Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

papua
13. srp 2009

Evi: ale moze sa j stat, ze to udrzia na uzde nie? lebo presne tato moja kamoska to tak mala, ze nasli trochu prostilatky najprv a potom bola pod kontrolou stale a nakoniec bolo vsetko ok. Zelam ti, aby aj u teba to tak dopadlo, budem drzat palce! Ach co vsetko si mi musime vytrpiet je to strasne...., nespravodlive 😠

kackark
13. srp 2009

Evi, jen si to užívej, Tomáškovi se u vás bude moc líbit.
A v ruce šít zip si už vůbec nedovedu představit, jsem takové tele 😖
A jak manža a práce, rýsuje se něco?

mimina321
13. srp 2009

papu zoženiem 😀 😵 idem jej zavolať o vzorkovník a zajtra ti napíšem
cena je za komplet-navlečka na vankúšik a paplonik
ale zajtra budem na nete až okolo 5 mám vymenenú smenu 😵 ked tak ti napíšem do ip

papua
13. srp 2009

Mimi: ok moja, dakujem! napis mi do IP, ja ti poslem teraz do ip moju mail adresu, tam mi to mozes poslat, dakujem!

mimina321
13. srp 2009

papu ip 😉

evanek77
autor
13. srp 2009

papu,
kéž by, kamarádka měla velké štěstí 😉 🙂
kači,
manžel docela zvládá, ono to není ze dne na den, ale nabídky jsou. Tak nějak to bereme, že do konce roku by se měl rozhodnout. Stejně na podzim končí školu, takže by měl začít psát disertaci, dodělat ji, pak přijít a zvítězit u nějákého fajn pohovoru. 😀 Ono v porovnání se zdravím tomáška jsou tohle malé věci a asi jsem musela od života zas dostat kopanec, aby mi to došlo. Víš jak, mám štěstí, že do dubna mám Pnku a mateřskou, od dubna by bylo hůř s rodičákem. Je strašně nefér, jak dělají smlouvu tobě, já jsem teď za mateřskou hrozně vděčná....

papua
13. srp 2009

holky idem trosku papkat nieco 🙂 pomaly...

evanek77
autor
13. srp 2009

jinak k šití: já dřív šila všechno, od kabátu po košile, se ségrou jsme to uměly už jako malé holky. Ale ono dřív byly prodejny s kazovými látkami a bylo to výhodné šít. Ale od chvíle, co jsou sekáče a výprodeje už nešiju, dokonce i zkracování riflí manželovi už dnes nechávám na švadleně, chce za ně 100,- a udělá to tak, jak by ses s tím doma paplala půl dne s nejistým výsledkem, protože švadlena má lepší mašinu, která to prošije. Takže šicí stroj potřebuju tak dvakrát do roka na nějákou blbůstku, ona je to také 25let stará mašinka.

evanek77
autor
13. srp 2009

papu,
tak dobrou chuť 🙂
mám namočené fazole na fazolačku, ale manžel do ní chce cigáru, kterou doma nemám, tak bojuju jít do děště nebo nejít....

jaspina
13. srp 2009

Evi tak já nebudu tele teda 😀 a ty se zas na oplátku nebudeš tolik strachovat bereš? 😉 Tomášek bude krásné miminko, které bude spokojené, protože si vybral milující rodiče a to pro něj bude největší výhra!
Kači já kvůli krční páteři spávám na tom anatomickém s pěny s tvarovou pamětí.. a je fajn.
Mimi a oni to jsou schopni poslat i do ČR? Moc se mi líbí - koupila bych je pro tu kamarádku pro Adámka 😵 A teď jsem se fakt přemáhala, abych nenapsala, že sobě taky.. ale zařekla jsem se. 🙂

jaspina
13. srp 2009

Evi ty staré stroje jsou nejlepší! Ty nové mi přijdou jak pro panenky.. Takové plasťáky rozhrkáne 😝 Já jsem původně dámská krejčová až pak jsem šla na ekonomku. Takže šití znám, ale dnes už taky jen skracuju. Neoplatí se to šít..

evanek77
autor
13. srp 2009

jaspi,
to beru 😉 😉 😉 😉 😉
a s šitím máš pravdu...

mimina321
13. srp 2009

jaspi tú výrobňu má koleginkina segra a teraz majú až do sept.celozávod.dovolenku
ak chceš počkať tak to nebude problém 😵 pošlem ti aké si vyberieš len neviem ako je to spoštovným do čiech

mimina321
13. srp 2009

jaspi ja si robím zásoby 😀 😀 😀 aj tak ked by prišlo mimi je to naozaj vela naraz,tak sem tam kúpim niečo neutrálne 😉
a niečo mi zostalo z nákupných záchvatov z predchádzajúceho tehu.....

jaspina
13. srp 2009

Evi tak jsme domluvené 😉 Já tomu budu věřit a narostou folíky a do riflí břicho a ty budeš věřit Tomáškovi a on bude zdravý chlapeček 🙂
Mimi tak se když tak potom domluvíme. Já ještě mrknu, jaké jsou tady a na ceny - nemám o tom představu. Jen mě to tak nadchlo, jak jsem viděla ty tvoje 🙂

papua
13. srp 2009

mimi: mne tiez ostalo nieco malo z nakupnych zachvatov z predch. tehu a navyse mi aj sesterka nieco dala, takze ked sem tam nieco kupim v dobrej cene, nebranim sa tomu. Ved uz aj tak toho mam doma dost, takze rozne povery sa mozu strcit 🙂. Ale vela som rozdala kamoskam, ako darcek, ked sa im narodilo mimi.

Inac baby ja som vyucena krajcirka a nesijem 🙂! nemam na to nervy 🙂

kackark
13. srp 2009

Tak v troubě se mi dopékají zapékané těstoviny 😀 Už se těším. Evi, fazolačka mňam a manžu chápu 😉 U nás neprší. Ale ty do deště radši nechoď, ať nenastydneš.

Evi, je to hrozný, ale já paradoxně za poslední rok měla tak mizerný prachy, že na rodičáku možná dostanu i víc, než na mateřské. Spíš mě trápí, že se nebudu mít kam vrátit, tu práci miluji. A pořád si říkám, jak peníze nejsou to nejdůležitější, hlavně ať jsou zdrvaví lidičky, které miluji a mám ráda. Takže to vidíme stejně 😉

Jinak k šití, jsem ráda, když zašiju mrňavou dírku na ponožkách a manža je pak tahá při různých pracovních činnostech na ven. Vážně vás obdivuji.

kackark
13. srp 2009

Evi, a ty si kupovala peřinku a polštářek? Já myslela, že do začátku to je zbytečné, že mimi má spát na rovné podložce a spí třeba ve spacím pytli. To jsem ale tele, viď? Tak prosím o radu, jak to tedy je 😀

kackark
13. srp 2009

Jaspi, to já na tom polštáři spím asi už dva roky, ale na tuhle bolest nezabíra. Tak šel dneska z postele ven a spala jsem na tom kojícím 😉

jaspina
13. srp 2009

Kači mě taky někdy vadí a musím spát bez něj - prostě jen na matraci a hlavu si podložím rukou a pak třeba v půlce noci si ho zas vezmu. Jo a co to je rodičák? Já jsem myslela, že napřed jste na nemocenské, pak mateřské a tak je většinou 7800 ne? Tohle je jiná dávka? A z čeho se počítá, že ji budeš mít možná vyšší jak výplatu?

kackark
13. srp 2009

Jaspi, teď jsem na nemocenské, a jelikož jsem překročila už 60 dní co jsem doma, tak je nemocenská 69 procent mé hrubé mzdy za poslední rok (nebo tři měsíce?) co jsem dělala, nevím přesně, no pak šest týdnů před očekávaným datem porodu nastoupím na mateřskou a ta je stejně vysoká jako ta dlouhodobá nemocenská a pak mo několika týdnech (nevím přesně kolik) přejdu na ten rodičák, který je 7800 do tří let věku dítěte (hodně jednoduše řečeno). Víc by ti řekla Martinka, dělala výplaty 😉

jaspina
13. srp 2009

Jo aha - takže je to v podstatě tak, jak jsem myslela, akorát plavu v těch názvech.. To je dobře, že se to aspoň vypočítává z hrubé mzdy a né z čisté! 🙂

evanek77
autor
13. srp 2009

kači,
úpné miminko nesmí mít polštářek, ale peřinku mít může. Spací pytel mám 2x, ale nevím nevím, aby jen v něm nebyla pusince mojí zima... navíc obě kamošky, co mají malé děti, tak jim v pytli nechtěli spát...tak když jsme viděla na mimibazaru ty peřiny v rozměru povlečení, kt. jsem mu už koupila i s mantinelem, tak jsem je vzala. Jsou 130x100, tj. mu vydrží nejmíň do tří let a stály 200,- vypadají jako nové a k nim super froté (tj. takové to chlupaťounké, co jsou zimní overálky nebo miminkovské hračky) povlečení také s mantinelem také za 200,-. To nové povlečení stálo 800,-, takže tohle jsem brala za bezva nákup, byla jsem až překvapená, jak je to za takové peníze pěkné 🙂
Jinak kdybych v tomhle rozměru měla kupovat nové, tak by peřiny stály nejmíň 400 a to bych asi počkala, až je bude fakt potřebovat, protože mimi může mít i dečku. Jsem sysel, no.... kdybych měla běhat po obchodech, tak mám tak třetinu, ale z domu je to pohodlné...

evanek77
autor
13. srp 2009

kači,
já to zas mám tak, že tím, že jsem do prvního porodu byla vedoucí pobočky+ jsem dělala úklid jako přivýdělek, tak se mi Pnka i mateřská počítá ještě i z těch vyšších příjmů, tím, že jsem po porodu byla v práci jen 8 měsíců do nové PNky. Takže ty 4 měsíce, co se mi počítají z doby před prvním porodem mi dělají hezký příjem, který je skoro jako normální vyplata poté, co jsem se vrátila z první PNky, takže po práci mi smutno být nemusí.
A neboj, za tři roky budou jiná místa, tím se teď netrap. Já pak budu také hledat jiné místo, tím, že se budem stěhovat....

evanek77
autor
13. srp 2009

jinak mateřská je 28 týdnů, takže 6 před porodem a 22 po, tj. Mně skončí na konci dubna, tobě v půlce května 😉 Mám to spočítané, protože v té době musím vyplatit hypotéku a akorát to tak vyjde...

kackark
13. srp 2009

Evi, díky moc za vyčerpávající informace 😉 🙂

mar26
13. srp 2009

jaspi on ten výpočet PN i mateřské je takový složitý 😒

mateřská: Ta se vypočítává jako 70 % z denního vyměřovacího základu.

Denní vyměřovací základ se upravuje takto:

částka do 786,- se počítá v plné výši, tedy 100%
z částky od 787,- do 1178,- se počítá 60%
z částky od 1179,- do 2356,- se počítá 30%
k částce nad 2356,- se nepřihlíží

Maximální výše PPM je 28 890,- / měsíc (30 dnů)

nemocenská:
Výše nemocenského za kalendářní den činí :
60 % redukovaného denního vyměřovacího základu do 30. kalendářního dne
66 % denního vyměřovacího základu od 31. do 60. kalendářního dne
72 % denního vyměřovacího základu od 61. kalendářního dne

denní vyměřovací základ:
částka do 786,- se počítá 90%
z částky od 787,- do 1178,- se počítá 60%
z částky od 1179,- do 2356,- se počítá 30%
k částce nad 2356,- se nepřihlíží

kackark
13. srp 2009

Aha Marti, díky za vysvětlení, to jsem teda ale pěkně kecala 🤐 Omlouvám se 😔

evanek77
autor
13. srp 2009

marti,
díky za vysvětlení 🙂
můžu se zeptat konkrétněji?
to znamená, že když mám na tom výpisku ze sociálky, co mi chodí na účet napsaný vyměřovací základ 750, tak mateřskou vlastně budu mít nižší jak teď PNku? Chápu to správně? Že teď mám 72% a pak budu mít 70? Mne totiž docela překvapilo, že na páskách jsem měla vždycky úplně jiná čísla. Než jsem šla na PNku, bylo tam: průměr pro náhrady/nemoc 150, 4959/912, 6250... no a co jsem marod tak 137, 3051/0,0000... čemuž nerozumím ani za mák 😝

evanek77
autor
13. srp 2009

marti,
jsem koukala na natálku, ta už tedy má papulky, to je neskutečné, jak rychle roste 🙂 🙂 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru