Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

sarlotta
4. srp 2009

Jaspi- ten kojící polštář bych doporučila kuličkový-lépe se natvaruje kolem miminka a neproleží se jako molitan. Já 100% spokojenost 😉

sarlotta
4. srp 2009

Evičko🙂))) taky sem se ráno těšila, že je středa ... mám domluvenou masáž🙂)) takže až zííííííííííííítra 😀 😀 😀 😀

jaspina
4. srp 2009

Kači já tam cvičila, protože mi nic jiného nezbývalo - když nad tebou stojí ta terapeutka a sleduje tě, tak musíš 😀
Ale jen jsem tam přestala chodit, tak celé přesvědčení padlo a bylo po cvičení.. Já prostě nejsem sportovní typ - já tak leda gaučink 😉
Evi ono i na míči se dá dobře protáhnout - stáčí mi chytit overbal mezi kotníky, ležet na zádach a zvedat nohama ten overbal nahoru - naplé kolena a po chvilce jsem hotová.. 😝

evanek77
autor
4. srp 2009

kači,
užij si cvičení, já v 10h vyrážím s kamoškou na pokec a obídek, pak nemám tloustnout 😀 😀 😀
šarlot,
připojuju se, že na kojení je kuličkovej lepší, ale zas na spaní je ten molitan fajn 😉
kuličkovej má kamoška a malá jí na něm krásně vydrží ležet a vůbec není cítit její váha 🙂

evanek77
autor
4. srp 2009

já za zas na středu těším, že mi manžel v praze vyzvedne postýlku 😀 😀 😀

papua
4. srp 2009

ahoj lastovicky!
Aj ja sa hlasim medzi zdochliny 😀

jaspina
4. srp 2009

Holky, jdu vám vyřídit pozdrav od Stroužka - má se dobře a právě vegetí doma, páč má dovču.. 🙂

papua
4. srp 2009

Jaspi: dakujeme za pozdrav, ze aj my pozdravujeme!!!!!!! A nech pekne tu dovcu vyuziju 🙂

ba111
4. srp 2009

Ahoj holky.
Mar není zač... 🙂 . Mně se zdá, že mám mlíčka pořád málo 😒 😒 - musím dokrmovat, protože malý pláče hlady. Ale budu bojovat dál. Někdy se stane, že se malý i pozvrací a to si předtím odříhnul. Nevím čím to je... .

sarlotta
4. srp 2009

Ba... Oliverek je ještě maličký.. musíš to zkoušet každý den znovu... malý mi taky sem tam vyhodil celé kojení. 😅

Zkus se poptat v lékárně prodává se taková kašička, ta zahustí mlíčko v bříšku a pak nebude zvracet... kamošce to moc pomohlo.

A vždycky pláč neznamená hlad.. zkus kojit jak si řekne a někdy ho utišit i jinak.. chování, houpání, nošení.. abys prodloužila interval mezi kojením.15x denně je normální 😎 V noci mlíčko ještě navíc po kojení odstříkávej a přes den krm po lžičkách MM, když si malý vezme. Důležité je to kojení v noci.. vylučuje se oxytocin a ten je zodpovědný za tvorbu mlíčka, když bude více stimulace, tak bude i více mlíčka. Některé maminky si nechávají odsávat mlíčko i tatínky, ale to je zase takové divné... i když na tu stimulaci je to dobré.

januliak
4. srp 2009

Ahojte,

Ba ten pripravok sa vola Nutriton. Da sa kupit normalne v lekarni, ale napr. u nas ho poistovna preplaca, ak ho predpise lekar. Je vhodny pre deti s refluxom 😉

diddi
4. srp 2009

ahojte....ba,sleduj maleho,ci bude zvrackat...vzdy ho nechaj odgrgnut a chvilu-2min.cakaj v tej polohe-hlavicka hore,ci nebude zvrackat....ak to bude casto robit,tak ma reflux a vtedy potrebujes dokrmovat len antirefluxnym mliekom - napr.Nutrilon 1 AR

evanek77
autor
4. srp 2009

téda to je ale věda 😉

sarlotta
4. srp 2009

Evi, díky za net, tolik zkušeností pohromadě🙂 u malého jsem byla z kojení na větvi- bez netu. nakonec to šlo, ale byl to boj.

mar26
4. srp 2009

Ahoj holky,

Mončo já taky měla včera opět výpadek i večer a malá plakala,tak dostala nejdřív 30 nutrilonu a pořád otvírala pusu a poplakávala,tak dostala ještě 30 a byla konečně spokojená a pak hezky v deset usnula a vzbudila se ve 4...teda já se vzbudila a Naty vzbudila na kojení...protože jinak bych toho mlíčka měla ještě míň ☹ .
Dneska jsme zatím bez dokrmu...radši jsem si jí vážila dneska 2x a vždycky z jednoho prsu vytáhne tak 45 a z druhého pak tak 20-30 na dopití...tak že asi pořád žádná sláva,když těch 75 neudělá z jednoho prsu. I když už jsem vždycky dávala dokrm i 1x dopoledne. Uvidíme večer.
Tobě ještě Oliverek zvrací? Tak to máš ještě horší teda ☹ ,ale může to být opravdu reflux, má to hodně miminek...pak se to samo srovná. Naty si třeba odříhne, do postýlky jde až za 10 minut a začne jí děsný škytavka a zase jí to vzbudí.

šarlot tak nevím jestli nemám blbou odsávačku,ale po kojení neodsaju nic 😒 ....tak nevím,jak mám ještě mezi kojením odstříkávat...je to věda chjoo

sarlotta
4. srp 2009

Mar... to je těžké, já vím☹ tak třeba hodinku po kojení.. ale buď v noci vzhůru, že. Malá by se měla ideálně kojit tak 4x za noc. Večer, 2x v noci a ráno.
Holky hlavně si nic nevyčítejte ... prostě to nějak bude. A na vážení se taky vykašli... já to dělala a jen mě to deptalo☹ opravdu to chce ještě čas. Pokud dítko nehubne tak se nic neděje.

u nás je dneska hnuuuuuuuuuuuuuusně, od rána je šedivo a pršíííííííííííííííí ... blééééé.

mimina321
4. srp 2009

ahoj 🙂 po príchode z práce s vami pijem kávičku 🙂
idem prečítať čo nové 🙂

diddi
4. srp 2009

cau Mar,ak ma mala stikavku po mliecku,tak ju skus polohovat na bok,alebo jej chyt paticky,alebo rucky,ci nema studene,stikavka byva aj z chladu

mar26
4. srp 2009

šarlot mě to vážení nedeptá, já spíš nevím, když chci jít ven,jestli ode mě vypila dost a nebude mi tam plakat hlady...ale budu už s sebou pro jistotu brát nutrilon...aby mi pak neproplakala vše.
No tak to abych si na to 2x v noci řídila budík, respektive bych asi nespala celou noc, když mi po kojení ještě tak 45 minut nespí,že? Je i s kojením vzhůru tak hodinu a čtvrt,hodinu a půl.

diddi zkusím ten bok..nohy určitě studené nemá..jednat je teď vedro, má i ponožky...a nohy jí kontroluju

diddi
4. srp 2009

dobry je ten polohovatelny vankusik,aby sa nemohla prevratit dopredu ani dozadu....a striedaj potom boky,kvoli hlavicke

ba111
4. srp 2009

Holky, to kojení je fakt věda... . Já nevím co mám ještě udělat, abych měla víc mléka. Kojím často, piju meltu s mlékem, odstříkávám, nahřívám... strašně stojím o to kojit - ale někdy mi připadá, že se strašně trápím. Od zkušených maminek ale vím, že stačí alespoň trocha mareřského mléka denně - a když se dokrmuje, tak to zas tolik nevadí. Hlavně že je tam podíl toho mateřského mléka.
Doktor mi radil, že mám koupit nealergizující nutrilon a manžel právě volal, že je v lékárně a že mi jej koupí. Prý je super. No uvidíme.

januliak
4. srp 2009

Sorry, ze sem zase vpadnem, len chcela by som este poradit, ze aj Gravimilk pomaha(mne velmi pomohol, ked som mala nedostatok mlieka, co sme nakoniec rozkojili) a tiez homeopatika(len tie ste tu uz spominali) a tiez som pila caje na podporu tvorby, jedla zaprazene polievky a treba hlavne vela vela vela pit.

diddi
4. srp 2009

ba,skus pozriet temu v babatkach - dakujeme annag....pripadne jej napis ip....ona je vyborna baba a vzdy poradi okolo kojenia,fakt skoro kazdej poradila......btw.aj nase baby maju od narodenia Nutrilon HA /hypoalergenny/....ten vsak nie je na reflux....lekar by vas mal poslat na sono,aby ste boli na istom,ci malinky ma reflux,alebo nie...to HA mlieko je vlastne pre babatka,ktorych rodicia mavaju alergie a je vysoko pravdepodobne,ze aj babo bude mat

mar26
4. srp 2009

Mončo úplně ti rozumím,protože jsem na tom naprosto stejně...moc bych chtěla kojit úplně a taky mi přijde že se trápím...meltu piju 3x denně, čaj od lerosu, nápoj od Hippu, Ricinus...teď jsem začala i černé nealko pivo..nechám ho vybublinkovat a stejně to kojení nic pořádně nerozjede.
Jen odsávat mi nejde,asi špatná odsávačka, zítra si půjčuju jinou.
Ten nutrilon mám ten imunofortis, je právě i proti atopickému ekzému a tak...je to HA -hypoalergení a prý je fakt super....tak dokrmuju od začátku tím.
Kolik denně dokrmuješ? A dáváš stříkačkou?
Chci to takhle vydržet co nejdýl,alespoň tu kombinaci kojení-dokrm.

mar26
4. srp 2009

didi co je to vankusik?

manžel měl v mládí atopický ekzém,tak že u nás je HA jasná volba

sarlotta
4. srp 2009

No jo, holčinky já bych Vám tak ráda pomohla, aby to šlo samo....... uuuuu... mrzí mě to, že bojujete... ale vlastně ani neznám mamču co by hned kojila úplně v pohodě.... a taky mi přijde že ,,my" bojovnice🙂) pak kojíme déle a kojeníčko si užíváme ... že nemáme pocit že by nás omezovalo🙂)) myslela jsem že ten půlrok nezvládnu, že to nepůjde, že se nerozkojím, že se nesladíme... a pak sem kojila dlouho a bylo to super na cestování, při průjmech, při prvních aftech... prostě dokonalé.

Zkuste třeba kojit v jiné poloze- v leže, v sedě, nebo mít dítko pod rukou-z boku na polštáři... na každé bradavce je jiný počet díreček, kudy mlíčko teče-zkuste při odstříknutí.. v některé poloze to dítku třeba nepříjemně stříká do krku .. v jiné bude spokojenější a bude sát déle.

Ba myslím, že jsi super🙂) a že to děláš dobře... neštvi se tolik a dej si i relaxační vanu, masáž zad a u kojení dej pozor na napětí mezi lopatkama... není dobré se k dítěti sklánět.. napřed si maminka najde pohodlnou polohu a pak si dítě přiloží k prsu.... taky dětský pláč spouští lakataci a nalévání prsů...tak tu půlminutku zkuste na prcka jen mluvit a pak kojit..... jinak fakt nevím co víc poradit 😒 ....

Ale Vy to zvládnete... opravdu ten menší dokrm ničemu nevadí.. jen zachovat to kojení v noci a pak postupně dokrm nahrazovat zpátky MM.

Mar to je teda malá docela noční ptáček🙂 že je vzhůru... možná ji budeš muset ze začátku jemně budit na noční kojení... ale myslím, že by se to mělo srovnat a měla by se kojit cca15-20min a usnout u toho. A venku na lavičce nenakojíš ?pod plenkou třeba ? Já jsem myslela že to zmáknu ,ale mohla jsem kojit jen někde v restauračce ... nějak jsem to technicky nezvládala🙂)))))

sarlotta
4. srp 2009

vankusik je myslím polštář🙂

diddi
4. srp 2009

mar,neda sa mi to teraz skopirovat,lebo pisem cez mobil,ale pozri si to na www.predeti.sk tam si klikni na podlozky,vankuse....videla som ten vankusik,co je za 9eur aj v tescu

andara
4. srp 2009

Ahoj holky.

Mar-napisu ti jak to bylo u nas:
Ze zacatku jsem mela strasne moc mlika-musela jsem odstrikavat a mliko jsem si zamrazovala. Mala ale zacala v noci strasne brecet, vzdycky od pulnoci a vydrzela i 4hodky!Byla prebalena, podle mne nakrmena, houpali jsme a nic. Vzdycky pak nejak usla,asi vycerpanim - ja brecela s ni, protoze jsem nevedela co ji je ☹ Pak jsme koupili UM Bebu, ze ji zkusime dokrmit. Tak vzdycky vecer jsem ji nakojila a kdyz ji to nestacilo, dorazila se dokrmem. Davala jsem ji to z flasky - od Nuku, ten ma imitovat bradavku a ona tu savicku krasne nacucla a pila fakt jak z prsa a zadnej problem potom, ze by nechtela bradavku.
Po 6ti nedeli uz stacilo dokrmit jen jednou vecer za 2dny a to pak spala 6h. No a ted uz asi 14dni ji jenom zase kojim, nejak se to upravilo a uz ji to staci a spinka krasne- usina ve 22h a spi do 5h, nakojim a spi dalsi 3h a nakonec vstavame v 11 😀 ,takze se i krasne vyspim.
Chce to nevzdat se a vydrzet, vecet treba pije i na 4x, vzdycky nakojim, dam odrihnout, ona se treba probere, tak ji prebalim a zase dam cucnout, dokud uplne nevytuhne. 😉
Drzim palce, ono se to srovna uvidis a pak si z umeleho mlicka muzes udelat pudink 😀 Jo akorat v tech vedrech ji davam napit cajiku.

mar26
4. srp 2009

diidii díky za odkaz 🙂 ,tohle máme ...od Sassy 🙂

andaro děkuji za popis, uvidím jak to bude u nás dál a Magdalénka ti teda spí krásně 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru