Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

hviezdicka111
10. črc 2013

@dape82 tak ale zvykne ti meskat bezne? alebo len teraz? v tej tabulke co som sem davala link je, ze az do 5tt moze byt nizke..v 5tt tusim najnizsie je 18 a to staci redsi moc a test to nezachyti 🙂 ak ti nezvykne bezne meskavat tak nejaku pricinu to musi mat, ze teraz tak dlho nic 🙂

dape82
10. črc 2013

@hviezdicka111 nikdy se mi to právě nestalo, měla jsem to přesně skoro na hodinu... jen nevím, jestli to nemůžou být dozvuky nějakých hormonů po tom IVF v květnu... v pondělí mi píchli na gyndě tu vyvolávačku, tak čekám....

hviezdicka111
10. črc 2013

@dape82 no tak to ja uz neviem, ale tak drzim palce nech je to tehu 🙂 potom daj vediet ci teda prisla ms alebo su // 🙂

dape82
10. črc 2013

@hviezdicka111 díky za podporu 🙂 dám vědět... s testem asi ještě počkám. V po mám přijít k doktorovi, pokud ms nepřijde

hviezdicka111
10. črc 2013

@dape82 ale ktovie, no ja si myslim stale, ze by to predsa len mohlo byt tehu, nebol na tom teste ani slabucky dusik? nic? vies, ja som si myslela ze to nevyslo, lebo som celu dobu testovala a nikdy nic...a potom 39DC taky slabulinky duch, ale ozaj taky, ze ho bolo ledva vidiet az 40DC to pripominalo ciarku, aj ked slabu, ale viditelnu 🙂 drz sa teda 🙂 🙂

dape82
10. črc 2013

@hviezdicka111 na tom jednom ano, slaboučká asi do 10 minut - to byl ten papírek, pak jsem měla ten pouzdrový a na něm mi to odpoledne neukázalo nic. Další den papírek a zase se mi zdála slaboučká čárka tak po 10 minutách. Takže fakt nevim ☹ nikdy jsem pozitivní test neviděla, ale stejně to asi každá máme jinak 🙂 ale dnes mě začala bolet prsa...

duda223
10. črc 2013

Nemate niekto skusenosti s meranim baz. teploty? V den ovulácie stúpne a potom postupne klesá? V prípade, že ostanete tehotné, tak nesklesne a stále sa drží vyššie? KOlko asi?
Dakujem za odpoved

cristinaxo
10. črc 2013

tak holky ..muj sen o miminku se dnes rozplynul.-pritel je neplodny :(

martaskaaa
10. črc 2013

@cristinaxo ☹ to je mi lito, pro muze to vubec musi byt hrozna zprava. A je to definitivni? Co nejaka: lecba?

kacik87
10. črc 2013

@cristinaxo není nějaká možnost ? a musíte spolu začít mluvit o jiném řešení, přece musí být nějaká cesta, jak by jsi mohla mít miminko... hrozně mě to mrzí 😢

cristinaxo
10. črc 2013

tak vysledky spermia... zdravy muz ma v 1 ml ejakulatu cca 10-15 milionu spermii..my mame necela tri..z toho vic jak polovina mrvych a potom jen jendo procento je bez deformace krcku a hlavicky :( pro mozne poceti je potreba minimalne 4%, a normalne pohyblivych spermii mame 12%, pro poceti je spodni hranice 35%...jedina moznost IVF nebo ICSI ...ale na to nejsou penizky :( ..no obulely jsme to oba..pritel je doslova zdrcenej..
tak Vam drzim pesti holky..

kacik87
10. črc 2013

@cristinaxo k těm číslům, ptal se doktor, jak často sexujete? Ono totiž se před odebráním vzorku má "abstinovat"... jestli to opravdu nezpůsobuje ta četnost...? ☹ a to umělé je opravdu tak drahé, jedna holka psala, že to poprvé platí pojišťovna ?

Jsem zvědavá, jak dopadnu já v pátek u doktora :( nechci se nechat zase uchlácholit, že se na to nemám tak upínat 😠 ☹ 😢 😖 😒

cristinaxo
10. črc 2013

@kacik87 jj pocetnost sexu muze mit vliv na pocet ale ne takto moc..kazdopadne nic to nemeni na tom, ze maji spatny tvar ..

cristinaxo
10. črc 2013

@kacik87 budu ti drzet palecky...

dape82
11. črc 2013

@hviezdicka111 jsou tam // 😀

hviezdicka111
11. črc 2013

@dape82 fakt? 🙂 jeeeeeeeeeeejo 🙂 gratulujem 🙂

dape82
11. črc 2013

@hviezdicka111 děkujuuu, ale ještě to nechci zakřiknout 🙂

kacik87
11. črc 2013

@cristinaxo tabletkama tohle asi nezlepší, co? :( Já na to musím pořád myslet, ani si neumím představit, co s přítelem prožíváte 😢 Nabídli mu alespoň nějakou poradnu, kde se dozvíte, jak dále postupovat ? Špatně se mi radí, ale nevzdávej to...

whirpie
12. črc 2013

Ahoj holčiny..jsem tu nová, ale pročítám tady různé diskuze, tak bych chtěla taky přispět.S manželem se snažíme necelý rok o mimi, bohužel po vysazení mi menzes chodila á 2 měsíce a od ledna vůbec. Moje mudr. tohle vůbec neřešila, nasadila mi acidum folicum a vitamin E a v dubnu na prevenci.No tak jsem tam šla, to mi nabrala hormon. spektrum a abych si zavolala na výsledky. Po týdnu jsem volala a prej je ještě nemaji, a že se mi ozvou..No samo, že se neozvali. Po dalším týdnu jsem tam volala a prý vše je OK. a že je to normální po vysazení HA..Tak jsem z toho byla taková zmatená a naštvaná, proč to jako nejde, když je to OK, proč se mnou nic nedělá, nepošle na vyšetření... Kamarádka mi říkala, že chodí k jinému doktoru a jeho si nemůže vynachválit, tak jsem ho taky prubla.Už jen to, když jsem tam volala, tak sestřička strašně ochotná a jakej mam porblém a jesli chci, tak můžu přijet už ten den, no prostře skvělej přístup...No tak jsem panu MUdr. vypověděla to o tý doktorce, on mě vzal na UTZ a hned mi píchl něco jako vyvolávačku, aby přisla menstruace...A pak až přijde, tak nasadíme léčbu..Pak mi nasadil clostilbegyt 5DC na 5 dní 1-0-1, a poté 17DC utrogestan 1-0-1 na 10 dní.Mezitim si mě pozval znovu na UTZ, aby viděl, jeslti přijde ovulka, no a tam byl vaječník úplně obr🙂 tak prý jestli vim, co máme dělat...🙂 No a dneska jsem začala 7 den toho utrogestanu, no a pak by měla přijít menzes anebo taky ne 😉 Akorát jsem už lehce nervní, jak na to furt myslim, přemejšlim, kdy udělat ten test, aby to bylo jistý, ale zároven se i bojim, že tam bude zase jen jedna /... No uvidíme🙂 Všem ostatním, které se taky snažíte o mimi přeju hodně štěstí a díky, že jsem se mohla vypovídat..Ráda si tady s někým pokecám🙂Pááá 😉 😉

cristinaxo
12. črc 2013

@kacik87 tabletky na to nejsou ... a zatim nechce o nicem ani slyset..chce to cas a snad se mi podari ho privest na jine myslenky ..

kazunomiya
12. črc 2013

@whirpie nejakych 10 dni po ovulacii mozes skusit test, uz vtedy ukaze (teda mne ukazal). cize asi ked budes doberat ten Utrogestan. alebo kasli na to a pockaj ci pride menzes..

skaredekacatko
12. črc 2013

@cristinaxo nas ivf soft v brne vysiel 800 eciek a to mi poisťovňa niečo z toho preplati, ono normalne ivf ie drahe ale soft sa da a maju aj super uspesnost a pristup.plus liekz vies zohnat aj tu na fore treba vela ohladom toho tu precitat baby ti poradia.hlavne nebud smutna a pomaly zacni setrit a uvidis ze to pojde. Zatial si daj urobit vysetrenia ci je vsetko oka a dovtedy mas aj nasetrene 😀

whirpie
12. črc 2013

no uvidíme, utroš mám dobírat v pondělí a pak do cca 3 dní by měla přijít menstruace, tak ještě počkám a zkusim to pak... 😉 jenže to čekání.. 😀

kacik87
12. črc 2013

@cristinaxo chápu...ještě to musíte nejdříve přijmout a pak se bude řešit. Každopádně doufám, že to brzo spolu vyřešíte a najdete společně nějakou, pro oba přijatelnou a finančně rozumnou, cestu, jak mít miminko 😉

kacik87
12. črc 2013

@whirpie je super, že to ten nový lékař tak řeší, já byla dneska na prohlídku a prý si buď všechno zaplatím a nebo musím počkat na minimálně roční snažení. Pokud jsi měla správně načasované "snažení", tak to určitě výjde. A s testíky je to různé, někdo má dušíka už týden před vynecháním a někdo až týden po 🙂
Držím pěsti 🙂

navratil1986
12. črc 2013

chtěla jsem se optat kdy si udělat těh.test když přes rok neberu antikoncepci ale teď jsme měli nechráněný sex jsme měli 3.7 a kdy je tak nejlepší si udělat test?Už jsem byla nedočkavá a jeden si udělala a byl negativní,ale to je asi ještě brzo na výsledek,že?

edelin
12. črc 2013

Dnes je mi cely den spatne, picha me v podbrisku a v nedeli to budou 2tydny co jsme mely styk asi po pul roce takze poradna davka. :D Nevim kdy si udelat test, MS od porodu 3mes jeste nemam, ale tak pred mesicem jsem na sadila prasky, ale 2x jsem zapomela. A kdyby byl pozitivni mam se smat nebo brecet, jak zvladnu tak male mimi s tema strasnyma nevolnostma a jak pak fungovat s rocnim prcem a novorozencem a co kdyz budu mit zase problemy v tehu a nebudu moc NIC zvedat - mala neumi chodit? Mam v hlave blazinec. Nebo nedejboze byt v nemocnici kdyz kojim!

whirpie
13. črc 2013

@kacik87 - to je stejně divný, nechat tě čekat rok, nebo, že si to zaplatíš..my se o to snažili cca třičvrtě roku a tenhle doktor úplně bez problémů...Ono je to asi fakt doktor od doktora, někdo chce vážně pomoct a jinýmu je to jedno, je to fušař.. 😖 já se rozhodla, že počkám tedy do středy, to budu mít dobranej utroš a to by mělo být tak cca 1-2 dny do MS..Tak uvidim🙂 ale jsem už z toho úplně paranoidní, úplně na sobě cejtim příznaky 😀 mam neskutečně citlivý bradavky, občas mě bolí v podbřišku jako před MS, jsem celá opupínkovaná, úplně zase jak puboš 😀 , tuhle jsem měla i takový pocity na zvracení, no tak fakt nevim..jestli si to jenom nevsugerovávám, když bych ho tak moc chtěla 😢 ...a jak dlouho už zkoušíte mimíska?🙂

cristinaxo
13. črc 2013

@skaredekacatko juuu..tak dekuji za tip🙂

kacik87
13. črc 2013

@whirpie já teď studovala grafy BT a v 80% se to holkám ukázalo fakt 14 dnů od ovulky, takže ještě chviličku počkej, po víkendu už budeš snad vědět 😉 Ale jinak přesně vím, co prožíváš 😀 to čekání je šílenýýý !!!!!
A s těma příznakama, tak já jsem fakt těhotná každej měsíc, puboška ke mě fakt sedí :D jen bradavky a prsa celkově mě bolí tak týden před MS den dva a pak to přestane.
S tím doktorem, prý oni to mají předepsané od pojišťovny a když jsem v prosinci dobrala HA, tak od ledna je to sedmý měsíc teprve 😒 Prý to ještě může přijít přirozeně... navíc mi paní doktorka udělala ultrazvuk a podle nějakého tělíska poznala, že ovulka asi proběhla... Tento měsíc těhu nečekám, poslední tulení 18 DC a ovulka až 20 DC, takže budu testíkovat příští měsíc. Každopádně držím pěsti, já s takovou přípravou bych testila už týden :D Jsi silná, že se tak držíš 😉 🙂 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru