Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

kackark
15. zář 2009

Ahojky sluníčka 😵

Mimi, držím palce a těším se na přepisování tabulky 😵

Jaspi, práci nemusíš řešit, věřím, že velmi brzy budou // 😵

Farmi, a co ty? 😉 🙂

Strouzi: závidím to "okrádání" manžela, já musím vystačit se svým málem nemocenské a občas dotuji ještě jeho. Ale on má chudák splácení víc než dost.

jaspina
15. zář 2009

Kači a za co všechno musíte splácet, že je toho tolik? 😕 Máte velkou hypošku?
Strouži já jsem teprv začala (s řízením i pilatesem) Byla jsem tam minulý týden poprvé.

kackark
15. zář 2009

Jaspi, platíme dvě auta. A splátky na opravu máme taky schválně vysoké, aby jsme co nejdříve mohli začít šetřit na nový baráček, tak proto 😉 Ale do pěti let se všeho splácení snad zbavíme a bude dobře 😵 No a co manžovi zbývá, tak hodně strká do baráku, atd. Třeba kočárek koupí a postýlku taky koupil on, ale na ostatní musím našetřit Táďovi já 😉

kackark
15. zář 2009

Třeba tenhle měsíc dal manža za opravu obou našich aut skoro 10 tis. tak to víš, to je hned znát a takhle je to pořád něco, ale já si nestěžuji, jsem šťastná, že čekám zdravé mimi a vím, že až se z toho splácení vyhrabeme, tak zase bude líp.

evanek77
autor
15. zář 2009

krásné ránko vlaštovičky,
kači,
můj by se také nenechal 😀 😀 😀 😀 😀

jaspina
15. zář 2009

Kači a vy jste si vzali půjčku na opravu toho domu s dědou a když by jste pak stavěli, tak ten starý prodáte? Skousla by to ta rodina? Ale zas nechat to někomu i s penězma co do toho nacpete..
A 2 auta vlastně.. Jaké jste nakonec tehdy vybrali pro tebe?

strouzek
15. zář 2009

ahoj kači, no my si taky nemůžeme vyskakovat ale dá se to. jsem ráda že máme jen malou hypotéku, platíme 3500,- a pak ještě asi 5 tis. na splátkách takže to jde. manža kromě svojí práce ještě dělá něco bokem což dost pomáhá a z toho se snažíme platit tak vše kolem jako opravu auta, výbavičku pro mimi, zajdeme si na véču atd. na šetření to moc není ale spíš bych řekla že žijeme celkem dobře v normě a nemusíme nervačit že to nezvládneme na mateřské. taky se snažíme hodně nakupovat i teď pro mimi aby toho pak nebylo moc, takže tento měsíc chci koupit ještě jedno povlečení, příští měsíc z výplaty postýlku atd.

strouzek
15. zář 2009

holky tak to můj manža mi dává skoro všechny svoje peníze 😅 spíš pak chodí a bere si odemě peníze na svačiny aj. když mu přijdou nějaké peníze ze kšeftu rovnou dává na faktury moje číslo účtu 😀 😀 mám i jeho kreditky prostě kasu držím doma já a manža si odemě krade s peněženky kovové peníze na bagetu 😀 😀

strouzek
15. zář 2009

holky kde je ta mimi, jsem napnutá jak kšandy 😵

murynka
15. zář 2009

ahojky holky 🙂

koukám že tu řešíte peníze ☹ věčné téma co 😅
my tedy hypošku nemáme platíme jen 3500 stavebko a baráček což je kolem 2 tis...
jsme za to ráda protože to mimi vyjde dost 😅

jinak my máme peníze dohromady v trezoru 😀 😀 a číslo známe oba takže kdykoliv si kdo chce vezme co potřebuje 😉 😉 nemohal bych mít peníze zvlášt 😕 😅

strouzek děláš to jako já také jsem pro sofinku nakupovala a nakupuji postupně 😉 😉

evanek77
autor
15. zář 2009

jaspi,
mi když teď odejdeme z brna, tak tu v obecním bytě také necháme nainvestovaných 900tis, kt. manžel bude ještě 7 let splácet s úrokem 7,6%, ono to tak v životě někdy vyjde.... Ale po 14 letech snad budeme mít splaceno obojí a bude i dovča 😀 😀 😀

kackark
15. zář 2009

Ahojky Evi, tak koukám že jsme na tom stejně 😀 😀 😀

Strouzi, doufám, že si to pochopila, že jsem to myslela v dobrém 😉 To mi na véču taky občas zajdem, ale většinou na to musím uškudlit já.

Jaspi, já mám deset let starou fabii, ale problém je v tom, že máme strašně špatné splátky, kupovali jsme jí cca 14 dní potom, co nám odešla Natálka a ani jednomu to nepřemýšlelo, a teď se podrž úroky máme opravdu 43 procent, splátky byli rozepsané na tři roky a do teď platíme de facto jen ty úroky, a to jsme nějaké peníze i měli a zaplatili je dopředu, jen když si na to vzpomenu, tak my je zle.
No a manža má starou 106 Peugeot, a na toho si půjčil naštěstí už od dědy a každý měsíc mu vrací 3 tisíce a do toho ta půjčka od stavební spořitelny na koupelnu a kuchyň. Tak asi tak. Ale na jaře manža doplatí svoje auto, tak zase bude líp. A co e týče baráku příbuzné neřeším, oni mě taky neřeší a nepomáhají a ve stavu jaký ten barák byl, byl pro mladé lidi neobyvatelný.
Nevím, jestli jednou bude dost peněz a opravdu začneme stavět, ale mě to prozatím drží nad vodou 😉

kackark
15. zář 2009

Evi, koukám, že se taky upínáš k dovče, já též 😀 😀 😀 Někdy to všechno pěkně život zamotá, co?

Jinak na malého pořizuji taky věcičky postupně a je to mnohem lepší 🙂
A jak koukám, tak oproti vám všem (myslím kromě Evičky), jsme si toho splácení na sebe navalili víc než dost.

evanek77
autor
15. zář 2009

mury,
my máme můj účet a společný účet 😀
ale tam ani nechodím, na společném (manželově) nic není, holt měl se svou první ženou doma něco podobného jako stroužkův manžel, jen to dovedl k dokonalosti a ještě si kvůli ní i dost napůjčoval. Takže my to teď musíme společně splatit...

murynka
15. zář 2009

kači každý má dnes splátky a vysoké ☹ ☹ ☹ my tím že dostali baráček tak jsme si půjčili jen na rekonstrukci ale nebýt toho berem hypošku a stavíme si své 😉 dnes to jinak nejde ☹

strouzek
15. zář 2009

ahoj mury v trezoru jo? 😀 no já bych taky nemohla mít peníze rozdělené, dřív jsme to tak dělali ze začátku našeho bydlení když jsme to spolu zkoušeli , to jsme třeba do bytu nakupovali odděleně, jakože já sedačku, manža telku atd. ale po asi roce a něco když jsme zjistili že nám to spolu jde a stejně se chceme vzít už jsme kupovali dohromady. taky byt jsme se snažili koupit napůl abychom si nemohli v hádce nic vyčítat.

jinak s těma nákupama pro mimi já mám výhodu i když no nevím jeslti je to výhoda že jsem nakupovala už loni při těhu, to manža měl dost dobré výdělky takže mi dal tehdy cca 6 tis. ať si nakoupím pro mimi tak jsem vlítla do ostravy a koupila jsem kupu věcí takže jako oblečky a tak už moc kupovat nemusím protože to mimčo ani nevynosí. teď se snažím kupovat ty věci kolem, jako deku do kočárku, spirálku na kočár atd. aby toho nebylo pak hodně no asi jak murynka ,už si v hlavě sumíruju co ze které výplaty koupím 😀

evanek77
autor
15. zář 2009

kači,
já jsem v zásadě šťastná, jednou, až to poplatíme, tak se budem mít dobře, manžel je šikulka, jen holt dojíždí na to, že věřil, že lidé, co se milují se nepodrazí. Hrozně jsem se bála, když to vypadalo, že budem pár měsíců bez jeho příjmu, ale snad už bude dobře 😉 😉 😉 do dubna nemůžem kupovat ani ň, pak ale vyplatíme zbytek hypotéky na můj byteček, prodáme ho a můžem vyřídit úvěr na společný v praze a to už bude líp 😉
hlavně ať nová vláda nepokrátí příliš rodičák, vážně bych ráda dvě deti 🙂

kackark
15. zář 2009

Mury, jj, je to tak, ale věř mi, že bych snad radši začínala od nuli s hypotékou a stavěla si vlastní, ty prachy, co nastrkáme do starého baráku mi přijdou šílené. Vy zase ale budete splácet o hodně déle než my, viď? Protože máte tu rekonstrukci hodně rozsáhlou. My udělali to nejnutnější a zbytek chceme až za hotové.

kackark
15. zář 2009

Evi, obávám se, že nás teď okradou kde se dá. A vidíme to úplně stejně, taky se těším, až bude splaceno 😵

kackark
15. zář 2009

Mury, to tvoje pidi bříško je neuvěřitelný 😲 Stydím se za to, že vypadám jako hroch 😀 😀 😀

A gratuluji k 30tt 😵

strouzek
15. zář 2009

kači neboj pochopila jsem to dobře 😉

evi no můj manža se u své bývalé přítelkyně v tomto ohledu taky dost spálil, ona byla starší, manžovi bylo 18 let tak se k ní nastěhoval, nabral si kupu půjček, skončil vysokou aby mohl jet vydělávat do německa a on neustále v práci, stresy vážil 60 kg a ona se akorát válela, chodila po nákupech atd. došlo to tak daleko že se manža fyzicky i psychicky sesypal a odjel k rodičům, pak se ještě provalilo že mu zahýbala a tak jel za ní že si bere věci a vybavení bytu co nakoupil ale ona mrcha řekla že je to její byt, že on od těch věcí nemá doklady že je kupoval on takže vlastně mu zůstali akorát věci co měl na sobě a víc nic. nechal jí tam elektroniku, telefon, nové vybavení na lyže atd. ale hlavně mu zůstalo neskutečně dluhů po ní které splácel ještě dalších 5 let. proto když jsme spolu začali taky jsme měli moje a tvoje peníze a věci, když jsem to řekla třeba v práci tak na mě lidi koukali co jsme to za lidi a dělali si srandu jestli máme třeba na pánvičce napsané čí je. lidi jsou blbý ale pak jak jsmespolu byli už dost let a měli před svatbou začli jsme žít spolu i po stránce financí a teď vedu kasu já protože manža nemá čas hlídat ty splátky atd.

evanek77
autor
15. zář 2009

strouži,
my jsme nikdy neřešili, co kdo koupí, nám to nějak funguje spontáně, v životě jsme se o peníze chytli jen jednou a to když si manžel ode mne půjčil 100tis. na doplacení úvěru za auto a obratem to půjčil kamarádovi, kterému nevěřím ani za mák a který mne na svatbě urážel. Tak to jo, to jsem byla hooodně naštvaná, zvlášť, když pak měl problém to manželovi vrátit. Ale on je prostě můj drahý hrozně hodný a pořád se učí, že to né pokaždé jde...

strouzek
15. zář 2009

holky tak to my právě kvůli toho baráček nechtěli, jednou jo ale až po mateřské jábych se bála zadlužit se na barák třeba 2 miliony a jít na mateřskou a bát se že manža přijde o práci. my si kvůli toho koupili kdysi byt 2+1 v tom platíme ty 3 tis. hypotéku což je paráda a chceme tam ještě pár let vydržet a pak až řešit třeba něco většího. v baráku je ten provoz na mě drahej, jednak je kolem baráku práce, pak i větší náklady na topení atd.

helisek84
15. zář 2009

ahoj holky, zdravím vás po dlouhé době...

Evi, moc bych ti chtěla poděkovat za vzkazík u nás v diskuzi...já vás sem průběžně chodím dočítat a koukat do albíček, jak se vám zvětšují bříšenka a tak. Už to máš za pár týdnů, viď? Přeju ať to všechno zdárně dotáhnete do konce a především ať je vše v tom nejlepším pořádku 😉 Děkuju moc za podporu...

Všem ostatním přeju samozřejmě totéž, hlavně zdravé miminečka 😵

strouzek
15. zář 2009

ahoj helísku co a jak štítka byla si u doktorky??

kackark
15. zář 2009

Strouzi, koukám taky pěkná síla 😲 😲 😲

Jinak když se vrátím ještě k tomu autu, tak pokud to je možné, tak ho nebrat v AAA a hlavně, když už, tak ne na ty jejich splátky. Oni vám to tak nepočítají, že se to ze začátku nezdá tak hrozné, a když jsem přišla domů a vzala do ruky kalkulačku a zjistila, kolik přeplatíme, tak jsem myslela, že se snad zhroutím.

evanek77
autor
15. zář 2009

strouži,
mně to neva, já zas byla z mužských otrávená, že budu svobodná máma (jak naivní představa, když vidím, jak obtížné jemít miminko), takže jsem měla byt a našetřeno, ale totálně bez iluzí.... no a pak jsem potkala manžela a byl a je to ten ON, kdo mne udělal šťastnou víc, jak jsem kdy doufala... takže jestli jsem si ho vlastně koupila za milion, tak která z nás by to nedala za super chlapa, že jo? A ta jeho ex nána je v 37 sama bez dětí a chlapa, což také o něčem svědčí... s čím kdo zachází, s tím také schází a po tom, jak se chovala a chová jí to docela přeju, že si nabila rypáček. I když kdyby nezahýbala, tak já nemám super mužského, takže bych měla být vděčná 😀

evanek77
autor
15. zář 2009

helísku,
no, já nějak ve svém štěstí přestala do snažilek nakukovat a tak mne tvoje albíčko včera dost zasáhlo... 😔
někdy toho člověk musí tolik unést, ach jo 😝 😝 😝
opravdu z celého srdíčka ti přeju, aby už bylo jen dobře 😉 😉 🙂

strouzek
15. zář 2009

kači jj s tím AAA souhlasím, jednak ty přeplatky ale taky ty podmínky, manžův kolega z práce si tam koupil auto za 150 tis a dojel s tím cca 50 km po cestě domů a už nedojel, auto se pokazilo už je to víc jak rok a není nic vyřešené, oni tvrdí že si tu vadu udělal po cestě, přitom má několik posudků že šlo o skrytou vadu která tam už byla no děs. navíc mě v tom AAA přijdou hrozně vlezlý, jednou tam manža volal že má starší auto a že by ho chtěl prodat ale spíš se tak jenom informoval na ty ceny a oni od tý chvíle mu neustále volali fakt 10x denně, pak zjistili že už to auto prodal jinde ale zase jim blbej řekl že ještě nový auto nekoupil tak volali i v 7 večer o víkendu že pro nás přijedou autem a odvezou nás do ostravy k nim abychom si vybrali auto no masakr. i kdyby tam měli zlaté auta s diamantovým volantem tak si tam nic nekoupím

kackark
15. zář 2009

Ahojky Heli,
doufám, že se alespoň v rámci možností daří dobře 😉

Evi, asi to tak je, nikdy nevíme co špatného se stalo proto, aby se pak stalo něco lepšího. Možná by si jeho ex měla koupit nějaký hezký dárek k Vánocům, za to, jak báječného chlapa Ti nechala 😀 😀 😀 Promiň, nějak to přeháním 🤐

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru