Hladina hCG se nemění. Je ještě šance?

26. únor 2021

Ahoj, hledám někoho, kdo má stejnou zkušenost a řekneme mi, jestli je ještě šance. Byla jsem jako samoplatce na testech Hcg z krve 23.2 a hladina byla 1292 a pak jsem šla o 3 dny později a hladina je úplně stejná. Nemocnice mi tvrdí, že to nemám řešit, že testy Hcg nemají rádi a mám počkat na kontrolu 3.3.
Nekrvacim, krom občasného zabolení/pichnuty se cítím ok, nespinim. Beru utrogestan 1-1-1 a picham si clexarin. Žiju v tom, že hladina Hcg se měla zdvojnásobit a teď jsem vyděšená, že tomu tak není. Díky za zkušenosti.

alilali
26. únor 2021

Drž se toho, co ti říkají, prostě to neřeš. Teď s tím stejně nic neuděláš, je to buď a nebo.

vitezove
26. únor 2021

No upřímně, v tuto chvíli už by mi bylo jasné, že je zle.... Nerozumím tomu "nemáme rádi testy HCG". Ty jsou přece naprosto průkazné.... ale je divné, že se vůbec nezměnila. Ani nestoupla, neklesla... asi bych šla ještě jednou ať je jasno. Třeba udělali poprvé chybu... Jinak hold vydržet do kontroly, ale jestli to bude OK tak to bude veliký zázrak... Na druhou stranu... Třeba by se čistě teoreticky mohlo stát, že jsi čekala dvojčata - při prvním odběru. Jedno zaniklo a tak HCG vyrostlo a po zaniknutí zase kleslo na stejnou úroveň. Ale stejně je divný ˇuplně stejná" . Jako fakt úplně? 1292? To mi přijde fakt, jak kdyby ti jen omylem přečetli tu původní hodnotu. Jak velká šance je, že se to ani nehlo? Ani o jeden bod? Skoro žádná... Tak držím palce

autor
26. únor 2021

@vitezove toto mi vrtá hlavou celou dobu ta stejná hladina, to je prostě úplně šílená náhoda, že když by se cokoliv dělo, že by se to nepohlo aspoň o jednu jednotku a napadlo mě i to s dvojčaty, ale opět, že by se to trefili tak přesně. Volala jsem i do laboratoře, potvrdili mi stejně výsledky, ale pak mi dali číslo na vedoucího a tomu se nedalo dovolat. Taky už řešíme, že pujdu v pondělí znovu a uvidí se.

autor
26. únor 2021

@alilali souhlasím, ale i tak mě i vykolejil jejich názor o Hcg. Spíš nechtěla být upřímná a já nakontrole překvapená 😒

veronicka89
27. únor 2021

Ja nejsem lekarka... Ale osobne bych hcg brala jako smerodatne...3 dny je dost. Kdyz je stejna není to ok... Podle me...

veronicka89
27. únor 2021

Stejna hodnota je ale fakt divna, 👀

vitezove
27. únor 2021

Já se ti nedivím, že to řešíš. Řešila bych taky. To nejde nechat být. I když víš ,že s tím nic neuděláš, tak ta nejistota je strašně ubíjející a člověk to chce raději vědět hned. Ale musím říct, že mi to přijde jako administrativní chyba spíš... nevim nevim.
Co klasický test? Tam čárka sílí? Nebo neslábne? Určitě v pondělí běž a napiš jak to dopadlo.

jade85
27. únor 2021

Úplně stejná hodnota, zvlášť v kombinaci s jejich přístupem mi spíš zavání nějakou chybou na straně laboratoře...

kkacca
27. únor 2021

Stejná hodnota je podle me chyba laboratoře, jinak pokud by se po trech dnech na zacatku nezvyšovalo, je to spatne..

pajasala
27. únor 2021

A máš od nich ty papíry s výsledky hcg. Já když byla podruhý tak blbci dali výsledky z předchozího odběru místo z toho druhého. Takže jsem tam musela jít znova aby mi dali ty správné.

autor
27. únor 2021

@pajasala Papír mám a právě, že to datumove sedí, volala jsem i do laborky a paní potvrdila stejně výsledky s tím, že mě prepoji na vedoucího, ale to se nepovedlo a já se mu za celý pátek už nedovolala.

autor
27. únor 2021

@kkacca právě, že vím, ze se má zvyšovat, informovala jsem o tom nemocnici. Kde jsem byla na KET a ty mě nechají čekat na kontrolu 3.3. A ještě mi řekli, že testy hcg nemají rádi.... Nechápu 😢 jako, kdybych měla nízké a zvyšovalo se, tak nejancim.... Ale přijde mi jeho výše ok, ale pak sok, že se to nepohnulo vůbec... Asi budu za těle, ale skočím si opět jako samoplatce v pondělí....

autor
27. únor 2021

@jade85 to už me taky napadlo, protože at přemýšlíme doma nad různými variantami, to bych měla sakra smůlu, že by se něco dělo a znovu bych se potkala po 3 dnech se stejnou hodnotou.... Jako, stále doufám, ale jsem z toho nervózní... Kéž by to byla chyba....

autor
27. únor 2021

@vitezove ja právě udělala 4 testy a pak jsem to nechala být, dam foto.... Ale poslední test jsem dělala 18.2. A pak 23. 2. Šla na to Hcg.....

pajasala
27. únor 2021

Tak zkus ještě test jak bude silný

lutu11
27. únor 2021

Pokud nenaristli hcg, je tehotenstvi neprosperujici. Bohužel. Snáď priste.

autor
27. únor 2021

@lutu11 tomu rozumím, příště už bohužel nebude..... Ale jde hlavně o to, že bych spíš pochopila, kdyby se pohlo aspoň o jednotku někam, ale, že je úplně stejne 🤔

tez83
27. únor 2021

Ale ty testy ti sili.

autor
27. únor 2021

@tez83 ano, ale poslední jsem dělala 18.2. A pak až to Hcg.... Pokud mi laboratoř dala ty výsledky správně... Tak se něco zkazilo v těch dnech odběru, s tím, že záhadně se to sešlo nebo zůstalo na stejné hladině....

kkacca
27. únor 2021

Tak si zajdi ještě jednou, urcite nemůžeš mít potreti stejne, podle me teda ani dvakrat, to by musela třeba stoupnout a zase klesnout na tu stejnou hodnotu a to je podle me nepravděpodobný..

lachtanice86
27. únor 2021

Hele úplně stejná hodnota je divná. Otázka je, zda ti to krvácení treba nedrží ten utrogestan. No jako ted je to do kontroly už jen pár dnů, tak bych počkala

autor
27. únor 2021

@lachtanice86 při minulém pokusu jsem to i přes utrogestan dostala o týden dřív..... A ještě pokus předtím jsem to dostala na termín, takže myslím, že u mě zrovna není utrogestan držákem 🤔 ale teď to může být jinak....

autor
27. únor 2021

@kkacca půjdu v pondělí, sice si tam asi už budou klepat na čelo, ale tento výsledek mě fakt vykolejil..... I klesnuti bych pochopila I když neříkám, že by to byla lepší varianta.....

ada22
27. únor 2021

Úplně stejný výsledek bude spíš chyba laboratoře. Je divné, že by se hodnota nehnula. Jinak testy nedoporučuji dělat. Já se takhle krásně vystřelovací. Udělala jsem si test před první kontrolou a čárka byla slabší. Miminko bylo uplne ok.

veronka_123
27. únor 2021

Ahoj, pokud se to hcg vazne vyrazne nezvysuje tak bych to urychlene resila. Muze to byt klidne i mimodelozni tehotenstvi. Mne se takhle vysplhalo az na hladinu pres 7tisic a pak se to nehybalo tyden 😕 Snad to nebude tvuj pripad ale urcite bych to resila a chtela vedet kde to tehotenstvi je. Me jinak taky nic nebolelo a nekrvacela jsem. Proste jsem necitila nic, jenom dalnice na testu...

autor
1. bře 2021

@vitezove ja se z toho 💩 ještě není vyhráno, ale Hcg je vyšší.... Sestra nevěděla, že má zaškrtnout hodnotu přesnou a ne jen přítomnost.... Jsou na to 2 kolonky.... Ačkoliv jsem ji informovala, že mi jde o zvýšení, ona nevěděla, že se to zadává jinak.... Omluvila se a poděkovala za rozšíření obzoru, nemluvě o tom, že jsem prý prukopnici, jelikož dosud to nikdo neřešil. Nechápu.... Navíc jsem mluvila s laborkou, budou mít krev dnes, ale zároveň premeri krev z 26.2. Tak uvidíme.....

alilali
1. bře 2021

Super, držím palce ❤️

veronicka89
1. bře 2021

To bude dobryyyy!!!! Ted uz verim 🤩🤩🤩

autor
1. bře 2021

Na sestru jsem byla i přesto milá, ale upřímně, toto je opravdu přešla, nevědět co zaškrtnout.... V labor e mi řekli, že je na poradě už několikrát upozorňovali a sestra tvrdí, že dosud jim nikdo nic neřekl a navíc mě překvapilo, že dosud to neřešila ani žádná, co se nechala testovat jako samoplatce. Háček je ještě v tom, že když vlaborce vidí diagnózu a je jim zřejmě, že jde o nárůst, tak to sami tak otestuji, ale pokud neví a je žádost o Hcg, udělají test jen na přítomnost..... Vtipné je, že jsem sestru upozornila, že mě zajímá nárůst a přesto ji nenapadlo, že má zaškrtnout políčko o řadek níže, teď už to ví 🤣

pajasala
1. bře 2021

Tak to je do rána zpráva. Určitě se ozvi až budeš mít výsledek. Moc držím palce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru