Ve 44 letech mám málo vajíček, mám zkusit inseminaci?

helca73
24. led 2018

rok a pul zkousime s pritelem o dite,ja mam 2 dcerky 20,25 let.po smrti manzela ziju novym zivotem a pritel deti nema,pred 14 dny jsme byli na Gennet na Praze 1 a vysetreni vyslo ze pritel je v poradku a ja ze mam malo vajicek..vaham jeslti ma smysl jit na inseminaci i kdyz sance je strasne mala??

helca73
autor
24. led 2018

pred chvili mi volal dr ČEPELÁK a mam tam zavolat az dostanu menstruaci a mam objednat az budu mit 10-12 den ... jak to bude vypadat na ultrazvuku vajicka...

absintka19
24. led 2018

Malo vajicek az tak nevadi. Dulezita je jejich kvalita. Drzim palecky.

bibina774
25. led 2018

Určíte to zkuste.

helca73
autor
25. led 2018

je tu nekdo kdo po 44 let tez zkusil inseminaci a jak to dopadlo??

gabrolo
25. led 2018

@helca73 Pokud jsou vajíčka v pořádku a jediný nedostatek je jejich počet, tak bych do toho šla 🙂, co se může stát horšího než že to nevyjde 🙂. Přeji hodně štěstí 🙂

pistalinda35
25. led 2018

já bych spíše zkusila rovnou ivf (stejně tak jsem se rozhodla ve svých 36letech a to jsem měla vajíček relativně dost na svůj věk si myslím)

jitka0a
26. led 2018

@helca73 Zkusila bych to, jak se říká za zkoušku nic nedáš. Můžu se jen zeptat jak se ve svém věku cítíš na to být ještě jednou maminkou? Není to jako urážka, spíše by mě zajímalo jak se na to cítíš, mě je 39 let a asi bych do toho už nešla, když si spočítám kolik mi bude, když budou děti na základní škole víš 🙂.

helca73
autor
31. led 2018

dekuji vsem za odpovedi a podporu... a odpoved pro Jitus: JItko ja mam 2 dcerky 20 a 25 let a loni mi umrel manzel co jsme spolu byli 29 let a ja jsem mlada musim zit dal...diky osudu ze ziju dal... mam pritele a on prave deti nema a moc touzi a ja kdyz ziju novej zivot a na silvestra me bylo tezko ze spolecne rodina uz jsme neoslavily,te
tezce jsem snesla ze manzel uz neni mezi nama,starsi dcerka pracuje v Anglii a mladsi dcerka byla pryc a cely den mi odehravalo a rekla jsem si ze to dite bych moc prala a ze do toho co bude mozne zkusim...kdyz je pritel pryc na nocni tak me je smutno tak chci ze chci mit pro koho zit..kdyz deti byli male hodne jsem s nima uzivala, jezdila na vylety,sportovali a to me vse chybi...letos v srpnu me bude 45 let a jsem hodne akcni a sportovni jezdim na kole,beham,lyzuji,saunuji,cestuji....takze na to kolik mi je nastesti necitim...a diky tomu ze jsem mela o 32 let starsiho muze tak vim co ocekavat kdyz jsem mela prvni dcerku bylo mu 51 a u druhe dcerky 56 let...akci uz nebyl ale o sve dcerky hezky staral a co mohl venoval...dcerkam stale tata jim chybi zustane nam stale v nasem srdicku....tedko v nedeli to bude teprve rok co neni mezi nas ☹

helca73
autor
1. únor 2018

@jitka0a JItko ja mam 2 dcerky 20 a 25 let a loni mi umrel manzel co jsme spolu byli 29 let a ja jsem mlada musim zit dal...diky osudu ze ziju dal... mam pritele a on prave deti nema a moc touzi a ja kdyz ziju novej zivot a na silvestra me bylo tezko ze spolecne rodina uz jsme neoslavily,te
tezce jsem snesla ze manzel uz neni mezi nama,starsi dcerka pracuje v Anglii a mladsi dcerka byla pryc a cely den mi odehravalo a rekla jsem si ze to dite bych moc prala a ze do toho co bude mozne zkusim...kdyz je pritel pryc na nocni tak me je smutno tak chci ze chci mit pro koho zit..kdyz deti byli male hodne jsem s nima uzivala, jezdila na vylety,sportovali a to me vse chybi...letos v srpnu me bude 45 let a jsem hodne akcni a sportovni jezdim na kole,beham,lyzuji,saunuji,cestuji....takze na to kolik mi je nastesti necitim...a diky tomu ze jsem mela o 32 let starsiho muze tak vim co ocekavat kdyz jsem mela prvni dcerku bylo mu 51 a u druhe dcerky 56 let...akci uz nebyl ale o sve dcerky hezky staral a co mohl venoval...dcerkam stale tata jim chybi zustane nam stale v nasem srdicku....tedko v nedeli to bude teprve rok co neni mezi nas 😞

elu
Autor odpověď smazal
Zobraz
journals
1. únor 2018

Zrovna dneska na me vyskocil tvuj pribeh... uprimne si myslim, ze po tech vsech dobrovolnych potratech na ktere jsi chodila ti priroda jesne dava najevo, ze tentokrat uz ne... budu za osklivou, ale kdyz nekdo chodi na potraty jak do samosky pro rohliky, tak nemuze cekat ze ve 44 letech znovu otehotni protoze se mu to zrovna ted uz konecne hodi

elu
1. únor 2018

@journals vy paní znáte osobně?, podle registrace je zde nová

petrasipkova1
1. únor 2018

Za mě prostě ne, vše má svůj čas, i to mít děti. Nechtěla bych se mamince narodit v 46 letech,fakt ne. Život má mít podle mě nějak přirozený rád a když to nejde,má to nějaký důvod,že. Mně je 31, mojí mamce 50, už na spoustu zdravotních problémů, rozhodně si ji neumím představit,že vede svoje dítě do školky, její vnučce budou 3, toz tak, Přece to,že někdo má nového partnera neznamená,že musí jít hned rodit.

gracinka7
1. únor 2018

Já si taky myslím, že už máš svůj věk a měla by ses na to vykašlat. Dnes se sice můžeš cítit mladě, ale za pár let to tak být nemusí.

pistalinda35
1. únor 2018

Pani se neptá, zda dite ano nebo ne, nevim, proc to hodnotíte.... Ja naopak znam mladsi ročníky, které na tom nejsou zdravotně a fyzicky nejlíp...

ilonne
1. únor 2018

@helca73 Je mi 39 a cekam treti dite - necekane. Uprimne na miminko se vsichni moc tesime (vcetne dcery 6 let a syna 3 roky). Prestoze na miminko se stara necitim, tohle tehotenstvi si saham doslova na dno. Je to zahul, hlavne co se tyka psychiky v poslednim trimestru - rodim v dubnu. Gestacni diabetes na inzulinu je uz jen tresinka na dortu, ostatne mela jsem ho i v obou predchozich tehotenstvich. Zpetne si rikam, ze ja idiot do toho sla znovu - rozumej miminko ano, ale tehotenstvi ne. Kazdopadne 40 let +-1 rok mi prijdou na porod hranicni. Byt tebou uzivam si deti i toho, ze jsi vitalni a nesla bych do dalsiho tehotenstvi. Vezmi.si, ze neotehotnis treba ted a budes rodit napr. az za dva roky.

jane46
1. únor 2018

Rok a pul se snazite o dite a ted to bude teprve rok, co Ti umrel manzel? Jinak za me, mam tetu co se ji pred padesatkou narodil syn. Miluji ho, ale je to hodne narocne. Misto aby se tesili z vnoucat, uzivali klid a chystali na duchod, tak ted maji doma pubertaka.

journals
1. únor 2018

@elu Neznám a není v tom nic osobního. Ale za tu chvíli co tu je, sem stihla napsat svůj příběh. Vykoukl dnes na mě sám a musím říct, že jsem ho dočítala rozčilená. Nechci, aby to znělo zle a tvrdě, ale pokud si někdo v mládí svoje šance promrhá (a stylem otěhotněla jsem, ale měla jsem dobrou práci, tak jsem šla na potrat, po 3 měsících jsem otěhotněla znovu....) tak to pro mě promrhaná šance je a bude to ode mě zlé, já vím, ale takový člověk nemůže mít tu drzost, že se ve 45 letech rozhodne, že má nového přítele, tak chce další dítě a ještě se divit, co se děje, že se nedaří?
Omlouvám se, za moje rozčarování, ale mě to dneska vážně vytočilo. Někdo by byl rád za jednu šanci, ale ona si jich v mládí nevážila, proč by teď dítě měla mít? Věk jako další faktor ani nezmiňuju... jak píše ilonne - co když otěhotní za 2, 3 roky? To jako vážně? Dítě téměř v 50 letech?

petrasipkova1
1. únor 2018

@pistalinda35 paní se ptá jestli má jít na inseminaci, na to odpovídám,že ne,od jistého věku to považuji za nevhodné, a to že má málo vajíček, to jen potvrzuje. Z medicínského hlediska jakou má paní šanci může říct jen lékař a toho tady nevidím. Někdo píše ano,fandím vám, někdo napíše ne, takový je život a často odpovědi můžou být trochu mimo téma 😉

elu
2. únor 2018

@journals aha...tak ten príběh jsem neviděla...tak v tom případě plně souhlasím, soudný lékař by to ani neměl udělat...jedna lékařka u nás vyhodila jednu pacientku, která šla dvakrát na potrat jako vdana a pak když se jí to hodilo, tak chtela jít na umělý oplodnění, řekla jí, že doktori tady nejsou pro srandu králikům a že to takhle na světě nechodí 🙂....to by snad mělo být upraveno i v zákoně, jinak to pak dělá z celého genetického inženýrství fakt jen lidskou zvuli bez pozitivního přínosu

trdelnik234
2. únor 2018

@journals
Ahoj,kde si ten pribeh citala?Mozes poslat odkaz prosim?Inak ako tu uz niekto pisal,manzel je rok po smrti a s novym sa snazia rok a pol o potomka?

journals
2. únor 2018

@trdelnik234 Někde tady na koníkovi, ale byla jsem na mobilu a překlikla jsem se, v jaké záložce to bylo netuším 😔

josefina79
2. únor 2018

@helca73 překvapuje mne, že Ti neřekli, že v 44 letech je šance na otěhotnění s vlastními vajíčky v podstatě nulová. Je to nějak kolem 2%.
Většinou ty známe herečky z Ameriky, co mají dítě po 45 roce mají děti z darovaných vajíček. Jen se o tom veřejně nemluví.
IUI je v podstatě zdarma, takže zkusit to můžete a stát vás to nebude téměř nic, ale moc šancí bych tomu nedávala.

https://www.abctehotenstvi.cz/txt/cesi-maji-vel...

moxha
2. únor 2018

Také jsem ten příběh četla Journal...

Rozhodnutí je jistě jen na Vás.Osobně si myslím,že věk už bude hrát proti Vám.Další věc je, jestli se na těhotenství cítíte a taky nepíšete kolik roků má Váš přítel.Pokud by tam byl opět tak vysoký věkový rozdíl,asi bych se bála abych pak na dceru nezůstala sama.Musíte si položit otázku jestli budete mít v 50 letech stále tolik energie abyste dováděla s dítětem a potom riziko poškození vývoje dítěte je v tomto věku už vyšší.

helca73
autor
2. únor 2018

omlouvam se ze az tedko jsem sem dostala k pc tak vam pisu.dekuji za vase zpravy kazdeho je vec jak mi odpovedeli nazory a rady a dekuji za uprimne psani...to byste museli znat muj celej pribeh aby jste pochopily proc jsem sla na potrat a proc kdyz jsem vdova rok a dite s pritelem snazime rok a pul..to by bylo na dlouhe psani a to nema cenu rozebirat chtela jsem hlavne slyset vas nazor jestli ve 44 letech mam jit do toho atd.pritel je o 1 rok mladsi a deti nema a ja mam dve velke dcerky a deti jsem vzdy mela a mam stale moc rada a dite i kdyz jsem hodne premyslela proste kdyz to vyjde budu rada a kdyz to nevyjde,max do konce tohoto roku pak do toho uz nepujdem to si poridime radsi psi miminko- stenatko 🙂 vse u dr jsme postoupily krev na genetiku,atd..a jeste nekdo se ptal o vajicka mam malo ale pry zalezi na kvalite tak pry neplodna nejsem ale procento je male tak bud se povede ci ne kdyz postoupime inseminaci se uvidi...,

helca73
autor
2. únor 2018

@ilonne zkouset to chceme max do konce tohoto roku,dal uz to vzdame a radsi si poridime psi miminko ..a az pak dockam od dcerek vnucku ci vnoucka 🙂

ilonne
2. únor 2018

@helca73 Ted nechci, aby to vyznelo blbe, ale probrala jsi to s dcerami? Ciste hypoteticky pokud by jsi otehotnela v prosinci, rodit budes v zari. To uz ti "potahne" na 47 rok a musis pocitat s tim, ze stat se muze do budoucna cokoliv a tvoje dite budou mit nakobec na starosti tvoje deti. Tchyne v tomto veku taky zvazovala miminko kvuli priteli, nastesti to.probrala s nami a nakonec sama uznala, ze se radeji bude tesit na vnoucata, i jeji pritel.

helca73
autor
2. únor 2018

@ilonne ano mluvila jsem s dcerkama i s prateli co mam a vetsina mi fandej a nechavame osudu jak to dopadne kdybych otehotnela v prosinci a rodila v zari to me bude 46 let...taky zalezi jak dopadne vysledky z genetiky,rekla jsem kdyz by to byla jen sluchova vada do toho jdu jinak ne...mam kamaradka je o 3 roky starsi nez ja dve dcerky ma uz velke a byla na vse sama a pred 5 lety potkala lasku a ma s nim dalsi dve male dcerky a je i babickou a ta mi dava hlavne podporu a dle jeji zkusenosti at do toho jdu....

ilonne
2. únor 2018

@helca73 tak to je fajn 🙂

jitka0a
3. únor 2018

@helca73 Heli to mě velice mrzí vaše ztráta. Pokud se na to cítíš a jste takto aktivní, tak bych do toho šla taky. Chápu jak se cítíš a moc mě to mrzí. Rozhodně jsem tě nechtěla soudit nebo tak nějak. Vypadáš velice dobře musím říct 🙂 a moc ti přeji aby vám to vyšlo a miminko se vám podařilo. Chápu, že nový přítel děti nemá a chce mít a budete mít společné, dcerky už jsou velké a jsou daleko. Já mám děti ještě relativně malé, ale co já vím, třeba mě taky za pár let ještě chytne můza a budu chtít ještě jedno 🙂