Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

petrysek181
7. zář 2016

@pulguita ahoj tak já sem julia ockem co a jak a jdu ještě spat😀jestli to dostaneš v neděli tak ti může začít ta teplota pomalu klesat ale taky nemusí uvidíš jak to vychytal u sebe😀jasně že to zvládne ikdyz rodina je daleko vždycky se to dá nějak udelat☺ja už se těším na pátek ráno a další týden za námi hurá ještě tři a mám ho zpátky doma😊pěkný den

pulguita
7. zář 2016

@petrysek181 Ahojky! 🙂
No to jsem zvědavá. Jak to s tou teplotou bude pokračovat. Taky se mi zdá, jako kdybych jeden měsíc měla menstruaci slabší a druhý silnější. Že bych třeba jeden měsíc neovulovala a jeden jo....No nevím. Musím se prostě víc pozorovat a snad to všechno vychytám. 🙂
Já jsem dost zvyklá udělat a zařídit vše sama, tak to taky nějak musím zvládnout. 🙂
No vidíš jak to rychle utíká! Já jezdím domů jednou za rok a taky to vždycky rychle uteče, tak uvidíš, že za chvilku budete spolu 🙂
Jak dlouho tak má jezdit do toho zahraničí? Do konce tohoto roku? Nebo to patří k jeho zaměstnání?
Pěkný den! 🙂

petrysek181
7. zář 2016

@pulguita ja sem taky zvedava jak to budes mit s tou teplotou☺podle ní poznat krásně jestli ovulace probíhá takže sem napnuta jako ksandy😀😀😀ja uz to mám u sebe vychytane tak ještě hodině do lajny tebe😀jenom jednou za rok je to je dlouhá doba vid no jestli budeš mít mimi tak budeš jezdit častěji ne☺přítel je tam takhle do konce roku je to narazovka a od ledna uz bude v čechách takže když to nevyjde tak příští rok máme už každý měsíc co ho budí mít doma a můžeme se vesele snazit😀pěkný den

pulguita
7. zář 2016

@petrysek181 A kolik měsíců už si měříš tu teplotu? Možná až do toho října v tom nebudu mít jasno. V říjnu porovnám 2 měsíce. Jestli budu mít miminko, tak častěji taky nebudu jezdit, protože nemám tolik dovolené. V létě si beru 3 týdny a tak na 2 a půl tydne jedu do ČR. No a ten zbytek přibližně týden si rozdělím pár dnů na vánoce a nějaký den třeba na velikonoce, ale to domů nejezdím.
Tak to je dobře, že už od ledna bude doma. Kdybyste to v tom říjnu zmákli tak aspoň může být s tebou a být ti oporou po zbytek těhotenství. 😀

petrysek181
7. zář 2016

@pulguita ja merim od června ale hned první měsíc sem poznala z grafů kdy byla ovulace proto sem pila a piju kontryhel aby se mi posunula do půlky cyklu a zatím to zabira😊zarazilo me ze si psala ze nebudeš nit tolik dovolené a s miminkem budeš jezdit také málo ty nebudeš na materske? Ja teda taky uvažuji jak to udělám celé tři roky doma byt nemůžu Tak buď jen rok a nebo půl roku a pak pomazu taky do prace bude to celkem náročné ale nějak to zvládneme 😊

pulguita
7. zář 2016

@petrysek181 Tak snad v tom budu mít taky jasno už po tom měsíci. Kéž by! 🙂
No dovolenou mám každý rok cca.4týdny
Mateřská dovolená tady trvá 16 týdnů ! Tak si to vem. Zlaté 3roky v ČR. Buď k té mateřske pridáš tu dovolenou a jsi o měsíc navíc doma, nebo se dají přidat 2týdny. Tyto 2 týdny si můžeš použít v kuse hned po mateřské (těch 16 týdnů)nebo rozdělit, když už nastoupíš do práce a použiješ to na to, abys třeba odešla o něco dřív z práce. (Abys zavedla nebo stihla vyzvednout miminko z jeslí).
Po mateřské máš 3 možnosti...jesle, chůva, 1rok neplacené dovolené (kdo si to může v dnešní době dovolit?) Takže já pak miminko budu muset dát do jeslí. Problém je ten, že tam jsou ty děcka hned na hromadě a když jsou nemocní, tak do jeslí nesmí. Takže kolegyně v práci platili jesle a pak ještě chůvu (pokud neměli rodiče nebo někoho na hlídání) Tak se to nějak prostě musí zvládnout. Zatím nad tím nepřemýšlím protože pak fakt neotehotnim 😀

petrysek181
7. zář 2016

@pulguita teda to nemáš vůbec jednoduché je to šílený co potom s prvkem když je nemocný nebo tak ale tímhle se zatím zabývat nebudeme protože se nám oběma pořád někde toulaji jen vajíčka 😀😀😀😀teď se budeme soustředit na to aby se nám vydarilo vůbec to miminko cekat😀 a věř ze někomu se to povede hned n poprvé a některé holky si počkají i pár let doufám jen ze zůstaneme v pohodě a nebude to honba za oplodnenim😀😀😀tak hlavu vzhůru je dobré ze jsme začali poznávat jak funguje naše tělo dřív sem se nad tím ani nepozastavila a teď mám nastudovano snad vše co se da😀taky je znát ze jsme starší dřív sem se tímhle vůbec nezabývala pěkný večer a hezky se vyspi☺

pulguita
7. zář 2016

@petrysek181 No je to těžké, ale nějak to zvládnout musím.
Já taky doufám, že ta honba za oplodněním proběhne v pohodě a dřív nebo později toho docílíme 🙂
No máš pravdu v tom, že já jsem se taky nad tím nikdy moc nepozastavovala. Až teď si uvědomuji, že se prostě ještě musím naučit poznávat, jak funguje to moje tělo 😀
Ať ti to v práci rychle uběhne! 🙂
Ani se nenadáme a je tu víkend 😀

petrysek181
8. zář 2016

@pulguita ja tu teď dělám chytrou ale do cervna sem to neresila taky nějaká ovulace me netrapila o teplotách sem sice věděla ale nastudovat sem to musela co a jak😀ovulacni testy sem objevila před mesicem😁prostě me to moc nezajímalo až teď sem se do toho dala tak doufám tě to k něčemu bude😀😀dneska sem nějaká ochrapana a to si lehnu az tak kolem desáté protože mám nějaký vyrizovani😦no snad to nejal zvládnu

pulguita
8. zář 2016

@petrysek181 Dobré ráno!🙂
No já jsem začala "hysterčit" teď v tom srpnu, protože čím dál víc člověk čte, tím je to horší no a nakonec si už měřím tu teplotu, a to jsme ještě pořádně nezačali. No myslím, že se to sejde a v tomto případě by to do budoucna mohlo pomoct, ať víme kdy máme mít ten "den otevřených dveří"😀
Já jsem byla hrozně unavená včera, dnes to vypadá líp, tak ti posílám spoustu energie, ať to vyřízování v pohodě zvládneš 🙂
Jinak dnešní teplota 36,7 takže žádná změna. To jsem zvědavá jestli menstruace přijde v tu neděli anebo dřív anebo se zpozdí.🙂
Krásný čtvrtek! Týden už máme skoro za sebou 🙂 A ty máš o týden blíž k tvému příteli 😀 Ani se nenadáš a bude tu! 🙂 Hezký den 🙂 🙂

petrysek181
8. zář 2016

@pulguita ahojky tak sem vše zvládla a teď rychle do postele před sebou mám poslední směnu a sluneční víkend před námi uvidíš jak to bude dál s tož teplotou třeba uz nepřijde žádná menstruace a budeme spolu řešit tehotenske test😀ano uz je to veselejší a teď to půjde jen z kopce než se vrati😀pěkný den a drž se

pulguita
8. zář 2016

@petrysek181 Tak to jsem ráda, že jsi to vše v pohodě zvládla. Tak si hezky odpočiň a snad te nikdo nebude budit, ať se hezky vyspinkáš.🙂 To máš fajn tu noční, protože už to máš za sebou a teď jen pátek a je to. Vypadá jako by si byla o den dopředu. 🙂
No já si myslím, že menstruace přijde protože se teď cítím normálně, žádné zvláštní těhotenské příznaky nemám.
Na těhotenský test mám ještě čas! 😀
Uvidíš, že to uteče, vždyť příští týden už budeme v polovině září! Tak dobrou noc a vyspi se do růžova 🙂 🙂

pulguita
9. zář 2016

@petrysek181 Dobré ráno petrysek181! Tak už máš poslední noční tohoto týdne za sebou. Ty se máš!🙂 Mě to teď ještě čeká, tak snad to rychle uběhne.
Hezky se vyspi a odpočiň a užij si víkendu! 😀 Hezký den přeji a sluníčkový víkend! Papa a měj se hezky! 🙂 🙂 🙂

petrysek181
9. zář 2016

@pulguita pěkně dopoledne ja sem měla dneska cestovatelskou a teprve se půjdu na chvíli vyspat ☺jestli to dopadne tak ze to dostaneš tak to vypadá ze se do toho pustíme spolu😊aspoň budeš mít přehled i v těch teplotách a když budeš vědět kdy je priblizne ovulka můžeš si to potvrzovat těmi testy ☺jinak me uz začal víkend v šest ráno a už se na odpočinek těším tobe at to hodně rychle uteče v práci a pěkně si užij volnicko a nacerpej energii😊krásný sluneční den😀

pulguita
12. zář 2016

@petrysek181 Dobré ráno! 🙂 Tak už máš za sebou noční! Ty se máš!
Tak poslušně hlásím, že se dostavila menstruace. I když v pátek by bylo nevolno a tak jsem myslela, jestli nakonec opravdu nejsem těhotná, ale nakonec ne. 🙂
Tak uvidíme, jak to půjde tento měsíc. 😀 Snad se budeme dostatečně snažit a vyjde to. To jsem zvědavá🙂
Tak ti přeji krásný den a hezký začátek týdne. 🙂
Měj se moc hezky! 😀 😀

petrysek181
12. zář 2016

@pulguita ahojky a krásný prosluneny týden ikdyz ja sem z toho na mrtvici protoze mám odpolední 😯nevadí že přišla teď aspoň zacneš pěkně od začátku i s měřením a budeš vědět co a jak😀ja sedím u doktorky měla sem se přijít ukázat tak sem se dneska odhodlala😀pěkný den a pa pa

pulguita
12. zář 2016

@petrysek181 Aha, já jsem myslela že máš noční celý měsíc. Takže se ti ty směny po týdnu mění? U doktorky? Je to nějaká běžná prohlídka nebo jsi nemocná? Držím palce ať dobře pořídíš.🙂
No já jsem měla hrozně nafouknuté břicho a v ten pátek mi bylo dost nevolno, ale v sobotu večer jsem začala špinit a v neděli se to potvrdilo 😀 Tak uvidíme, jak to půjde tento měsíc. Zatím budu jenom měřit, a kdyby to tento měsíc taky nevyšlo, tak bych zkusila ty ovulační testy až v říjnu, kdy taky už budu moct srovnat 2měsíce naměřených teplot. Tak se měj moc hezky a ať hezky zvládneš tu doktorku. Pa pa 🙂

petrysek181
12. zář 2016

@pulguita tak já už sem doma dělala mi opět citolku a utz ten dopad v po ho a na výsledky citolky si chvíli počkám jsme domluvené ze v říjnu to zkusíme sami a když to nevyjde budu od prosince brát clusttilbegyt a rovnou dvě tabletky po pěti dnech a uvidíme jestli se nám zadari měla sem je brát uz teď ale ta cizina mi skrizila plány me tento měsíc ovulacni testy vyšly super taky sem to zkoušela jak to funguje a je pravda ze den před ovulaci me pozitivní test ukázal až druhý který sem si dělala večer ten dopoledne měl čárku slabou je lepší když tušila kdy to tak má být zkusit dva hladina lh může být vysoká pouze pár hodin tak sem si vylila srdíčko 😀a jdu vařit než vyrazim do práce 😯

pulguita
12. zář 2016

@petrysek181 Je tak to máš fajn. Jak tak čtu, tak v ČR pořád chodíte na prohlídky, což je fajn. Tady se chodí na gyndu co 3 roky (pokud nemáš žádný problém). Tím, že chceme miminko, tak jsem tam šla v tom červnu. Jen mi předepsala tu kyselinu listovou a řekla, ať přijdem když to po roce intenzivního snažení nepůjde. Žádné vyšetření mi nedělala, protože až do prosince (kdy to budou ty 3roky) nemám nárok na prohlídku ☹
Takže pokud neotěhotním dřív, až do prosince nepůjdu. Jinak jsem si v květnu zajistila soukromé zdravotní pojištění, takže pokud otěhotním, měla bych si začít hledat gynekologa na tom soukromém. Většina lidí to tu tak dělá, protože je tam víc prohlídek a prý je to lepší, tak uvidíme. Snad budu mít stesti na nějakého dobrého gynekologa.
Tak pak mi v tom říjnu, mi poradíš, jak ty ovu testy mám dělat. Ty se nemusí měřit ráno? To je zvláštní, že později ti to ukázalo pozitivní. Mi to zas bude lítat...to jsem zvědavá😀 nakonec přijdu na to, že neovuluji a mě picne.😀
Tak jo kuchařinko, nechám tě v klidu vařit. Mi se nechce pracovat, tak snad mi to dnes rychle uběhne. Ach ty pondělky! 😀
Pa pa 🙂

petrysek181
12. zář 2016

@pulguita me vůbec nezdrzujes ja to zase nemůžu přehánět 😀prosím te ty bydlím někde u eskymaku ne 😀že máte prohlídky jednou za tři roky a když jdeš na kontrolu tak ti neudělá ani ultrazvuk jestli si v pořádku když chcete miminko no to mi hlava nebere tady máš nárok jednou za rok a to si myslím ze je super doktorka me hlídá protože sem v 27 letech podstoupili konizaci čípku uz to bylo na hraně tak proto možná i díky tónu budu mít problém otěhotnět uvidime😀určitě te ti poradím a ráda neboj me třeba tento měsíc překvapilo ze po ovulaci asi třetí den ni teplota padla pod 37a tak se drží stále to se mi stává až nějaký den před menzes ja sem začala brát kapky Gynex a někde sem četla ze můžou rozchodit cyklus protože se tělo čistí tak doufám ze to tak nebude😀protože mám spočítané ze v říjnu máme šance dve😀

pulguita
12. zář 2016

@petrysek181 No tak na prohlídce se "jen" dívá dovnitř a dělá výtěr, který pak posílaji do laboratoře, jestli je vše OK. Pokud by bylo něco špatně, tak by mi zavolali, ale to se nikdy nestalo. Ultrazvuk mi nikdy neděli. Jen jak jsem měla jednou před lety jednu bouličku na prse, tak jsem šla. Protože jsem měla strach (šla jsem tak po 3týdnech ať mě nemají za hysterk) No a ten doktor mi řekl, že po prohmatu tam nic nevidí...ze tam nic nemám. Ale že jak už jsem s tím přišla, tak mi musí otevřít hlášení a poslat mě na ultrazvuk, kde mi nakonec tu boulicku našli a pak jsem musela chodit každý rok na kontrolu....Tak 2 roky. Možná bych si zašla k tomu soukromému doktorovi až v tom říjnu, ať vím co a jak a jestli mi poradí něco víc. Já jen beru ty kyselinu.
Tak snad se ti to do toho října urovná ať to máš vše pod kontrolou a vyjde vám to. Důležité je, že víš kdy tu ovulaci máš. Tak v tom říjnu jděte do toho před během i po 😀 A to by bylo aby se tam nějaká ta potvůrka nechytla😀
Takže když máš 2šance v říjnu, to protože ovuluješ 2x do měsíce? Nakonec budete mít ty dvojčata.
V pátek jak jsem měla tak nafouknute to břicho, tak jsme se smáli, jestli nakonec nebudu těhotna a budou to dvojčata 😀
Tento měsíc chci zachovat klid, ať na sobě nevnímám ty "těhotenské" příznaky🙂 To by člověk neřekl, jak ta hlava může to tělo zblbnout😀
Tento měsíc budu jen měřit teplotu a snažit se jak to jen půjde😀

petrysek181
12. zář 2016

@pulguita kdepak nemám ovulaci dvakrat😀ale přítel se vrátí a budí mít plodné dny pak bude menstruace a než odjede stihneme ještě jednu ovulaci😀ja uz sem se taky sklidila a přestávám blbnout at to dopadne jak chce vím ze pro to uděláme maximum😊jestli se dostanu až na braní těch tablet tak mě dvojčata hrozí no holka z toho by me asi kleplo😁jestli chceš tak existují různé vitamíny před plánovaným početním aspoň tady je toho plno ja beru taky tu listovku a piju kontryhelovy čaj ale uvidíš po tom měsíci jak na tom budeš s teplotami nemá cenu zatím plasit 😀😀tak ja vyrazím do toho horkého počasí ještě ze se muzu kdykoliv ztratit😀a rozdychat to horko😀pa a užij si den

pulguita
12. zář 2016

@petrysek181 jé tak to máš fajn! 🙂 Kéž by se vám to podařilo! Já si myslím, že jo. 🙂 Hlavní je zachovat klid, i když je to dost těžké na to nemyslet. Musíme se snažit.
Ty dvojčata ...to by byla sranda, no co nadělás, nějak by se to zvládlo, ale byly by to nervy. My si z toho děláme zatím srandu, ale teď se strachujem ať to jedno zvládnem (hlavně kvůli těch podmínek tady) no a dvě tak to by byl nářez, ale zase bych už to měla zajedno hotové😀
Zatím se zaměřím na ty teploty a uvidíme, jak to půjde a co z nich vyčtu.🙂 Tady je taky horko. Myslíš, že v zimě budou ty naše bazalky nižší? Je to možné ne? Tak ať ti to hezky v práci uteče! Hezký den! 🙂

petrysek181
12. zář 2016

@pulguita ahoj ne ty bazalky by se měnit neměli možná o stupeň nebo dva ja sem zvědavá jak ti to půjde hlavně To ukáže ovulku na to je to super😊mi se těšíme hlavně sami na sebe a spojíme prijemne s uzitecnym😀ještě tři týdny a mám ho doma to uz se dá vydržet a kdyby nám to klaplo tak to by byl ten nejhezčí dárek ale nebudí predbihat😊vyjde nám to oběma určitě brzy a když to nepůjde je spousta moznosti☺

pulguita
12. zář 2016

@petrysek181 No kéž by nám to oběma vyšlo, abysme pak v zimě nemusely měřit!🙂
To máte fajn, uvidíš že vám to vyjde. Po takové době na tebe hupne a to by bylo abyste to nevychytali 😀 Uvidíš, že vám ty tři týdny utečou jako voda a ani se nenadáte, budete spolu.🙂
Já si taky říkám, že kdyby nám to tento měsíc vyšlo, tak bych byla moc šťastná 🙂 Ale nechci předbíhat a dělat si iluze. Navíc to ještě nemám tak vychytané. 😀
Ale kdyby to v tom září vyšlo, narodilo by se v červnu a buď by to byl rak jako já nebo blíženec jako můj přítel 🙂 Navíc bych byla ráda, aby se narodilo před tím, než začne takové horko, no ale co bude to bude. S tím člověk nic nenadělá.🙂

laura1972
12. zář 2016

Ahoj holky, tak už jsem po revizi a doma. Ještě se cítím slabě, ale dám se dohromady. Doufám, že příště už bude líp 🙂

petrysek181
12. zář 2016

@laura1972 ahojky neboj vše špatné preboli ty se znovu do toho pustis držím palecky😊

laura1972
12. zář 2016

@petrysek181 určitě, chce to jen čas 🙂 dekuju 🙂

petrysek181
12. zář 2016

@pulguita ja sem si na to mereni tak zvykla ze uz mi to ani neprijde😀pak bez toho nebudí moc byt😀ale jo lepší by bylo kdyby nám to vyšlo a probiraly jsme dupacly a kočárky než teploty ovulace apod. Ty koukej taky zapracovat at se doma hezky cinite a sou vidět za vámi výkony 😁😁😁😁ja uz se taky na to těším určitě to uteče a užijeme si super mesic😀

pulguita
13. zář 2016

@laura1972 Ahoj laura1972 držím palce,ať se brz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru