Malinký váček na utz. Můžu být v klidu?

kacenka7801
24. srp 2021

Ahoj holky, dnes sem byla na utz protože všechny testy pozitivní ze začátku duch a neustále čárka zesiluje. Pan doktor řekl, že je vidět zatím jen něco “cosi” jako váček. Byl tam vidět malinkej černej “flek”. Že zatím nedokáže určit týden, jestli bude vše v pořádku apod.
Docela mě tím rozhodil, protože se vlastně nevyjádřil úplně konkrétně. Argumentoval tak že “takovej je život”. Moc se to nepochopila, řekl že tedy jestli to je těhotenství tak je to počáteční, že tam ještě nic moc nevidí a mám přijít až za necelý měsíc. Úplně nevím co si mám o tom myslet. Poslední menstruaci sem měla 3.7-7.7.
Můžete mi prosím říct co si o tom mám myslet, jestli můžu být v klidu zatím? Jestli tedy jsem těhotná tak je to moje první, proto moc nevím co a jak. Předem mockrát děkuji za vaše vyjádření.😊

ivya
24. srp 2021

Pokud nevíš, kdy jsi měla ovulaci, tak se k tomu těžko někdo vyjádří...

Kdybychom to měli brát čistě podle menstruace, tak pokud byla opravdu v červenci, tak by toho mělo být vidět o hodně víc 🤷‍♀️

Stejně tak pokud jsi měla delší cyklus a ovulaci až v srpnu, tak to může být v pohodě. Nezbývá než čekat na další kontrolu, případně si zajít na krev.

kacenka7801
autor
24. srp 2021

@ivya Ovulace mi vycházela cca 17-19.7. Cyklus nemám ješte úplně pravidelný, protože cca před půl rokem sem vysadila HA tak se mi cyklus stále nějak srovnává a není přesný ale je to tak nějak 31 dní.
Každopádně týden po očekávané ms, se mi objevil už mini duch a od té doby každý tt pozitivní a zesiluje.

martulka88
24. srp 2021

@kacenka7801 Ovulaci jsi zjistila BT, ovu testem a nebo aplikace ti ji vypočítala?

kacenka7801
autor
24. srp 2021

@martulka88 aplikace

kacenka7801
autor
24. srp 2021

@martulka88 je to pouze přibližný odhad ale tím že se mi cyklus stále ješte srovnává po vysazení nemám pravidelnou ms a nejspíš tedy asi ani ovu.

ivya
24. srp 2021

Aplikace to nedokáže ani odhadnout... takže opravdu, můžeš být stejně tak v 8. týdnu (a mělo by být vidět i srdíčko), ale zrovna tak třeba jen ve 4. týdnu (a nemůže být vidět nic).

martulka88
24. srp 2021

@kacenka7801 Aplikace je jen průměr - to, že to vypočítalo na 17.-19. tak to může být i zcela nesmysl. Ovulace mohla proběhnout i třeba 30. Ovulaci lze zjistit jen BT, testama a nebo UZ u lékaře. A jsou i anovulační cykly. Ale dle tvé MS by jsi měla nyní být 3týdny od vynechání MS, což už je docela dlouho. A odběr krve na HCG nedělal?

kacenka7801
autor
24. srp 2021

@ivya Myslíte teda, že by jsem měla být zatím v klidu a zatím skočit na krev a vyčkat na příští kontrolu? Jestli ano, tak mě to hodně uklidnilo.

kacenka7801
autor
24. srp 2021

@martulka88 Nedělal, právě se k tomu úplně nijak nevyjádřil. Jen že mám znovu přijít 19.9 a že můžu být úplně na začátku. Přijde mi to ale také zvláštní a právě mám strach, aby vše bylo v pořádku a vyvíjelo se vše tak jak má. Ani se nesnažil mě nijak uklidňovat, řekl jen “ takovej je život” a že to zatím ještě nemám nikomu oznamovat a počkat do toho září.

ivya
24. srp 2021

@kacenka7801 V klidu bych byla v každém případě, ono se to nějak vyvrbí, ovlivnit to nejde...

kacenka7801
autor
24. srp 2021

@ivya Asi mi ani nic jiného nezbývá, pouze čekat max. Na tu krev
Po celou tu dobu sem dělala asi 6 tt a všechny mi vyšli pozitivně. První sem prováděla 10.8 večer a byl tam mini duch od té doby zesiluje.

martulka88
24. srp 2021

@kacenka7801 Ivya má pravdu... Stresovat se nemá smysl. A ty jsi 3.8.MS neměla? Protože by jsi mohla být ve 3.týdnu a to pak opravdu není nic vidět.

kacenka7801
autor
24. srp 2021

@martulka88 Neměla, poslední ms 3-7.7, očekávala sem 3.8 ale nedostavila se. Týden na to sem dělala test a už se mi ukázal duch.

martulka88
24. srp 2021

@kacenka7801 tak jsi mohla mit opravdu opozdenou ovulaci. Musis vyckat, nic jineho nezbyva

kacenka7801
autor
24. srp 2021

@martulka88 Dobrá, děkuju mockrát. Přeji vám krásný večer holky.

pajushka1
24. srp 2021

@kacenka7801 já teda měla poslední ms také 3.7 a na včerejší kontrole u lékaře jsem byla 7+1tt i se srdeční akcí 🤔

kacenka7801
autor
24. srp 2021

@pajushka1 Ale asi máš ms pravidelnou že? Já ji pravidelnou nemám už půl roku od vysazení HA a stalo se mi už, že mi ms i jeden měsíc úplně vynechala, proto úplně nemohu říct ani délku cyklu apod.
No uvidíme v tom září, nic jiného mi nezbývá. Ale děkuji za komentář🙂

mishulka26
24. srp 2021

@kacenka7801 taky jsme měla poslední MS 3.7 dnes jsem byla na kontrole a těhotenství potvrzené i se srdeční akcí. Sice je podle ultrazvuku o 4 dny mladší než by mělo být podle MS, ale jinak nic. U tebe buď byla ovulace později nebo se to bohužel nevyvíjí dobře, bohužel i to mám za sebou jak říká tvůj doktor takový je život.

kacenka7801
autor
24. srp 2021

@mishulka26 Můžu jen doufat, hold musím jen čekat do toho 19.9 pak uvidím no. Nervózní jsem to každopádně ale bohužel opravdu musím jen čekat i když to je na psychiku docela záhul protože to už těch 14 dní tajim, myslela sem si že zítra udělám přítelovi na našem výročí překvapení ale bohužel. Teď zase necelý měsíc čekat a vyrovnávat se se vším sama je to těžké. Když teď nevím, nechci to oznamovat kdyby nedej bože bylo něco špatně aby to pak přítel špatně snášel a byl zklamanej.

mishulka26
24. srp 2021

@kacenka7801 nevím jestli to je dobrý nápad být na to sama. Z mojí zkušenosti vím, že je lepší o tom s někým mluvit a mít to s kým sdílet. Věř mi jaké to je když nevíš jak to dopadne. Kdyby to nedopadlo a ty třeba musela na revizi tak mu to vysvětlíš jak? Podle mě by to vědět měl, přece jen je to i jeho dítě.

martulka88
25. srp 2021

@kacenka7801 Určitě bych to partnerovi řekla a i s tím, že to nemusí dopadnout. Protože nikdy není vyhráno do porodu. My jsme s mužem zažili to, co žádná nechce a o syna přišli na konci těhotenství. A ač všichni v rodině tu pro nás byli, on mi byl tou největší oporou a já jemu. Jinak ještě máš možnost si jako samoplátce zaplatit odběr krve na hormon hcg. Ale je potřeba na to jít dvakrát. Dle toho budeš vědět, jak se těhotenství vyvíjí.

kacenka7801
autor
25. srp 2021

@martulka88 O tom už sem s kamarádkou mouvila také, asi máte pravdu a na tu krev si skočím. Teď jste mi dali do hlavy brouka s tím mu to říct. Já mu jen chtěla udělat hezké překvapení, když by to bylo naše úplně první.

mishulka26
25. srp 2021

@kacenka7801 já to chápu jenže si vezmi, že se teď budeš měsíc trápit jestli to vyjde nebo ne a jemu to pak třeba bude divný, že tě něco trápí a on neví co.

kacenka7801
autor
25. srp 2021

@mishulka26 asi máš pravdu, jen bych si chtěla zajít na tu krev aby mi řekli z krve výsledky. Myslíš že budu mít výsledky třeba do dvou hodin?

lenula02
25. srp 2021

@kacenka7801 To těžko říct, každopádně jeden odběr nestačí. Musíš mít alespoň dva v rozestupu pár dní, aby bylo vidět zda skokove stoupá... To je důležité, pokud stoupá ale pomalu tak je to špatně 🥺🥺. Pokud máš cykly třeba 33 dní tak mohla být OVu reálné kolem 20-22 dne. Takže to může být ještě dobré.

agony28
20. zář 2021

@kacenka7801 ahoj jak jsi dopadla

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru