Spermiogram v pořádku, co čeká mě za vyšetření?

lenufa
13. led 2014

Ahojte holky, snažíme se o mimi 2 a půl roku. Dnes byl manžel na spermiogramu a má ho v pořádku (mohl by spermie rozdávat) 😀 No ale otázka zní, co dál? Problém je tedy ve mě, dělala jsem si i OVU testy a pravda, vypadá to, že neovuluji. Každopádně MS mám přesnou na den. Co teda teď čeká mě za vyšetření, případně co mi dr pravděpodobně předepíše za léky? Jsem ale nesmírně ráda, že je manžel v pořádku, spadnul nám oboum balvan ze srdce.

vlajka1
13. led 2014

Postup byva takovy : odber krve na hormonalni profil. Ultrazvuk aby se zjistila vyska sliznice a jestli dozravaji vajicka, dochazi k ovulaci - tzv. Folikulometrie. Pokud se neco najde, dostanes nejakou hormonalni lecbu. Pak jeste muzou udelat laparoskopii a hysteroskopii - prohlednout vnitrek, jestli tam neni chyba. Kazdy dr. Postupuje trochu jinak, ale tohle je asi zaklad. Hodne stesti 😊

dadushe
13. led 2014

Souhlas s vlajkou, ještě dodávám, že ještě se taky posílá na imunologii, jestli tam třeba není imunitní reakce v rámci vás dvou🙂 Většinou se napřed vyšetří, sleduje, měří a pak teprve případně hormony, nakonec pokud nic tak invazivní metody (hysteroskopie, laparoskopie)🙂

lenufa
autor
13. led 2014

Moc díky holky, snad bude relativně vše v pořádku. Zítra volám dr, že máme výsledky a objednám se k němu co dál navrhne. Ještě jednou díky moc 🙂