Těhotenské testy. Co myslíte?

5. led 2023

Zdravím vás ženy, mám na vás otázku a byla bych ráda kdyby někdo měl něco podobného a dostal k tomu vysvětlení a napsal mi to sem.
Poslední 3 měsíce se mi zobrazují na testech duchové, testy jsou různých značek ať už Pepino, rapiclear test nebo intimed test z dm
Vždycky se mi na nich něco objeví.
Ale menstruace se přes to dostaví s partnerem máme přerušovaný sex a tak 1-2x do měsíce si to nehlídáme (kdy je ovulace nemám tušení nesleduju to)
u gynekoložky jsem byla před 3 měsíci a mám vše v pořádku. Jsem víc jak rok po porodu.

helen_h
5. led 2023

Možná si jako ducha vysvětluješ prosvítající rysky?? Je tam červené barvivo? chtělo by to fotku aspoň některého z testů. Jinak jak píšou holky, se snahou zvýšit citlivost testů bohužel u některých značek přibylo i falešných dichů.
Anebo nejsnazší cesta by byla nechat si odebrat krev na hcg, zda tedy opravdu není z nějakého důvodu zvýšené, lze odebrat jako samoplátce a neplatí se za to moc.

autor
5. led 2023

@helen_h testy bych ráda přidala vyfocený ale ani jeden nemám všechny je vždy vyhodím 😏
Právě že byly i kolikrát narůžovělé a limitu a pak další den zase nic a takhle se mi to stalo fakt hodněkrát 🤷🏻‍♀️

jjasmina
5. led 2023

Biochemka, vadne testy, kdovi, pokud se dostaví ms neřeším

autor
5. led 2023

@jjasmina tak vy by jste to neřešila mě to připadá divný a vrtá mě to hlavou, přece je nesmysl aby třeba každý druhý test byl vadný nebo falešně pozitivní a přece jenom těhotenství bych na sobě poznala bylo by to už moje třetí.

mysh_me
5. led 2023

Jak muzete rict “tehotenstvi bych na sobe poznala”, kdyz se dostavi menstruace? V takto rane fazi, i kdyby to tehotenstvi bylo, nepoznate nic. Pokud to chapu dobre, testujete pred terminem ms, kdy vam test nic prokazatelneho neukaze… ani telo jeste nevi, jestli v pripade oplodneneho vajicka z toho neco bude nebo ne… takze kdyz prijde ms, tak proste k otehotneni nedoslo, tak to je.

autor
5. led 2023

@mysh_me samozřejmě testuju před termínem ms a ano budete se divit ale poznám to na sobě a ano u každého těhotenství se mi změnili prsa a ano vždy jsem byla těhotná byl to hned první signál. A to že přijde ms vím že znamená že nejsem těhotná zas tak blbá nejsem 🤷🏻‍♀️

laxesis
5. led 2023

Ahoj, test na něco musí reagovat, pokud tam je růžová čárka i u různých značek...velice výjimečně může hcg test reagovat na lh v době ovulace, ale to je opravdu výjimka a rozhodně to netrvá celý cyklus, u toho jsem mívala dušíky taky...Přikláním se k tomu zajít si na krevní testy,
nebo poprosit gynekoložku, aby ti krev nabrali a nechali otestovat, je možné, že máš z nějakého důvodu zvýšené hladiny hormonů. Pokud je ti to divné a chceš mít jistotu, tak krev bude nejlepší řešení.

Další možnosti, proč test dělá duchy, jsem pak dohledala třeba u clearblue výrobce, ale jsou to takové strašáky, nemusí to být nic z toho.
V některých vzácných případech mohou určité zdravotní stavy způsobit zvýšení hladin hCG, i když nejste těhotná. Tyto stavy zahrnují:
vaječníkové cysty
onemocnění ledvin
určité druhy rakoviny
poruchy, které ovlivňují hladiny hormonů, zvláště u žen v menopauze nebo kolem menopauzy
tumory buněk, které by tvořily placentu

autor
5. led 2023

@laxesis gynekoložce se chystám volat v nejbližší době. To jsem si taky říkala jestli by to nemohlo zachytit například ovulaci ale těžko říct.
A právě jak píšeš níže o těch cystách tak jsem si myslela jestli to tím taky nemůže být tak jsem se ptala na to doktorky a ta mi udělala ultrazvuk a právě říkala že tam vůbec nic nemám že je všechno v pořádku dokonce jsem si před dní dělala test a tam zrovna vyšel negativně tak nevím 🤷🏻‍♀️

jana_001
5. led 2023

také s tím mám zkušenosti. Testovala jsem jako šílená a téměř na každém 2-3 testu byl duch (možná kanálek). Myslela jsem že jsem těhotná avšak ms byla. Zašla jsem tedy na krev a negat. Vůbec si to nevím vysvětlit
jo ale je pravda, že já jsem nikdy tu druhou čárku neměla barevnou. maximální byla šedá.

lencaa11
5. led 2023

Někdy // ,👻 dělají cysty ,hormony ,atd ..leky ,nemoc ne vždy je // ,👻 na testu znamení těhotenství....

autor
5. led 2023

@jana_001 tak že se mám na to vykašlat a spíš se mám přiklonit k tomu že jsou ty testy spíš vadný a dělají takový čárky 🤔

autor
5. led 2023

@lencaa11 tak léky žádný neberu, cysty podle doktorky taky nemám tak maximálně nějaký hormony ale žádný prášky ani nic nemám 🤷🏻‍♀️ jsem z toho už fakt zmatená

lencaa11
5. led 2023

Já taky neberu žádné léky ani HA mám nehormonalni tělísko už pár let a občas se mi stalo 2 krát že test byl pozitivní ,a i 👻 a tehotestvi to nebylo i krev negativní opravdu to může bejt od hormonů ,atd...tělo je někdy záhadný ...

autor
5. led 2023

@lencaa11 to teda musím souhlasit tělo je záhadný 🤷🏻‍♀️ jsem zvědavá na co příjde doktorka

kocvarovas
5. led 2023

Jestli by nebylo jednodušší testovat až po zmeškané MS, tak jak se má.. Nemusela by jsi řešit takovýto věci..

autor
5. led 2023

@kocvarovas i to se už stalo, dvakrát se mi menstruace zpozdila o týden a nic dokonce jeden měsíc nedorazila vůbec

jjasmina
5. led 2023

Ano neřešila, já testovala až se zpozdenou ms totiž a nehonila duchy 😉a pokud chxete řešit duchy není nic snazsiho než odběr krve nebo návštěva dr

jjasmina
5. led 2023

Tak zpozdenou ms nebo, že se nedostavila vůbec zažila snad každá..

autor
5. led 2023

@jjasmina no tak pardon že jsem to napsala doufám že tě to nějak nenaštvalo🤦🏻‍♀️