• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vlaštovičky se rozrůstají

20. března 2010 
Jaspi- ten kojící polštář bych doporučila kuličkový-lépe se natvaruje kolem miminka a neproleží se jako molitan. Já 100% spokojenost :wink:
4. srp 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evičko:slight_smile:))) taky sem se ráno těšila, že je středa ... mám domluvenou masáž:slight_smile:)) takže až zííííííííííííítra :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. srp 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kači já tam cvičila, protože mi nic jiného nezbývalo - když nad tebou stojí ta terapeutka a sleduje tě, tak musíš :grinning:
Ale jen jsem tam přestala chodit, tak celé přesvědčení padlo a bylo po cvičení.. Já prostě nejsem sportovní typ - já tak leda gaučink :wink:
Evi ono i na míči se dá dobře protáhnout - stáčí mi chytit overbal mezi kotníky, ležet na zádach a zvedat nohama ten overbal nahoru - naplé kolena a po chvilce jsem hotová.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. srp 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kači,
užij si cvičení, já v 10h vyrážím s kamoškou na pokec a obídek, pak nemám tloustnout :grinning: :grinning: :grinning:
šarlot,
připojuju se, že na kojení je kuličkovej lepší, ale zas na spaní je ten molitan fajn :wink:
kuličkovej má kamoška a malá jí na něm krásně vydrží ležet a vůbec není cítit její váha :slight_smile:
4. srp 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já za zas na středu těším, že mi manžel v praze vyzvedne postýlku :grinning: :grinning: :grinning:
4. srp 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj lastovicky!
Aj ja sa hlasim medzi zdochliny :grinning:
4. srp 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jdu vám vyřídit pozdrav od Stroužka - má se dobře a právě vegetí doma, páč má dovču.. :slight_smile:
4. srp 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaspi: dakujeme za pozdrav, ze aj my pozdravujeme!!!!!!! A nech pekne tu dovcu vyuziju :slight_smile:
4. srp 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Mar není zač... :slight_smile: . Mně se zdá, že mám mlíčka pořád málo :unamused: :unamused: - musím dokrmovat, protože malý pláče hlady. Ale budu bojovat dál. Někdy se stane, že se malý i pozvrací a to si předtím odříhnul. Nevím čím to je... .
4. srp 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ba... Oliverek je ještě maličký.. musíš to zkoušet každý den znovu... malý mi taky sem tam vyhodil celé kojení. :sweat_smile:

Zkus se poptat v lékárně prodává se taková kašička, ta zahustí mlíčko v bříšku a pak nebude zvracet... kamošce to moc pomohlo.

A vždycky pláč neznamená hlad.. zkus kojit jak si řekne a někdy ho utišit i jinak.. chování, houpání, nošení.. abys prodloužila interval mezi kojením.15x denně je normální :sunglasses: V noci mlíčko ještě navíc po kojení odstříkávej a přes den krm po lžičkách MM, když si malý vezme. Důležité je to kojení v noci.. vylučuje se oxytocin a ten je zodpovědný za tvorbu mlíčka, když bude více stimulace, tak bude i více mlíčka. Některé maminky si nechávají odsávat mlíčko i tatínky, ale to je zase takové divné... i když na tu stimulaci je to dobré.
4. srp 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Ba ten pripravok sa vola Nutriton. Da sa kupit normalne v lekarni, ale napr. u nas ho poistovna preplaca, ak ho predpise lekar. Je vhodny pre deti s refluxom :wink:
4. srp 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte....ba,sleduj maleho,ci bude zvrackat...vzdy ho nechaj odgrgnut a chvilu-2min.cakaj v tej polohe-hlavicka hore,ci nebude zvrackat....ak to bude casto robit,tak ma reflux a vtedy potrebujes dokrmovat len antirefluxnym mliekom - napr.Nutrilon 1 AR
4. srp 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
téda to je ale věda :wink:
4. srp 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, díky za net, tolik zkušeností pohromadě:slight_smile: u malého jsem byla z kojení na větvi- bez netu. nakonec to šlo, ale byl to boj.
4. srp 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Mončo já taky měla včera opět výpadek i večer a malá plakala,tak dostala nejdřív 30 nutrilonu a pořád otvírala pusu a poplakávala,tak dostala ještě 30 a byla konečně spokojená a pak hezky v deset usnula a vzbudila se ve 4...teda já se vzbudila a Naty vzbudila na kojení...protože jinak bych toho mlíčka měla ještě míň :frowning2: .
Dneska jsme zatím bez dokrmu...radši jsem si jí vážila dneska 2x a vždycky z jednoho prsu vytáhne tak 45 a z druhého pak tak 20-30 na dopití...tak že asi pořád žádná sláva,když těch 75 neudělá z jednoho prsu. I když už jsem vždycky dávala dokrm i 1x dopoledne. Uvidíme večer.
Tobě ještě Oliverek zvrací? Tak to máš ještě horší teda :frowning2: ,ale může to být opravdu reflux, má to hodně miminek...pak se to samo srovná. Naty si třeba odříhne, do postýlky jde až za 10 minut a začne jí děsný škytavka a zase jí to vzbudí.

šarlot tak nevím jestli nemám blbou odsávačku,ale po kojení neodsaju nic :unamused: ....tak nevím,jak mám ještě mezi kojením odstříkávat...je to věda chjoo
4. srp 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mar... to je těžké, já vím:frowning2: tak třeba hodinku po kojení.. ale buď v noci vzhůru, že. Malá by se měla ideálně kojit tak 4x za noc. Večer, 2x v noci a ráno.
Holky hlavně si nic nevyčítejte ... prostě to nějak bude. A na vážení se taky vykašli... já to dělala a jen mě to deptalo:frowning2: opravdu to chce ještě čas. Pokud dítko nehubne tak se nic neděje.

u nás je dneska hnuuuuuuuuuuuuuusně, od rána je šedivo a pršíííííííííííííííí ... blééééé.
4. srp 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :slight_smile: po príchode z práce s vami pijem kávičku :slight_smile:
idem prečítať čo nové :slight_smile:
4. srp 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
cau Mar,ak ma mala stikavku po mliecku,tak ju skus polohovat na bok,alebo jej chyt paticky,alebo rucky,ci nema studene,stikavka byva aj z chladu
4. srp 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
šarlot mě to vážení nedeptá, já spíš nevím, když chci jít ven,jestli ode mě vypila dost a nebude mi tam plakat hlady...ale budu už s sebou pro jistotu brát nutrilon...aby mi pak neproplakala vše.
No tak to abych si na to 2x v noci řídila budík, respektive bych asi nespala celou noc, když mi po kojení ještě tak 45 minut nespí,že? Je i s kojením vzhůru tak hodinu a čtvrt,hodinu a půl.

diddi zkusím ten bok..nohy určitě studené nemá..jednat je teď vedro, má i ponožky...a nohy jí kontroluju
4. srp 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobry je ten polohovatelny vankusik,aby sa nemohla prevratit dopredu ani dozadu....a striedaj potom boky,kvoli hlavicke
4. srp 2009 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to kojení je fakt věda... . Já nevím co mám ještě udělat, abych měla víc mléka. Kojím často, piju meltu s mlékem, odstříkávám, nahřívám... strašně stojím o to kojit - ale někdy mi připadá, že se strašně trápím. Od zkušených maminek ale vím, že stačí alespoň trocha mareřského mléka denně - a když se dokrmuje, tak to zas tolik nevadí. Hlavně že je tam podíl toho mateřského mléka.
Doktor mi radil, že mám koupit nealergizující nutrilon a manžel právě volal, že je v lékárně a že mi jej koupí. Prý je super. No uvidíme.
4. srp 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sorry, ze sem zase vpadnem, len chcela by som este poradit, ze aj Gravimilk pomaha(mne velmi pomohol, ked som mala nedostatok mlieka, co sme nakoniec rozkojili) a tiez homeopatika(len tie ste tu uz spominali) a tiez som pila caje na podporu tvorby, jedla zaprazene polievky a treba hlavne vela vela vela pit.
4. srp 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ba,skus pozriet temu v babatkach - dakujeme annag....pripadne jej napis ip....ona je vyborna baba a vzdy poradi okolo kojenia,fakt skoro kazdej poradila......btw.aj nase baby maju od narodenia Nutrilon HA /hypoalergenny/....ten vsak nie je na reflux....lekar by vas mal poslat na sono,aby ste boli na istom,ci malinky ma reflux,alebo nie...to HA mlieko je vlastne pre babatka,ktorych rodicia mavaju alergie a je vysoko pravdepodobne,ze aj babo bude mat
4. srp 2009 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mončo úplně ti rozumím,protože jsem na tom naprosto stejně...moc bych chtěla kojit úplně a taky mi přijde že se trápím...meltu piju 3x denně, čaj od lerosu, nápoj od Hippu, Ricinus...teď jsem začala i černé nealko pivo..nechám ho vybublinkovat a stejně to kojení nic pořádně nerozjede.
Jen odsávat mi nejde,asi špatná odsávačka, zítra si půjčuju jinou.
Ten nutrilon mám ten imunofortis, je právě i proti atopickému ekzému a tak...je to HA -hypoalergení a prý je fakt super....tak dokrmuju od začátku tím.
Kolik denně dokrmuješ? A dáváš stříkačkou?
Chci to takhle vydržet co nejdýl,alespoň tu kombinaci kojení-dokrm.
4. srp 2009 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
didi co je to vankusik?

manžel měl v mládí atopický ekzém,tak že u nás je HA jasná volba
4. srp 2009 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, holčinky já bych Vám tak ráda pomohla, aby to šlo samo....... uuuuu... mrzí mě to, že bojujete... ale vlastně ani neznám mamču co by hned kojila úplně v pohodě.... a taky mi přijde že ,,my" bojovnice:slight_smile:) pak kojíme déle a kojeníčko si užíváme ... že nemáme pocit že by nás omezovalo:slight_smile:)) myslela jsem že ten půlrok nezvládnu, že to nepůjde, že se nerozkojím, že se nesladíme... a pak sem kojila dlouho a bylo to super na cestování, při průjmech, při prvních aftech... prostě dokonalé.

Zkuste třeba kojit v jiné poloze- v leže, v sedě, nebo mít dítko pod rukou-z boku na polštáři... na každé bradavce je jiný počet díreček, kudy mlíčko teče-zkuste při odstříknutí.. v některé poloze to dítku třeba nepříjemně stříká do krku .. v jiné bude spokojenější a bude sát déle.

Ba myslím, že jsi super:slight_smile:) a že to děláš dobře... neštvi se tolik a dej si i relaxační vanu, masáž zad a u kojení dej pozor na napětí mezi lopatkama... není dobré se k dítěti sklánět.. napřed si maminka najde pohodlnou polohu a pak si dítě přiloží k prsu.... taky dětský pláč spouští lakataci a nalévání prsů...tak tu půlminutku zkuste na prcka jen mluvit a pak kojit..... jinak fakt nevím co víc poradit :unamused: ....

Ale Vy to zvládnete... opravdu ten menší dokrm ničemu nevadí.. jen zachovat to kojení v noci a pak postupně dokrm nahrazovat zpátky MM.

Mar to je teda malá docela noční ptáček:slight_smile: že je vzhůru... možná ji budeš muset ze začátku jemně budit na noční kojení... ale myslím, že by se to mělo srovnat a měla by se kojit cca15-20min a usnout u toho. A venku na lavičce nenakojíš ?pod plenkou třeba ? Já jsem myslela že to zmáknu ,ale mohla jsem kojit jen někde v restauračce ... nějak jsem to technicky nezvládala:slight_smile:)))))
4. srp 2009 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
vankusik je myslím polštář:slight_smile:
mar,neda sa mi to teraz skopirovat,lebo pisem cez mobil,ale pozri si to na www.predeti.sk tam si klikni na podlozky,vankuse....videla som ten vankusik,co je za 9eur aj v tescu
Ahoj holky.

Mar-napisu ti jak to bylo u nas:
Ze zacatku jsem mela strasne moc mlika-musela jsem odstrikavat a mliko jsem si zamrazovala. Mala ale zacala v noci strasne brecet, vzdycky od pulnoci a vydrzela i 4hodky!Byla prebalena, podle mne nakrmena, houpali jsme a nic. Vzdycky pak nejak usla,asi vycerpanim - ja brecela s ni, protoze jsem nevedela co ji je :frowning2: Pak jsme koupili UM Bebu, ze ji zkusime dokrmit. Tak vzdycky vecer jsem ji nakojila a kdyz ji to nestacilo, dorazila se dokrmem. Davala jsem ji to z flasky - od Nuku, ten ma imitovat bradavku a ona tu savicku krasne nacucla a pila fakt jak z prsa a zadnej problem potom, ze by nechtela bradavku.
Po 6ti nedeli uz stacilo dokrmit jen jednou vecer za 2dny a to pak spala 6h. No a ted uz asi 14dni ji jenom zase kojim, nejak se to upravilo a uz ji to staci a spinka krasne- usina ve 22h a spi do 5h, nakojim a spi dalsi 3h a nakonec vstavame v 11 :grinning: ,takze se i krasne vyspim.
Chce to nevzdat se a vydrzet, vecet treba pije i na 4x, vzdycky nakojim, dam odrihnout, ona se treba probere, tak ji prebalim a zase dam cucnout, dokud uplne nevytuhne. :wink:
Drzim palce, ono se to srovna uvidis a pak si z umeleho mlicka muzes udelat pudink :grinning: Jo akorat v tech vedrech ji davam napit cajiku.
4. srp 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
diidii díky za odkaz :slight_smile: ,tohle máme ...od Sassy :slight_smile:

andaro děkuji za popis, uvidím jak to bude u nás dál a Magdalénka ti teda spí krásně :slight_smile:
4. srp 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek