Lze poznat těhotenství z odběru krve, přestože odběr byl určen na jiné věci?

deborah1234
1. bře 2018

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, zda když mi dr dělala odběry krve na různé nemoci (játra,imunita..), naposledy asi 4 zkumavky, tak jestli by se z toho dalo poznat případné těhotenství? I když k tomu ten odběr nebyl určen?

jancabr
1. bře 2018

Co člověk to názor. Když jsem brala Ha a byla nemocná, tak jsem si dávala pozor. Čistě logicky to vidím tak, že nejdůležitější je začátek platíčka. Tam jsou hormony, co zamezí dozrání a uvolnění vajíčka. Takže pokud jsi měla ATB se začátkem platíčka, účinnost se mohla snížit

deborah1234
autor
1. bře 2018

@jancabr toho 20.1. jsem měla 11. prášek z platíčka

jezz1e
2. bře 2018

Ne, atb sama o sobe ucinnost nesnizuji. Ucinnost je snizena, pokud zvracis nebo mas silny prujem, coz zpusobuje nemoc, ne atb. Ale podle me je u tebe sance na tehotenstvi nulova, pokud mas 5 testu 5 tydnu po styku negativnich a ms se normalne dostavila. Domaci krevni test bezne v lekarne nemivaji, obvykle je na objednani. Neplas a pockej si na ms.

suzik161
2. bře 2018

@jezz1e tak přesně o tomhle by mohla kamarádka vyprávět. Brala antibiotika na anginu a díky tomu se snížila účinnost antikoncepce a ona byla těhotná po 1 sexu v měsíci. Moje obvodní mě vždy upozorňovala, že když mám antibiotika mohu otěhotnět. Každopádně tady to na těhotenství nevypadá

deborah1234
autor
2. bře 2018

@jezz1e a když přijde, tak 100% těhotná nejsem?

ladyhacek
2. bře 2018

@deborah1234 v 5tydnu a syna mě jen vyšetřoval a poznal to. Ale šla jsem tam s tím. UTZ pak dělal až za14 dní. Takto brzo nemůžeš cítit pohyby. Pokud jsou testy negativních těhotná nejspíš nebudeš pokud máš pořád obavy tak k DR nebo si zaplať krevní test.

ladyhacek
2. bře 2018

@deborah1234 nevím co přesně tě vede k podezření že jsi těhotná. Mamky známé dcera však před Vánoci nečekaně porodila. Brala HA, menstruovala a ani břicho ji nenarostlo. Pokud máš jinak posazenou delohu nemusíš ani moc cítit pohyby. Takže je možné všechno. Ale po negativních testech a MS ke šance opravdu malá

deborah1234
autor
2. bře 2018

@ladyhacek no já jsem mu říkala, že se bojím, jestli nejsem, ale že jsem dělala testy a ty byly negativní...
Mám divný břicho, bolí mě záda a jakoby i pánev a něco co nevím co je

tynka9
2. bře 2018

Tvoje příznaky jsou podle mě jen nervozita a přílišné sledování, pokud už jsi jednu ms měla, testy máš negativní, tak se nestresuj a tolik se nepozoruj. Bude to podle všeho v klidu. Pokud chceš, udělej si třeba o víkendu nebo v pondělí ještě jeden test, ale spíš bych si myslela, že ti ms normálně do té doby dorazí.

@jezz1e atb snížit účinek antikoncepce opravdu můžou. Při metabolismu antiko v těle dochází k tomu, že střevní mikroflóra určitým mechanismem způsobí, že se antiko, která už se má vyloučit pryč z těla, znovu vstřebá a vrátí do oběhu. Tím, že atb vymlátí střevní mikrofloru, tak k tomuto zpětnému vstrebaní nedojde, antiko se vyloučí hned a tím pádem je i účinek menší...

deborah1234
autor
2. bře 2018

@tynka9 tak už začínám trošku krvácet, byla jsem na záchodě a trochu krve už tam bylo. Nevadí, že předchozí MS krom té poslední jsem začala krvácet až odpoledne? A teď najednou už ráno?

priefi
2. bře 2018

@deborah1234 dokud se Ti neustali HA, lepsi to nebude... bud zmenit HA, ktera Ti lepe sedne, nebo nebrat HA vubec a chranit se jinak. Tehu gyndar zjistuje utz pres pochvu a odbreme krve na hcg (nekdy odbery nejsou)... Nejsi tehotna, klid 😉

priefi
2. bře 2018

@deborah1234 ja prala HA 9 let, vychazelo to na patek a obcas to bylo rano, obcas kolem poledne, sem tam vecer, parkrat se stalo,.ze prisla az v sobotu rano a nekdy byla nedockava a uz se objevila ve ctvrtek 😉

deborah1234
autor
2. bře 2018

@priefi taky mi to vychází na pátek. Pokaždé to ale přišlo odpoledne a teď tahle a předposlední ráno

deborah1234
autor
2. bře 2018

@priefi doktor mi právě utz nedělal, jen prohlížel zrcátkama,..

priefi
2. bře 2018

@deborah1234 mno... tak to odbyl 😆 ale asi jen proto, ze jsi mela negativni tt. Kolik Ti je vlastne let? Mam takovy hloupy dotaz.... nepouzivas nahodou jeste jeden nick? 😎

deborah1234
autor
2. bře 2018

@priefi je mi 17 a mám jen tento účet. Víc ne

priefi
2. bře 2018

@deborah1234 jedna slecna tady ma stejne problemy jako Ty 😉 Takze pokud to nejsi Ty, coz pises, ze ne, tak to je krasna ukazka toho, jak HA funguje 😉

priefi
2. bře 2018

@deborah1234 Ale je fakt, ze ja jsem takove starosti nemela. HA jsem zacala brat jeste pred zacatkem intimniho zivota, takze jsem byla klidna a nastvana, co se mnou HA dela 😉

deborah1234
autor
2. bře 2018

@priefi takže těhotná opavdu nejsem? A přizná souvisí s Ms nebo i s nemocí?

priefi
2. bře 2018

@deborah1234 nejsi tehu 😉 neboj 😊

patmouse
2. bře 2018

Ty jsi troll vid? Jinak vazne nevim. 🙈

deborah1234
autor
2. bře 2018

@patmouse ne, nejsem..

jezz1e
2. bře 2018

@tynka9 Nejsem lekar, ale shodou okolnosti jsem v casopise Tema pred 14 dny o tom cetla clanek, kde to odbornik poprel a tvrdil, ze otehotneni pri brani atb je opravdu zpusobeno tim, co jsem uvedla ( prujem, zvraceni). Samozrejme atb preba k prujmu prispivaji, ale nejsou samotnou pricinou selhani antikoncepce.

deborah1234
autor
2. bře 2018

Taky se mi dost zhoršila pleť...

priefi
2. bře 2018

@jezz1e to jsem zakladatelce uz psala v jine diskusi 😅 atb nejsou primym vinikem, ale neprimym 😉 tak jak pises

priefi
2. bře 2018

@deborah1234 Plet se Ti mohla zhorsit vekem ne HA, za nedlouho by mela HA plet zlepsit. Ja taky v 17 totalni zhorseni pleti ze dne na den, pak HA a po case super plet... tehdy me manzel (tehdy pritel) diky tomu dostal do dost trapne situace, kdy jeho rodice mu kladli na srdce,.ze se ma stravovat jinak lepe a ze nema kourit, ze at se podiva na me, jakou mam krasnou plet... a co on nerekl, tak ja zacnu brat HA jako ona a za par mesicu budi mit taky takovou 😂😂😂 ted se tomu smeji, ale tehdy jsem byla cervena az za usima

alemari
2. bře 2018

@jezz1e atb snižují ha, dokonce na to upozorňuji i gyndaři.

deborah1234
autor
2. bře 2018

@priefi HA už beru přes rok, tak je mito to divné

tynka9
2. bře 2018

@jezz1e já jsem lékárnice, tak snad bych o tom mohla něco tušit 😉 jinak ano, zažila jsem přednášku jedné z českých kapacit na téma lekových interakcí, kde pan doktor říkal, že neexistuje studie, kde by se toto snížení účinnosti potvrdilo, ale na škole jsme se učili to, co jsem zjednodušeně psala výše, a dává mi to smysl. Navíc o případech, kdy žena při atb přes HA otěhotněla, jde docela slyšet (a nemusela mít ani průjem či zvracet). Může to být náhoda, ale dát si pozor snad není taková potíž a jistota je jistota.

tynka9
2. bře 2018

@deborah1234 nezlob se na mě, ale v 17 letech bys už měla vědět, že ženy nejsou roboti a i když berou HA, tak k určitým nepravidelnostě dojít může. A to jestli dostaneš ms ráno nebo večer není nepravidelnost. Za pravidelnou se považuje ms myslím +- 3 dny, takže jsi v toleranci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru