Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

evanek77
autor
13. led 2010

marti,
malej právě začal děsně slintat a všechno strká do pusy (nejlíp obě pěstičky naráz), tak jsem si říkala... ale na rehabce mě vyvedla paní z omylu, že to zoubky nejsou, že to dělá každé mimino od osmi týdnů... tak zas nic extra 😀 😀 😀

evanek77
autor
13. led 2010

strouži, nevím jak je to s učením se kojit, zezačátku myslím fakt zoubky mít nesmí

mar26
13. led 2010

Evi jj dětičky teď zkoumaj vše pusou 😀 a na jednu stranu buď ráda,kojíš a ještě by tě Tomík kousnul 😀 .Ale kdo ví...zoubek může vylézt kdykoliv,neteř Měla první až ve 13-ti měsících...někdo ho má už ve 4..je to fakt různý a super,že vám vojtovka pomohla i ve zklidnění a to kojo ještě ubyde,to chce čas 🙂

stroužku fakt to tam bylo,že je trhaj,že to nejsou klasické mléčné zuby

evanek77
autor
13. led 2010

a jééje, siréna, tak se loučím....

strouzek
13. led 2010

evi naše neluš si rve ruku do pusy ještě v břichu 😀 na každým 3d utz mlátí rukama kolem pusy a nejednou na tom utz bylo vidět jak si rve ruku do pusy 😀 chci vidět jestli to bude dělat i jak vyleze, no snad bude chtít dudlíky , no bude muset mamina je na dudle úchyl a furt nakupuje 😀

já nevím ale myslím že jí zuby nechali nebo aspoň ty první týdny určo máti pokaždý když jsem k nim šla tak vyhlížela sousedku jestli zrovna nejede s kočárem že se musím na tu malou a její kousadla podívat protože ta malá byla dost hubená v obličejíčku ale zuby jak králík prej 😀 podle mě jí ani kvůli zubům nekojila

tercie
13. led 2010

Tak krmení divé zvěře proběhlo, a jsem zase tady 😀

Strouži náš Lukáš má na tý nahrávce ze 4D taky ruku v puse, ale snad celou 😀

A mimino narozený se zubama, to si nějak ani nedovedu představit 😀

strouzek
13. led 2010

no prej měla ta malá 2 zuby nahoře a 2 dole no jak zajíc 😀

jaspina
14. led 2010

Dobré ránko, tak jsem si včera zas hodila trapas 😀 Chtěla jsem jet z práce domů a nešlo mi otočit klíčkem a nastartovat - Jarek mi nebral telefon a já už byla úplně v pr.... Naštěstí zrovna odjížděl majitel naší budovy a ještě asi půlky zeměkoule - benzínky apod., tak jsem se ho šla zeptat, čím to může být.. A on že mám potočit volantem, že bude nejspíš zamklý.. Tak jsem to zkusila a klíč to pustilo jen do té první polohy, ale start nic... Zkoušela jsem dávat zpátečku i Dčko - jízdu, ale nic.. Tak už jsem myslela, že se tam rozbulím - nevěděla jsem co dělat a ten pán ještě venku kouřil, tak jsem pro něj zas šla a on že to zkusí - chtěl si sednout a najednou měl kolena za ušima - já sedačku úplně na volantu na svých 162 cm a on má přes 2m.. 😀 No ve finále mi vysvětlil, že tam nesmím mít zařazenou rychlost- takže ani zpátečku, ani Dčko - že automat startuje jen na parking.. Tak mi to nahodil a jela jsem 😅 Ještě že on má audinu v automatu, tak věděl 😉 Ale dnes jsem teda jela busem.. 😒

strouzek
14. led 2010

dobrý ránko

jaspi člověče pro tebe je auto prokletí 😀 😀 mě se zase jednou stalo že jsem šla do firemního auta jenže my měli doma tehdy jen normální klíč od auta a ne tu zaklapávací klíčovou krabičku takže jsem asi hodinu chodila kolem auta a nevěděla jak nastartovat páč chybí klíč 😀 nakonec jsem šla za šéfem jenže ten měl zrovna poradu takže vlastně půlka lidí z práce tam seděla a já tam šla jak trubka že mi asi nedal klíč od auta 😀 😀 😀 no hambou jsem se propadala.

sarlotta
14. led 2010

Dobré ránko holky Byla jsem na utz máme skoro 4cm srdíčko ok, mám fotešku a jsme o 3 dni větší)))

strouzek
14. led 2010

šarlotko to je krása moc gratuluju, máš fotečku??

sarlotta
14. led 2010

mám, kukni🙂

strouzek
14. led 2010

už jsem mrkla krásný puclík

sarlotta
14. led 2010

děkuju🙂, dneska už jsem se tolik nebála... ještě to NT 😉

strouzek
14. led 2010

nt bude krásný a vše bude v pořádku, a hlavně i to riziko ZP je teď už jen minimální většina se děje do 10 tt 😉

vlastovka385
14. led 2010

Ahojte holky, moc vás zdravím. Nejdřív bych chtěla pogratulovat Papu k holčičce a k výsledkům a šarlot k UTZ. Promiňte, že jsem tu nebyla, popíšu vám anabázi, kterou jsme prošli od pátku. Možnná jsem vám psala, že mám problémy s Tiborovým spinkáním, poslední měsíc, co jsme začali s příkrmy, se mi budil čím dál tím častěji, už jsme byli z tohooba hotoví, já jsem spala v noci třeba jenom hodinu, zbytek noci jsem ho utěšovala, kojila a pochodovala s ním po pokoji. Samozřejmě, že to mělo za následek, že jsem se hádala s manžou,ten si myslel, že si pořád stěžuju, nezvládám děcko, dokud si to sám nevyzkoušel. Asi byl taky pod vlivem tchyně, protože se ke mě doneslo, jak tchyně pronáší poznámky typu jak jsou ty dnešní matky nevýkonný, že ony neměly žádný vymoženosti jak dneska a zvládaly všechno atd. Tak jsme se domluvili, že zkusíme takovou tu metodu kontrolovanýho pláče, aby líp usínal a spal v noci. Měli jsme začít v pátek, ale manža se zdržel v Chorvatsku, tak přijel až o půl jedné v noci, tak jsme to odložili na sobotu. V pátek s ním byl do rána on, nespal vůbec. V sobotu byl Tibor nějakej protivnej, bez nálady,tak jsem ho změřila a měl teplotu. Večer měl 38,8 a začala mu nějajá vyrážka, tak jsme to odložili a domluvili jsme se, že uvidíme, jaká bude noc, ale že se s tím už musí něco dělat, tak že pojedem v pondělí do Brna k doktorce. Noc opět katastrofa, tak jsme jeli v pondělí do Brna. Doktorka mi napsala žádanku na internu do dětské nemocnice, tak jsme tam hned jeli. Doktor se na malýho ani nepodíval, jenom si přečetl tu zprávu a řekl mě, že je Tibor alergik a že musíme zjistit, na co to má. Tak mu říkám, že jsem postupovala tak, jak se má, každej druh zeleniny tři dny, ale že měl prdy a hlen po všem, ale nejvíc po mase. A on prej jestli mu dávám kaši, a já že jo, mléčnou rýžovou a on mě říká, že si myslí, že je to na 80% alergie na bílkovinu kravského mléka. A prý mám na 4 dny vysadit veškeré příkrmy a ze své stravy veškeré mléčné výrobky a pokud se to zlepší, tak je to jasný. A že tam čte, že do 3 měsíců ublinkával, a že když děcka ublinkávají ale přibírají, tak to není reflux, ale ta alergie. Takže jsem hned vysadila veškerý mlíko, sýry, jogurty, bílý pečivo atd. a holky, už tři noci Tibušek krásně spinká, vzbudí se jenom dvakrát nebo třikrát na jídlo. Včera měl ještě trochu hlen a občas ho trápí ty prdíky, ale mnohem míň než předtím. Chudinka moje malá a já mu ještě dávám jogurty, aby měl ty bakterie, kupovala jsem X různých kaší, zkoušela jsem, kdy mu to dám, aby ho to netlačilo v bříšku... Tak uvidíme, dneska bude ještě jenom na mlíku a zítra zkusíme brambůrku.

sarlotta
14. led 2010

vlaštovko.. ufff... chuďátko malé.... tak hlavně, že doktor je profesionál a pomohl Vám tak rychle 😉 a jak budete pokračovat ? kojit nebo nějaké jiné mléka ? Já ani nevím, jestli jsou pro alergiky.

sarlotta
14. led 2010

a s věkem by to mělo zmizet ne ?

mimina321
14. led 2010

ahoj 🙂
vlaštovko chvalbohu,že na to prišli,drobčeka muselo poriadne to bruško trápiť.
papu neviem či som ti pogratulovala k babe 🤐 🤐 🤐

mimina321
14. led 2010

evi zuby 😝 ani nehovor 😝
sarlott gratulujem ku kontrole 🙂
jaspi ženské su menej technicky založené,no je tam toho ked sa horšie nestalo 😵

vlastovka385
14. led 2010

Sarlotko, chtěla bych kojit co nejdéle, ale nevím teda, čím se budu živit, včera jsme byli nakupovat a skoro nic z toho, co jsme normálně kupovali, nemůžu. Koupila jsem ještě pro jistotu Nutrilon Allergy Care, kdybych neměla mlíko. Teď jenom doufám, že je to jenom na to mlíko, to by mělo maximálně do dvou let vymizet, prej u 75% dětí to vymizí do jednoho roku.
Jo a víte, co je nejlepší? Z tchyně vylezlo, že švagrová měla jako děcko alergii na kravský mlíko, že jí musela dávat kozí 😠 .

sarlotta
14. led 2010

no jo, když má držet pusu tak kecá a tohle Ti neřekne koza 😠

Když vydržíš kojit, tak se to trávení určo upraví a po roce už budete pomaličku ty jogurty zkoušet znovu.
ten jídelníček je na houby...ale jistě najdeš na netu nějaké stránečky s recepty.

jaspina
14. led 2010

Já tu dnes mám šéfa... Na ty mléčné výrobky mám alergii taky a ještě na fruktótu - ale naštěstí mi to léky dobře regulují, takže jím všecko. Občas je mi blbě, ale dá se to. Já bych bez jogurtů, sýrů apod. nepřežila. Ale po klasickém jogurtu by mi blbě bylo - ale sedí mi ty smetanové těžsí, ty jsou v poho.. Ale u prcka je to jiné, to je jasné - tam je lepší to dodržovat a třeba to v pozdějším věku mít nebude.. 😉

sarlotta
14. led 2010

no já se přiznám, že jogurt bych nepozřela...ani nic zakysaného. kys.smatanu snáším jen v omáčce 😉 a nebo maličko v salátu. kefír, kyška , tvaroh, samotné mléko apod bléééé. možná mám nesnášenlivost na laktozu, ale nikdy sem to neřešila. jím sýry - všechny druhy, mléko v omáčkách v poho.

sarlotta
14. led 2010

Jaspi co ten pesák ? bude ?

jaspina
14. led 2010

šarlot ten s tím pitbulem byl zamítnut a ten druhý se ještě neví..

sarlotta
14. led 2010

🙂 tak stejně to musíte vidět naživo🙂) my máme něm. špice.. ale moc mazel to není-spíš hlídač 😉

strouzek
14. led 2010

ahoj holky hlásím že mi ochořel muž má teplotku takže od rána lítám jak hadr na holi kolem něho. koupila jsem i roušky abych to od něho nedostala.

vlašti ne teda přečetla jsem to jedním dechem, hele něco podobnýho jsem četla na jedný diskuzi myslím že to byla zrovna diskuze o tom usínání taky tam nějakámamina psala že nakonec se zjistila alergie a od tý doby je mimčo klidný spinká prostě pohoda. snad to pak vymizí až bude starší, hlavně že spinkáte (oba) a uvidíš brzo zvyknete si na nějaký režim a omezení stravy bez kravskýho mlíka. 😉

mimina321
14. led 2010

dnes som snorila po koníkovy okolo ivf v jednej téme sú moc zlaté dievčence,trpezlivo odopovedali na všetky moje dotazy 😅
jaspi tak držím palce pri výbere štvornohého kamoša 😵
stroži vela vitamínov aby si to nenachytala

jaspina
15. led 2010

Hezké páteční ránko,
my jsme se nakonec doma dohodli, že s tím pejskem ještě počkáme- kdyby se přece jen mimčo podařilo, tak by mi vevnitř asi vadil.. Tak zatím nebude.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru