Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

pulguita
18. srp 2017

@petrysek181 No ty máš aspoň krásné kulaté bříško,😍 🤰 ale já jsem prostě něco mezi špekáčkem a rosolem a bez žádného konkrétního kulatého tvaru...🐷 No já si myslím, že schválně objednavaji kolem toho 6tt protože to už jde líp vidět. Co jsem si v práci všimla je to, že víc vnímam pachy...můj spolupracovník kouří a i když chodí kouřit ven a jak se vrátí tak sedí naproti a mezi námi jsou obrazovky našich počítačů, tak z něj prostě cítím ten pach těch cigaret. No jestli mi začne být špatně, mám se na co těšit. No to je pravda vlastně nám to oběma vyšlo takhle na poslední chvíli a vlastně skoro po roce snažení, tak jak se všude píše 🙂 Taky jsem se dívala, kdy by se to mělo narodit. 40tt je tak kolem 27.4. a 42tt je kolem 11.5. Takže pokud půjde vše jak má, bude to býk, jako byl můj táta, který měl narozeniny 5.5. Třeba se zrovna narodí stejně 🙂 Kdoví...
No budu dávat pozor a snad se nic nesemele a bude vše v pořádku. Musím myslet pozitivně. 🙂 Když se to konečně podařilo a uchytilo, tak to musí být v pořádku až dokonce 🙂 Sice se nenarodí v červnu, jak jsem plánovala minulý rok, ale narodí se dřív než tady začnou ty velké horka, což jsem ráda...já budu určitě hodně otékat. Asi to tak opravdu mělo být. Vlastně kdybych otěhotněla dřív, tak nevím jak bych dala tu cestu do ČR v tom červenci a kdyby mi do toho bylo špatně...No potěš! Prostě se to stalo ve správný okamžik 🙂
Ty se taky moc opatřuj! Krásný víkend! 🙂

pulguita
18. srp 2017

@janajens musíš tomu věřit a určitě se to nakonec povede. Já mám 37 a bude to moje první miminko...a podívej nakonec se mi povedlo otěhotnět 🙂 Já tomu prostě pořád tak nějak vnitřně věřila, že se to jednou povede a nakonec to vyšlo! 🙂

janajens
18. srp 2017

@pulguita me je 34 a bylo by to me druhe doma mam 16m princeznu tak chceme k ni mejakeho partaka moc ti to preji Davej na sebe pozor

petrysek181
18. srp 2017

@pulguita no vidis a nebo prijde driv a bude to dubnatko🙂ano to muzes urcite vice vnimat pachy me vadi doted cigaretovy kour uz mi to smrdi a to jsem byvala vasniva kuracka brisko mam pekne kulate jak kdyz mi tam roste maly melounek😀ted se 14 dni drzim na stejne vaze ikdyz se fakt cpu porad mam chute tak snad uz to nejak doklepu a uz se na me moc kilo nenalepi tech 16kg bohate staci😂ja sem taky zvedava jak to bude u nas nakonec si da maly na cas a pocka si pekne az na toho 11 rijna a nebo 13 to mam narozky tak by jsme to spojili a oslavili to porodem😂sem na to zvedava hlavni je ze se citis dobre a nemas zadne bolesti velke obcas brisko poboliva ale to je jak se vse roztahuje🙂zadny rosol nejsi jsi hubena holka tak me nezlob😎ja jeste tri tydny do prijezdu manzela uz se na nej moc tesim chybi mi tu moc🙂pak uz se bude vse tocit kolem maleho tak to poleti samo🙂

pulguita
19. srp 2017

@petrysek181 Dobré ranko! Ty už máš krásné bříško, ale já mám něco mezi špeky a přítel mi řekl, že jestli půjdeme na pláž s mým synovcem a jeho přítelkyní, tak to možná poznají. No snad si budou myslet, že jsem přibrala. Snad mi nezačne před něma být špatně. Jsem ráda, že jsem zatím v pořádku až na ten pach z cigaret, včeta asi kouřili sousedé a já to cítila u nás v bytě. Jinak jsem trochu citlivější a hned mě něco dojme a rozbrečí...ach ty hormony! 😅 Jsem na tebe zvědavá a pořád si myslím, že se malý narodí dřív aby stihl omrknout svého tátu😍 Hlavně ať to všechno hezky zvládnete. 🙂
Jinak jsem se tě chtěla zeptat, co jsi brala ty první 3 měsíce. K lékaři jsem objednana až za 2 týdny, ale nikdo mi neřekl co bych měla brát hned ze začátku těhotenství. Ty první týdny jsou důležité. Minulý rok jak mi předepsali tu listovku, tak mi řekli že pokud otěhotnim, ať si pak koupím femibion 1. Co jsi brala ty?
Už se ti to krátí a za chvilku máš manžela doma. Utíká to strašně rychle 🙂 Přeji ti krásnou sobotu! Tady začalo pršet, tak snad se pročistí vzduch 🙂

pulguita
19. srp 2017

@janajens Uvidíš, že se ti to brzy podaří. Nesmíš být moc zklamaná i kdyby to teď nevyšlo. Musíš to brát pozitivně. Zkus to brát tak, že když se zadaří o něco později, tak bude tvá princezna o něco větší a samostatnější až se ti miminko narodí 🙂 Kdyby byly míň od sebe, tak to zvládneš určitě taky, ale kdyby byly od sebe i ty dva roky, tak to máš super. Takže držím palce! Určitě se ti to brzy podaří🙂

janajens
19. srp 2017

@pulguita deluji moc uvidime kdy se na mas stesti zase usměje na malou jsme čekali tri roky uz mi keb34 a tri roky fakt cas memam ted se znazime osmy mesic ve ctvrtek kdu k dr nove tak smad nam nejak pomuzenjelikoz tri mesice za sebou slabe carky a pakn zpozdena ms tak uvidime co mi povi dneska jsem 6dpo a mam pocit jakoby ms mela přijet dneska i kdtz je casi jeste dost ale presne takove bolesti mam

petrysek181
19. srp 2017

@pulguita ahoj ja prvni mesice brala taky femibion ale nevim jestli jednicka neni kdyz se snazis o mimi a ted mam gs mamavit ale beru ho jen kdyz si vzpomenu ne kazdy den je spousta vitaminu pro tehulky v lekarne ti urco poradi bylo by dobre zacit brat🙂ja dneska od pul jedne v noci mirne bolesti bricha jako na ms a strilelo mi to do zad takze bylo po spani jeste tu byla poradna bourka tak sem pustila film ale porad to nebylo ono tak co ted🙂znova jsem otevrela okno a pustila si uklidnujici muziku na spani takovou tu relaxacni asi se to libilo i malemu protoze prestal kopat a kolem ctvrte jsme zase usnuli ani pes me nebudil v 6 rano a chrapal do pul osme😀kdy ma dojet synovec jestli ted nekdy tak by jsi jeste nemusela mit nevolnosti akorat budes mit nafoukle brisko🙂kdy to oznamite rodine?pockate ty tri mesice nebo to nevydrzite a pujdete s pravdou ven🙂ja si dneska nasadila podpurny pas na brisko a i se mi lepe hybalo tak sem vsude utrela prach a vytrela byt ale funela sem jak parta jezku😂sem moc zvedava kdy se malemu bude chtit ven porad mam takovy pocit ze by mohl jit driv ale to jsou ty pocity kolikrat me zklamaly takze se necham prekvapit od 35tt se chodi na kontrolu kazdy tyden tak snad budu vedet kdyby se nahodou neco chystalo🤔🙂preji krasnou sobotu

petrysek181
19. srp 2017

@janajens ahoj jen ti chci napsat ze ja otehotnela diky clostilbegytu zkus se zeptat dr jsou to sice hormony ale pomohli mi dost holkam pomohli otehotneli diky tomu

janajens
19. srp 2017

@petrysek181 ahoj deluji uviidme dneska jsem 6dpo 10dmi do ms a bolesti jako by ms mela dorazit kazdou chvili iz tri dmy usinam hodne brzy

boukalinka
19. srp 2017

Ja sem dnes 22DC a 9DPO...od vcerejska bleju a dnes sem neco malo pomohla a jdu si zase lehnout...po zkusenosti z minule si testik udelam nejdriv po tydennim vynechani MS...☹normalni si neprijdu,ale spis sem neco spatneho snedla,nez cokoli jineho😒

petrysek181
19. srp 2017

@janajens drz se za par dni budes vedet vic

janajens
19. srp 2017

@petrysek181 deluji to ano

hvezdicka93
19. srp 2017

Ženy mimo kdy si udělat těhotenský test, a těhotenství.
Syna dneska bodla včela pod kolejí jamku, kde má žílu. Dala jsem hned cibuli tu nedal, tak jsem dala ocet, na nohu samozřejmě pajdá. Teď to budou cca 3 hod od bodnutí a přišel že ho bolí nožička, má to nateklé. Jak zezadu v jamce tak i lýtko, reaguje brečením. Myslíte že alergická reakce? Já jsem tedy alergická na bodnutí.

A teď k těhotenství s přítelem jsem měli sex dva dny před ovu, a dva dny po ovu. 😂😁 Tak doufám že to dopadne 😂😁😁😁

pulguita
19. srp 2017

@petrysek181 Ahojky! No nebudeš tomu asi věřit, ale z mého těhotenství už asi nic nebude😢 Dnes ráno jsem šla na záchod a po utření jsem měla na papíru krev. Samozřejmě jsem se lekla a jeli jsme na pohotovost. Břicho jsem měla nafouknuté a pobolívalo něco jako u MS. Udělali mi vaginální eco, ale tím že jsem 4+1 tak nešlo nic vidět. Tak mi vzali krev, aby zjistili hladinu HCG . No a teď přijde to nejhorší. Ta hladina byla jen 5,9😔 Na papíře bylo napsáno že od 1do 4 týdnu by měla být mezi 16 - 156 Takže já jsem neměla ani polovinu z toho minima. Řekli, že bych měla jít za týden na další odběr krve, aby se zjistilo jestli náhodou hladina stoupla. Pak už mi doma krev netekla, ale před chvílí jsem byla znovu na záchodě a teď už ze mě vyšel takový větší hustý cucek, takže si myslím že už je asi po všem. Jsem z toho smutná, ale zase lepší je, ať to odejde samo, než aby bylo něco špatně a pokračovalo to a pokazilo by se to později, kdy už bych musela na zákrok. Nebo aby vůbec bylo miminko nějak nemocné. Takže nechám to na přírodě a snad jednou přijde to normální těhotenství a zdravé miminko. Ještě že jsme nikomu nic neřekli. Rodině bych to řekla až po ukončení prvního trimestru a po této zkušenosti jsem se v tom utvrdila. Jo a ještě mi tam psali, že endometrio měří 8mm, tak nevím jestli to není málo, ale to už je asi jedno.

pulguita
19. srp 2017

@janajens Buď ráda, že máš aspoň jedno miminko. Ještě pořád jsi dost mladá na to, aby jsi stihla i druhé miminko. Ale když jsi otěhotněla jednou na podruhé to možná půjde o něco rychleji. Budu ti držet palce! 🙂

janajens
19. srp 2017

@pulguita jezis Co to ctu to snad ne ja jsem ti to like prala ale tohle jsme mela ja minuly mesic taky zpozdeni slabe Carky a PAk ze me vypadl cucek ale treba to neni tvuj pripad pro jistotu bych udelala rano testík a budu drzet palecky aby se to nerozjelo🙏

janajens
19. srp 2017

@pulguita no pozname Co s e dozvim ve ctvrtek u Dr

pulguita
19. srp 2017

@janajens Test už dělat nebudu. Kdoví jestli se to rozjede. Bylo by to asi nejlepší. Když se to nějak dobře neuchytlo, tak ať raději odejde samo. No a pokud by se to nerozjelo, tak bych šla ten příští týden na odběr krve a kdoví co mi řeknou. Uvidíme....

pulguita
19. srp 2017

@janajens Budu ti držet palce! 🙂

janajens
19. srp 2017

@pulguita dekuji ja tobe take

petrysek181
19. srp 2017

@pulguita no to mi ani nerikej😢😢😢😢ja sem z toho cela smutna ale tohle se proste stava ikdyz jeste tam je nadeje ta hodnota hcg muze jeste stoupnout hlavne takhle ze zacatku je to individualni😐pokud nejak moc nekrvacis nebo nemas krece mimi se mohlo jeste zavrtavat a tim ti poranilo nejakou zilku proto si krvacela uvidis jal dopadne dalsi odber jeste je nadeje neztracej ji je mi to lito😟

petrysek181
19. srp 2017

@pulguita ted tu premyslim nad tou hladinou hcg 5,9 je opravdu malo🤔🤔ale zase to muze byt teprve zacatek ja si pamatuji kdyz sem o mimi prisla tak sem mela tyden spozdeni a hladina hcg byla 80 takze proste uvidis mela sem silne krece v brise a krvacela sem hodne to ty nemas drz se

boukalinka
19. srp 2017

@pulguita soucitim s tebou,ja si timhle prošla minulý měsíc (vlastně ještě ani ne)...je to bolavé,ale přesně jak říkás,nema-li to byt,tak radeji hned brzy a samo,nez pozdeji a s revizi...myslim na tebe a preji hodne stesti...p.s. Me take rikali ze spineni je v poradku,ale prijde mi,ze zena proste citi,kdy to v pohode je a ikdy ne...

pulguita
19. srp 2017

@petrysek181 No uvidíme, jak to dopadne. Před chvílí jsem byla znovu a nic. Tak kdoví kdy se MS rozjede. Kdoví jak to dopadne. No vlastně MS měla přijít ve středu, takže ještě nemám ani ten týden zpoždění, ale ta hladina HCG je i tak moc nízká. Opravdu je to úplný začátek, tak jsem zvědavá jak to dopadne. Žádné velké křeče zatím nemám, jen takovou slabou bolest ...No prostě něco se tam děje. Tak kdoví jak to tam dopadne.

pulguita
19. srp 2017

@boukalinka To je mi líto, že sis tím taky prošla. Je to smutné, protože ta velká radost z pozitivního testu mi moc dlouho nevydržela, ale co se dá dělat. Asi to tak má být, pokud něco není v pořádku. Neboj, určitě se brzy dočkáme. Pozitivní na tom je to, že jsme aspoň na chvilku byly těhotné, takže určitě to příště klapne znovu. Drž se! Držím ti palečky , ať máš brzy další pozitivní testík a pohodové těhotenství od začátku až do konce. 🙂

boukalinka
19. srp 2017

@pulguita Moc na tebe myslím a přeji ti,ať to dopadne dobře...věřím,že se časem dockame vsechny🙂

petrysek181
19. srp 2017

@pulguita vem si ze se to mohlo zahnizdit pozdeji myslim ze kdyby to bylo nejake spatne tak by si krvacela a ne tohle prosim te bud na sebe opatrna ja verim ze to dopadne dobre moc moc drzim vsechno co se da at je to v poradku🙂

petrysek181
20. srp 2017

@pulguita ahoj jak to dneska s tebou vypada???🤔

pulguita
20. srp 2017

@petrysek181 Dobré ranko! Tak včera večer ze mě vypadla další krvavá sraženina. Tak jsem si myslela, že už se teda rozjela MS. Na noc jsem si dala tampón a ráno byl krvavý, ale ráno na záchodě ze mě netekla krev i papír po utření byl čistý. Tak jsem si dala vložku a uvidím, co bude dnes. Zatím mě ani nebolí to břicho. Takže si vůbec nepřipadám těhotná. Já si myslím, že z toho nic nebude. To krvácení se mi nelíbí, ta sliznice (jen 8mm ) se mi zdá taky nízká...No nevím. Uvidíme jestli dneska budu znovu krvácet. Moc nevěřím tomu, že tohle těhotenství bude prosperovat. Kdybych jen lehce špinila budiž, ale ty sraženiny to už si myslím není normální. Jsem smířená s tím, že se miminko neudrží. Ale tak aspoň na chvilku jsem byla těhotná 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru