Hladina hcg

denousek
7. kvě 2007

AHOJ HOLCINY NEVIM ZDA to tu uz bylo probirane ale mam maly problemek a musim zalozit nove tema jelikoz po celodennim hledani na netu nejsem o mocchytrejsi...30.4. (40DC) jsem byla na krvi jelikoz mi doma vysel pozitivni tehotensky test,ahladina hcg byla 237 ale doktor jeste na vnitrnim UZV nic nevidel.2.5.(tj.45DC) mi vzal krev znova a hcg bylo 527...a tak si me pozval na UZV na 10.5.ale hladina hcg se mi zda ze se nejak zasekla ptz na tehu testech uz to nejak nesili jen je to cim dal driv na testu videt hned po 10vterinach po namoceni do moci ale jen slabe a plne je to videt tak za 3-5min...dr mi rekl ze je to asi na zacatku tak vas prosim o nazory a zkusenosti kolikaty DC jste meli kolik HCG a pri jake hodnote hcg bylo neco videt na UZV mockrat vam dekuji verim ze mi odepisete pa ☹

zeta123
17. zář 2013

@mells podla mna je to ok.mozno to 6tyzden nebude.ja som mala v 5t hcg okolo 1300 ....ale m e a sone ani nic nebolo vidnk a o tri dni uz skoro 4000. Ked ti to tak vystupi tak by malo byt urcite vsetko ok.neboj. viem cakanie je hrozne

mells
17. zář 2013

@zeta123 dakujem ti mooc za odpoved !!!!!!!!! kokso zosaliem :( presne takto o rok som prisla o miminko v 13 tyzdni som potratila :( a teraz konecne ked to vyslo tak my dr. oznami ze to nevyzera dobre :( som v koncoch s nervami ... takze ak v piatok stupne HCG je sanca ze sa miminko ujalo? Len ma zarazilo ze som mala byt uz 6-7 tyzdni (zaciatok poslednej MS som mala 2.8.2013 ) a na ultrazvuku nevidel nic len ku konci zbadal 2mm malu skvrnku. Kokso ked si predstavim co to je 2mm :-O. Strach hroza z tejto neistoty :( a bezmocnosti :( ... dakujem este raz za odpisanie !!!!!!!!

zeta123
18. zář 2013

@mells neboj...bude to poriadku musis byt v ramci moznosti kludna kvoli tej 2 mm bobulke 😉

mells
18. zář 2013

@zeta123 dakujem ti 🙂 no po vcerajsom sialeni po nete :( kde som si precitala vsetky hrozostrasne moznosti od tumorov, nadorov, zamklnutych plodov a jedinemu pozitivu co som od teba dostala. Som rezignovala :S ... dokonca som si zakazala aj test zase kupovat a robit ... neako do piatku vydrzim a v piatok pripadne v pondelok u dr. sa dozviem ci zase na kyretaz alebo ci machulka podrastla 🙂 pekny dnik ti prajem 🙂

zeta123
24. zář 2013

@mells ahoj...no ako ?dufam ze vsetko je ok 🙂

mells
24. zář 2013

@zeta123 ajojcek 🙂 wow ... dakujem za opytanie 🙂 .. no HCG stuplo za 2 dni na 3642 ... ale vcera na kontrole u dr. bola sice machulka uz 15 mm velka ( mala by som byt v 5 tyzdni aj ked podla prveho dna poslednej menstruacie by som mala byt v 7 tyzdni ) ale miminko v nej nie je vidiet :( ... cize musim cakat este 2 tyzdne a sa uvidi ... viac menej my povedal ze mam to na 50:50 ...jedine pozitivum je to ze my je dost zle 🙂 ani by ma nenapadlo ze to ako pozitivum budem brat 😅 ...takze musim stale cakat 😒 a nic ine len dufat a cakat ... pozdravujem ta a dakujem za zaujem 🙂 milo ma to prekvapilo ... pekny dniiik

zeta123
24. zář 2013

@mells neboj...bude vsetko v poriadku 😉

zeta123
8. říj 2013

@mells ahoj...no ako?mas uz nejaku novinku?dufam ze je vsetko ok...

mells
9. říj 2013

@zeta123 ahojcek, bohuzial nie je nic v poriadku ☹ gastracny vacok podrastol na 3,5 cm ale miminko nie je vidiet ☹ zajtra nastupujem do nemocnice, v piatok my robia kyretaz .... takze som dotuzila po babatku ☹ ... dakujem za opytanie si velmi mila ... vsetko dobre ti prajem a vela vela zdravicka pre teba aj tvoju rodinku

zeta123
9. říj 2013

@mells je mi to strasne luto....drzím ti palce aby ste sa coskoro mohli tesit aj vy z babätka...

ladyella
17. říj 2013

Ahojky, minulou středu cca 14dpo jsem měla pozitivní test a začala jsem krvácet. Nabrali mi krev na hcg a to bylo 32. Test i přes krvácení stále sílil až do pěkných dalnic🙂 a včera jsem měla hcg 618. Dle sestřičky se jedná o těhotenství. Myslíte ,že je nárůst akorát? Jsem něco kolem 5tt, zítra ráno jdu na vyšetření, doktorka se chce kouknout jestli se správně uhnizdilo. Myslite, že s tou hodnotou hcg bude něco vidět?

lucipech
17. říj 2013

@ladyella ahoj já myslím, že s touto hodnotou co máš ještě nic vidět nebude. Byla jsem u doktorky ve středu s tím, že mi vyšel těhotenský test pozitivní vlastně několik testů včetně clear blue a doktorka mi řekla, že v děloze ještě nic není a postrašila mě mimoděložním těhotenství. Sestřička mi vzala krev a odpoledne mi doktorka volala, že hcg je teprve 550 a že tím to ještě ani být vidět nemůže, ale že si mám přijít o 2 dny později znovu na krev a tam by se už mělo hcg zvýšit dvojnásobně a tak by vyloučila mimoděložní, ale i tak říkala, že je ještě možné, že ani při hodnotě 1000 to nepůjde vidět a to mi dělá vaginální ultrazvuk, takže uvidíš, ale myslím že je to ještě malá hodnota na ultrazvuk, hlavně se neděs, když tam nic vidět nebude. To ještě nic neznamená, já se kvůli tomu mimoděložnímu hodně vyděsila.

ladyella
17. říj 2013

@lucipech děkuji za reakci🙂 mimodelozni se vylučuje když je hodnota hcg na tisíc??? Prej take záleží jak mají citlivý ultrazvu, určitě ještě nemusí být nic vidět a přesto to bude ok. jen mě zajímaly jak to měl někdo jiný..ale každé tělo je unikát že😀

lucipech
17. říj 2013

no nevylučuje se když je hodnota nad 1000, ale tím že jsem měla včera přes 500, tak pokud se budu zítra tzn. po 48 hod blížit k 1000 hcg, znamená to, že hcg roste rychle a tím asi se dá mimoděložní vyloučit. mimoděložní se dá poznat i tak, že hcg roste hodně pomalu nebo dokonce neroste vůbec, to mi říkala i doktorka. takže se docela bojím co zítra bude, ale snad to bude ok.

icer
31. říj 2013

@jana21278 ahoj ja som mala hcg 14 DPO iui 34 myslím, stúplo mi za týžden na 236 a strašia ma, že to je mimo, ale ako vidím aj u teba to bolo nízko, tiež ťa strašili?

jana21278
31. říj 2013

@icer ne. byla jsem po jednom potratu v 8tt a hned jsem dostala utrogestan. a zabralo to. u toho nepodařeného těhu mě, ale mimoděložním těhotenstvím strašili. na utz bylo něco vidět až v 6tt. ale krev mi nebrali, takže nevím jaké bylo hcg.

monovera
4. lis 2013

Ahoj holky, snazime se o dite ms neprisla a potrebovala bych poradit pokut jsem mela ovulku 21.10.kolik by mi meli namerit odhadem hcg v krvi. Ptam se, protoze jsem byla na odbery a mela jsem pouze 5,3.Dekuji za nejake informace

magduskatothova1
15. lis 2013

ahojte prosim vas moze mi niekto poradit kolko dni ci tyzdnov caka kim klesne hladina hcg dakujem vsetky za odpoved

magduskatothova1
15. lis 2013

moze mi niekto poradit moze aj po 5 tyzdnoch po potrate samovolnom ukazat test ze je pozitivny?poradi mi niekto??

miselkawm
16. lis 2013

@magduskatothova1 Ahoj, nie som odbornik, ale ked ti nik nepise tak asi tak, ze zavisi to asi aj od toho ako daleko si bola v tehu. Ja som potratila dva krat spontanne (4+5 a 5+4) a tehu test bol vzdy o dva tyzdne uz negativny. Ak mas pozitivny tehu test po 5 tyzdnoch od potratu, mozno si otehotnela znovu. To sa mohlo kludne stat 🙂

magduskatothova1
17. lis 2013

@miselkawm ja som potratila samovolne medzi 1-2 tyzdnom a teraz mam tiez tak ked je to tehotenstvo medzi 1-2 tyzdnom tehotenstva mi ukazuje

sachmetttt
17. lis 2013

Ahojte viem ze to tu nepatri asi som tehu doktor na utz nic.nevidel zobral krv na hladninu hcg na druhy den som volala a hcg je 1757. Neviete akemu tyzdnu to odpoveda a je mozne ze este nic.nevidel? Dakujem moc

miselkawm
17. lis 2013

@magduskatothova1 tak to budes potom naozaj tehotna. Tehu test by si uz nemala pozitivny po 5 tyzdnoch. Skus sa objednat k lekarovi, aby ti tehu potvrdit. Drzim ti palce, aby si bola ty aj babatko v poriadku 🙂

miselkawm
18. lis 2013

@sachmetttt to budes cca v 5tt a ano, este nemusel nic vidiet. Je to dost skoro. Drzim palce

tweety13
21. lis 2013

ahojte moje prve hcg tyzden 12 dni po meskajucej MS bolo 372 na presne o tyzden 1780 doktorke sa to nepaci ze je to malo a na UTZ videla peknu 4 mm dutinku . tak neviem co si mam mysliet , velmi ma vystrasila

pisisvori
21. lis 2013

@sachmetttt jakému týdnu to odpovídá je těžké říct , protože ta norma má hodně široké rozmezí. Ale u mě dr neviděla ještě nic pořádně když HCG bylo 3000, za 4 dny už ale bylo vidět krásná dutinka i se žloutkovým váčkem. Já jsem měla 710 4+1 = 16DPO, u prvního těhu jsme měla asi 1100 4+6 taky 16 DPO.

pisisvori
21. lis 2013

@tweety13 HCG se má každé 2-3 dny minimálně zvojnásobit. Takže bych řekla, že je to ještě v normě i když nárust je asi na té spodní hranici. Bohužel ukáže až časm jestli je to dobré. Došla bych si na další odběr za 3 dny po posledním a když bude 2x tolik snad je to dobré. Ale ani zkušený doktor ti neřekne co se stane☹.

sachmetttt
21. lis 2013

@pisisvori jeee dakujem ja stale neviem na ´čom som...zapisujem si všetko do grafu ale minulý mesiac tak skakala bazálna teplota že to označilo ovulku na 5.12 a to je blbost....posledna ms bola 1.10 ..
Gratulujem k mimi 😉

sachmetttt
21. lis 2013

@miselkawm moc moc dakujem 🙂

tweety13
21. lis 2013

@pisisvori dalsi odber v utorok a aj USG ale dovtedy sa snad zblaznim

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru