Spermiogram v plánu po Novém roce, naděje najít příčinu

renmilka
13. lis 2015

Snaha: 2roky...(od listopadu 2013). Od minulých Vánoc jsme s přítelem v jedné domácnosti, jinak jsme se pokaždé snažit cíleně nemohli, jelikož jsem k němu jezdila na víkend a kdy to šlo o dovcu apod. Prostě jsme to nechávali na přírodě a nebyla to priorita, kvůli které by jsme se nervovali. Až teď od září používám ovutesty a delší dobu beru multivitaminy, kde je listovka, plus občas zobnu samotnou listovku 800. Přítel bere necelý měsíc komplex Selen Zinek od Dr.Maxe. Bylo načase nasadit i jemu doplněk. Já mám cyklus pravidelný, ovu testy v polovině cyklu pozitivní, mám podezření, že bude problém ve spermiogramu. Takže tomu necháme čas do konce roku a pak nezbyde nic jiného, než začít s pomocí lékařů hledat příčinu a řešení... Je na tom někdo podobně ?

zandi
12. pro 2015

@renmilka My se snažili vic jak pul roku. U me vse ok, vsechny testy i fyzicke prohlídky u dr a na utz. Manzel sel na spermiogram - vysledek bylo prilis malo spermii, to opravdu malo, lekar nam doporucil ivf. Do te doby byly ovu testy, hlidani plodnych dnu...takze jsme domluvili ivf na leden a dali si cely listopad pauzu v intenzivnim snazeni 🙂 A ejhle ted jsem 1.12. nasla pozitivni tehu test 😀😀😀 Takze to jak dr. rikal, ze by to byl zazrak prirozene pocit tak prece se jen stalo. Uspech pricitam opravdu tomu, ze jsme se na to "vyprdli" a taky manzel bral uz mesic selzink, kotvicnik, carnitin, vitamin E.

renmilka
autor
12. pro 2015

@zandi No paráda, Gratulace !!😊 Muj právě taky asi měsíc a půl nasadil Selen Zinek forte