Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

kristl85
13. črc 2013

Ahoj holky, četla sem si tady par posledních příspěvku a tak se s dovolením připojím. My se snažíme od ledna, zatím se to nepovedlo, ale tento mesic sem poprvé vyzkoušela ovu testy, ovulku sem měla v pondělí a dneska je sobota a sem skoro přesvědčena o tom te sem tehu;))) je to šílený jak ty nervy pracuji,setkaly ste se nektera s tím, ze by mel někdo nejaké příznaky hned prvni týden? Nebo uz se fakt magor a je to úplná hloupost? Děkuji moc za kazdou reakci;)

kacik87
13. črc 2013

@kristl85 vítám tě 😉 taky od ledna zkoušíme a příznaky jsou jasný každý měsíc... Jestli jsi si jistá ovulkou, tak třeba je to právě to předtěhotenský tušení 🙂 Každopádně držím pěsti
Já měla ovulku podle BT taky v pondělí a ikdyž jsme to doma poznali až pozdě netrefili jsme se se "snažením", mám těhu příznaky snad všechny krom bolestivých prsou 😀 😀 😀

kristl85
13. črc 2013

@kacik87 Děkuji;) no sem si podle těch testíků 100% jistá, ze ovulku byla, měla sem krásně silnej proužek, jeste silnější nez ten kontrolní, no a tulili sme se každy den, 3 dny před tím, a 3dny potom i v ten den;) je to poprvé co sme se opravdu milovali každy den, navíc sem vyzkoušela poprvé "prstíkovou" metodu a spermoníly sem fakt nahnala k otvoru v čípku;))) no a dneska me zacaly bolet prsa(nikdy me neboli) a jeste mi přijde, ze mám další příznaky, ale sem rozumná, zatím si opravdu říkám, ze je to hloupost, ale tak moc tomu věřím, to snad ani není možný;) , ale tehu priznaky sem jedte nemela, ja s BT zkušenost nemám, není možný že ste se trefili jen o tom nevis?;)

whirpie
13. črc 2013

@kacik87 no, já se držim silou vůle😀 ale spíš se zase bojim toho zklamání, že to neklapne...těch testů, co jsem zkoušela a byly negativní...no ale snad se někdy zadaří..🙂tyo, že bych to tedy zkusila v pondělí? 😀 to bude 14 dní přesně, tak kdyby to náhodou vyšlo, tak by tam mohl bejt aspon malej dušík, což? 😉
Tak to máš ale zase dobrý, že ti ovulace vůbec proběhla, já mam děsně nepravidelnou MS a anovulační cykly dle gyndaře 😖 tak proto ten clostík 😉 tak snad se ti příští měsíc taky zadaří🙂 a kolik ti je? mě 25 😉

kacik87
14. črc 2013

@kristl85 já si osobně myslím, že na prsách to poznáš, jak říkám, já je citlivý měla jen jeden den a co jsem si tu pročítala vzkazy těhulek, tak o tom psaly 🙂 Nerada bych to zakřikla, ale myslím, že jsi jasná 😀 😀 Já zkoušela taky ovu testy, ale nikdy mi nevyšly. Který druh jsi měla a testila jsi v kolik hodin? Já ty dr. Maxe a testila jsem odpoledne, jak jsem přišla z práce. Bohužel nechodím domů moc pravidelně a taky hodně v práci piju... a po ránu se to nedoporučuju... Ptám se, protože jedno balení ovu testíků ještě mám 😅
A vezmi si, že je to zásah do organismu, testy se objeví po 14 dnech a tak si myslím, že klidně můžeš na sobě poznat, že jsi těhulka 😉 Kamarádka byla jako puboška těhotná, byla jsem s ní na miniinterupci a tak to poznala taky týden před zpožděním, že se něco děje...

kacik87
14. črc 2013

@whirpie 😀 síla vůle 😀 Já bych určitě zkusila pondělní testík, buď budou II teď a nebo později 😉 Je možné, že jsem neměla ovulku předtím, ovu testy mi nevyšly a až teď se cítím konečně "s nadějí" 🙂 Uvidíme, jak se mi bude dařit příští měsíc 🙂 Už jsem opravdu o hodně klidnější. Je mi 26 🙂

kristl85
14. črc 2013

@kacik87 No ty prsa mi právě nahrávají, snad nikdy mě neboleli v tomto období. Seš hodná, já tomu tentokrát opravdu věřím, jak sem psala, byl to první cyklus, co jsme se opravdu takto snažili a ještě jsem měla i ten čirý bílkovitý hlen, což sem nikdy myslím ani neměla. No já mám nakoupený od Dr. Maxe taky, ale tyhle, co sem používala, tak mi poslala jedna hodná kočka odsud z koníka, že už je těhu, tak že mi je dá a tím pádem nevím, co to je za značku, protože mi je poslala bez obalu, ale já se doma mrknu na ten návod, tam by měl být i výrobce. No a dělala jsem si je vždycky dopoledne v práci. Od 9 do 11 sem vždycky nepila a pak sem si ho udělala a můžu ti říct, že jednou jen tak ze srandy sem si zkusila udělat odpoledne po práci a ten byl negativní i když ten den dopoledne byl pozitivní a bylo mi to jasný, bylo to po celým dnu, kdy sem fakt pořád v práci pila, podle mě na tom opravdu hodně záleží.
No a s těma příznakama - dneska mě začalo bolet břicho jak před MS a co sem vyčetla, tak to k tomu asi taky patří🙂 Udělalo by nám to s manželem tak velkou radost, bylo by to super, po hrozně dlouhé době nějaká dobrá zpráva. Teď jen nevím, jak přežiju ještě cca ten týden, než si budu moct udělat ¨TT. No sou to muka, co ti mám vykládat.
U tebe si myslím, že jsi tu ovu nevypozorovala právě proto, že sis ten test dělala až po té práci. A jak dlouhý máš cyklus? A teď jsi na tom jak?

kristl85
14. črc 2013

@whirpie Ahojky, no tak to jsme na tom stejně, taky se netestuju jen silou vůle, i když vím, že je to teď ještě hloupost. Budu to moc držet pěsti🙂

whirpie
14. črc 2013

@kacik87 tak zejtra ráno skáknu do lékarny a budu se snažit, abych se nepočurala 😀 a uvidim, no..pro jistotu vezmu ještě jeden do foroty 😀 pak písnu, jak jsem dopadla..akorát mam opět bolesti v krku, na pravý straně, čep tam mam jen jeden setrvalej, takovej malej, ale bolí mě při polykání, tak se to snažim rozehnat joxem, i když vim, že by se to nemělo...ale tak snad by to takhle ze začátku nemuselo vadit...když já na ty angíny, čepy a celkově bolesti v krku trpim skoro pořád☹

whirpie
14. črc 2013

@kristl85 Ahojky, no zítra ho už zkusim a uvidim, co se tam vyvrbí..aspon malej dušík by mohl...furt si tak něak říkám, že když doktor poznal, kdy mam ovulaci, protože jsem levej vaječník měla hodně velkej, takže by to snad mohlo vyjít.no, uvidim🙂 tobě taky hodně štěští, aby byl pozitivní, to čekání je děsný 😀

moschino1986
14. črc 2013

Baby ja som mala mat Ms 5.7. Neprisla tak som testovala 10.7. Myslite ze je to kratka doba?test bol negativny.

kacik87
14. črc 2013

@kristl85 Normálně mívám 28-32 DC a čekám MS od středy do neděle, teda spíše v tu neděli, když byla ovulka až 19 DC. Dnes jsem 25 DC, normálně bych zítra už testila 😀 jsem NN nezmar netrpělivý 😀 😀 V práci by to asi šlo, chodím mezi šestou a osmou a do desáté moc nepiju, jen kafe. Asi to bude lepší a sama jsem zvědavá, jestli to v srpnu výjde 🙂 Tu značku mi, prosím tě, pisni 🙂 Zkusím to v srpnu zase s teploměrem a k tomu ty testíky.
Samo, že si přeju, aby to bylo tento měsíc jiné a už M nepřišla, ale myslím, že jak mě nebolí prsa, je to beznadějný. Asi je lepší, že v úterý jedeme na pár dnů do hor přijít na jiné myšlenky 😔
Kdy budeš testíkovat ? Je to týden, ne? Tak asi ještě brzy 😖

kacik87
14. črc 2013

@whirpie jestli se po cestě nepočůráš po cestě, tak doufám, že budeš mít minimálně pořádného dušíka 😉 😒 S těmi léky vůbec netuším, já raději neberu ani brufeny a léky na alergii. První měsíc, co jsem si myslela, že můžu být těhu jsem nepila ani kafe, jsem asi extrém 😀

ivuska027
14. črc 2013

@kristl85 no ja som 4 dni po sexe vedela ze som tehu, lebo som skoro zaspala na aerobicu a tak ma boleli krize, te tic ine ako tehu ani nemohlo byt. Samozrejme aj bolo a drobec na skoro dva roky 😉 😀

deneris
14. črc 2013

ahojky,chtěla bych poradit,už sem malinko zoufalá....s přítelem si už tři měsíce nedáváme pozor....a měsíčky mám dostat za 7 dní.No a nevím jestli jsou to možné příznaky ale týden jsem šíleně unavená...usínám u všeho a když už něco dělám mám návaly vedra,a pak zase ta únava,necejtim se vůbec ve svý kůži a něčeho schopná....přitom mě pobolívájí prsa stejně jako před ms.tak mi přijde nesmysl že bych byla těhotná,už přemýšlim jestli nemám nějakou nemoc... Včera sem si dělala test a byl negativní,takový za těch 30kč.Jo a už týden nekouřim ani nepiju,jelikož mi neni dobře,ani mi to nechutná,jenže já normálně s kámošema ráda popiju a kouřim....tak nevim.Děkuju moc za odpovědi

kristl85
14. črc 2013

@whirpie A tobe zatím testy vycházely negativne? To podle mě nic neznamená, každý má to hcg jinak vysoké a pokud fakt 14 dní meškáš, tak je to fakt minimálně divná. A máš nějaké příznaky těhu?

bolekat
14. črc 2013

@kristl85 ahoj, co je "prstikova metoda" ?

kristl85
14. črc 2013

@kacik87 Jj určitě to zkus dopoledne, a alespoň ty 2 hod zkus nepit, jmenuji je Wondfo Biotec, neznám je, mám je od te kočky, treba budes spokojenější;) ale treba je taky uz nebudeš potrebovat;) držím moc pěsti. Ja sem taky hrozne netrpěliva, ted na to myslím porad a nevím jak dlouho vydržím netestovat, prvni testik bych si chtěla udělat v pátek, protože jedu s holkama na víkend na chatu a alkohol jede taky;))) tak kdyby náhodou... Hory sou super, tam prijdes na jiny myšlenky;) a nejakej flintu do zita, ze te neboli prsa neznamena, ze nemůžeš byt tehu;)
Ja tady ted budu porad, protože ten týden asi bude nekonecnej;)

kristl85
14. črc 2013

@ivuska027 Je tak to jsi mi udělala radost;) ja sem šle ospala porad, takže podle toho to asi nepoznám, ale ty prsa, tlaky v podbrisku atd. to by asi mohlo neco znamenat. Nevím jak to ted ten týden vydržím...;)

kristl85
14. črc 2013

@bolekat No je to trosku takova pikantnost;) je to o tom, ze pomuzes spermonikum;) dostat se tam, kam maji. Po tom co muz vyvrcholí, si bud ty nebo on pomůže prstikem, aby spermie dostal blíže k děložnímu čípku a k otvoru (ktery tam při ovu vzniká) blíže;) prostě jim pomáháš, aby to neměli tak těžké ;)

whirpie
14. črc 2013

@kristl85 ne,14 dni nemeskam,MS by mela dorazit tak kolem ctvrtka..🙂 tech 14 dni je od ovulky a taky tuleni😉

icer
15. črc 2013

čaute kočky, týžden mi meškajú... sobotu som si robila test, a bol negatívny, máte niektorá skúsenosť? pri prvom tehu (potrat) pred 4 mesiacmi som si robila test 11 den meškania a bol tam duch... a fakt som vytesnala myšlienky na tie príznaky, takže neveim , veim že ma príšerne boleli prsia, ale či už pred tým, či až po teste? vôbec si nepamätám, vracala som stále.. teraz nič, ani iprsia ani nevracam...

kristl85
15. črc 2013

@whirpie Ajoo, tak to už bys mohla ten testík, nepočurala jsi se po ceste do lekarny? Urcite nam dej vědět, jak testík dopadl, já teď budu čekat do pátku, to je 29DC a já mám cyklus průměrně 30dnů, dýl už to nevydržím a uvidíme, teď jen si najít program na ten týden, abych se z toho nezblaznila🙂))

whirpie
15. črc 2013

@kristl85 - no tak test je negativní..přesně jak jsem myslela..ale třeba je ještě brzo..dnes mam 26DC, ovulace byla 2-3.7. Tak to zkusim ještě tak za 2 dny...☹

kristl85
15. črc 2013

@whirpie To nevadí, neblááázni. Někomu se neukáže ani duch před MS. Nevěš hlavu, nechci tě držet v naději, ale podle mě je fakt ještě velká šance, že se dušík ukáže🙂

whirpie
15. črc 2013

@kristl85 no já si taky myslim, že to bylo moc brzo..zkusim to tedy v tu středu nebo čtvrtek..ty si měla ovulku kdy? kolikátý DC jsi? 😉

kristl85
15. črc 2013

@whirpie JJ zkus později🙂 Já jsem dnes 23DC a ovulka byla minulé pondělí. MS by měla přijít nejdřív v pátek 19.7.

kacik87
15. črc 2013

@kristl85 tak pátek je tu cubidup 🙂 uvidíš, že ti to sletí... je super, že jsme měly ovulku stejně, takže přesně vím, co prožíváš, ikdyž jsem tento měsíc pesimistická... Jinak to jsem nesnášela,plánované akce těsně před příchodem M 🤐 vždycky jsem byla na nealku, ikdyž testy vycházely negativní 😀
Jinak snad poprvé za půl roku nemám těhu příznaky a možná je to lepší, nebudu pak tak zklamaná 😒

kacik87
15. črc 2013

@whirpie já myslela, že jsi 14 dní od ovulky, to se ti to ukáže 16 nebo 17.7 😉 Hlavně žádné zklamání, dokud nepříjde M, tak bych tomu věřila 🙂 Jen pár šťastným se to ukáže dříve a to snad jen mikrodušík 🙂

whirpie
15. črc 2013

@kacik87 - no já si to taky nějak blbě spočítala, já myslela, že už to je 14 dní 😀 no jo a to ani blondýna nemusim bejt 😀 ale díky moc za podporu, aspoň v tom člověk neni sám a má si s kým pokecat, když manžel tomuhle tématu nerozumí 😀 v tomhle rozumí akorát tak tomu tulení 😀 no já mam dneska po strašně dlouhý době chut na vínko, mam tu lambrusco, tak si skleničku dám, to je slabounký 😉
@kristl85 - tak ty máš ovulku docela pozdě, vid? já ji měla ten 12-13 den cyklu a ty až nějakej 16.Ale tak hlavně, že vůbec je, mršina jedna 😉 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru