Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

luciikhol
27. říj 2016

@raduzemlejna Děkuji, taky bych si to přála. Uvidím jak mi vyjde TT zítra ráno, MS nic no tak se uvidí kdy přijde nebo nepřijde. Jsem moc zvědavá i když už si dávam šanci tak 20% že to bude pozitivní .. Ale vím, že nějaká malinká šance je, ale včera když jsem si TT dělala tak tam byla pouze 1/ ☹ takže nevím ...

raduzemlejna
27. říj 2016

@markiiska Ahoj Markét, představ si, že jsem se objednala k dr a ten den co jsem tam byla, mi dělal utz a zrovna byla OVU, takže jsem jí měla potvrzenou z první ruky, takže vím naprosto přesně, že šance byla obrovská. Takže jsme na to s manžou vlítli.. už i před tím a ještě i potom samozřejmě.. no a vypadá to že nic. Ale mám od dr. slíbený hormonální profil a znovu folikulometrii. Takže hned jak to dostanu, tak 2-5 den cyklu si musím dojít na krev, zkouknou všechny mé hormony, zda je jejich hladina v pořádku, a uprostřed cyklu jdu na tu folikulometrii, takže na utz kde zkoukne, jak dozrává vajíčko. Manžela pošle na spermiogram. A pak se uvidí, co dál.. Takže ovu testy dělat asi nebudu. Zhruba budu vědět kdy ovu je, krom toho, vždycky při ovu mě bolí břicho, to jsem si teď u doktora sama potvrdila. Já se těm ovu testům i trochu vyhýbám.. pro mě to je trochu složitý, dojít si ráno na záchod, tak abych nikoho cestou nepotkala v baráku manželových rodičů, kde je nás jak psů a záchod je společný - bych raději o samotě, nemusí to každý vědět.. Ale o tu OVU fakt strach nemám, dokážu to na sobě fakt odpozorovat. Krom toho, stejně s manžou v to období tak obden tulíme.. 😀 😝

raduzemlejna
27. říj 2016

@luciikhol No dáme si vědět, já uvidím, jak se to bude vyvíjet u mě, ale šanci tomu nedávám. A tobě budu držet pěsti, jak jen to půjde, přála bych ti to!!! Jen teda nevím, jak se sem časově dostanu, je sice volníčko, ale čeká mě doma nějaká prácička, takže budu mít asi pořád co dělat, ale určitě sem na chvíli vlezu se podívat, co je nového 😉

luciikhol
27. říj 2016

@raduzemlejna Já mam taky na volníčko plány ale určitě se sem mrknu a dáme si vědět 🙂

petrysek181
27. říj 2016

@pulguita test beru ze včerejška pozitivní a dal uz nedelam vidim to ze teplota by mela byt vysoka v sobotu rano tak uvidime jinak svicku a nohy o stenu uz delali nase babicky😁tak at to utika

pulguita
27. říj 2016

@petrysek181 Takže čekáš ovulku až zítra a ne dnes? Aha...já myslela že dnes a že ti teplota stoupne zítra. Nevím proč ty naše babičky dělaly takové kejkle, když začínaly dřív než my a navíc měly fůru dětí. Moje mamka je ze 3 a taťka z 5! A to prý taťkova mamka jedno potratila. No uvidíme. Jestli ti to tento měsíc vyjde, tak to příští zkusím asi taky, ale přítel se mi bude smát. 🙂 No ale když dokázal pochopit měření teploty, tak by tohle taky vstřebal🙂 Tak moc v práci nepracuj. Já jsem dneska makala jak šroubek ach jo. A to mi ještě zbývá odpoledne a zítřek. Dnes přišla jedna klientka ...je skoro na důchode ale občas ještě vypomaha ve firmě kterou už vede její syn. Tak si stěžovala jak je uhoněna, protože ten její syn má dvojčata kluky už mají 5a půl a ona jim je hlída. Prý jsou ted nemocni a musí s nima lítat po doktorech, ale jsou hodní. A pak se na mě obrátila a řekla mi: tak si dávej pozor, ať nemáš dvojčata! 🙂 Tak jsem se v duchu smála. Protože nikdo neví, že se o něco pokouším a už mě mají za ztraceny připad. Jestli otěhotnim, tak z toho budou paf😀 Tak přeji pěkný den!🙂

lucije11
27. říj 2016

Svicka je teda usmevna a ten muj by si fakt uz asi klepal na celo😅ja se snazim po chvili lezet v klidu. Zas si rikam ze kdyz se nam to povedlo poprve na prvni pokus tak by to uz saktra taky melo vyjit...ale je pravda ze kdyz jsem se divala jak nam to vychazelo predtim tak to nebylo zrovna moc caste ale snazili jsme se vzdy kolem predpokadane ovulky ale treba jen 1x nebo 2x tak jsme se asi netrefili. Ale tenhle mesic jsme se snazili poctive😆

luciikhol
27. říj 2016

Můj přítel si ze svíčky dělá akorát srandu a ptá se mě, jestli svíčku dělat budu 😀 je to vtipné 🙂

susan1988
27. říj 2016

Ahoj holky, dneska je to přesně 21 dni od prvního snažení, před osmi dny jsem myslela, ze normálně začala menstruace, ale pořád to trvá, ale cely týden hrozné slabe... a celkem me pořad poboliva břicho jak před men. a prsa taky bolí.
Dnes jsem si jen ze zvědavosti udělala test, ale ne z první moci...
a na testu po třech minutách tohle ....
co myslíte???? 😳😳😳😳

pulguita
27. říj 2016

@lucije11 No jestli to petrysek181 vyjde tento měsíc, tak budeme svíčkovat příští měsíc všechny.😀 Mě zas doktorka doporučila styk obden, že prý je to pro ty spermijky lepší a jsou kvalitnejsi...asi víc odpočaté. No jak to má být tak to bude. Někdo otěhotní "nechtěně" hned napoprvé a někomu to trvá dýl i když se snaží třeba každý den.🙂

vigier1204
27. říj 2016

@susan1988 to vypada nadejne! Objednejte se k doktorovi 🙂

susan1988
27. říj 2016

@vigier1204
No snad, ale mám pořad tlaky v podbrisku a už týden slabší menst. ...
je to zvláštní 😳

petrysek181
27. říj 2016

@susan1988 pozitivni si tehulka gratuluji☺

petrysek181
27. říj 2016

@pulguita jo holky je to směšný a me se taky doma smejou ze na stary kolena sem se dala na akrobacii😂😂ale vyzkouset se ma vsechno zatim nejsem tak silena a nepopohanim spermijky prstem bliz k cipku😁ti sem se docetla taky😀u nas bude snazenicko i dneska ale ne ze musime ale proste chceme☺zatim ovulka nic uvidim rano jaka bude teplota a pak ti dam vedet☺jestli mi ty dvojcatka privolas tak se teda tes😂😂ja mam vysnenou holcicku tak bide jedno😀takze kdyz mi to vyjde date se vsechny na svicku tak to si to predstavuju a smeju se tu nad mobilem 😁😁😁jinak odpocivej a uzij si vecer ja jeste par hodinek a padla

petrysek181
27. říj 2016

@susan1988 spineni nic neznamena nemela by si krvácet ale urcite se objednej a gratulace velika☺

pulguita
27. říj 2016

@susan1988 Moc blahopřeji! 🙂
Zajdi si k lékaři, tam ti to potvrdi a budeš klidnější.🙂

petrysek181
27. říj 2016

@luciikhol tak mu rekni ze ti muze drzet nohy nahore😁😁😁kdyz se smeje kvuli svicce😂

pulguita
27. říj 2016

@petrysek181 Jo taky se dají popohnat prstem? 😀 Jako u frnkání kuliček😀 To už mi opravdu připadá padlé na hlavu, protože prostě při ejakulaci jak se vstřiknou dovnitř, tak ty co jsou nejhlouběji, tak začnou utíkat, ten zbytek (co je blíž "k východu" má prostě smůlu ať se do nich šťouchne, nebo foukne😀 Prstem se stejně nedosáhne tak hluboko jak by mělo.. nemá to smysl. Ten přirozený vstřik při ejakulaci ano a pak jen doufat, ať jsou dostatečně rychlí a zdatní a podaři se jim dostat k cíli a zavrtat se do vajíčka.🙂 Tak to je správné, snažit se protože je chuť, tak si myslím, že to má být a je největší šance otěhotnět. Protože když se "musí" tak se člověk vnitřně blokne a není to ono a pak se nedaří. Já jsem měla v poledne zase zvýšenou 37,6 u této mi nebývá tak špatně. U 37,7 a 37,8 už je mi hůř...jako by na mě něco lezlo. V práci mi bylo chvilku divně, tak jsem zvědavá co naměřim teď doma.
No jestli ti ty dvojčatka přivolám, tak mi jedno dáš a mám po starostech a ty taky😀 Pokud ti to vyjde, tak se tady domluvíme všechny na nějaký konkrétní den, kdy budem dělat doma svíčkovou😀 A to by bylo abysme všechny neotehotnely. 🙂 Ať ti to utece v práci a doma přeji příjemné a hlavně úspěšné snažení🙂 Už máš skoro víkend! 🙂

susan1988
27. říj 2016

No mám strach 😳 Hlavně z těch bolesti. Litam teď 4. den v práci v restauraci...
ale snad mate pravdu 😊

lucije11
27. říj 2016

@pulguita jak ti je divne tak ono to taky neco znaci mozna ti to taky vyslo😉 cekame pristi tyden pozitivni testik
@susan1988 tak gratulace😉 radeji si zajdi k doktorovi co nejdriv on se podiva jestli je mimi tam kde ma byt a udela ti test z krve.a urcite se nenech odbit ze je jeste moc brzy.

vigier1204
27. říj 2016

@susan1988 ja ted druhy vecer (dnes jsem mela dostat menstruaci) mam jen slabe ruzovou barvu, a pres den nic. A bolesti jako pri menstruaci :( a negativni test dnes i vcera. Takze spis cekam, ze menst prijde nejspise zitra, ale takhle jsem to nikdy nemela. Ale jestli je pozitivni test jako u Vas, tak bych tomu verila 🙂

pulguita
27. říj 2016

@susan1988 Právě si raději zajdi k lékaři, on ti potvrdí těhu a můžeš mu říct, co se ti děje a určitě to bude všechno v pořádku, alespoň pak budeš klidnější. To je taky důležité🙂

pulguita
27. říj 2016

@vigier1204 Zkus testovat za 2 dny. Snad se zadaří a bude pozitivní🙂 Držím palce!

luciikhol
27. říj 2016

@petrysek181 No 😀 tak ja mu to navrhnu aby mi ty nohy držel když ji po me chce 😖

pulguita
27. říj 2016

@lucije11 No kdoví, minulý měsíc jsem měla 2dny odpoledne zvýšenou teplotu ale nakonec MS přišla, takže tento měsíc chci zachovat klidnou hlavu. Jen je mi divné proč mi odpoledne takhle stoupá ta teplota...teď jsem ji měřila znovu a stejně jak v poledne 37,6 No uvidíme...kéž by byl testík pozitivní🙂

pulguita
27. říj 2016

@luciikhol
@petrysek181
Holky vzpomněla jsem si na jeden vtip, tak přikládám 😀

petrysek181
27. říj 2016

@pulguita samo ze je to padle na hlavu😁ale vidis ze svickova jeste neni tak ujeta😀uz sem doma a zacina mi krásné volnicko jak se znam tak zitra zase vylezu v sedm kdyz nemusím vstávat rak spat nevydrzim je to des😀tak at tu to v praci zitra rychle utece a uzivas taky vikendu

petrysek181
27. říj 2016

@pulguita tak ten nema chybu 😂😂😂ten vtip

petrysek181
27. říj 2016

@luciikhol 😂😂😂takze pritel svicku vyzaduje?😁

pulguita
27. říj 2016

@petrysek181 No ta svíčková má něco do sebe, kéž by ti to vyšlo! 🙂 Ten vtip je srandovní, prostě jsem se o něj musela podělit, protože se hodí k tématu😀
Jee ty se máš, tak ti přeji krásný dlouhý víkend, pospi si a odpočiň po tom náročném týdnu a hezky si ho užij. Já ještě zítra a taky se dočkám.🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru