Výsledky spermiogramu. Vysvětlí mi je někdo, prosím?

sellynka2
24. led 2022

Zdravím může mi někdo vysvětlit ty výsledky moc tomu nerozumím sou špatné? Děkuji za případnou odpověď

katule1990
24. led 2022

@sellynka2 Není to tak špatné, koncentrace je super, měla by být aspoň 15 mil/ml, máte 80. Pohyblivost je taky v pořádku, jen morfologie je pod hranicí normy, ve vzorku bylo jen 2 % spermií se správným tvarem, měly by být aspoň 4 %, aby se to považovalo za normu. Jediná morfologie může být ale trochu subjektivní, protože to posuzuje pracovník pohledem.

merope
24. led 2022

Co je klíčové - pro IVF stačí, když jich je "v pořádku" aspoň pár.

sellynka2
autor
24. led 2022

@katule1990 děkuji doporučili mu nějaké vitamíny myslíte že to pomůže má někdo zkušenost?

katule1990
24. led 2022

@sellynka2 Vitamíny prý spíš pomáhají na to množství a pohyblivost, na morfologii moc ne. Nicméně tim určitě nic nezkazí, když to bude brát, může tomu jen pomoct. Výsledky se projeví nejdříve za 3 měsíce braní, protože takhle dlouho se spermie vyvíjejí. Můžu doporučit Fertilan, to myslím obsahuje to, co tam máte napsané + nějaké další podpůrné věci navíc jako třeba mateří kašičku. Je to dražší, ale je tam vše, co pomáhá.

terezkajahudka
25. led 2022

@sellynka2 bohužel jsem výsledky manželovo spermiogramu dala doktorce takže nemůžu vyfotit. Ale manžel měl úplně otřesný spermiogram. No a teď jsem na začátku 9 týdne. Několik měsíců bral folandrol,kotvičník, b komplex a povedlo se. Doktor říkal že je to zázrak s takovými výsledky ale také že mohl nevědomky prodělat covid a ten může zapříčinit horší spermiogram. Tak držím palce akt se povede 🙂

fandysek_1
25. led 2022

@sellynka2 ta maca je super, pak doporučuju selzink, s ostatním nemám zkušenost. Ono je to dost neobjektivní po jednom spermiogramu něco hodnotit. Příští spermiogram muze být úplně v normě. Manžel měl katastrofický spermiogram a nyní máme 3 děti přirozenou cestou.

sellynka2
autor
25. led 2022

@terezkajahudka děkuji snad se taky povede a nebudeme muset na ivf

sellynka2
autor
25. led 2022

@fandysek_1 taky sem 3krat otěhotněla přirozené bohužel všechny 3 skončili samovolnym potratem od poslední revize to je už 14 měsíců no bohužel se nedaří tak budu doufat že se zadaří i po 4přirozené a že to konečně dotahneme do zdárného konce

butch
26. led 2022

@sellynka2 Manžel byl na spermiogramu 2x, v 3 měsíčním časovém rozestupu a pokaždé jiné výsledky. Morgologie napřed pod 2% a pak lepší, ale zase pohyblivost menší. Mění se to. My jsme nakonec počali přirozeně po užívání FertilOn a FertilOna https://www.otehotnet.cz/adiel-fertilon-forte-p...

lilka1234
28. pro 2022

Dobry den, vie mi niekto povedat co znamenaju vysledky ? Chapem teratozoospermiu aj hypospermiu len neviem co znamena vysoke ph a epitely

verka86
28. pro 2022

@lilka1234 pH si myslím, že je v normě. Epitely nevím. Ale dost mě zaráží to doporučení.... S takovou morfologií bych nečekala půl roku a navštívíla rovnou nějakou kliniku. Mohou dát partnerovi léky, které ji zlepší

lilka1234
28. pro 2022

@verka86
No tiez som si hovorila ked som sa o tom nieco docitala , ze to moc dobre nevyzera. S vysledkami idem ku gynekologovi a zacneme to riesit asi teda v centre. Snazime sa rok tak snad uz sa to niekam pohne 🙂 len som chcela vediet ci tie epitely nemozu znamenat nejaku bakteriu , infekciu 🙂

fandysek_1
29. pro 2022

@lilka1234 doporučuji selzink a Macu. Manžel měl katastrofální sperimogram a nyní máme 3 děti.

lilka1234
29. pro 2022

@fandysek_1 Ďakujem za radu, to ma trocha upokojilo 🙂

fandysek_1
29. pro 2022

@lilka1234 jinak po třech měsících může mít úplně jiné hodnoty. Jeden sperimigram nemusí vůbec nic znamenat. My jsme se snažili 4 roky o první a manžel měl pak sperimogram v normě.