Jak na měření bazální teploty? Mohu být těhotná?

veverkamaminka
2. bře 2019

Dobrý den,
Jsem 7 měsíců po druhém porodu po císaři. Miminko plánujeme třetí, ale až za pár let. Předevčírem byla ovulace a včera jsem měla bazální teolotu po sexu ranním v 8hodin 37. Sice se snažil mimo abychom nepocali, ale stejně mám pocit jako při povedených dvou těhotenstvích.
Jak dlouho vydrží vajíčko a jak dlouho spermie? Takže mohu být těhotná když ten druhý den po ovulaci máme styk a já jsem, ale tam strčila prst na které bylo trochu semena. Tak snad jsem to nezničila

veverkamaminka
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
veverkamaminka
autor
2. bře 2019

Kdyžtak se budu těšit na novýho tvora 🙂

sudylichozrout
2. bře 2019

@veverkamaminka Bazální teplota měřená po sexu je ti platná jako mrtvému kabátek 🙂 Musíš měřit ihned po probuzení, kdy nemáš ještě žádnou aktivitu, ani na WC nevstávej. Pokud byla ovulace předevčírem a sex až dnes ráno, tak vzhledem k životnosti vajíčka je pravděpodobnost početí malá. Ale neříkám, že není.

vaseli16
2. bře 2019

Zivotnost vajicka je max 24hodin kdezto spermie vidrzi cekat v nejlepsich pripadech az 5dni ale to uz je.opravdu maximum u zdraveho muze co ma perfektni vysledky na spermiu...

veverkamaminka
autor
2. bře 2019

Tak syn byl v den počat a dcera 3 dny před, tak je to možné.( Povzdech) asi se to dovim až za 14 dní, pak dám vědět.😊😉

preiba
2. bře 2019

BT se nemeri nikdy po žádné aktivitě, pouze po probuzení bez jakéhokoliv pohybu... Když chcete miminko za pár let, proč měříte bazální teplotu? 😁

veverkamaminka
autor
2. bře 2019

@preiba měřím proto abych zjistila zda se to náhodou nepovedlo a tak to budu měřit 14 dní. Já u prvního těhotenství neměřila nic měla jsem jiného lékaře, nový u druhého těhotenství mi poradil měřit teplotu teď už vím jak zanášet do grafu tak snad můžu měřit né navíc i tak můžu zabránit početí, že uhlídam dle teploty ovulaci přece když je ovulace je nejvyšší a já u dcery otěhotněla s teplotou 36,8 pak už se držela nad 37 18 dní

veverkamaminka
autor
2. bře 2019

Dneska jsem jí měřila před záchodem v 8:00 a opět 37. Zkusím zítra

sudylichozrout
2. bře 2019

@veverkamaminka 37 stupnu je normalni fyziologicka poovulacni teplota. Bude ti asi i kolisat od 36,8 az do 37,1 klidne. Neres, vydrz. Akorat se stresujes.

veverkamaminka
autor
2. bře 2019

Jenže mám normální 36,3 už z druhého početí to vím. Navíc mi menstruace skončila 20.2. a já jí měřím od 1.3. mám ovulační stažený kalendář menstruační kde mi ukázali teoretické plodné zelené dny.... Měřím jí moc pozdě oto divnější to je

ajronka
2. bře 2019

Jako já jsem krapet mimo, ty si měříš teplotu, protože si myslíš, že jsi po předvčerejším pohlavním styku těhotná?

aleenka1234
2. bře 2019

@ajronka tahle má vždycky strašně zvláštní, hloupé dotazy 🙂

ajronka
2. bře 2019

@aleenka1234 jako kdyby neměla 2 děti, tak to ještě jakože se zavřenýma očima pochopím, ale takhle?! 🤦‍♀️😃

preiba
2. bře 2019

@veverkamaminka myslím, že se asi hodně nudis 🤦‍♀️🙄😁

bublina2019
3. bře 2019

@veverkamaminka teplota se po ovulaci zvedne vždycky vysoko, teď jen záleží, jestli vydrží nebo klesne a přijde MS.

Nemyslím to zle, ale opravdu rozumíte měření teploty? Vysvětlil vám to doktor pořádně? Mě totiž přijde, že jste z toho trochu zmatená.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru