Hladina hcg

denousek
7. kvě 2007

AHOJ HOLCINY NEVIM ZDA to tu uz bylo probirane ale mam maly problemek a musim zalozit nove tema jelikoz po celodennim hledani na netu nejsem o mocchytrejsi...30.4. (40DC) jsem byla na krvi jelikoz mi doma vysel pozitivni tehotensky test,ahladina hcg byla 237 ale doktor jeste na vnitrnim UZV nic nevidel.2.5.(tj.45DC) mi vzal krev znova a hcg bylo 527...a tak si me pozval na UZV na 10.5.ale hladina hcg se mi zda ze se nejak zasekla ptz na tehu testech uz to nejak nesili jen je to cim dal driv na testu videt hned po 10vterinach po namoceni do moci ale jen slabe a plne je to videt tak za 3-5min...dr mi rekl ze je to asi na zacatku tak vas prosim o nazory a zkusenosti kolikaty DC jste meli kolik HCG a pri jake hodnote hcg bylo neco videt na UZV mockrat vam dekuji verim ze mi odepisete pa ☹

xavera
4. srp 2011

@adenka84 na sále těsně před ET mě přemlouvali, a´t si nechám zavést dvě, že jsou obě nějaký nicmoc béčkový. Nenechala jsem se ukecat 🙂

xavera
4. srp 2011

@adenka84 ale teď jsem výsledky Hcg konzultovala se svou gyn lékařkou a jí přijdou hodnoty ukázkové, alespoň mám prý jistotu že nejde o mimoděložní 🙂

adenka84
4. srp 2011

@xavera jo tak, to jsem tě špatně pochopila..nu hale ať je to jak je to netrap se tím a buď v pohodě..třeba tam je skutečně jen jeden bobík..a kdyby byli dva..tak buď také ráda..dbojčátka jsou přeci krásná..alespoň si spolu vyhrají..
také se často u dvojčátek po IVF stává, že jedno samovolně odejde..ale to ti nechci staršit..
kdy jdeš na kontrolu do Caru?

adenka84
4. srp 2011

@xavera hlavní je, že se zadřilo..a možná máš opravdu jen HCG dost vysoké a je tam jedn jeden..a když Mudr. říká, že je ukázkové..tak to tak ber...HCg se pak rychle zvyšuje..já měla JCG po 14 dnech od ET pouze 188,4 a za dalších 11 dní 2600..takže 25 dní po ET...te´d jsem to vyštrachala..

xavera
4. srp 2011

@adenka84 jojo, bude to dobré, už jsem klidná. Byla jsem včera na krvi, další až za 3 týdny ultrazvuk. Budu se muset zaměstnat prací a nemyslet na to, jinak se ukoušu zvědavostí.

elli333
4. srp 2011

@xavera podľa mňa to nemusia byť dvojičky pri takej výške HCG ,HCG sa každý druhý deň zdvojnásobuje až ztrojnásubuje takže sa ti zrejme len ztrojnásobilo 😉 ja som to tiež tak mala..mala som nejakých 238 jeden deň a zhruba o týzdeň a niečo mi vraví doktorka že 12 000...dodnes nechápem 😀 ale čakám určite len jedno a výška HCG vraj bola ok.držím ti palce 😉

xavera
4. srp 2011

@elli333 jé, děkuju za příspěvek. Teď už jsem definitivně klidná, že je to normální. Ještě že tu ta diskuse je . holky díky

zeta123
5. srp 2011

ahojte, prosím poradte mi. dnes som bola u dr. urobil sono..nic nebolo vidno v maternici...hcg som však mala 1128...ako je to mozné? bojím sa...v pondelok mám ísť znova na odber aj sono.dakujem za rady

timotej
5. srp 2011

@zeta123 a bilo srdiečko? ja som to mala tak isto hcg ano ale bol to prázdny vačok a išla som na čistenie

nat28
5. srp 2011

@zeta123 ahoj, nicoho sa neboj, mne pri hodnote nad 1.000 tiez nic nevideli na sone, ani len naznak dutinky. Strasili ma mimomaternicovym, ale nakoniec to bolo v uplnom poriadku, sla som znova o 3 dni a uz tam bola dutinka. Boli z toho dvojicky. Nicoho sa neboj, malokto sedi na tie prihluple tabulky ktorymi sa gynekologovai tak radi ohanaju. 😉

nat28
5. srp 2011

@timotej ako mohlo bit srdiecko ked nevideli ani len dutinku? Podla HCG je zeta123 tak v 4tt a srdiecko zacina bit na sone az 7tt. Nestras ju prosim este viac ako uz je vystrasena....

timotej
5. srp 2011

@nat28 nie preboha nechcem strašiť len som povedala ako to bolo u mna. Snád sa všetko včas ukáže a vyrieši.

nat28
5. srp 2011

@timotej ved hej, ja len ze mna tu uz par zien niekolkokrat vystrasilo na smrt a to rozhodne tehotnej zene neprospieva. Ja si myslim ze zeta123 bude v pohode, ja som mala to iste co ona a nakoniec to bol len plany poplach. Aj ked sme to dotiahli len do 11tt ☹ Prajem dobru noc a prepac ak som vyletela 😅

andara
5. srp 2011

@zeta123 ja mela hcg 1350 nekdy ve 4tt a dr rikala, ze mi ani sono neudela,ze by nic nevidela🙂 Takze je to jeste brzo,o 2tydny pozdeji jsem uz videla i srdicko.

timotej
5. srp 2011

@nat28 to mi je lúto a čo sa nakoniec stalo v 11.týždni? neboj ešte sa určite podarí. Ja som šťastná že mám zdravého takmer 3.ročného šibala ale snád ešte jedno bude časom.

zeta123
6. srp 2011

dakujem Vám žienky velmi pekne...trochu som kudnejšia, vdaka vám 🙂 v pondelok idem na kontrolu. urcite Vám dám vediet výsledky...viem ze musím pozitívne rozmýšlať..a hlavne klud. esteraz vám dakujem 🙂



zeta123
8. srp 2011

ahojte zienky...ako som sľúbila...píšem vám dnešné výsledky.... hcg som mala 4758 🙂 a uz bolo vidno 6 mm dutinku v maternici 🙂

val1
9. srp 2011

Ahoj, měl někdo po pozitivním testu hcg 65 a rostlo to? Nevím, kdy byla poslení menstruace. POřád jsem špinila nebo splabě krvácela, dala jsem si o prázdninách od stimulací, počítání dne cyklu pokoj....no včera tam byly //. Hcg je prý nízké, že se lékař ozve, ale zatím nikdo nevolal..a já mám nervy ☹ .

sachiko
14. zář 2011

Ahojte baby...ja by som sa chcela opytat na vas nazor.,,,bola som na gynde,kde mi doktor povedal ze tam mam ''bublinku'' , to je asi ten getacny vak , potom mi urobil krvne testy , kde som mala nameranu hodnotu 0,1
MS som mala 30.8. ale iba 1 den , testik som si robila cca 10.9. ale bol negativny.Neviete mi nahodou povedat co si o tom myslite?Mohla by som byt tehotna?Dakujem

brisalek
14. zář 2011

@sachiko jestlis mela ms 30.8. tak ted teprve bude ovulace, ne? Asi 30.7.?? a to uz bys mela hcg nekolik tisic. Ja jsem mela hcg 32 DC 1120 a 36DC(ms dostavam 30-32DC) 5483. Krasne carky na testu byly uz 26 DC. Ale zalezi jak byla ovulace ...sestre ukazal tes // az 14 dnu po ocekavane ms, takze asi 42DC.

sachiko
14. zář 2011

🙂

sachiko
14. zář 2011

@brisalek No , ms som ozaj mala 30.8. ale trvalo to iba 1 den...vzdy mavam 3 dni.preto vobec netusim na com som ☹
vobec mi nejde do hlavy ta bublinka ktoru mi tam nasiel + testy boli uz na spominanej hodnote 0.1 , tak nic netusim

hatifa
23. zář 2011

Zdravím holky, jsem tu nová a ráda bych se poradila, protože o tom doma musím dost přemýšlet. Dle doktorky bych měla být v 5tt, na ultrazvuku viděla váček i malý plod....ale HCG mám od začátku dost nízké. Ve 3-4tt bylo 725 jednotek a v 5tt jen 875 jednotek. Tak se obávám, že se těhotenství nevyvíjí dle norem. I doktorce se to nezdá a čekáme a v pondělí jdu opět na odběr a prý když se to nezvýší, tak půjdu na revizi. Do toho jsem tento týden silně krvácela, tak jsem dostala duphaston a ascorutin a celý týden mám ležet. Tak se už nemůžu dočkat pondělka, protože se obávám nejhoršího :/ Neměla jste někdy některá podobný problém a jeslti mám ještě nějakou naději? A když hcg bude opět málo růst, doporučovali byste to utnout nebo ještě počkat, jeslti se to ještě nezlepší? Děkuji za každý názor.

skeptik
23. zář 2011

@hatifa Pokial dalsi odber po 725 bol 875 (aj keby to bolo hned o 24h), tak to je narusene tehotenstvo a s tym sa uz nic neda robit. V pripade normalneho tehotenstva by (odhliadnuc od veku), po 48h od 725 malo byt minimalne 1450. To silne krvacanie sa nemalo umelo zastavovat pri takomto naleze, radsej nechat maternicu, aby sa vycistila sama, lebo predlzovanim (Duphastonom) nakoniec skoncis na kyretazi. Lezanie potratu nezabrani.
Pokial tam po tom krvacani ostalo nejake placentarne tkanivo (pravdepodobne), tak HCG bude nadalej stupat, ale nie normalne.
Ina vec je, ze HCG v 3-4tt 725 je neuveritelne vysoke - to je HCG na 5.tt., 4.tt = t.j. 14 dni po ovulacii je priemer 100, s tym, ze minimum cca 50, maximum cca150 (ale to teraz nema nic spolocne s tym, ze to tehotenstvo urcite nie je ok).

hatifa
23. zář 2011

@skeptik Ten odběr byl po týdnu, takže opravdu malý vzestup :/ Při krvácení mi napsali do papírů hrozící potrat a nechali mě s lékama ležet doma, prý bud si ten plod příroda udrží nebo ne. Gynekoložka mi říkaal, že kyretáž mi doporučí vždy, pač při samovolném čištění tam může dojít k zánětu nebo špatnému vyčištění a jsou s tím pak problémy. No v pondělí se dozvím víc, ale to čekání je nejhorší. Tak ja myslela, že mám hcg moc malé a ono je moc velké, no bezva..achjo...doufám, že už se to co nejdříve vysvětlí a pohne dál. Díky za názor.

skeptik
23. zář 2011

@hatifa neni zaco, ale kyretaz je blbost pokial ti vsetko odide same - to sa kontroluje potom hcg, az kym nie je pod 10. Nie je dobre zbytocne roztahovat krcok, pokial planujes coskoro otehotniet. K zapalu by mohlo dojst iba ak by ti tam nieco dlhsiu dobu zostalo, a to sa da vidiet na HCG. Otehotniet mozes uz hned dalsi cyklus. Prajem ti, aby si to co najskor mala za sebou. Som toho nazoru, ze Duphaston ma vyznam len pri IVF, inak nie - pokial je nedostatok progesteronu sposobeny vajickom ako takym, tak vajicko ma aj iny problem a toto umele dodavanie akurat predlzuje prirodzeny zanik.

terkaberunka81
28. zář 2011

Ahojky, narazila jsem na vaši diskuzi a mám otázečku, zda je možné, abych měla 8 DPO HCG v krvi 272??...příjde mi to hodně brzy..že by to spíše odpovídalo otěhotnění v dřívější době??....🙂..díky za odpověď..

terkaberunka81
28. zář 2011

..ještě upřesním, můj předchozí dotaz, hodnota nebyla 8 DPO ale 8 dní po styku..🙂..ovulací si nejsem jistá..☹..ještě jednou velké díky za vaše názory..🙂

fifa79
9. lis 2011

18.10.HCg 698 ( cca 2týden po oplodnění né od MS)
25.10.Hcg 1150 (3 týden)
3.11. HCg 7164 (4týden)
8.11 HCg 14 353 (asi 5 týden)
Myslíte,že HCG roste přiměřeně nebo pomalu.Na UZ zatím nic moc vidět není.Díky za každou odpověď.Byli jste některá v podobné situaci a dopadlo to dobře?

pampeliska1
9. lis 2011

@fifa79 ahoj, zkus si vložit své údaje o hcg sem:
http://www.babymed.com/tools/hcg-calculator Je to orientační, ale třeba ti to k něčemu bude...
Nevím, ale říká se, že nad 2000 jednotek by na UTZ něco být mělo ☹ Tak ti přeju, ať to není mimoděložní!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru