Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

papua
9. lis 2009

Eviiii: jeeee tak v piatok uz budes mat Tomaska u seba !!!!!!! Huraaa! tak to je super!!! Tak aj manzel dojde za tebou 🙂)), krasa, vychadza to!!!!! Budem velmi drzat palceky, nech sa rozhodne sam ist von uz 🙂)))))))

evanek77
autor
9. lis 2009

Jinak máme další jobovku, za víkend jsme zvládli zabalit na stěhování a jet se kouknout na byt do prahy, všechno supééér.
Ale dnes se byl manžel z bytu odhlásit na úřadě (je to městský byt) a tam mu řekli, že když se odhlásí a nebude platit nájem, tak pokud ho nezačne platit jeho ex, která tu má pořád trvalé bydliště, tak ho budou vymáhat po něm, že by mu musela dát souhlas s odhlášením nebo se odhlásit také, jenže to ona nikdy nedá, neudělá nic, co se s ní kdy snažil domluvit. Jsem z toho úplně hotová, nejenže mu dluží bezmála milion za rekonstrukci, který nikdy neuvidíme, že my ten byt (tu rekovstrukci) budem ještě 7 let splácet bance, ale ještě bychom měli platit dál nájem? Co to je v téhle republice za právní systém? Soud rozhodl, že dokud manželovi exka nezaplatí, co mu dluží, mohou tu bydlet oba. Tak jsme to vzdali, že se odstěhujeme a ono nejde ani to! Takže ona v klidu dluží, neplatí a ještěmá veškeré výhody, bez ní manžel nemůže nic. Ani tu bydlet (má právo mít klíče a chodit sem), ani tu nebydlet. Nějak mě to dnes sebralo. Kolik let už to řešíme a až jsme to vzdali, že ať si to nechá, tak zas to nejde?!

evanek77
autor
9. lis 2009

tak už jsem dočetla, že sofinka už je žroutík a mury ji dokonce dokrmuje, moc se těším na středu, že už holky pustí domů 😉 😉 😉
marti,
copak že natynka se tak budí? Asi jí dala hodně zabrat ta viroza, co? snad se to brzy strovná, takové trápeníčko 😒

evanek77
autor
9. lis 2009

a moc moc děkuju, že jste na mě mysly, dost jsem se dneška bála, ale musím říct, že to dopadlo dobře a už se moc těším, že za 4 dny budu mít tomíska u sebe 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

evanek77
autor
9. lis 2009

papua, a jak se cítíš ty? co špinění, je to lepší? 😉 😉 🙂

papua
9. lis 2009

Evi: to ma velmi mrzi s tym bytom, poviem ti nemam slov, to snad neni ani normalne 😠 !!!!!! Ja nechapem to, ze jeho ex je tam stale prihlasena??? Ved ked je to uz ex...a uz je zenaty s tebou...nejako sa mi to nezda...

Ja sa citim lepsie trosku (klop, klop), spineni je iba take slabulinke, vyzera to tak, ze uz tam skoro nic neni (klop, klop 😉), uvidime, kedy to prestane uplne...Akurat som stale strasne nafuknuta, staci ze zjem trosku a citim sa ze som zjedla vela....A casto mi je zle od zaludka hocikedy cez den :-/

evanek77
autor
9. lis 2009

papua,
tak to mám velkou radost, že ti je líp 😉 🙂 🙂 snad už máš vybráno a teď už bude jen a jen dobře 😉
to jídlo chce pořád po malých porcích a časem půjdou i velké, ze mne se vyppracoval žrout roku 😀
a s bytem: rozvodová dohoda zně,a, že po zaplacení částky 900tis. se manžel odstěhuje (to je to stavebko, co za byt splácíme). no a protože mu nezaplatila a žádnou jinou dohodu neakceptovala, tak jsme to dali k soudu, kt. po dvou a půl letech rozhodl, že dokud to nezaplatí, mohou tu bydlet oba dva. no, tak jsme se rozhodli odejít a dnes jsme zjistili, že to bez jejího souhlasu nejde. Ona spoléhá na to, že oficiálně nevydělává, tj. jí není peníze z čeho srtrhávat. Manžel je zamestnanec, tj. jemu by to strhli hned... prostě situace na nic, nájem je 10tis a ten platí celou dobu od r. 2002 on.

evanek77
autor
9. lis 2009

papua,
vlastně jened zdůvodů, proč odcházíme je i to, že stajně tak tu bez jejího souhlasu nemohu být napsaná já a malý... prostě podle úřadů musí dávat souhlas k čemukoli. A my už chceme být s manželem spolu, s jednou adresou....

papua
9. lis 2009

Evi: to mi je fakt luto, je to naozaj neuveritelne!!!!!! Tento stat je fakt katastrofa (predpokladam ze u nas je to tak isto ☹ )....Je to absurdne! A nemate znameho pravnika este nejakeho, ze by sa na to kukol este? teraz ked vam povedalai, ze to musite aj tak platit...Lebo vies, tym padom je mesto v nevyhode, pretoze nemoze s tym bytom nic robit, ani ho dalej prenajimat ani nic, kym jeho ex nezaplati, preto si myslim, ze by bolo aj v ich zaujme s tym nieco urobit..Vies, vy budete odstahovany a nikto v tom byte nebude kym jeho ex nezaplati???????? to je divne fakt.....Neviem, musi to ist nejako.....

papua
9. lis 2009

Evi: aj ked je pravda, ze ak maju dostavat od tvojho muza najom aj ked tam nebude, tak im je asi jedno ze tam nikto nebude byvat...No ale je to divne v kazdom pripade... 😠

evanek77
autor
9. lis 2009

papua,
to mi právě přijde jako jištění se města. správně by to podle zákona mělo být tak, že když sousedi potvrdili, že tu od r. 2004 nebydlí, tak na byt ztratila nárok, je to opuštění domácnosti. To ale soudkyni nezajímalo ☹
Manžel ví, že ona sem bydlet nepůjde a platit nájem už vůbec nebude... s jedním právníkem už mluvil dneska, dalšího si ještě domluvil. Ale tady jsou jen 3 řešení:
1) odhlásí se oba
2) ex dá souhlas, aby manžel odešel a vezmě nájem na sebe
3) ona souhlas nedá s ničím a pak město bude nájem vymáhat po manželovi 😔

farmarska
9. lis 2009

ahoj holky, ani nedočítám hned vám píšu 😉 Jsem zpět z kontroly 🙂
Takže: 🙂 🙂 🙂
jsme v pořádku, mimi odpovídá jak má 😵 , tj. 7tt a máme SRDÍČKO !!!! 😵 😵 😵

na kontrolu a další kontr.ultrazvuk jdeme 23.11. 🙂
a zatím nadále budu brát leky 🙂

holkýýýý jáááá jsem tááááák šťastnááááá !!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

papua
9. lis 2009

Evi: chapem to a este ma napadlo, kedze tam ona uz 5 rokov nebyva, tak tam nie je nejaky zakon, ze automaticky jej ten najom prepada????? Ved musi existovat nejaka doba casova....ci nie? Ved ked muz sa odhlasil a ona tam tolko rokov nebyva.....Asi ne, co? je to sila!!!!!

papua
9. lis 2009

Farmiiii: krasaaaaaaaaaaaa! gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!

evanek77
autor
9. lis 2009

farmi,
to je supééér, moc gratuluji. 🙂 🙂 🙂 🙂
papua,
zákon na to je, ale my už jsme se jí trvalý pobyt pokoušeli zrušit jak ve správním řízení tak u soudu a prostě jsme prohráli, i když tu nebydlí a jsme manželé, z čehož plyne, že tu asi s náma opravdu nežije, že? Prostě jí stačí říct, že tu bydlí a i když bylo policií a pak i byťákem udělané šetření od sousedů, že ne, tak to nikoho nezajímalo. Takhle můžeš lhát cokoli 😝 To je asi jako že nájem chodí z manželova účtu ale podle soudkyně ho platí oba, protože ex mu ho prý dává hotově, jak tvrdí. Je mi z toho už špatně, nechali jsme v právnících několik desítek tisíc a ničeho se nedobrali 😝 😝 😝 😝 Ona prostě ví, že se z toho manžel nemá jak vyvázat a směje se mu do očí...

papua
9. lis 2009

Evi: nemam slov.....to je fakt tragedia 😠 😠 😠 !!!

evanek77
autor
9. lis 2009

no, spíš české soudnictví... i rozvodovou dohodu psal právník a přijal rozvodový soudce a přitom nikoho dnes nezajímá, že manžel nedostal zaplacené vyrovnání ☹
ale no nic, musíme se těšit, že máme nové bydlení, budem spolu, budem mít tomíka a tohle se prostě nějak časem poddá, třeba ten druhý právník najde nějáký způsob, jak manžela odhlásit, aby už byl klid. Jedno pitomé manželství, co se rozpadlo 2 měsíce po svatbě a tolik let tahanic 😝 😔 😔 😔

papua
9. lis 2009

Evi: nase sudnictvo je myslim este vacsia tragedia nic si z toho nerob 😠 , tak zelam nech sa to vyriesi vo vas prospech, zasluzite si to, nech ste spokojna a stastna rodinka, a ja sa tak tesim na tvojho Tomika 😀 !!!!!!!!

evanek77
autor
9. lis 2009

jo jo, musím to tak brát... akorát jsem nečekala, že i odhlásit se a byt jí nechat bude problém 😔 😔 😔
už fakt chci mít kid a užívat si miminka. Manžel má práce nad hlavu a ještě je pak vytočený skrz takovéhle věci, to je houby poslední týden těhule 😔 😔 😔 😔 😔

papua
9. lis 2009

Evi: je naozaj hrozne, ze ani ten posledny tyzden nemas klud, ale poviem ti ste velke sikulky, ze ste to stihly cez vikend vsetko zabalit 🙂, klobuk dole!!!!! A aky je bytecek? paci sa ti?

evanek77
autor
9. lis 2009

papua,
ten byt je nádhernej. Jako sice řemeslníci hovada, spousta věcí se bude muset opravit (stylem světlo pod linkou je přibité hřebíky tak, že 1cm čouhají v lince, odchlíplé lišty na podlaze, prasklá kachle u vany, na manžela tam spadlo světlo, jak se rozsvícením zahřálo, tak prasklo stínidlo a podlaha byla plná střepů), ale dispozičně super, určitě jsem pro, abychom ho na podzim koupili.
Na fotkách tak pěkně nevypadal, ale v reálu vejdeš a polkneš 😀
Moc se tam těším, mám tam umytá okna a vytřené podlahy, tak když manžel složí postel a postýlku, můžu vesele s malým ležet a odpočívat. Ona je obrovská výhoda, že tam je velká šatna, takže nepotřebuješ skříně a oblečení jde dát všechno tam. Zatím je na skládacích stojanech, ale časem uděláme víc polic a tyče na obleky a pak to bude paráda. Já byla o víkendu zedřená jak kůň, ale hrozně šťastná. A nebýt toho bytového odboru dnes, tak si moc užívám i to, že se tělo chystá na porod a že to se mnou doktoři zkusí klasicky bez řezání...

papua
9. lis 2009

Evinka: tak to sa velmi tesim, ze sa ti aspon bytecek paci, no snad to vsetko prejde a rychlo sa to vyriesi a bude uz dobre ..🙂. Ja si neviem vobec predstavit co urobime my s bytom, ale este to neriesim....my mame totiz jednu izbu a psa, takze potrebujeme vacsi urcite....No nieco budeme musiet vymysliet... 😝

sarlotta
9. lis 2009

Ahojík holčinky, nakukuju🙂

farminkooooooooooooooooooo🙂)) skvělé🙂))) nádhera 😎 😎 😎 😎 Jéééé já jsem tak šťastné i za Tebe 😀 😀

kackark
9. lis 2009

Evičko, moc děkuji za sms, udělala mi obrovskou radost (omlouvám se, že jsem neodpověděla - vysvětlím v IP), je dobře, že máš možnost všech variant, a že se prostě uvidí podle situace 😵
Jinak mě ale mrzí, že trápení se stávajícím bytem stále přetrvávají 😒

Farmi, obrovská gratulace a chválím hezkou novou fotečku 😉

Papu, jsem ráda, že krvácení ustává.

Šarlottko, ahojky 🙂 Je už lépe?

evanek77
autor
9. lis 2009

kači,
úplně v poho, já věděla, že po obídku nakoukneš 😉 🙂 🙂 🙂
hlavně mě štve, když vím, že manželovi nebere mobil a neodpovídá na sms a přitom si vesele dopisuje na jiné diskuzi o hovadinách ☹

kackark
9. lis 2009

Evi, příjde mi to, že občas se u nás ženské automaticky berou jako oběti a soud se dívá na chlapa jako na toho, kdo zničil manželství, ale to, že to ve vašem případě vůbec není pravda, asi nikdo neřeší, je mi to líto 😔

kackark
9. lis 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....28.7. porodila chlapečka Tadeáška
Murynka..... 2.11. porodila holčičku Sofinku
Evanek........čeká 12.11. nástup do porodnice a vyvolávání porodu 😵
Dracek........čeká chlapečka KO v Motole 12.11.
Kačka.........čeká chlapečka - KO 12.11. a 1. monitor, 27.10. nástup na mateřskou
Strouzek.....čeká holčičku - velký ultrazvuk 10.11., KO - 27.11.
Tercie.........našla // 12.11. genetika
Papua.........našla // 11.11. - odběry
Farmi..........našla // - KO 23.11. srdíčko krásně bije, HURÁ
Mimina........................28DC
Sarlotta......................10DC
Jaspina........................5DC

evanek77
autor
9. lis 2009

kači,
mne jen točí, že manžel má písemně podepsané od rozvodového soudu, že mu dluží peníze a v tomhle státě si z té dohody může tak udělat vlaštovku a pustit ji z okna....
jako kdyby byl blbej a bylo to všechno na dobré slovo, tak si řeknu, byl blbej, budiž. Ale on dojíždí na to, že nějákej právník něco dodrbal a jinej šikovnej na té formulaci postavil to, že ten dluh je nevymahatelný (teď už navíc i promlčený) a že i když to vzdal, že teda holt ho to stálo tolik a tolik, tak tahle osoba ho bude připravovat o nervy a peníze dál a dál.... protože jí systém nahrává

kackark
9. lis 2009

Evi, vím, že je to chabá útěcha, ale věřím na boží mlýny a tohle se jí vrátit přeci musí. A ty se těš na svého krásného, zdravého syna. Máš něco co ona nemá, proto tolik kope.

mimina321
9. lis 2009

ahoj bambulky sme doma z genetiky 🙂 dr bola zaltá ale výsledky až o 6týždňov 😝
čakám na ms aby sme mohli začať s inekciami,budem sa musieť pichať do brucha,ešte cez ms jeden odber na hp
kočky možno to do vianoc výde 😉 som taká rada,že sa to pohybuje vpred 😵
farmíí gratulujem 🤐 🤐 🤐
evinka snád sa konečne tej kozičky/manžel.ex./ zbavíte a budete si užívať bytík a Tomíka 😉
kači a vy sa ako máte?
mar tak to bola noc...
u dr bolo aj kopec maličkých detičiek,tak mi bolo lúto ked im brali krv a bol plač 😔

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru