Jak jste na sobě poznaly, že jste těhotné?

mejviz
20. črc 2006

Myslím ještě před testem 🙂 poznaly jste nějaký změny?

marselina
7. bře 2007

já jsem na sobě vůbec nepoznala že jsem těhotná,poznalo to mé okolí v práci když se mi během 14dní zvětšilo poprsí asi o 2velikosti a začala jsem se tak nějak měnit,prý do krásy.Těhotenské testymi pořád vycházely negativní,potom mi pan doktor řekl že jsem v 5týdnu,pozitivní test mi vyšel až ve 4měsíci těh.

xctij01
8. bře 2007

Až ve čtvrtém měsíci??? Je to možné??? Ty brďo...

mikulka
8. bře 2007

Jak to, niki, že to nevyšlo???? Vždyť jsi psala, že ano! Co se stalo?

nika.f
8. bře 2007

Proste prišlo krvácanie,letela som k Mudr. mali veľa pacientiek tak mi sestryčka povedala nech si urobim test a bol už negatívny aj na druhý deň ráno.Vyzerá že som potratila. 😢

mikulka
9. bře 2007

Ach jo, niko ☹ To je mi moc líto. Stalo se mi to samé v lednu. A bojím se, že nyní se mi to zopakuje. Protože je fakt, že příznaky se mě drží, hlavně hlad - jím po hodině a půl, po velkém obědě mám stále hlad, prsa bolí tak, že se nemůžu ani hnout, bolí i v noci (to před MS nikdy nemám!), jsem unavená, že v devět už si chodím lehnout a spím do rána. Přitom já jsem noční člověk, většinou nezalehnu před dvanáctou. Břicho nadmuté a divné... Také se mi strašně zvětšily dvorce, úplný koláče a tmavé! A další drobné příznaky. Jenže dnes mi rapidně klesla teplota, tak si myslím, že možná došlo k oplodnění, ale vajíčko se neudrží. Naděje ještě je, ale už jen malá.

Niko, nezoufej, vím od doktorky, že tohle se stává. Pozitivní je, že víš, že MŮŽEŠ OTĚHOTNĚT PŘIROZENOU CESTOU. Je tedy velikánská naděje, že příště se to podaří! Vím, že to smutné, když se něco takového stane, ale musíš teď koukat dopředu, že příště to dopadne dobře.

nika.f
9. bře 2007

Ďakujem Mikulka za podporu.Už sa z toho pomali dostávam.19 mám ísť k Mudr. tak uvidím čo mi povie.Ty si bola pri Mudr. po tom potrate v lednu? 😒

mikulka
9. bře 2007

Tak já také dostala MS, vypadá to, že snad normální!

Niki, já byla u doktora, dělali mi krevní vyš., vše ok, UZ, také ok, a ještě čekám na hormonální testy. Dr. říkala, že se to stává, že se vajíčko neudrží a vlastně vyplaví s prvním menzesem. Skutečně je na tom dobré, že můžeš otěhotnět přirozeně. Jen je kruté, že si člověk prožije těho příznaky, pak radost, že se to povedlo, a pak zklamání. Já byla ještě tento cyklus dost ostražitá a po ovu jsem se hlídala, abych nepila, nejedla prášky a tak, abych něco nezpůsobila a neopakovalo se to. Jenže takhle v začátku to můžeme jen málo ovlivnit, je to z 90 % na přírodě. Pokud se vajíčko odplaví, šlo asi o tzv. špatně založené těho. Pak je dobře, že skončilo tak brzy, jinak by mohlo dojít k pozdějšímu potratu anebo by děťátko mohlo být poškozené. Takže na jednu stranu bolest, ale na druhou - je dobře, že se to stalo ještě jako by v době MS, relativně brzy.

nika.f
9. bře 2007

Tak už iba dodať nech nám to všetkym výde čo najskor a hlavne nech sú naše mimi zdravé. 😀 A aj keby sa niekomu stalo to isté čo mne a Mikulke tak nevešajte hlavu. 😉 Mikulka tak držím paľčeky,nech je všetko v poriadku a znovu možeš snažilkovať. 😎

mikulka
10. bře 2007

Tobě taky držím pěsti, Niki. Snažilkovat už můžu od tohoto měsíce, teď to nevyšlo, ale snad brzy... 😉

sroubek
12. bře 2007

mikulko...já už ty příznaky ani neberu...zkoušely jsme to tak 4x

a 2 přesně pocity , že asi jo ...únava..neskutečná...teplota a to jsem nybal nemocná... tlaky v podbříšku v jiný čas než Menstruace..noooo fakt divne :o)
😠

sroubek
12. bře 2007

držím nám všem palce, to zvládnem...jsme frajerky, ne 😎

petkaa
12. bře 2007

Ahoj holky,všechny vás zdravím.Taky se už nějaký ten měsíc snažíme... Teď to vypadá trošku nadějně... menstruace nikde, prsa mě sice nebolí, ale bradavky mám zvětšené a dalo by se říct zarudlé a o dost větší chuť k jídlu... jenomže gravi test byl negativní.... tak nevím co si mám o svém těle myslet.... tak nevím jestli si jen něco nesugeruju 🙂 .... jaké máte vy zkušenosti s těhu příznaky, testy a tak?
Díky 😀

georgine
13. bře 2007

sroubku, tlaky v podbrisku v jiný cas nez menstruace.. to bychom mohli mit spolecne mam ty pocity uz tak 10 dni.. a tepoltka uz od 1. 37.2 - 37,6 tych 37,6 mám od vcera ale testy nic.. no tem BESTU moc neverim, ale mamatest nic. ta co si mám o tom myslet.. 15.cekám mrchu tak snad nedorazi 😠

mikulka
13. bře 2007

Já měla tento cyklus dvorce jako koláče a tmavé, takové naběhlé už 10 dní před MS, bolely mě strašně prsa (a to se mi nestává) a stejně z toho nic nebylo. Říkám si, že to budu brát vážně, až se bude s mým tělem dít něco, co se nedělo nikdy dříve a hlavně co se nedá nijak vystvětlit. Ty dvorce, to se mi stalo poprvé, ale zase jsem si to vystvětlovala, že je to před MS, i když dost dopředu, ale jako že každý cyklus je jiný a že tohle se může stát i netěhotné.

Když jsem byla těho, měla jsem příznaky, které se moc okecat nedaly...

Petka, kdy jsi měla dostat MS?

Georgine - držím pěsti, ať MS nedorazí!

georgine
13. bře 2007

co myslis mikul, je tady moznost.. zkousim to n¨pres ty tploty a tak snad jo.. nemas nejaké info? 😀 😉 kdyz tak sem snim..

mikulka
13. bře 2007

Georgi, možnost samozřejmě je 🙂 Ale na test je ještě brzy, počkej minimálně do toho 15., spíš 17. Mně také bolel podbřišek - ale pozor, to mě bolel i teď, kdy jsem těhotná nebyla! Ale měla jsem víc věcí, které se nedaly k ničemu připodobnit ani je brát jako PMS, třeba mi bylo nevolno, celý den, i v noci, nemohla jsem jíst určitá jídla, která jsem dříve milovala... Vyloženě se mi zvedal žaludek. Bylo mi taky špatně při jízdě autem. Měla jsme hald, který nešel překonat nebo zaspat.
Teploty máš krásné, ale nevím, jaké máš normálně... Podle teplot se to také nedá až tak usuzovat. Vydrž do 15. a snad se ti ukážou dvě // 🙂

petkaa
13. bře 2007

Mikulko, tak menstruaci jsem měla dostat přesně před týdnem, no ale dneska je všechno pasé, protože se dostavila, pozdě, ale přece ☹ ☹ Takže zas čekat měsíc..... ☹ jinak je to fajn diskuze, podělit se a zjistit co prožívají ostatní.... držím palečky, ať se nám to všem brzo povede 😀

bramburka
14. bře 2007

Ahoj holky, my se pokoušíme asi tak od prosince a MS vzdy pravidelna (měřím si podle ní pomalu hodinky) a teď vynechala. měla jsem to dostat v pondělí. Ráno jsem nevydržela a udělala si test, ukazala se takova slabounka carka, ktera se zvyraznila ale az po vice nez 5 minutach. Jinak mi vubec nic neni, jen strašný tlaky v podbříšku, každou chvíli jsem přesvědčená, že to musí dorazit... Co si o tom myslíte? Jsem nebo ne? K Dr. jdu az v pondělí, prsa mě vůbec nebolí, nic.

romana27
14. bře 2007

bramburko já myslím, že jsi, protože jinak by jsi to už dostala. Mě se taky nejdřív ukázala slabá čárka, až tak za týden byla v limitu a silná 🙂

bramburka
14. bře 2007

Taky BT zatím spíš stoupá ... doufejme. Dnes jsem s manželem ven a už se radoval, že nebudu pít a budu řídit 🙂

romana27
14. bře 2007

🙂 kašli na měření ( některý mě tu asi zahluší, ale je to zbytečný si myslím, v tvé situaci ) a jdi k doktorovi. Já šla taky, menzes mi tehdy taky měla přijít jako tobě v pondělí, měla jsem jen slabý špinění, úterý to samý, ve čtrtek jsem si udělala test, negativní, v pátek šla k doktorovi, ten řekl, že to asi stejně dostanu? a v sobotu jsem si koupila další test a byla tam první druhá slabá čárka, pak přes týden už hodně silná no a pak už jsem byla jenom šťastná, že jsem těhotná 🙂

lajla
14. bře 2007

bramburko, tak to by melo byt jasne tehu, ja taky mela slabou carecku, ona se ale zvyrazni neboj. jinak dr ti urcite vezme krev na utz nic jeste neuvidi

bramburka
14. bře 2007

Gratuluju, je pravda, že to člověk nesmí moc řešit... kdy to asi tak říct ostatním? Kamarádům, rodičům?

romana27
14. bře 2007

no já věděla, že jsem těhu od půlky listopadu, rodičům jsem to řekla v půlce prosince? Známým až po těch třech měsících, kdy už bylo víceméně jisté, že se snad nic nestane

lajla
14. bře 2007

já bych to taky dříve neříkala, kdyby se to bez mého přičinění v práci nerozneslo,ale uz se stalo a nic s tím nenadelám ☹

bramburka
14. bře 2007

Taky si myslím, jen nevím, jak to zamaskuju, protože holky vědí, že se snažíme a budou vyzvídat. Jinak kdy se poprvé objeví něco na utz?

romana27
14. bře 2007

no v 6tt počítáno od prvního dne poslední menstruace, to by mělo být již vidět i srdíčko.

lajla
14. bře 2007

na utz by se neco mělo objevit kolem 6tt, jinak asi tak 20dní od ovulace, nebo hcg by mělo být nad 900, jinak zapírej pokud si nejsi jistá ze to tvé kamošky nevyzradí, pokud jim veříš, nevidím problém, ale já bych si to uz pro tentokrát nechala pro sebe

bramburka
14. bře 2007

Nechám, věřím jen některým. Budu zapírat, dokud to Dr. nepotvrdí. Uvidím, co řekne doktor. Mám tam problém, dnes mi sestřička řekla, že je tolik těhotných, že ultrazvuk má plný na celý měsíc, takže budu čekat min. měsíc ne-li víc. To nevím, jak zvládnu. To už budu 10 týden? Já tomu počítání nějak nerozumím. Když jsem to měla dostat v pondělí, probíhá tedy 5. týden?

lajla
14. bře 2007

těhu se počítá od prvního dne poslední menstruace. takže by to teoreticky mel být 5tt, jinak si to klidně můžes zadat v nastavení na koníkovi, on uz ti pak vsechno ostatní spočítá 🙂
já to mám super, ze mám dr jak s vaginálním tak normálním utz, a vezme mě vzdycky kdyz potrebuju, ale urcite te vezme na krev, jinak já bych na tom utz trvala, protoze se musí vyloučit mimoděložní těhu, a cím dríve tím lépe. tím tě samozřejmě nechci strašit

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru