Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

petrysek181
23. říj 2016

@pulguita dobre ranko tak sem vcera odpadla uz kolem desate takze jsme nic nezborili😁dneska je minějak divne uz od rana tak doufam ze nebudu mit nějakou chripku😢tady je slunecno ale rano byl mrazik uz to pomalu zacina dneska toho loc nepodelam akorat tam mam hodne pradla na zehleni tak me to asi nemine po tech praskam mam bazalku mirne zvýšenou pohybuje se tak mezi36,6-8 tak po ovulce to vylitne pres 37 a vice urcite☺ ani se mi nechce do vareni vidím jidlo a chce se mi😝tak peknou nedeli

pulguita
23. říj 2016

@petrysek181 Dobré ráno! Já jsem včera vytuhla u televize, tak jsem se pak nějak odplazila do postele😀 No teda, tady je taky dost lidí nemocných kvůli těm výkyvům teploty. Já se zatím držím, ale taky mám strach, abych se nenakazila. Tady je zase pod mrakem, ale prý by mělo později vylézt sluníčko, tak kéž by. Ještě chci pustit pračku a taky bych měla žehlit...ach jo..je to nekonečný příběh😀 Zkus si uvařit čaj s medem a citrónem a v noci taky na vypocení, snad to pomůže. Třeba ti bazalka vylítla taky kvůli toho, že nejsi fit. Zkusíš dneska testovat? Dej vědět co a jak. 🙂 Opatruj se a šetři se! Krásnou a pohodovou neděli🙂

petrysek181
23. říj 2016

@pulguita uz je to v pohode bylo to tak pul hodinky mydlela sem ale ze půjdu obejmout misu ale uz sem redy😀uvarila sem segedyn a slupla tri knedle😁umyju nadobi a jdi vytahnout tu zehlicku pak sebou prastim na gauc a uz nic nedelam test budu delat vecer tak ti dam vedet ale zatím si myslim ze telo se nechysta ovulovat protoze slimak zatim nic a bricho taky ok tak to vypada ze ovulka nebude jak sem zvykla od 12-14dne ☺dneska to musim pojistit co kdyby nahodou

petrysek181
23. říj 2016

@pulguita tak testim dbeska bili jako snih mel by byt pozitivni tak v utery tak uvidime krasnou nedeli☺

pulguita
23. říj 2016

@petrysek181 Tady nakonec vyšlo sluníčko a já jsem prala a gruntovala jak šílená😀 Ani jsem nestihla žehlit a jsem zbitá jak borůvka🙂 To je dobře, že jsi fit. Já jsem si připadala jakoby na mě něco lezlo v pátek v práci, protože jeden spolupracovník byl celý týden marod,ale nakonec mě to přešlo. Jinak já jsem dneska ráno ještě narazila na slimáka. Takže zítra budeš testovat znovu? Hned by se měly ukázat 2 čárky aby to byla ta ovulace? A když budou slabší tak to je ze brzo přijde?Tak kdoví kdy se ukáže tvoje ovu. Kdysi jsem četla, že prý ženy po 35 můžou mít dvojčata protože můžou ovulovat 2x v jednom cyklu, nevím proč jsem si na to vzpomněla a říkala jsem si, kdoví jak by to vyšlo najevo u měření bazalní teploty...asi nijak ne? Když teplota po první ovulaci stoupne, pak už je pořád nahoře až do MS a jestli je pak ještě jedna ovu, tak se to nepozná. Asi už mi po tom dnešním úklidu hrabe😀 Tak krásny zbytek neděle. Jakou směnu máš tento týden? Ať ti to rychle utíká...tento týden máte kratší...vy se máte🙂

petrysek181
24. říj 2016

@pulguita dobre ranko ty čárky na ovu testech sili postupne minuly mesic sem mela silnejsi nez kontrolni a to sem si dvanacty den cyklu delala dva je to otazka nekolika hodin kdy ti to tak ukáže muze se stat ze to nevychytas a pak byla ovulace za dva dny takze 14den cyklu ted ani neslimacim proste mi nic neni takze cekam protoze pri praskach sem mela ovulku az 18den cyklu rekli jsme ze budeme jistit obden a budeme cekat na vysledek☺to mi ani nerikej 35za nami a druhou ovulku nepoznas podle bazalky ta stoupne a drzi se nahore i kdyby druha byla ☺ja zase cetla jake to je riziko dvojcatka jak pro mamku tak pro deti tak doufam ze se nam povede aspon jedno miminko☺ty si takhle makala ja akorat vyzehlila horu pradla😅ted mam odpoledni a tesim se na kratsi tyden tuhle smenu nemam rada prijde mi strasne zdlouhava ☺tak at to utika v praci tady je zatazeno 😯kdy mas dostat ms a kolikaty den cyklu jsi? Pekny den😀

pulguita
24. říj 2016

@petrysek181 Dobré ráno! Aha tak já myslela, že slabší čárky ti určí, že brzy přijde a silné že už je přímo ovulace. Budeš dneska dělat další test, nebo až zítra? Tak jsem zvědavá, budu vám držet palce🙂 No právě raději jedno miminko než dvě, ale co bude to bude...nic nenaděláme🙂 Musely bysme se víc hlídat, ale raději nepředbíhejme. Nejdřív ať máme alespoň // a pak budeme řešit zbytek🙂 Ještě dnes mě bolí ruce z toho, jak jsem pořád ždímala hadr, tak snad to přejde, protože ještě musím žehlit a měla bych jít do fitka 😀 snad půjdu tento týden aspoň 2x 🙂 Takže MS (podle aplikace) má dorazit 5.11., ale tím, že mi přišla ovu dřív, myslím, že MS taky přijde dřív, tak jsem zvědavá. Jinak jsem 17 den cyklu a 5den po ovu. Tak kdoví co bude tento měsíc🙂 Nezbývá mi než čekat ty 2týdny. Tento měsíc budu testovat až jestli mi nedorazi MS, ať se mi nestane jak minule, že přišla s výsledkem negativního testu potvora🙂 Ta odpolední je blbá v tom, že doraziš pozdě z práce. Sice máš ráno trochu víc času a můžeš si pospat,ale je to zdlouhavé. Přítel má měsíc ranní a měsíc odpolední. Tento mu zbývají ještě tento a příští týden. Tak ať nám to v práci rychle uteče a je tu zase víkend. Tady bude volno příští úterý🙂 Pěkný den přeji...dnes tu má být hezky...zase trochu stouply teploty🙂

petrysek181
24. říj 2016

@pulguita koukej si to taky nejal rozvrhnout fitko a zehleni najednou neblazni☺ ja v sobotu taky makala jak blbec a v nedeli sem mela co delat vyzehlit a uvarit byla sem taky hotova nejhorsi je ze pri odpoledni ja si prispat neumim nejdele spím do pul osme a to uz muso byt☺dneska budu taky testovat ale az dojedu vecer z prace domů normalne bych mela mit ovulku ve ctvrtek ale priznaky zadne tak to vypada ze se zpozdi diky tem praskum se mi protahne i cyklus na 28 dni normalka je 23 to je porad honba za ovulaci😁😁budeme doufat v carecky na tehu testech a obo to jednou vyjde☺pekny den

petapal
24. říj 2016

Holky prosím jsem dnes 10den po ET dvou ctyrbunecnych embryjek.Večer jsem mírně hnědé zaspinila a teď ráno trošinku i krev .Utrogestan jsem dala a zkouším pít vodu s citronem.Včera jsem měla odpoledne na testu čárku bojím se moc dnes jsem netestovala podá. Včerejší test odpoledni

pulguita
24. říj 2016

@petrysek181 No jsem celkem vyřízená, tak budu ráda msty do fitka půjdu v úterý a čtvrtek a dnes něco málo požehlím..Tak jsem zvědavá jak na tom budu odpoledne😀 V sobotu jsem toho moc neudělala a pak jsem lítala s hadrem v neděli😀 Nejvíc mě štve, jak utřu prach podívám se proti světlu a už tam zase padá.😀 Jinak já si ráda prispím a takhle brzo nestávám...to jsi teda dobrá🙂 třeba ti začnou příznaky zítra a tak ti ta ovu na ten čtvrtek vyjde🙂 No uvidíš...Budu držet palce, ať ti ovu čapneš za pačesy😀 Stejně mám pořád pocit, že si to moje tělo dělá co chce. Jsem zvědavá, kdy mi dorazí tento měsíc MS🙂 Pěkné a sluníčkové pondělí🙂

pulguita
24. říj 2016

@petapal Já tam vidím dušíka. Zkus testovat za dva dny znovu. To špinění může být zahnízdění, tak ti moc držim palečky🙂

petrysek181
24. říj 2016

@petapal tento testik je jasny😀pozitivum ale pises ze si brala utrogestan nemuze test nějak ovlivnit?zkus testovat zitra pokavad spinis a krve neni mnoho mohlo by to byt v pohodě setri se a dej vedet jak si na tom drzim palecky☺

petrysek181
24. říj 2016

@petapal jinak miminka uz sou zahnizdena jinak by ti test nic neukazal☺

luciikhol
24. říj 2016

Ahoj holky.. mám dotaz ohledně TT.. cca kolem 13.10 jsem mela ovulku a měli jsme s přítelem pravidelný sex každý den v týdnu od 11.10 do 17.10., MS mam dostat ve středu 26.10. a ted o vikendu mi bylo nějak zle od žaludku a chodím víc na WC, mám trošku křeče v podbřišku. Miminko bych si moc přála ale nevím jestli ty příznaky nejsou vsugerovaný protože mi testík vyšel zatím negativní :( myslíte mam ještě šanci aby to bylo pozitivní?

luciikhol
24. říj 2016

A mám stále nafouklé břicho..

petrysek181
24. říj 2016

@luciikhol ahojky sance samozřejmě jeste je mimi se uhnizduje 5-12dni po oplodneni a taky zalezi kolik je hcg v moci zkus testik za dva dny a uvidis☺

luciikhol
24. říj 2016

@petrysek181 - jsem z toho na prášky a jsem umanutá, chci aby to vyšlo tak doufám že aspoň ty první příznaky nejsou vyvolaný mojí psychikou. Právě jsem na konci září vysadila HA a ten první měsíc jsem četla že je vysoká šance otěhotnět. Včera jsem dělala test a vyšli mi jakoby 2 // ale ta druhá nebyla na správném místě, tak si řikam jestli je to omyl nebo ne... 😕

pulguita
24. říj 2016

@luciikhol Zkus testovat znovu za dva dny jak ti radí petrysek181. 🙂 To už by ti mělo něco ukázat, protože už to bude taky datum tvé MS. Pokud nedorazi a test bude negativní, tak ještě počkej dalších pár dní. No a kdyby taky nic (ani MS ani pozitivní test), tak si zajdi k lékaři na krev, tam ti hned řeknou co a jak. Držím ti palce🙂

raduzemlejna
24. říj 2016

@luciikhol To si piš!! Doporučuje se testovat až v den očekáváné MS: některé holky tady ani tak nic na testu neměli a dvě // se ukázaly až třeba i 20 den po OVU. Takže ještě vydrž, ty tvoje příznaky třeba nemusí nic znamenat, ale velká šance určitě je, pokud se cítíš jinak.. 🙂

luciikhol
24. říj 2016

@ pulguita @raduzemlejna - Jj taky jsem si řikala že je moc brzy na testování, tak snad ještě vydržím. 🙂 chci aby tam ty // byli 🙂 a když bych dostala MS tak se může testovat i při tom nebo mam pak počkat po MS??

petapal
24. říj 2016

@petrysek181 dobře děkuji za podporu

raduzemlejna
24. říj 2016

@luciikhol Já bych počkala. Hele, já jsem to měla minulý měsíc úplně stejně jako ty. Asi od 8 DPO mi bylo blbě, na zvracení, pálila žáha, píchání a pobolívání v podbřišku, špinění, šílená bolest prsou a nakonec z toho nebylo vůbec nic. Dostala jsem to, tak jsem tomu ze začátku nechtěla věřit, takže jsem ještě testovala, ale fakt nic.. Takže nejhorší fakt je, když si to člověk vsugeruje, že ty příznaky k tomu patří.. Takže já to teď vůbec neřeším. A mám asi tak 1 nebo 2 dny do MS. A čekám, že přijde mrcha jedna.. A když ne, tak pak teprve testnu a uvidíme. Taky jsme se snažili, dokonce jsem byla u doktora zrovna v den své OVU, takže vím, že jsme se snažili naprosto přesně a samozřejmě pak ještě obden už předtím a obden i potom.. A i tak vím, že to nemusí vyjít. Trefit se do ovulace není výhra.. Může nastat prostě jakýkoliv z tisíce problémů. Chlap nemusí být v pohodě, ty tam nebudeš mít ten správný hlen atd atd.. Aspoň tak mi to vysvětloval teď můj doktor. A asi jsem to od něj potřebovala slyšet.. Tím tě ale nechci odrazovat, jen nechci, abys pak byla zklamaná, jako já. Člověk by se na to fakt neměl tolika upínat, pak je to fakt na tu psychiku mazec.. Přeju ti, ať se zadaří. Třeba to právě vám vyjde. A první měsíc po vysazení - šance určitě je 🙂 Dáme si každopádně vědět, ju? Jsem zvědavá 🙂

raduzemlejna
24. říj 2016

@luciikhol Testovat můžeš i během MS, určitě.. To na to nemá vliv. Jde o to, že znám spoustu případů, kdy normálně proběhla MS a i tak to bylo těhu. To se prostě může stát. Jedna moje kamarádka měla dokonce v těhotenství ještě 3 MS a vůbec tím pádem nevěděla že je těhotná. Možný je všechno.. 😎

petrysek181
24. říj 2016

@luciikhol vim ze je to na hlavu cekat a cekat na dve čárky na testu ale radim ti z vlastni zkusenosti snaz se hodit do klidu a byt v pohode ja tin ze sem moc chtela sem si privolala tehu priznaky a testovala jako blazniva a nic rikej si kdyz to nevyjde ted vyjde to priste s pulguitou to tady resime kazdy mesic a je fajn si o tom s nekym popsat a sverit se ale sbazine se nepropadat panice tim nicis sama sebe u tebe neni nic jeste ztraceno tak vydrz ty dva dny a testuj znova☺

luciikhol
24. říj 2016

@petrysek181 , @raduzemlejna - holky díky moc za rady, snažim se to brát s nadhledem ale moc to nejde :/ snad se zadaří a když ne tak tedy příště, ještě k tomu mam příteke pryč v zahraničí takže si vidíme pár dní po 3 týdnech (ale zase má čerstvý spermie 😀) Takže uvidím a dám určitě vědět. Jenže zase přítel si každý večer dá cca 3-6 piv a je kuřák, tak snad bude mít spermie v pohodě. Stát se může cokoliv. Zatím to nechám a uvidím zda mi za 2 dny MS vynechá nebo ne, pak zkusim test ráno a snad budou 2 // 🙂

luciikhol
24. říj 2016

Takto mi vyšel test včera, ta jedna slabá čárka je jinde než by měla být...

luciikhol
24. říj 2016

ta druhá čárka tam prostě byla když jsem ten horní povrch testu odstranila ale byla jinde no..

raduzemlejna
24. říj 2016

@luciikhol To je podle mě negativní test. Není tam žádná druhá čárka. To co tam vidíš, to je mimo testovací úsek nebo jak to mám říct.. Tu druhou bys měla hned vedle té silné zkušební čárky. Já bych ještě vydržela a testla znovu. 😉

luciikhol
24. říj 2016

je právě mimo přesně jak píšeš, ale ještě pár dní vydržím 😎

luciikhol
24. říj 2016

@raduzemlejna Máš krásné fotky ze svatby na svém profilu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru