JAk dlouho přežijí spermie v těle?

sabuckova
6. led 2019

Ahoj, popř. Dobrý den , potrebuju nutne radu. S partnerem se o miminko snazime asi pul roku a zatim stale nic . Menstruaci jsem dostala 15.12. A skoncila 20.12., delala jsem si bohuzel namatkove jen dva ovu testy 1.1. - ten byl pozitivni , tak jsem si hned 2.1. Pojistila partnera 😂 ale kdyz jsem si delala i 2.1.ovu test tak ten byl take pozitivni . Pak uz jsem nemela k dispozici ovu testy a delala jsem si ovu test az dnes 6.1. A ten uz vysel negativne. Cim to muze byt ze muze byt ovu test dva dny pozitivni , nevite prosim? Kdy ta ovulace pak nastane? A myslite ze se spermie udrzite v tele i kdyby 3.1. Ci 4.1.Ta ovulace nastala ...? Popř muzu poslat fotku tech dvou pozitivnich ovu testu. Diky holky 😊

sabuckova
autor
6. led 2019

@sabuckova prikladam ty dva ovu testy

leymea
6. led 2019

Ahoj. Klidne se to stat muze. Posledni den pozitivniho testu ber, ze do 48 hodin nastane ovulace. Takze pokud budes mit napr.pondeli, utery, streda pozitivni a ve ctvrtek uz ne tak se pocita ten posledni pozitivni, takze streda. Spermie vydrzi az 5 dni. Takze moznost tu je 😉 drzim palce 🙂

leymea
6. led 2019

@sabuckova ten horni mi prijde silnejsi.

sabuckova
autor
6. led 2019

@leymea je mozne ze jsem si ty dva spletla ze ten vrchni je 2.1 a ten spodni 1.1. ... spis je skoda ze jsem si ty testy nedelala dal ... mozna bych vedela o tom vice 😔 ale dekuji moc za radu ❤️

leymea
6. led 2019

@sabuckova urcite bys vedela vice 🙂 ale bud v klidu, pul roku neni az tak dlouha doba 🙂 kdyz to ted nevyjde tak na pristi cyklus budes pripravena a zjistis vic 😉 nekdy je problem se v tech testech vyznat a pak se holky zbytecne stresuji. Takze pro nekoho to neni. 🙂 ja treba testovala, byla jsem rada kdyz jsem vedela na cem jsem 😀

sabuckova
autor
6. led 2019

@leymea a vyslo aspon? Po jake dobe se vydarilo?😊

bubu889
7. led 2019

Já jsem nemohla otěhotnět 3 roky . Teď jsem ve 26+4 a čekáme holčičku .. je to velká zátěž na psichiku a ta musí být v pořádku ☺️ Jinak bejt tebou bych o tom moc nepřemýšlela a doporučila se upnout na něco jiného . Věř mi že jsem takhle otěhotněla . Nemysli na to i když vím že je to těžké . Já o tom přemýšlela dnem i nocí i v práci mě přepadali myšlenky na to .. A pak jsem se upnula z přítelem na baráček a hele je tu dítě a málem jsem to ani nepoznala na sobě kdybych si nespoměla že mám spožděnou menstruaci 😀😀

sabuckova
autor
7. led 2019

@bubu889 coz vubec nejde na to nemyslet 😀 ale pokusim se .. 🙂 a uvidime 🙂

leymea
7. led 2019

@sabuckova vyslo, ale trvalo to pres rok. 🙂

bubu889
7. led 2019

@sabuckova musíš to vyzkoušet a netlačit na pilu .. Já vím jaký to je .. čekala jsem 3 roky a stalo to za to ! 😊
Zkuste se oba zaměřit na něco jiného a ono to přijde samo .

sudylichozrout
7. led 2019

@leymea Já mám jinou zkušenost, mám testy většinou pozitivní též 2x, pro příklad třeba v pondělí ve 12:00 i v úterý ve 12:00 a ovulace většinou přijde někdy mezi těmi testy, třeba v úterý ráno, nebo už v pondělí večer. Poznám to podle bolesti v podbřišku a luteální fáze - mám ji 10 dnů. Kdybych měla ovulaci až (až) 48h po posledním pozitivním, měla bych LF 7-9 dnů. Vzhledem k tomu, že nemám problém s otěhotněním, tak usuzuji, že je LF je dostatečně dlouhá (těch 10 dnů). U mě je zkrátka ta hladina lh asi všeobecně vyšší, a proto mám test pozitivní déle, přestože už je po ovulaci. Tím chci říci, že to pravidlo max. 48 h po posledním pozitivním není nijak železné 🙂

leymea
7. led 2019

@sudylichozrout no vidis 🙂 kazda jsme originalni 😀 ja mam LF 11 dni, zkusila jsem pyridoxin na prodlouzeni te doby a otehotnela jsem. Tak to mozna u me nestacilo a nebo jen nahoda, tezko rict. Uz to neresim 😀

jitulka87
7. led 2019

@sabuckova zkus od 1.dne ms pit kontryhelovy caj az do ovulace. 2 salky denne (rano a vecer). Pokud si nejsi jista ovu, tak do prvniho pozitivniho ovu testu. Nejen mne ten caj pomohl a zadarilo se hned 😊

sudylichozrout
7. led 2019

@leymea No já to řeším teď chvíli, resp. sledování ovulace je pro mě momentálně antikoncepční metoda, vrátil se mi cyklus po porodu (už nekojím) a potřebuju vysledovat přesně, kdy a jak ovulace přichází, protože bychom rádi třeťátko (proto neberu antikoncepci), ale ne úplně hned. Už se mi to jednou stalo, otěhotněla jsem bez menstruace z první nastartované ovulace po prvním porodu a tak nějak náhodou. Nakonec to nevyšlo, na jednu stranu mě to mrzí, ale na druhou by to byl hardcore - děti 15 měsíců od sebe. Druhá dcerka se pak narodila téměř 21 měsíců po porodu té první a to už mi přijde jako ukočírovatelný rozestup.

Tak abych nemusela úplně šílet 🙂

leymea
7. led 2019

@sudylichozrout no ja ted taky sledovala cyklus at vim na cem jsem. Sice manzel rika, ze druhe nejdriv za ctyri roky, ale ja doufam, ze ne 😀 tak jsem ted zacala zobat ten pyridoxin, zatim normalni davkovani a kdyztak budu zvysovat. Chtela bych mit cyklus v pohode. Chybi mi gestogeny a kdyz to dostanu tak to mam na dve etapy. Napr. Ctvrty den uz MS nemam a paty den se zase rozjede a pak dva dny spinim. Stve me to, tak zkousim jestli to pomuze. Hormony brat nechci. Ovulaci ted nemam problem poznat, plodny hlen mam paradni (oproti pred otehotnenim), jen me zlobi MS.
Obdivuju, ze se Vam chce do tretiho 🙂 ja mam hrozny strach i z druheho ditete 😀 ale predpokladam, ze kdyz mate dve holcicky tak si asi budete prat chlapecka 🙂

sabuckova
autor
8. led 2019

@jitulka87 zdravim,dekuji moc za radu,to vyzkousiiim✌️😊

mmmmm32
17. led 2019

@sabuckova čau já si ovu testy nikdy nedělala ale pomohlo mi vždy měřit si bazální teplotu a vychytat ovulaciZjistila jsem pak,že se snažíme vždy moc brzo a že ovulaci myvam později.A tak dlouho nám spermie myslím nevydrželi,otehotneli sme jen kdyžbyl sex den před ovulaci jinak ne.Kazdy to má jinak,nekomu třeba vydrží dýl,ale i tak se doporučuje kolem ovulace snažit se obden.

sabuckova
autor
20. led 2019

@mmmmm32 akorat ja neumim merit bazalni teplotu mas nejaky detailni navod prosim?:Oo

mmmmm32
20. led 2019

@sabuckova Ahoj no má se měřit každý den ráno po probuzení ve stejnou hodinu,takže já mám nastavený budík třeba na šestou ráno no a většinou se měří v pochvě a jakmile stoupne teplota o 0,2stupne nad linií-linie se určí z předchozích 6 dnů nižších teplot,tak došlo k ovulaci.Nejvetsi pravděpodobnost k otěhotnění je pak ten den poslední den než dojde k vzestupu teploty o 0,2.Jako zní to trochu složité ale není to tak hrozný,kdyžtak si o tom ještě něco přečti nebo stáhni graf,ať víš jak to zapisovat 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru