Duch na testu, co si o tom myslíte?
Moc se omlouvám, asi to tu bude dvakrát. Vyšel mi hodně slaboučký duch. Snažíme se o malý ☹ Ale furt nic. Jsem po potratu ale nevzdáváme to a zkoušíme dál. Co si o tom myslíte? Čekám na výsledky HCG, jdu tam ve čtvrtek rovnou i na kontrolu, protože mám nález na čípku. Malý si hodně přejem. Ztrácím už nějak naději. První potrat mi hodně ublížil, do teď na to myslím. Jen doufám že teď to vyjde. Bojím se, že mi řeknou že nejsem těhu. Ale Mám tlak v podbříšku, nafouknuté bříško, jako bych měla dostat měsíčky. Mám cca 10 dnů zpoždění. Citlivá prsa ani tak ne, ale pozoruji že se zvětšila. Bolest v zádech u lopatky, a to na záda sem nikdy netrpěla. Změny nálad. Může to vše být i psych. Ale doufám že ne. Vaše názory?
Stručné shrnutí
- Slabá čárka („duch“) na domácích těhotenských testech byla v diskuzi hlášena u značek Mamatest i Dr.Max a doporučuje se test zopakovat za 2–3 dny nebo použít jinou značku a první ranní moč pro vyšší koncentraci hCG.
- V diskuzi byly uváděny konkrétní krevní hodnoty hCG 0,1 a 2,6 mIU/ml; hodnota 0,1 mIU/ml je velmi nízká a při takových hladinách ultrazvuk obvykle těhotenství neprokáže.
- Nízké nebo pomalu narůstající hCG může znamenat chemické těhotenství nebo mimoděložní těhotenství; v případě abnormálních nálezů gynekolog doporučí opakované měření hCG, ultrazvuk, případně další zákroky jako konizaci děložního čípku nebo plánovanou LSK.
Nejčastější otázky
Q: Jak mám interpretovat slabou čárku („ducha“) na testu?
A: Opakujte test za 2–3 dny nebo otestujte první ranní moč; v diskuzi uživatelky radily koupit jinou značku a některé popisovaly, že „duch“ mohl po vyschnutí zmizet a po navlhčení znovu vyjít.
Q: Jsou Mamatesty spolehlivé, když vidím jen slabou čárku?
A: Zkušenosti byly smíšené: někteří hlásili, že Mamatest ukázal „ducha“ a později se test vyostřil do jasné čárky, jiní zmiňovali falešně pozitivní nález na Mamatestu a negativní výsledek na testu z Dr.Max.
Q: Kdy jít na krevní hCG a co znamenají konkrétní hodnoty?
A: Krevní hCG se doporučuje při nejasném domácím testu; v diskuzi byly uvedeny hodnoty 0,1 mIU/ml (velmi nízké) a 2,6 mIU/ml, a bylo zmíněno, že citlivost testů bývá 10 nebo 20 mIU/ml, takže při hCG 0,1 UTZ obvykle nic neukáže a je potřeba opakovat měření.
Q: Může slabé nebo pomalu rostoucí hCG znamenat mimoděložní těhotenství?
A: Ano, v diskuzi byla zmíněna možnost mimoděložního těhotenství jako vysvětlení pomalu rostoucího nebo nízkého hCG a jedna účastnice uvedla, že u ní bylo mimoděložní těhotenství diagnostikováno.
Q: Co znamená nález „HPV III“ nebo pozitivní cytologie a jaké jsou kroky dál?
A: V diskuzi bylo uvedeno „HPV III“ a doporučena konizace děložního čípku (konizace = odebrání části čípku) a plánovaná další operační péče; byla zmíněna placená cytologie za 520,- Kč jako vyšetření, které někdo absolvoval.
Q: Co dělat při špinění nebo krvácení společně se slabou čárkou?
A: V diskuzi se radilo zavolat gynekologa, udělat krevní hCG a ultrazvuk; byla zmíněna možnost předepsat Utrogestan při riziku potratu či hrozícím vynechání menstruace.
Závěry z diskuze
Shoda
- Opakování testování (po 2–3 dnech) a měření krevního hCG jsou doporučené kroky při nejasném výsledku domácího testu.
- Při velmi nízkém hCG (např. 0,1 mIU/ml) ultrazvuk obvykle těhotenství neprokáže.
- Při špinění nebo bolestech je vhodné kontaktovat gynekologa a nechat udělat krevní hCG a ultrazvuk.
Sporné názory
- Mamatest je buď spolehlivý (některé ženy popisují, že „duch“ vždy znamenal těhotenství), nebo nespolehlivý a dává falešné pozitivní duchy; obě zkušenosti byly ve vlákně prezentovány.
- Některé zdravotnické pracoviště podle diskuse doporučily rozsáhlejší operace na základě nálezů (např. podezření na rakovinu čípku), zatímco jiné (soukromý lékař) přehodnotily nález a řekly, že konizace/odstranění nemusí být nutné.
Otevřené otázky
- Jak přesně rozlišit mezi chemickým těhotenstvím, časným nitroděložním těhotenstvím a mimoděložním těhotenstvím při velmi nízkém nebo kolísavém hCG?
- Jak konizace děložního čípku a plánované zákroky (LSK) ovlivní budoucí fertilitu v konkrétních případech?
- Jsou některé značky těhotenských testů systematicky méně spolehlivé a pokud ano, proč?
Zmíněné značky a firmy
Mamatest, Dr.Max, Klatovská nemocnice, NašePorodnice.cz
Zmíněné produkty a metody
Mamatest, Dr.Max test, krevní hCG, citlivost testů 10 nebo 20 mIU/ml, ultrazvuk (UTZ), konizace děložního čípku (odebrání čípku), LSK, Utrogestan, Azalia, HPV III, placená cytologie 520,-, revize
Místa a osoby
Klatovská nemocnice, Praha
Ahoj holky, tak vše dopadlo úplně jinak než sem čekala. Jak sem tu bláznila s testem že jsem těhotná, tak byla ale mimoděložně. Druhá věc je ta, že celý život prý neovoluju, a že to byla jsem náhoda, tak mi čeká LSK. Aby mi zprůchodnili a abych mohla ovoluvovat. Ale ta třetí věc asi taková, že mi našli rakovinu děložního čípku. Tak mi teď 20.6. čeká operace jak na zprůchodnění, odebrání čípku a na pročištění .. Takže tři operace v jednom. Takže mám asi po veškerém snu. Naše kapacity v nemocnici nic nezjistili než sem přešla k soukromému doktoru. 3-4 roky sem měla problémy ... Takže pokud se to chytlo nějak v čas tak budu mít jen štěstí :(
@zdenca93 Posílám srdíčko... Drž se...
Já v dalším cyklu otěhotněla, ale bohužel, od začátku jsem krvácela a v sedmém týdnu přestalo tlouct srdíčko po pár dnech. Tak jsem po revizi, čekáme 3 cykly a pak se můžem začít snažit nanovo...
Míšo přeji hodně štěstí. Už to mam za pár a už se těším až budu po operaci. V září se vdávám a do té doby chci aby vše bylo v pořádku a do konce roku bylo vše jak má být .. Přeji hodně štěstí, příroda si sama vezme to co chce u sebe. Hlavu vzhůru :-*
Zdravím holky,mám dotaz. 🙂 4 roky se snažíme s manzelem o mimi. Už nějak na to ani nemyslím nechávám tomu volný průběh. Ale teď mě to zaskočilo. Menstruaci mívám pravidelně 5 dni.A tento měsíc se mi opozdila o týden. Na testu byl duch,pak jsem dva dny krvacela a další dva dny spinila. A teď mi test ukazuje zase ducha. Nevíte co by to mohlo být? Děkuji za odpověď 🙂
Tak se chci pochlubit s dnešním zážitkem v Klatovské nemocnici. Dnes v 8 ráno sem nastupovala do nemocnice že se bude dělat zákrok. Našli mi Rakovinu děložního čípku, HPV III. Bacha! Výsledky byli s té lepší Cytologie kterou si žena připlácí 520,-. S tím že se udělá konizace děložního čípku ( Odebrání děložního čípku) a profouknou se vaječníky abych vůbec mohla mít děti. V tom mě drželi 2 měsíce, že mám rakovinu. Na psychiku katastrofa a děvka na entou ( HPV III) . Takže příjde nástup a jdu na kontrolní a předoperační sono. Na sonu mi zjistili že mi vykuchaj, odeberou celý spodek, vaječníky, vejcovody ale že prej S DĚLOŽNÍM ČÍPKEM NIC NENÍ, RAKOVINA NENÍ A ŽE SE PREJ ČÍPEK NECHÁ ČÍPKEM. Že jediné co mi zbyde bude Umělé OPLODNĚNÍ. Což tohle v mých letech nepřipadá v úvahu. 4 zákroky měli proběhnout během jedné operace. Teď měli proběhnout jen 2 s tím, že udělaj jen tyhle zákroky na popud pár son ;) Ať žije KT Nemocnice. Takže se jdu léčit do Prahy.
@zdenca93 ¨jsem ráda, ze se čípek nepotvrdil, ale nerozumím...přece jeslti tam něco je nebo není by poznali právě z té konizace a proč ti chtějí vybírat spodek? jinak držím pěsti! samotnou mě ted ceka nějake vysetření, HPV mám negativní, cytolku jsem taky měla ok...a furt nake potize....drž se!!!!!!








@lukza No mívám MS v průběhu 1.týdne v měsíci. Mám to nepravidelně. I když mi kalendář tentokrát vypočítal 7.4. Takže počkám jak zítra a v pondělí bych určitě doktorovi zavolala. V pátek zkusím test znovu. Snad už to bude víc a není to jen poplach....☹