Lze poznat těhotenství z odběru krve, přestože odběr byl určen na jiné věci?

deborah1234
1. bře 2018

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, zda když mi dr dělala odběry krve na různé nemoci (játra,imunita..), naposledy asi 4 zkumavky, tak jestli by se z toho dalo poznat případné těhotenství? I když k tomu ten odběr nebyl určen?

linee
1. bře 2018

Jen pokud se udelalo vysetreni take na hcg,cili mozne tehotenstvi.

deborah1234
autor
1. bře 2018

@linee takže z normálních vyšetření se to poznat nedá?

deborah1234
autor
1. bře 2018

Styk jsem měla 20.1. ms normálně proběhla, 5 testů negativních, zítra má přijít další ms a přesto se pořád bojím, že jsem těhotná. U gynekologa jsem byla na preventivní prohlídce a ten se mi jen podíval do pochvy. Z toho by to případně poznal?

jezz1e
1. bře 2018

Z krve se vždy dělají jen některé testy. Takže když se zkoumají jaterní hodnoty, těhotenství se nepozná. Gynekolog by před termínem ms mohl v děloze vidět leda vyšší sliznici, ale embryo určitě ne. Těhotenský test by ale den před očekávanou MS na 90% ukázal aspoň slabou druhou čárku.

deborah1234
autor
1. bře 2018

@jezz1e Od styku už jsem jednu ms měla, která proběhla normálně v termínu. Poté jsem se 5x testovala a negativní. Zítra má přijít druhá ms. To už by doktor poznal, když je to přes měsíc, ne?

linee
1. bře 2018

@deborah1234 to urcite ano

jancabr
1. bře 2018

Do žádanky doktor zaškrtá, co chce vyšetřit a to v laborce zkoumají. Z výsledku na imunitu se těhotenství nepozná. Jestli už jedna ms proběhla, tak těhotná nejspíš nebudeš. I ty těhotenské testy jsou negativní. Proč si myslíš ze jsi?

deborah1234
autor
1. bře 2018

@jancabr Mám nafoukle břicho, které se chová tak divně.. občas mám pocit jako by se tam něco hybalo a když ležím tak mi v něm občas tepe srdce, a bolí mě záda

jezz1e
1. bře 2018

No tak pokud už čekáš druhou MS, musela bys být v 8 tt a to by musel dr poznat a testy ukázat. Takže uvedené příznaky budou mít jiný původ 🙂 Mmch. srdíčko bys určitě tepat necítila.

deborah1234
autor
1. bře 2018

@jezz1e a poznal by to pouze z toho prohlížení pochvy? Nic jiného mi totiž nedělal

linee
1. bře 2018

@deborah1234 mohu se prosim zeptat proc takovy strach?Kdyz jsi byla u dr.,prohlizel te i s moznosti,zes tehotna?Nebo jsi nic nerikala?Obvykle pokud,udelal by ti i utz,ne jenom spodem.Pohyby citis jako prvorodicka nejdrive v 17tt,srdicko a tepani citis jenom napr.pres Angelsound,volne ne a uz vubec ne v 8tt

linee
1. bře 2018

@deborah1234 a rekla si,ze bys mohla byt tehotna?

petulles
1. bře 2018

@deborah1234 Ahoj přidávám svoji zkušenost .. 29.12 jsem měla poslední ms a v lednu(kolem toho 29), kdy se měla dostavit další tak nic. Testovala jsem v den vynechání, za další 4 dny, za týden.. a testy stále negativní. Každý ráno jsem měla bolesti jako kdyby už a nic. No a 19.2 - což je tedy přes 20 dní zpoždění, ráno strašná nevolnost z ničeho nic, tak mě napadlo udělat poslední test co jsem měla doma a hned dálnice jak hrom 🙂 Takže podle ms bych byla 8tt a jsem teprve 5tt 😀 🙂 Takže jak vidíš, může se to stát .. 🙂

deborah1234
autor
1. bře 2018

@linee říkala jsem mu, že sem brala antibiotika a že jsem četla, že můžou snižovat účinky HA, on mi přečetl nějaký článek, že atb nesnižují účinky HA, taky jsem mu říkala, že jsem se testovala a že všechny byly negativní

beruda
1. bře 2018

Doktor není věštec. Už v 5tt by viděl zvýšenou sliznicí a gestacni vacek. U mě viděl už i srdíčko. I kdybys těhotná byla, v tomto tydnu pohyby cítit nemůžeš a srdíčko neucitis nikdy. To byla spíš tvoje tepna. Můžeš si dojít do laborky na test hcg pro samoplatce, stojí to asi dvě stovky.

deborah1234
autor
1. bře 2018

@petulles já právě dělala těch 5 testů po tom, co jsem tu normální ms měla

deborah1234
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
jancabr
1. bře 2018

Ty příznaky můžou být jiného původu. Nadýmání ze stresu, špatného jídla, málo pohybu... nebo obnovování střevní mikroflóry po ATB. A poslední test sis dělala kdy?

beruda
1. bře 2018

Některé ženy krvaceji v době MS celý první trimestr. Nelaboruj nad tím a běž do té laborky na test. Pokud bude negativní, tak znovu k dr, ať to není něco špatného

deborah1234
autor
1. bře 2018

@petulles každý po týdnu, jeden týden jsem dělala i 2

deborah1234
autor
1. bře 2018

@jancabr 24.2. Byl to Clearblue digitální

jancabr
1. bře 2018

Zítra ráno bych zkusila další test. Pokud bude negativní a ms se dostaví, tak bude jistě vše v pohodě. Jinak bych si taky zašla do nemocnice na odběry jako samoplatce a pak znovu k doktorovi a vše mu pořádně řekla.

deborah1234
autor
1. bře 2018

@jancabr když ho zkusím v sobotu bude to vadit?

beruda
1. bře 2018

@deborah1234 vadit to nebude, ale to ho nemusíš dělat vůbec a dojít si zítra na tu krev

deborah1234
autor
1. bře 2018

@jancabr někde jsem také četla, že se dají v lékárně koupit testy z krev, které to těhotenství zjistí. Tak mě napadlo místo laborky zkusit ten? Bydlím na vesnici a mamce říkat nechci, aby mě hodila do nemocnice do města, to bych jí musela říct důvod a to fakt nechci

jancabr
1. bře 2018

To je jedno kdy si ten test uděláš. Hlavně ráno. Jj, taky jsem o těchto testech slyšela. Fungují dobře, ale zatím s nimi nemám zkušenost.

deborah1234
autor
1. bře 2018

@jancabr dobře, takže bych kdyžtak zkusila sehnat ten. A když ms zítra přijde, tak pořád je pravděpodobnost, že můžu být těhotná?

jancabr
1. bře 2018

Nejsem doktor ani jasnovidec, ale pokud bude test negativní, ms se dostaví a pokud jsi doposud brala HA pravidelně a tak jak se má, tak je pravděpodobnost těhotenství téměř nulová.

deborah1234
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
deborah1234
autor
1. bře 2018

@jancabr a antibiotika účinnost antikoncepce snížit můžou?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru