC dopoledne dorazila, břicho ale trochu poboliva, vzala jsem si ještě jeden Brufen...myslím, že do zítřka už prostě musí dorazit, ty negativní testy mě ale už stvou....

nataly007
12. pro 2015

@renmilka Pokud je u tebe vše v pořádku, máš ovulaci a na prohlídce na gynekologii nezjistili žádný zánět, polycystické vaječníky nebo endometriózu, je horší spermiogram nejpravděpodobnější příčina. Každopádně bych určitě zažádala o vyšetření karyotypu (chromozomů) - většina gynekologů na to zapomíná, protože prd rozumí genetice, prostě to není obor, ve sterém dělali atestaci. 1 z 500 lidí (což když si vezmeš, taková vzácnost není, Downův syndrom se vyskytuje s četností 1 z 2000 a vyšetřují na něj automaticky každou těhotnou během screeningu) má balancovanou chromozomovou přestavbu - jednoduše kousek jednoho chromozomu se nalepí na jiný, kam nepatří. Tak vznikají vajíčka nebo spermie se špatnou genetickou sestavou (něco jim chybí a něco naopak přebývá) a po splynutí dávají vznik neživotaschopnému embryu, takže třeba k početí dojde, ale ihned to jde špatně a odejde to dřív, než stihne vynechat menstruace a žena ani neví, že byla těhotná a prostě si myslí, že nemůže počít. IVF centra tohle vyšetření strašně podceňují, neplodné páry to pak stojí desítky tisíc a pořád se nedaří, protože embryo před zavedením vyšetří jen na ty statisticky nejčastější odchylky, takže sice to nemá Downa nebo jiný profláklý syndrom, ale embryo má vzácnou odchylku neslučitelnou se životem. Ale když první zjistí karyotyp rodičů, najdou tam nějakou abnormalitu, tak pak vědí, co mají u embrya cíleně vyšetřit kromě těch nejčastějších vad a vyberou rovnou embryo, které tuhle závažnou vadu nemá a většinou se takové těhotenství po hromadě nezdarů a promrhaných peněz podaří napoprvé dotáhnout do konce. 😉 Na přednáškách z genetiky nám přednášející, který právě s IVF centry spolupracuje, vždycky nadával, co je to tam za idioty, že k nim do státní nemocnice přichází páry, které se o dítě snaží třeba 5 let v soukromém IVF centru, vyčerpaly hrazené pokusy a jako samoplátci utratily horentní sumy a oni jim pak udělají tohle nejjednodušší genetické vyšetření, se kterým se do té doby nikde neobtěžovali, a celá příčina neplodnosti je odhalená a jde jen o to, vybrat to správné embryo.

renmilka
autor
12. pro 2015

@nataly007 Jo, to je bohužel velký nedostatek..... Já už přemýšlela, že i endokrinologii vyšetřit a imunologii, ale ten spermiogram by měl být začátek, ať se ví ten základ, jestli jsou alespoň ty spermie vůbec oplodněníschopne ... Teď jsem v rozpacích, jelikož 36.DC a MS ještě nedorazila, to bylo vždy me maximum... Testy ale negativní 😒 Jinak ovutesty jsem zrovna tento měsíc nedělala, počítala jsem s ovu kolem 22.11., ale to spíš byla asi o týden později.... Poslední MS 7.11. Dva cykly předtím 29 a pozitivní test kolem 15.DC....

nataly007
12. pro 2015

@renmilka Ta ostatní vyšetření určitě nejsou na škodu. Podle mě je lepší, pokud se nedaří přirozeně, vyšetřit nejdřív, co jde. Spermiogram, chromozomy, u ženy mutace ovlivňující srážení krve (MTHFR a leidenská mutace), hormonální a imunologický profil, popřípadě nějakou skrytou infekci a teprve když všechno bude v pořádku jít do IVF. Je fakt smutné, když se stráví roky marným snažením a stojí to hromadu peněz a pak se náhodou odhalí, že to nešlo kvůli nějaké naprosté banalitě, jejíž vyšetření a následné vyřešení by bylo rychlejší a několikrát levnější.

renmilka
autor
12. pro 2015

@nataly007 To určitě... Díky moc za tip a pro mě nové možnosti k vyšetření... Určitě poznamenam😊

nataly007
12. pro 2015

Není zač. Každopádně doufám, že se brzo odhalí příčina a třeba budeš těhotná dřív, než na nějaké takto specializované vyšetření vůbec dojde. 😉