Začínám pít kontryhel, komu pomohl?

svobodka14
31. říj 2016

Tak já jsem dneska začala pít kontryhel.. Necháváme to na přírodě, ale štěstí se musí pomoct. Navíc mi je vždycky líto manžela, když vidím ty jeho smutné oči, že zase nic. Je úžasná podpora, ale jde to na něm tak znát, že by chtěl miminko. Ikdyž celé tohle období má taky svoje kouzlo. Schválně, komu kontryhel pomohl a kdo to zkusí se mnou?

tammm
31. říj 2016

Piju do 15 dc od začatku ms a zatím nic ☹ piji cca 3-4 měsíc

lucie7411
31. říj 2016

Já také pila několik měsíců, ale bez výsledku :( před týdnem jsem byla na laparoskopii a zjistili důvodu proč to nejde zřejmě, mám rozsáhlou endometriozu, takže po vytažení stehů jdeme znovu na to...držím všem pěstičky !

verionka
31. říj 2016

Já ho pila jeden měsíc, ale začala jsem špinit i uprostřed cyklu, tak jsem s pitím pro jistotu přestala. Nedalo mi to ale a asi za dva nebo tři měsíce jsem to zkusila znovu a zadařilo se 🙂 Ale možná náhoda... 🙂

oktavie
31. říj 2016

Ahoj, já začla pít 12.9. na začátku cyklu, pila jsem cca 14 dní do ovu (pak by se pít neměl, jen těch prvních 14 dní cyklu)... No a další krabičku jsem už nenačala 🙂 😀

dzogobela
31. říj 2016

Ja pila normalne cely cyklus, ale spis kvuli srovnani cyklu, protoze jsem po vysazeni HA nemenstruovala. A na to mi pomohl. Myslim, ze i ma slouzit ke srovnani cyklu a ne vylozene k otehotneni 😉

svobodka14
autor
31. říj 2016

Tybrďo holky! Tolik těhulek tady! Děkuji za povzbuzení. HA jsem vysadila v červnu, tak uvidím, třeba mi pomůže, minimálně jako Vám!

beruska1889
31. říj 2016

Ahoj, já piju kontryhel od začátku loňského prosince a těhotná zatím nejsem, ale je fajn že mi udržuje pravidelný cyklus, hlavně proto ho stále kupuju 🙂 ať se brzy zadaří 😉

svobodka14
autor
31. říj 2016

@beruska1889 Děkuji moc! A Vám taky.. někdy si s náma ta příroda zahrává co?

beruska1889
31. říj 2016

@svobodka14 no je to boj, snažíme se o prvního prcka už 2 roky a teď už 3. měsíc docházíme do CAR tak snad nám tam k tomu miminku pomůžou, je to už dlouho a to čekání je hrozné.... ☹ no jo asi příroda zkouší co vydržíme a jak dokážeme být trpěliví, jinak nevím... ☹ 😀 😉

svobodka14
autor
31. říj 2016

@beruska1889 Přesně tak.. důležité ale je, že to partnerství pořád drží, ne každý to vydrží a ustojí. Ukazuje to jen sílu Vás dvou mít krásnou rodinu!

beruska1889
31. říj 2016

@svobodka14 to jsi napsala moc krásně 😉 je fakt, že manžel je skvělý a snaží se podpořit 😉 sice mimčo moc chce, ale prý by mě neopustil, kdyby to nešlo.... ale kdo ví, 2 roky ještě pořád nejsou nijak dlouhá doba, proti některým jiným párům.... ale snad to nikdy ani nezjistím a toho mimča se brzy dočkáme, zvlášť když dle všech testů jsme oba zdraví 🙂 člověk to prostě nesmí vzdát i když někdy už toho mám plné zuby...

liduka
1. lis 2016

Zkuste si měřit také bazální teplotu, poznáte pak kdy máte ovulaci. Já třeba nepatřím do tabulek, a mám ovulaci mnohem déle než jak se všude píše. A díky měření jsme otěhotněli v podstatě hned...
A čaj také mohu doporučit, já ho pak pila od druhého trimestru, posiluje dělohu

ladyhacek
1. lis 2016

No zda to zapříčinil zravna čaj netuším 🙂 Já pila a otěhotněla hned druhý měsíc od snažení.
Držím palce

blauen
1. lis 2016

Ahoj holky, já si dovolím tady napsat pár řádek se zkušeností s Kontryhelovým čajem. Kontryhel jsem pila cca 3/4 roku vždy v období menstruace (cca prvních 12 DC) jelikož jsem měla velké menstruační bolesti a kontryhel mi vždy v době menstruace pomohl od bolesti. Pila jsem i dva tři šálky denně. Dlouho se nám nedařilo miminko začli jsme to taky řešit s odborníky (CAR) kde jsme šli na IUI a od 1 DC jsem pila kontryhel až do doby IUI a Dr. říkal, že tak exkluzivní sliznici ještě snad neviděl. Přisuzuji to tomu kontryhelovému čaji, který je dobrý i na růst sliznice. Držím Vám všem palečky ať má na vás tento čajík taky tak blahodárné účinky jako na mě.

svobodka14
autor
2. lis 2016

Děkuji moc holky, já teda nevím zda to není placebo, ale působí mi to výborně na pleť. Po vysazení HA mám pleť šílenou (v pubertě jsem na to dost trpěla, chodila na chemický peeling laser atd) a teď se mi to vrátilo do původního stavu. Nicméně teď to trochu začíná mizet... zázrak🙂

tofife
2. lis 2016

Já jsem pila na zvýšení sliznice a pomohl úžasně 🙂

e_v_k_a83
2. lis 2016

🙂 Držím pěsti. My se "snažili" rok. No nějak jsme to nehrotili ale. Byla jsem v klídku hodně dlouho. Pak ale mi to začalo už připadat dost dlouhé čekání a klid se ztrácel. No a tak jsem si taky koupila Kontryhelový čaj. Pila jsem necelé dva cykly a pak objevila dvě čárečky. Nevím, zda to bylo čajíkem nebo penízkem a přáním vhozeným do jezírka v Javořičských jeskyních, ale vyšlo to 🙂 Vím, že to čekání a každá MS pak mrzí, ale vždy jste na to dva a věřte, ono se to povede 🙂

svobodka14
autor
2. lis 2016

@e_v_k_a83 To je hezké, já se nestresuju, mám skvělého manžela, úžasnou rodinu a kamarády, co mi pomáhají se rozptýlit, ale připadám si mladá na 5 měsíců snažení. Jsem zvěděavá zda to něco udělá. Švagrová to pila 2 měsíce a otěhotněla po roce a půl snažení🙂 Pokud tomu umí ta příroda tak pomoct tak je to super

bilabotka
3. lis 2016

@svobodka14

Ahoj, my se taky snažíme už chvíli, pár měsíců .... stále nic. Nebylo to vždy v "tom správném období" , ale přece jen, četla jsem, že spermie můžou vydržet živé až 5 dní. Moje zkušenosti s kontryhelem - netýkají se (zatím) těhotenství, ale menstruace. Piju ho pravidelně zatím 1 měsíc a půl - a menstruace přišla přesně po 28 dnech, jako podle tabulky, a navíc - a to je důležitější - byla slabší, a mnohem méně bolestivá. Většinou si musím dát tak 2 Ibalginy, tentokrát se to obešlo úplně bez prášku.
🙂 Takže kontryhel můžu doporučit! Je to prý pro ženy jako stvořené.
A k těhotenství - nevím, jestli už to tu někdo nepsal. Ale slyšela jsem, že existuje i nějaký "lubrikační gel pro podporu otěhotnění" - že v něm spermie vydrží delší dobu. Dá se to sehnat přes internet, nebo v lékárně, ale už si představuju, jak stojím v té lékárně, za mnou 3 babičky, a já se tam ptám farmaceutky na nějaký lubrikační gel ... to by byl asi dost trapas 🙂
co myslíte vy?

bilabotka
3. lis 2016

@svobodka14

Tak to máme společné, můj manžel se taky hrozně těší na miminko (já samozřejmě taky), a taky je každý měsíc smutný, že zase nic .. 🙂

kaccistar
3. lis 2016

Nám pri prvom trhu zabral hneď 2. mesiac, pri druhom hneď 1. 🙂

mrskato
3. lis 2016

u nás taky pomohl, já na něj nedám dopustit už leta, piju vždy při silné MS. Loni v září jsem potratila, cyklus jsem měla dost rozházený, chtěla jsem jej srovnat. 4.cyklus jsem začala pít kontryhelový čaj (sbírám si sama), MS už nepřišla a momentálně mám už 7 týdenní miminko 🙂

Držím palce!!!

dark666lady
3. lis 2016

@svobodka14 Ahoj, no my jsme se "snažili" sedm měsíců, pak mi tady jedna holčina doporučila Kontryhel a hle, osmý cyklus už menstruace nedorazila 🙂 Nevím, jestli to bylo jen tím, ale určitě taky pomohl, takže za zkoušku nic nedáš 😉

svobodka14
autor
3. lis 2016

TY jo takové samé pozitivní zkušenosti! Holky moc Vám děkuji za Vaše ohlasy. Doufám, že u nás to pomůže tím nejlepším způsobem, každopádně jsem četla, že je to hodně zdravé tak či tak to budu pít🙂

eat
3. lis 2016

Take piju a doufam ze to k necemu bude. Snazime se teprve od minuleho měsíce, tak jsem zvedava kdy se zadari. Zatim nic jineho nez kontryhel nezkousim. Vsem preju ať se brzy zadari 🙂

bilabotka
7. lis 2016

@eat Taky vam, at se brzy zadari! 🙂 Jsem zvedava, jak to vsechno dopadne.

domkour
9. lis 2016

Ahoj já jsem pila Kontryhel + kapky jeřáb ptačí... nevím čím to bylo ale jakmile mi doktor napsal utrogestan na strovnání MS tak se hned ten měsíc zadařilo 😀 Takže nemůžu říct, jestli to bylo kontryhelem nebo utrogestanem, ale myslím si, že ním neublížíš 😉

svobodka14
autor
10. lis 2016

Já si asi musím vyčist, kdy to pít a kdy ne, prozatím piju celý den a teď jsem znejistěná, jestli to není špatně🙂) aby to nebylo nakonec kontraproduktivní🙂)) Když mě vlastně i dost chutná🙂

verionka
10. lis 2016

Asi jako s každou bylinkou bych to úplně nepřeháněla... Já pila jeden hrnek denně a podobně jako mnohé tady, od menstruace do ovulace 😉

kaccistar
10. lis 2016

pila som, na 2. cyklus pomohol.. mame krasneho syna 🙂 pri druhom pokuse pomohol hneď v 1. cykle, ale pokus nedopadol... 😖 takže funguje určite.. 🙂