Je možné těhotenství, když užívám antikoncepci?

renyta1990
27. kvě 2013

Dobrý večer,

prosím poraďte. Už asi týden mě pobolívá v podbřišku (většinou večír), na dotek mám bolavá prsa a lehce nafouklé bříško. MS by měla přijít 1. června, poslední byla 5. května (vše v pořádku), pohlavní styk zhruba necelý týden po MS a cca před týdnem, za týden o necelé 4 kg na váze. Od čtvrtka si dělám těhotenské testy a na všech 6 testech je hodně slabounká čárka, na fotce od lennyve (viz výše) je čárka stejně viditelná, ale s tím rozdílem, že s testem se musí trochu točit proti světlu, aby byla čárka lépe viditelná. A i přesto, že mám takovéto obtíže, užívám už 7. rokem HA bez pauzy, užívám ji tak jak mám, bez žádného vynechání. Je možné, abych i přes užívání HA byla těhotná? Děkuji za odpověď. Hezký večer všem. 🙂

vodvarkova
28. kvě 2013

@renyta1990 ahoj, o několika případech co otěhotnělo během užívání antikoncepce jsem slyšela... Těhotenské testy ukazují bud vůbec nic... a nebo ze začátku dušíky a to o těhotenství svědčí...
Ten příbytek na váze muže být voda zadržovaná před MS...
Taky jsem slyšela o holkách tady z koníka co měly pozitivní testy a měly nějaké cysty....
Být tebou počkám tak třeba do 5.6. a pokud se MS nedostaví (pokud jí máš pravidelně) objednala bych se k lékaři a uvidíš co ti řekne... čárka na těhu testech by měla cca každé dva dny sílit... ale jde o to jak citlivé je testování.. ja měla duchy hodně dlouho... takže dělat každej den test je blbost.. tak každé 4 dny...
Držím pěsti ať vše dopadne podle tvých představ..

vodvarkova
28. kvě 2013

@renyta1990 druhá věc je že hlídej ty bolesti a kdyby byly nějaké nesnesitelné a nebo křeče nebo nějaké velké krvácení raději jdi k lékaři hned... mohla by jsi potratit a nebo něco s tou cystou.... každopádně nic těžkého nezvedej, nepij a někuř... kdyby náhodou aby jsi mimču neublížila...

renyta1990
autor
28. kvě 2013

Děkuji za rady 🙂 V pátek ještě před MS jdu na gyndu, tak uvidíme, co mi poví. 😉

vodvarkova
1. čer 2013

@renyta1990 ta dej určitě vedět jak jsi dopadla...🙂

renyta1990
autor
1. čer 2013

No mám zánět na obou vaječníkách, takže mám antibiotika a musím být v teple. Bolest prsou prý s vaječníky nesouvisí, jestli mě prsa budou bolet i za týden, kdy jdu na kontrolu, tak mě pošle na vyšetření s prsy. Dnes měla přijít MS, ale zatím nic. Jsem z toho všeho nějaká nervózní ☹

vodvarkova
4. čer 2013

@renyta1990 a co ty duši na testech, na to lékař nic neříkal?

renyta1990
autor
4. čer 2013

Na to mi odpověděla, že je zastáncem toho, když žena užívá bezproblémově antikoncepci, je otěhotnění nemožné.

mirecka123
5. čer 2013

ahoj, když jsi nachlazená máš střevní potíže nebo antibiotika HA není tak spolehlivá. Určitě si udělej další test a objednej se na gynekologii. Mě se osvědčil těhotenský test predictor early, tak ho vyzkoušej. 🙂 držím pěstičky ať už to dopadne jakkoliv.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru