Vitamíny doporučené od gynekologa

klonkytka
14. kvě 2019

Ahojte holky, snažíme se o mimi a dnes mi doktor doporučil ať si koupím INOFOLIC rozpustné sáčky. Cena je docela drahá, tak se ptám pomohlo to některé z vás? Je psané 2 sáčky denně. Stačí mi když budu brát třeba jen jeden denně? Cena je vyšší. A pro přítele jsou sáčky FOLANDROL. Za vaše zkušenosti budu ráda 😊 přeji hodně štěstí všem snažilkám 🍀

puhelin
14. kvě 2019

Ja jsem pouze do 10tt brala kyselinu listovou a od cca 25tt magnosolv kvuli mirnemu tvrdnuti bricha. Snazim se jist pestre. A take mi dost maminek potvrdilo, ze premira vitaminu v tehotenstvi na jejich miminko zafungovala jako kyprici prasek a narodily se jim velke deti.

fisalu
14. kvě 2019

POdle mě, všechny tyhle vitamíny pomáhají jak komu. Na druhou stranu když kouknete na složení, tak stejné najdete i v jiných vitamínech a levnějších. Z vlastní zkušenosti, s manželem jsme se snažili 7měsíců, já brala kyselinu listovou a Macu, manžel Macu a kotvičník. Pak jsem listovku vyměnila za Femibion a to jsem nestihla vybrat ani druhou krabičku. Nevím zda to bylo Femibionem nebo tím, že jsme byli po svatbě, byli pryč a měli jiné myšlenky, než na dítě ;)

lucie_1986
14. kvě 2019

Mno... snazite se jak dlouho?

jitulka87
14. kvě 2019

Mně doporučila dr Natifem, že právě obs.inofolic. a pila jsem kontryhel. Zadarilo se hned. V prvním těhu jsem brala fertipronu, 2.m jsem mela //. A dr.Koucký mi řekl, že za něj je nej femibion. Ten beru od zjištěni // doteď

klonkytka
autor
14. kvě 2019

@jitulka87 ono je to asi hlavně o psychice co mi řekl doktor 🙂 vítamínů je mnoho, tak první měsíc zkusím tyto. Už je mám koupené 🙂

klonkytka
autor
14. kvě 2019

@puhelin jasný všeho moc škodí, tohle budu brát jen po dobu než otěhotním 🙂 myslím, že ty sáčky jsou lepší, než prášky, že se líp vstřebají. A s tím kypřícím práškem jste mě dostala, musím se tomu zasmát, ale věřím tomu 😀

klonkytka
autor
14. kvě 2019

@fisalu co mi říkal doktor, tak je to hlavně o tom nemyslet na to,že se dělá dítě, ale užívat si normálně milování. Takže tomu věřím. Asi jsem to potřebovala slyšet od lékaře a né tady na Modrém koníkovy, ale ano je to hlavně o tom normálně žít a netrápit se, když to nejde 🙂

janey007
14. kvě 2019

Mně inifolic pomohl. Předtím problém s cyklem, ovulací.. pomohl hned 2. měsíc.

emilka51
14. kvě 2019

Mně pomohl opravdu velmi. Půl roku bez ovulace, dlouhé cykly a po prvním měsíci, co jsem brala dvě čárky.

fisalu
14. kvě 2019

@klonkytka Nebojte se, mě to říkali, všichni doktoři i lidi kolem, ať na to nemyslím atd, jenže člověk si řekne, jak na to nemá myslet, když si to mimčo moc přeje (kort já byla po jednom potratu, a dítě bylo něco co jsem moc chtěla, skoro 2 roky jsme se nechránili a na tvrdo to zkoušeli 7měsíců, takže docela dlouhá doba). Jenže ono to nemyšlení má asi opravdu něco do sebe, já chodila do práce, plánovala svatbu, pak dovolená a rekonstrukce koupelny. Všichni si ze mě dělají srandu, že mi pomohla teplá voda v nový koupelně :D ... Ovšem k těm vitamínům, s nima nic nezkazíte ani vám nemůžou ublížit 🙂

klonkytka
autor
14. kvě 2019

@janey007 děkuji za názor a zkušenost 😊

klonkytka
autor
14. kvě 2019

@emilka51 děkuji za názor a zkušenost 😊
A brala jste dva šáčky denně nebo stačí 1 denně?

emilka51
14. kvě 2019

@klonkytka ano, brala jsem dva, ráno a večer

garfulka78
14. kvě 2019

@klonkytka Ja jsem uzivala na doporuceni doktorky po trech potratech Femibion, ten ma uz nastepenou kys. listovou a druhy mesic co jsem ho brala jsem byla tehotna a ted mame 5,5 mesicni holcicku. Myslim, ze to je spis v hlave. Desne moc jsem dite chtela a neustale jsem se nervovala kupovala testy, resila plodne dny a kdyz mne bylo 39 rikala jsem si, ze uz je asi pozde mit prvni dite a smirila jsem se s tim, ze ho proste mit nebudu a najednou to slo uplne samo, zadne reseni plodnych dnu, hodne cestovani, joga, relax sama pro sebe. A tyden pred 40 tinama se mala narodila. Preju hodne stesti at to i vam vyjde.

fatal_error
15. kvě 2019

Podle me jediny, co ma cenu doplnovat, je myo-inositol, kterej je napr. ve fertiprone. Je to sice drahy, ale treba u zen s pcos je prokazatelny ucinek na ovarialni cinnost a zaroven prokazatelne snizuje sanci na gestacni diabetes.
U zdravych zen si ale myslim, ze to potreba nebuda a takovej femibion, to jsou vylozene vyhozeny penize.

jitulka87
15. kvě 2019

@garfulka78 brala jste femibion i pak v dobe kojeni?

jannym
15. kvě 2019

@puhelin jo taky mi to po prvni dceri 4,060 rikaly tak jsem u druheho jedla jenom listovku a pozdeji pro udrzeni plodu mognosolv a druhe bylo jeste vetsi 4.260 tak nevim spis to bude geneticky zaklad

petulejan
15. kvě 2019

já také brala Inofolic,už ani nevím kolik denně,myslím ráno i večer. Teď jsem 34 tt. Mám jedno celé balení,kdyby měl někdo zájem 🙂

klpoiu
15. kvě 2019

Doktori doporucuji doplnky zrovna ty kteremu delaji reklamu. Jeden mesic je nej ten a druhy zase jinej. Je to jen byznys nic vic. Zena se zdravým stravovacim navykem a vyvazenou stravou nema potřebu do sebe cpat chemicke preparaty. Navic ucinek u techto preparatu neni vubec prokazan a jde spise o placebo efekt. Jedine kde je prokazana nejaka ucinost je pouze kyselina listova. Ale vime co dokaze palcebo ze.
Kazdopadne neublizi jen muze prispet k vetsi vaze miminka. Ale druha dulezitejsi vec je tvuj mozek. Zamestnej ho necim jinym. Vse ti ridi prave mozek,prehlsel stresu a myslenek na tehotenstvi je blokatorem samotneho tehotenstvi. Kdyz telo stresuje mozek nedovoli do tohoto stavu tehotenstvi. Takze nohy hore a klid. Hodne stesti 🙂

klonkytka
autor
15. kvě 2019

@jannym že by opravdu byly děti po vitamínech větší??? Takže tím pádem i horší porod? :-O myslím si, že snad doplňky stravy nemůžou ublíží, pokud to člověk bere s rozumem a třeba jen na zač před otěhotněním a v prvním trimestru? Nerozumím tomu, proto se ptám. Na druhou stranu, je zase lepší když se dítě narodí s větší váhou ne? Než oslabené a hubené. Já sem se třeba narodila podvyživená a v 8 měsíci, tak to nebylo se mnou jednoduché....

fatal_error
15. kvě 2019

@klonkytka to s tou vahou a vitaminama je nesmysl.

vineta
15. kvě 2019

@klonkytka V inofolicu je právě ten inositol, jak píše @fatal_error , kterej má vedle listovky opravdu smysl, obzvlášť pokud máš nějaký hormonální nerovnováhy, pco nebo nedváhu.

bayt
15. kvě 2019

@klonkytka Jediné, co bys měla brát před těhotenstívm, je kyselina listová. Umělé vitamíny mi nepřipadají moc zdravé, spíš jako pěkný sajrajt. Stejně je prokázáno, že se ani nevstřebávají a nefungují tak efektivně jako ty z přírodních zdrojů. Prostě zdravá strava se ošidit nedá.

bayt
15. kvě 2019

@klonkytka Děti jsou větší ne kvůli vitamínům, ale protože se fakt máme dost dobře celkově, jíme kaloricky vydatný jídla. A druhak hodně velké děti se kdysi tolik nerodily, protože umřely s maminkama při porodech. Dnes se prakticky všechny děti narodí minimálně císařem a logicky se jim v další generaci tím spíš narodí zase velcí novorozenci.

fatal_error
15. kvě 2019

@vineta jo, listovka jeste, mas recht!

garfulka78
15. kvě 2019

@jitulka87 jen cca prvni mesic nez jsem dobrala rozjedene baleni co jsem mela doma.

klonkytka
autor
15. kvě 2019

@fatal_error děkuji přečtu si to 😉

jannym
15. kvě 2019

@klonkytka u nás v rodině je to určitě geneticky základ babička měla dvě děti v poválečné době jedno mělo 4,4 a druhému chybělo par gramu do 5 kilo a to kdybyste viděly babičku stihla ženská o výšce 150cm, nechápu jak to zvládla odrodit...já byla podvyzivena měla jsem jen 3,7 a o mých obricich už jsem psala

jannym
15. kvě 2019

@klonkytka nemůžou za to vitaminy, ale to jak žijeme co jíme, navíc jsem četla ze prý lidstvo je vyšší a vyšší asi je logické ze se tak zvětšují i naše plody...