Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

strouzek
23. lis 2009

papu no u nás se dělá NT jen na specializovaných pracovištích, třeba u nás v nemocnici to dělají ale naše nemocnice je taky dost vyhlášená jinak bych musela jet až do olomouce jinde blíž to nedělají, to samé i ta krev, mě řekli že to dělá je jedna laborka že má na to certifikaci, dokonce mi řekli do telefonu že to dělá jen jedna paní v té laborce tak proto jsem na ty výsledky čekala do druhého dne až přijde do práce a zpracuje to

kackark
23. lis 2009

Papu, tak to se určitě zeptej a nedej se jen tak odbýt 😉 A platíš si za to? Já dávala 1500,-Kč.

strouzek
23. lis 2009

já jsem dala myslím tisícovku nebo 900,- nebo tak nějak ale někde to dělají i zadáčo, teda když by ti to napsala gyndařka že máš nějaké riziko. mě teď ten velký utz taky platila pojišťovna, doktorka mi napsala papír do olmíku že mám štítku a tak jsem nic neplatila a kdybych do toho Olomouce šla na ten NT tak taky asi nic neplatí ale zase za benzín bych dala pár stovek tak to bylo jedno.

kackark
23. lis 2009

Ono je to s tím placením a neplacením takové zvláštní. Za předminulý monitor jsem platila 300, minule nic. Za velký utz ve 20tt jsem neplatila nic, ale za to, že se speciálně podíval na srdíčko, s kterým byli v minulém těhu problémy jsem platila 500, asi tak za dvě minuty. Ale kdo by to za ten klid na duši nedal, že?

strouzek
23. lis 2009

Kači tak to jsou vyděrači, měli ti dát i to srdíčko zadáčo. já teda teda taky říkám že ty peníze jsou nic za tu jistotu a zdraví mimi ale je fakt že když už si to blbé pojištění platíme tak by ta pojišťovna pro nás mohla něco udělat. mě VZP neplatí vůbec nic ani vitamíny pro těhule 😠

kackark
23. lis 2009

To víš, nejsme narkomanky, tak nemáme nárok 😠

strouzek
23. lis 2009

jj to je fakt, kdybychom byli narkomani tak nám dávají zadáčo vše 😠 mě stačí jak dávají ty jehly stejně ti narkomani na to většinou kašlou a stejně používají tu jednu a hážou to kdovíkam, ale pak po cukrovkářích co si chudáci píchají inzulin chtějí šilené prachy za jehly 😠

kackark
23. lis 2009

JJ, moje sestřenka má diabetické dítě, a ani mi nemluv, kolik peněz za to vše dává, od jehle počínaje, přes ty papírky na krev atd.

strouzek
23. lis 2009

nebo moje teta, strejda špatný na srdce, nemůže skoro chodit, teta francouzské hole, taky problémy se srdíčkem, cukrovku denně si 3 píchá inzulin, bydlí na vesnici, děti nemají prostě vůbec nemají jak se dostat k doktorovi do města a když žádali o příspěvek na dopravu, nebo sanitku tak jim to zamítli, že nemaj nárok. a na druhou stranu naše známá si to zařídila suprově 😠 , dítě postižené dala do ústavu, sice je to šílený mít postižené dítě ale když už ho má v ústavu a ani moc za ním nejezdí, jestli 1x měsíčně tak je to moc tak je vrchol že jí teď dali příspěvek 60 tis. na auto, přitom vím že to auto rozhodně nemá na ježdění za tím postiženým dítětem, ona si ho ani domů nebere, a i kdyby autista nepotřebuje speciální úpravu auta, to jen ta jeho mamina má známé doktory kteří jí napsali super posudky jaká je chudinka a ona si teď může vozit zadek v autu, už plánuje jak si zase koupí jiné auto a bude si jezdit po nákupech v šopinu 😠 buď mají dávat takové příspěvky všem nebo nikomu

strouzek
23. lis 2009

no presně, ti cukrovkáři jsou chudáci, jak jim musí být když vidí jak se rozdává narkomanům a oni si píchají ne z vlastní vůle a ještě za to musí tolik platit za ty vodičky na desinfenkci, papírky, jehly atd. moje teta je celá rozpíchaná ale to pero na inzulin jí nechtějí dát a na to aby si ho koupila prostě nemá

farmarska
23. lis 2009

ahoj holky, nemám čas, ale píšu jen narychlo, abych vás poinformovala, co bylo dnes na kontrole..
Takže 🙂 všechno je v naprostém pořádku, mimi se krásně mrskalo, hejbalo, hlavičkou, srdíčko bilo 😵 Doktor říkal, že je vždycky dobře, když je takhle čilé, že je vidět, že se mu daří dobře 😵 prý je to macek, dokonce se předběhlo (o necelý týden) a podle ultrazvuku nám vychází datum porodu na 22.června-já mám narozeniny den předem 😵 tak bych si mohla nadělit pěknej dáreček k narozkám 😵 😵
mám i fotečku, tak jen co bude chvilka, tak jí vložím 😵 jo a za deset dní si mám k sestřičce dojít pro těhu průkajdu 😉
jsem šťastnáááá!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

papua
23. lis 2009

No holky ja asi platit nebudem...Po prve som za to nikdy neplatila a po druhe mam na to diagnozu uz s predoslym tehu aj tak...takze asi neee, to by som im hned povedala... 😠

murynka
23. lis 2009

farmi moc gratuluji 🙂 😵 😵 😵 to je krásná zpráva 😵 😵 😵

papua
23. lis 2009

Farmi velmi gratulujem, tak to patrime spolu do skupiny jun cerven 2010 🙂, ale ja som este neni schopna tam napisat, nejako som si strasne zvykla tu na vas a nemam chut ist medzi inych....Hmmm....Ja viem, ze som tu a budem s vami stale, ale nejako mi stacite 🙂

strouzek
23. lis 2009

farmi no teda to je paráda, moc moc gratuluju 😵 mě to bylo jasný že bude vše v pořádku, napotřetí všeho dobrýho 😵

papu já taky nechodím do žádnýho těhutématu, chodím sem, občas napíšu na starou diskuzi kam jsem chodila kdysi a pak na štítnou žlázu ale nejlépe je mi tady 😉

kackark
23. lis 2009

Papu: já to mám taky tak a jsem prakticky jen tu, protože se mi tady moc líbí 😵

Farmi: mega obrovská gratulace, mám vždy z takových zpráv ohromnou radost 😵 Napiš mi prosím přesné datum další KO, ať můžu přepsat tabulku 😉

Mury, jak dopadla vycházka a jak jste to zvládli? 😉 🙂

kackark
23. lis 2009

Strouži, to mi teda řekni, kde jsi nasbírala tolik příspěvků 😲 😀 😀

murynka
23. lis 2009

kači dobře 😉 pes neutekl a dokonce přiběhl na každé zapískání 😀

ted jsme dokrmila malou jdu si také něco dát k jídlu a půjdu si lehnout 😅 jsem nějaká unavená 🤐

strouzek
23. lis 2009

kači no kdysi jsem chodila do každý diskuze, nejvíc do neprokletých, do toho jsem drbna takže to šlo hnedka 😀 teď se tady sdržuju nejvíc a občas se vyjádřím k nějakému tématu co mě zaujme jinak ale stálé místečko mám tady 😀 😀

holky zítra dorazí kočáááár, já se tak těšíííím

kackark
23. lis 2009

Mury, tak to je príma. Asi trošku žárlí, tak nemá důvod se toulat 😉
Taky jsem si byla lehnout, ale manža mě vzbudil telefonem a je mi hůř než před tím 😒

Strouži 😉 Tak doufám, že budou hned fotečky, jsem bába zvědavá 😀

jaspina
23. lis 2009

Konečně jsem vás mohla dočíst. Byl tu šéf - ale přijel mi popřát, tak mi tu ani nevadil 😀

strouzek
23. lis 2009

no hned ne, ale nejpozději v sobotu určitě 😉 dojede ke tchýni a já nevím jestli tam budeme moct přes týden zajet, protože manža dělá každý den dlouho v práci a tchýně bydlí daleko takže to asi bude muset počkat do soboty, no neva hlavně že bude doma pod střechou, protože co je doma to se počítá 😀

strouzek
23. lis 2009

nevíš co ta laada??

kackark
23. lis 2009

Jaspi, tak to máš hodného šéfa, že na tebe takhle myslí. Napadlo mě, že se Martinky Natálka nenarodila ani na její svátek, ani na moje a monkuly narozky, ale hezky mezi. Tak se třeba Táďa trefí taky do zítra 😀

No právě, že nevím, a taky mě to zajímá a hlavně, proč musela do porodky, myslela jsem si, že má termín hodně podobně jako já 😲

strouzek
23. lis 2009

Kači jsem myslím četla že byla na utz nebo monitoru nevím a že se jim zdálo že je malej vítek už dost velkej jako váhově prostě že vypadal že je o 14 dnů starší že už jí vemou dřív aby pak nebyli problémy . ale je mi divný že už je tam tolik dnů a nic a žádná pořádná zpráva

kackark
23. lis 2009

Aha. Tak to je dobrý, to bych podle tédle logiky už týden přenášela. Ale dám vám holky jednu radu. Na doporučení PA v porodnici a i tak trochu intuitivně jsem přestala brát těhu vitamíny po ukončeném 34tt a na malém to je vidět, už tolik nepřibírá, což je prý dobře a nějaké vitamíny si zase koupím, až budu kojit.

kackark
23. lis 2009
strouzek
23. lis 2009

no já ty vitamíny beru furt ale jen obden a tak bych to chtěla baštit do porodu

strouzek
23. lis 2009

hm to je fakt nějaký neuvěřitelný právě že až moc že se tomu nechce věřit

kackark
23. lis 2009

No oni možná bývají holčičky i menší, ale když mi začali dr. vyhrožovat větší porodní váhou než 4 kg a císařem, tak jsem se takhle rozhodla a myslím, že to zabralo 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru