Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

petrysek181
29. dub 2017

@pulguita dobre rano tady na nas vykukuje slunicko😊tak by se mohlo zadarit a byt pekne😊at tam je mrska jedna mi ji nepotrebujeme aby prisla jenom sem ti chtela napsat jak jsme resily jestli nohy po styku nahoru apod tak nam se povedlo normalne takze tyhle veci kolem jsou asi zbytecne☺ale clovek zkousi lecos😉objednala sem si podpurny tehu pas ty zada mi davaji zabrat nejhorsi je to rano nemuzu se ani otocit v posteli porad ni tam praska a boli to pak kdyz vstanu tak to do dvou hodin povoli tak snad to zabere jinak vaha mi leze nahoru uz po dekach tak snad by to nemuselo byt tak hrozne zatim nahore 5kg tak uvidim jak to pujde dal😉nam dneska dorazi navsteva tatovo bratr tak musime byt cela rodina v pozoru a vsichni vitat😉krasny vikend a hlavne slunecny🌞🌞🌞

pulguita
29. dub 2017

@petrysek181 Dobré ráno! Tady je taky sluníčkově, tak je to fajn. My jsme trochu zaspali a chystáme se ke kadeřnikovi, ať z nás udělá trochu lidi🙂 K nám přijde přitelovic mamka, tak budeme muset být v pozoru taky😅 Navíc má ruku v sádře, tak snad to s ní přežijem😝 No já po styku nohy nahoru nedávám, jen ležím v posteli, ať se to tam chvilku udrží. A nějaký krém na ty záda? To je blbé že tě bolí. A přibrala si málo, to máš fajn. Opatruj se!😘

petrysek181
29. dub 2017

@pulguita tak mam dneska vsechno hotove jsem rada zitra si dam taky den volnicka😀zatim se pocasi drzi tak je to fajn😉uz me to zase laka jit ven s tima zadama mam pocit ze mi nic moc nepomuze masaz ji to rozbouri ze to boli jako blazen a kdyz mi to pomacka mamka tak je po bolesti byla sem objednana na vysetreni ale zrusila sem ho protoze sem zjistila ze cekame prcka tak uvidim po porodu☺no pribrala sem dost nektere holky maji jeste pod vahou ale vetsinou ty ktere zvraceji nebo je jim hodne zle coz nebyl muj pripad ja mela poradnou chut k jidlu a stale mam😁odpo sjedeme neco nakoupit a pak uz jen klidecek ja jdu holici v utery uz to potrebuju jako sul😁

pulguita
30. dub 2017

@petrysek181 Ahojky! Tak si představ, že jsme se šli včera ostříhat a bylo ti tam tolik lidí (neobjednávají tam), že jsme se vytočili a šli pryč. Příští týden musíme jít dřív. Tak jsem si doma fikla ofinu páč mě otravovala🙂 Tady ráno lilo jak z konce, ale teď to přestalo a dokonce občas vysvitne sluníčko, zítra má být lépe. Ty záda to je blbé, já se bojím, jak na tom budou ty moje. Mi se dnes zdálo, že jsem měla malilinkaté miminko, byl to chlapeček a já jsem byla celkem negramotná při péči o ně😕 Jediné pozitivum bylo, že jsem si říkala, že jsem po porodu skoro jak před až na malinké bříško(ve snu jsem byla skoro štíhlejší než teď😅) No opravdu to byl sen a dost divoký po tom co jsem na večeři zblajzla celou pizzu🙈 Ach jo, ale já na ni měla takovou chuť...a pak se divím🐷
Já si myslím, že máš váhu v pohodě. Je to pro miminko lepší, než být pod váhou. Po porodu to shodíš. 🙂 Krásný den!🙂

petrysek181
30. dub 2017

@pulguita ahoj teda ty mas sny ale to je tim jak se nam honi myslenky v hlave a pak se nam to promitne nekdy v divnych snech😊ja to mivam taky a az budes mit mininko tak se o nej postaras vyborne kazda mamina ma na to instinkt😉mi dneska proflakali den i jsme dlouho spali pak jsme grilovali obed a odpo sedli k televizi a oba jsme usnuli znova😀ted vecer sem dojidala skvarkove placky ze vcera a jsem jako balon jen prasknout😀dneska tu bylo krasne takhle uz by to mohlo vydrzet zitra pojedu za znamou chvili pokecat a snad budou v televizi i nejake pohadky na ty koukam rada😉

pulguita
30. dub 2017

@petrysek181 Ahojky! Tady nakonec k večeru zase sprchlo a tak jsme rychle schovávali prádlo, ať moc nezmokne (něco jako pejsek a kočička)🙂 Přišel k nám na návštěvu jeden přítelův kamarád a před chvílí odešel. Zítra by mělo být hezky a máme v plánu vyrazit na výlet a někam se projít, tak snad to vyjde.
No ty sny jsou někdy divoké, ale máš pravdu, odráží se v nich naše myšlenky. Určitě to pak nějak zvládnu, ale možná bude potřeba překonat ze začátku ten strach z toho, jestli to dělám dobře, ale nějak se to zvládne. 🙂 Teda grilovačku bych si dala taky, je to mňamka🙂 Tak si to hezky zítra užij, ty pohádky mám taky moc ráda 🙂 Měj se moc hezky!🙂

pulguita
2. kvě 2017

@petrysek181 Dobré ráno! 🙂 Tak dneska už zase do práce a vůbec se mi nechce🙂 Ještě že je tento týden kratší🙂 Včera bylo krásně i když občas foukal studený vítr, ale stačila jsem si mírně opálit obličej a ramena do růžova🐷 Dali jste si nakonec pusinku pod trešní? My ano i přesto, že už nebyla rozkvetlá, ale měla už třešně, tak jsme si jich pár vzali domů 🙂
Jinak teplota mi postupně začíná klesat, takže tento měsíc z toho opět nic nebude. Ve středu jdeme k doktorce, tak snad nás brzy objedná k tomu druhému doktorovi na to vyšetření. Uvidíme, jak rychle to všechno půjde🙂 Krásné úterý!🙂

petrysek181
2. kvě 2017

@pulguita ahoj tak ja sem uspesne zdolala cestu po Praze tak to snad sama zvladnu odridit😉mi vcera slavili 1 maj vyrobou kamenneho chodnicku😀😀😀a polibek sem dostala az vecer kdyz sem odpadla v posteli😀tak zase uschnu jako loni i predloni😀to je fajn ze jdes ted k tomu doktoru kdyz teplota zase leze dolu asi bych na to trvala aby udelali nejake vesetreni aspon budes v klidu ze jste v pohode😀tady je zatazeno a obcas pekne sprchne at ti to v praci rychle utece

barbule
2. kvě 2017

@petrysek181 ahoj, ty jsi byla na konzultaci v Gennetu? Můžu se zeptat jak to probíhá? Náš to čeká zítra. Díky moc.🙂

pulguita
2. kvě 2017

@petrysek181 Ahojky! Neboj, to zvládneš. Je fajn, žes jela takhle v klidu na zkoušku, pak budeš klidnější🙂 Uvidíš, že neuschneš, podívej jak jsi letos krásně těhu. 🙂 Teda vy jedete jak fretky a než přítel odjede, tak budete mít hotovou celou zahradu!🙂 Snad v ní pak budeš jen odpočívat🙂
No jsem zvědavá, jak zítra pořídíme, rozhodně budu trvat na tom hormonálním profilu, ať vím jestli nemám nějaké ty hormony nějak blbé a proto mi to nejde otěhotnět. No uvidíme. Kéž by nás vzali brzy. Jenže ženským se to dělá jeden den při MS a pak ještě jiný den, takže si myslím, že nejdřív by mi to udělali až ten příští cyklus (v červnu) a ne tento. No uvidíme. A hlavně aby to příteli udělali ještě než začne znovu brát ATB. No jsem zvědavá...bude to chtít trpělivost, protože to tu je na dlouhé lokte. Tady se teď taky zatáhlo a fouká chladný větřík. Hlavně ať neprší o víkendu. 🙂

lory303
2. kvě 2017

Ahoj holky, jsem po IUI a chci se vás zeptat na informaci k utrogestanu. Je lepší ho zavadet do pochvy nebo polykat? Je mezi tím nejaky rozdíl? Díky za odpověď 🙂

petrysek181
2. kvě 2017

@barbule ano mam za sebou prvni screening na netu jsme si stahly jejich dotazniky a vyplnily je a pak se te ptaji na zdr.stav a berou krev ale to je u tehuli jestli se snazite o mimi tak to nevim jak to probiha ja tam byla kvuli vadam protoze sem starsi mamina

petrysek181
2. kvě 2017

@barbule koukam ted ze taky mamina😉neboj nic hrozneho to neni

petrysek181
2. kvě 2017

@pulguita no zvladnem uz zase zacina spravny chaos😀pritel rozjel ze dodelame fasadu na domku i ze zahrady takze zacne opet kolotoc vypada to na srpen nebo zari tak ja tu budu mit mesic pred porodem delniky😀radsi nic nerikam hlavne ze jako blbci delame zahradu aby nam tam postavili leseni😂urcite se nejak domluv aby to bylo co nejdrive nez pritel zacne marodit budete vedet co a jak😀dneska nic nedelam mam toho nejak dost malinkej tam snad hraje hokej je to legracni kdyz ho takhle citis😀ted pujdeme odpocivat pekny zbytek dne

pulguita
3. kvě 2017

@petrysek181 Dobré ráno!🙂 No teda! Vy jedete fakt ve velkém. Jako rozumím ti, bude to chaos, ale zase vem si, že to možná di toho měsíce než porodíš dodělají a pak ti nebudou moc rachotit, jak budeš doma s miminkem🙂 Snad budou dávat pozor a ten chodníček vám nepoškodí.
No uvidíme, co nám dnes řeknou. Mi včera MS nepřišla, ale dnes klesla teplota o něco níž, takže klidně může přijít dnes případně zítra. To je príma, že už cítíš pohyby!😍 Hlavně v klidu, nenervuj se a hezky odpočívej🙂 Tady je zataženo a má pršet. Krásnou středu ti přeji🙂

petrysek181
3. kvě 2017

@pulguita dobre ranko moc ti drzim palce at vse vyjde tak jak si prejes vim ze to nekdy je narocne na psychiku ale pak ten vysledek stoji za to😉tady je zatim slunecno ale odpo se ma zatahovat a prset ale ma byt celkem teplo😊 ano svym zpusobem to bude blazinec ale bude to hotove mame barak strasne dlouhy dve bytove jednotky za sebou tak je to i financne narocnejsi jeste musime vymenit tri okna u nasich aby se mohla zacit fasada delat ale tesim se na vysledek musim za to podekovat priteli jak se o nas stara a je sikovny a neboji se prace jinak by nam to tu spadlo na hlavu😀krasny den a moc drzim palce budu na tebe myslet

pulguita
3. kvě 2017

@petrysek181 No jsem zvědavá jak dopadnem. Počítám, že stejně jako v lednu mi nic neřekla, tak dnes taky ne, a jediné co udělá, je že nás objedná k tomu druhému doktorovi, teď jen ať to není až třeba za půl roku. Uvidíme. Do té doby se holt budeme snažit, jak to půjde.
Jasně, tyhle reformy jsou finančně náročné a musí vše to dělat postupně. Buď ráda, že se tvůj přítel činí a hezky vám to tam zvelebuje🙂 Miminko se narodí už do hotového krásného domečku🙂
Tady se zatáhlo a mrholí a je dusno. Spíš hlásí přeháňky 🙂

petrysek181
3. kvě 2017

@pulguita tak dej vedet co s vami dr udelala jestli vas nekam poslala nebo ne😊tady je dneska krasne hlasili dest ale zatim se to drzi a je fajn takhle uz by to melo vydrzet dneska mi prisel ten pas a musim rict ze je to o dost lepsi ohnu se pro neco aniz bych resila bolest nebo loupani v krizi tak snad to vydrzi😊ano tyhle rekonstrukce jsou financne pekne narocne ale udelat se to musi vcera sem si koupila petunie tak sem si dneska zasadila dva truhliky jsou pekne bile a fialove akorat doufam ze jsou pnouci na to sem nejak nemyslela ale snad ano😊hned je to okno veselejsi 😉odpo kdyz jsem prisla z prochazky se psem tak jsme oba usnuli ted pujdu jeste za pritelem na zahradu co tam vyvadi😀

sluninko23
3. kvě 2017

Tak vysledky na tehu cukrovku jsou v pohode.Cukrovku nemaam jupii.Roztok,ktery snad skoro kazde v mem okoli nechutnal,tak mne jo😀Co me ale strasi je,ze pokud budu pribirat kazdy mesic 3 kg,budu v 9.m opravdu jak misa kulicka🙈

petrysek181
3. kvě 2017

@sluninko23 no vidis jak si dobre dopadla nic si z te vahy nedelej ja te hrde nasleduju😀

sluninko23
3. kvě 2017

@petrysek181 Na jednu stranu mi to je jedno ta vaha a na druhou stranu to resim😀Ale kdyz mam na neco chut tak si dam😀Tak co se pak divim ze jo😂

petrysek181
3. kvě 2017

@sluninko23 ja se vazim denne a kdyz vidim ty hupy tak se uz tomu musim smat ja kdyz mam chut tak si taky dam vse neprejidam se a stejne to jde nahoru tak aspon nam to pujde rychle dolu az to budeme mit za sebou😃aspon doufam😉

sluninko23
3. kvě 2017

@petrysek181 No v to ja taky doufam,ale predstavuju si to jak Hurvinek valku,ze po sestinedeli zacnu cvicit.Tak jsem na sebe zvedava spis to vidim ze budu rada za chvilku klidu😂Ale tak porad se uklidnuju,ze to jde se vratit do ,,puvodniho stavu" sice to bude drina,ale urcite to pujde.

pulguita
3. kvě 2017

@petrysek181 Ahojky! Tady nakonec sprchlo a fest, takže jsem nakonec musela vytáhnout deštník, ale po dešti vyšlo sluníčko a dokonce jsme se po doktorce šli projít.🙂 Takže...příteli dělají odběr krve + musí přinést vzorek svých spermijek příští týden! Nevíme, kdy budou výsledky. K tomu lékaři nás objednali na 5.7. Zrovna v tom termínu jezdím do ČR, takže ještě že jsem nakoupila letenky! Letos asi stejně poletím sama, páč má přítel vyšetření kolem 12.7. Na tu jeho operaci. Mě teda na žádné vyšetření zatím neposlali. To mě pošle asi až ten doktor, a já myslela, že už tam půjdeme každý se svými výsledky. No uvidíme, do té doby bude pokračovat snažení. Ještě jsme si řekli, že už si najdu nějakého gyndaře z toho mého pojištění a snad mi udělá nějaké ty zkoušky o něco dřív. Co tobě všechno na prohlídce dělali? To berou krev a prohlíží ty zralé folíky? No jsem zvědavá. Vím, že do července to jsou 2 měsíce, ale bála jsem se že to bude trvat déle. A netlačí tě pásek na bříško? No hlavně že cítíš úlevu. 🙂 Teda to budete mít na té zahradě krásné🙂 Kytičky to oživí🙂

pulguita
3. kvě 2017

@sluninko23 To je fajn, že testy jsou v pohodě!🙂 Snad sis dala něco na zub, abys to oslavila.🙂
@petrysek181
Jinak holky já se od 1.5.snažím nejíst nic sladkého ani žádné bramburky a nic, tak snad shodim aspoň něco. Nejhorší je ze jak v práci, tak můj přítel mě svádí na dobroty(dnes mi nabídl čokoládove sušenky které baštil přede mnou), ale zatím odolávám🙂 Vy si hezky dejte, miminka to potřebuji, po porodu to shodíte, takže využijte toho, že si můžete dát dobroty🙂

petrysek181
3. kvě 2017

@pulguita vim ze nejdriv delaji vysledky priteli a kdyz vyjde vse v pohode pak prijdes na radu ty ja chodila kazdy mesic na utz ale vubec mi nekontrolovala jestli rostou nebo nikdy mi to nerekla akorat ten posledni mesic mi rekla ze mam na obouch vajecnikach cysty ktere nakonec praskli a byli z toho ty dve miminka bohuzel to jedno to vzdalo ale jinak se mnou toho koc neprobirala vlastne uz sem mela objednano datum do toho centra ale to sem odvolala tam by me cekalo nejspis dost testu a vysetreni urcite to bude vse v pohode mo to zkusili s clostikem protoze sem vedela ze sem po nem se synem otehotnela hned ale ted nam to trosku trvalo ale povedlo se😉 a brala sem ho ikdyz sem ovulovala normalne kazdy mesic a zadne problemy sem nemela mozna k tomu dopomohlo i to ACC rozpustilo hlen a spermijky se dostaly kam meli daleko lepe uvidis zrovna treba ted to vyjde kazdy mesic je nadeje nejlepe kdyz to nejmin cekas😊to si dobra ze odolavas😉ale ja az porodim tak se snad hodim taky do formy

petrysek181
3. kvě 2017

@sluninko23 je to ja si taky planuju ze budu cvicit a makat na sobe ale udelam to a zvladneme to nechtela bych menit cely satnik😉

sluninko23
4. kvě 2017

@petrysek181 To ja prave taky ne😉Zvladli to jiny,tak my to taky zvladneme😉

pulguita
4. kvě 2017

@petrysek181 Dobré ráno!🙂 Ještě jsem zapomněla říct, že včera nakonec dorazila i ta MS🙂 Takže jedeme další kolo. Aha já myslela, že nám udělají testy oběma najednou a pak se uvidí. Stejně si myslím, že mi možná nějaký ten hormon kolísá a proto nemůžu otěhotnět, no kdoví pak nám to řeknou. Zatím se nemůžeme snažit....já mám MS a přítel jde odevzdat vzorek v úterý a 3 až 5 dní před má držet "půst"🙈 a ke konci příštího týdne už mám zase plodné dny. No pořád dokola🙂 Sice podle teploty taky ovuluji, a cyklus mám pravidelný, ale kde je zakopaný pes to nám řeknou až potom. Taky jsem uvažovala, že přestanu měřit BT, ale zatím mi to nedá. Ta doktorka mi řekla, že mi ten doktor (podle toho jak dopadnu) předepíše krom listovky i jiné vitamíny či co aby to pomohlo. No já nabrala tolik kil, že prostě se sebou musím něco dělat, takže chci omezit ty sladkosti atd a doufám, že to pomůže.
Uvidíš, že po porodu to půjde dolů samo a vůbec jestli budeš kojit...to prý se hubne. Pak to možná bude snažší, teď bych to být tebou neřešila. Hezky si to užívej🙂 A kdy máš další kontroly ty? Už se těším na další fotečku miminka😍 Krásný čtvrtek!🙂

sluninko23
4. kvě 2017

@pulguita To si pis,koupila jsem si vybornou sunku a uz jsem si davala do nosu😉Jinak to moc dobre znam,snazis se omezit sladky a pak v praci to je jeden zakusek a cokolada a tamhleto a odolavej😂Obcas to bylo dost tezky nedat si😀Takze ted jim vsechno at malej potom neni moc vybiravej a vsechno mu chutna tak jako mamince😀Je zajimavy,ze pred tehu jsem si musela dat aspon neco sladkyho kolacek,koblizek,ale ted na sladky nemam moc chut.Joo takhle neco palivyho nebo maso to uz je jina😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru