Jaká by měla být bazální teplota? Mám přes 37

p_ch
14. bře 2013

jsem 28 DC (normálně bych to měla dostat), MS zatím nedošla, BT už třetí den přes 37... dnes 37,3.... jak je to s meřěním BT?? jakabyměla byt??

pindruscha
14. bře 2013

Bt má být po ovulaci vyšší a před MS má klesnout. Nejlepší jepodívat se na http://www.merenibt.xf.cz/index2.html, tam je vše vysvětlené.

betelgeuzz
14. bře 2013

@p_ch z jednoho měření nic nezjistíš, důležitá je celá křivka. V této době by ti už měl něco ukázat test.

viperka
17. bře 2013

Taky je důležité kdy si tu bazální teplotu měříš. Doporučuje se ráno po probuzení ještě než vztaneš z postele. Každý den by pak mělo být měření zhruba za stejných podmínek a dobu. Nemohla jsem mít antikoncepci (prášky) a tak jsme s manželem zkoušeli i přerušovanou soulož a práve i měření bazální teploty. Je třeba ale minimálně 1-2 měsíce měřit než lze vypozorovat plodný a neplodný den. Obyčejně když je teplota ráno nad 37, lze se domnívat že by mohlo jít o těhotenství, nebo o začínající projev nemoci. Spolehlivě můžu říct že pokud nejsi nemocná a naměříš teplotu nad 38 stupňů večer, pak je pravděpodobnost velmi vysoká. V těhotenství se ale bazální teplota nedoporučuje měřit ....🙂

verciiik
17. bře 2013

já měřila jen jeden nebo dva cykly, ale po ovulaci jsem měla přes 37 taky.

nikollita
29. črc 2013

Ahoj, můžu se zeptat? tento cyklus si měřím BT, u prvního syna jsem také měřila, takže úplně začátečník nejsem. No ale....ovulace proběhla zhruba v půlce cyklu, teplota vylezla z cca 36,3 na 36,9 (málokdy mívám přes 37) a tahle teplota se držela pár dní. Dneska jsem 6. den po ovulaci a do MS mi zbývá cca týden a teplota mi spadla na 36,3. Kdybych byla těsně před MS, tak chápu...dorazila by, ale takhle? Co to může znamenat, ten pád? Díky 🙂

posibilities
29. črc 2013

@nikollita to může být implantační pokles - uhnízdění vajíčka, dochází k němu 5-10 DPO a u některých žen se projevuje právě jednodenním poklesem. Pokud pak zas hned stoupne, tak jsi dost možná těhotná 😉

brisalek
29. črc 2013

@p_ch já mám BT 36,5-36,7 před OVU a po ní 36,9-37,2. Někde jsem četla, že vyšší BT může mít něco spolčného s fungováním štítné žlázy, ale fakt nevím. Měla jsem to tak i před prvním těhu a nebyl to problém.

nikollita
29. črc 2013

@posibilities implantační pokles? to vůbec neznám, ale rozumím 🙂 U syna jsem to vůbec neměla, celou dobu se teplota držela nahoře. Tak teda uvidím zítra no 🙂 děkuji za moc cenné info.

posibilities
30. črc 2013

@nikollita bývá to poměrně běžné, ale já to taky nemívám 🙂 a jak dopadlo dnešní měření?

nikollita
30. črc 2013

teplota se zvedla, 36,8 😉

tarawels
25. lis 2013

Zdravím všechny členky tohoto klubu.Jsem tu nová,zaujali mě stránky a jelikož mám již po dvou těhotenstvích,chtěla bych přispět popřípadě reagovat na některé dotazy.Momentálně si od 3dnů před ov.měřím bazální teploty.V druhé fázi,jsem měla teploty od 37 až 37,4.Mencez mi trval pouze 1,5 a po té následovalo špinění pár hodin denně.Teploty se od mencezu pohybovali 3dny na 37 další tři dny na 36,9.pak dva dny 36,8,,což je tedy 20den po ov,Od 21dne mám teploty 36,6 a 36,7,,tudíž se chci zeptat jestli mohu být těhotná.Po ov.jsem pociťovala napětí v prsou ale před mencesem vymizelo,jsem hladná a mám nafouklé břicho.Jinak žádné známky těhotenství.Při prvních dvou těhotenstvích mě bylo dost špatně a prsa mě boleli šíleně,tak se mi to nezdá.Co se týče testu po mencezu v 18 dni po ov.byl negativní.Čekám jestli bude další ov,Prosím kdo má podobné zkušemosti,tak se vyjádřete jestli jsem těhotná,Všem díky předem

hellys7
6. srp 2014

Ahojky holky, snažím se otěhotnět a měřím BT poslední týden mám průměrně 37,5 a menstruace by se měla dostavit tuto sobotu. Dělala jsem si test a dva vyšly s dvěma čárkama, ale jedna byla slabá. Mohlo by to být opravdu těhotenství. Snažíme se už dlouho a moc bych chtěla. Děkuju

lencak80
6. srp 2014

ano, teplota by měla být vyšší, nemusí být přes 37, záleží jakou máš teplotu přes celý cyklus. Někdo má třeba nejvyšší teplotu 36,7 a je těhu, ale pokud ti vyšly pozizivní testy, tak těhu určo jsi a pokud se nedostaví v so MS, tak je to jen dobře!!!

annna79
10. srp 2014

Ahoj chtěla bych někoho názor na BT,. Začala jsem měřit až když jsem se cítila divně a teplota 6.8. 36,9. 7.8. 36,9. 8.8 37,0 9.8 37,0 10.8. 37,0 co by to mohlo být.

alenka_p
10. srp 2014

@annna79 teplota po ovulaci je vyšší až do MS, kolem 37 °C je naprosto běžné. Před/v den/těsně po MS (u každého trošku jinak) klesne, a drží se níž až do ovulaci, po které zase stoupne, a tak pořád dokola....pokud žena otěhotní, tak teplota neklesne (protože taky není žádná MS) a drží se vysoko.

verka1494
22. srp 2014

Ahojky Holky mohli biste mi naka zvast poradit us 2 rk se snazime o miminko a Zacala jsem tou BT pred mestruaci sem mivala 37.8 ale pak jsem dostala menzes bohuzel :( mnela sem to jako obvikle a den po menzes sem si zase zacLa mnerit hnet mi naskocilo znovu 37.3 a tu teplotu us mam asi pres tiden mohla biste mi naka zvas rict hestli jsem tehotna

verka1494
22. srp 2014

@alenka_p ahojky us 2 roky se snazim s partnerem o Mimi KO a pred mnecicem stem viskousela ten BT a mbela semi poceli cas 37.8 a takhle podobe ale bohuzel jsem to dostala:( no a hnet po menstruaci sem mnerila a mam znovu 37.3 mohla bis mi prosim the policy jestli je mozni ze jsem tehotna ?

alenka_p
23. srp 2014

@verka1494 no sice tomu textu moc nerozumím, ale pokud proběhla MS, těhotenství je spíš nepravěpodobné. Ono usuzovat z jedné teploty moc nejde, chce to měřit pravidelně, aspoň 3 cykly, vždy ráno po probuzení bez pohybu (to je extrémně důležité!). Pak se dá podle těch teplot něco poznat, z několika naměřených ne. Pokud máš i přes MS podezření na těhotenství, udělej těhotenský test, měl by ukázat ;)

kamca91
24. zář 2014

Ahoj, s pritelem se snazime uz temer pet let o miminko. U doktorky nam delatli testy a vysly v pohode. Ak nam bylo receno, at se snazime dal, ze jsme mladi... Uz tri roky si merim bt, ale jeste jsem se nesetkala aby mi ctyri dny pred ms slezla na 36,4(to bylo vcera), dnes jsem namerila 36,9 coz je vyrtoke, pred poklesem jsem to od ovu mela stale okolo 36,6 menstruace by mi mela dorazit v nedeli, tak jsem zvedava, jak to cele dopadne.

damae
24. zář 2014

@kamca91 Existuje prý něco, čemu se říká implatnační pokles - teplota klesne na jeden den výrazně při uhnízdění vajíčka, tak to by mohlo být taky. Více viz zde: http://merenibt.xf.cz/tehotenstvi.html
Držím palce!

kamca91
24. zář 2014

@damae. Dekuji za odpoved 🙂

damae
25. zář 2014

@kamca91 není zač! Dej vědět co z toho je 🙂

kamca91
26. zář 2014

@damae. Takze ve stredu vecer byl ruzovy vytok, ve ctvrtek bt 36.85 bily vytok a dneska jsem bt merila o dvacet minut drive a byla 37,2... jsem napnuta jako ksandy jak tohle dopadne 🙂

damae
26. zář 2014

@kamca91 tak to já teda taky! zatím to vypadá nadějně 😉

kamca91
29. zář 2014

@damae. Ahojky, takze menstruace se nedostavila, kazdou pulhodinu bezim na malou a mam natekla prsa, takze dneska bezim pro test...🙂

kamca91
30. zář 2014

@kamca91 ahojky, tak dneska rano jsem si udelala tehu test a ta testovaci carka byla mnohem slabsi nez ta kontrolni, ale je tam. Tak tehu test zkusim znova ve ctvrtek nebo v patek a po vikendu dystak vyrazim k dr.🙂

lencak80
30. zář 2014

tak to je super, gratuluji!

schubertova1
25. bře 2015

Dobry den chtela bych se zeptat,jsem po operaci slepeho streva ktera probehla 10.3.2015. 18.3. Jsem mela dostat mesicky a do ted nic,dnes je 25.3. A BT mam furt 37,7,pravidelne ji merim. Muzu byt tehotna nebo to muze byt spojene s tou operaci ? Dekuju za odpoved

lucinka58
25. bře 2015

@schubertova1 Nooooo to ti nepovím. Můžeš být těhotná, ale může to být spojené i s tou operací. Docela se mě zdá bazální teplota 37,7 fakt vysoká - spíš pomalu horečka. Já jsem na začátku těhotenství měla bazálku 37,3. Ale jestli si nejsi jistá, tak si udělej těhotenský test 🙂

schubertova1
25. bře 2015

Dekuji uz jsem si ho delala byl negativni,coz nemusi nic znamenat,pokud jsem v 1 ci v 2 tydnu test ani sono to neukaze. Jen mam strach aby to nebylo mimodelozni.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru