5+0, lehké špinění, HCG z krve pozitivní na UTZ ještě nic. Podobná zkušenost?

alexsan
2. říj 2020

Omlouvám se, jestli je tu již podobná konverzace, ale chtěla bych se zeptat, jestli máte některá podobnou zkušenost. V březnu jsem prodělala samovolný potrat v 9tt a nyní po 4 měsících se opět zadařilo. 9 dní zpoždění 3 pozitivní testy se sílící čárkou. Jen včera mě začaly bolesti v podbřišku a ráno jsem začala špinit. Byla jsem u doktorky, mám vysokou sliznici, ale zatím váček vidět nebyl. HCG mám v normě a v úterý jdu na další kontrolní HCG a UTZ. Doktorka to moc pozitivně nevidí, ale já si říkám, že naděje je asi vždy a našla jsem, že někdo špinil nebo v 5+0 na UTZ taky nic neměl a nakonec to dopadlo dobře. Moc děkuju

rebekabebe
2. říj 2020

@alexsan určitě tam naděje je 😊 špinění mají spoustu těhotných žen a s tím ultrazvukem... Mohla být ovulace později dokud úplně nekrvacim vždy je naděje ❤️ budu ti držet palečky 🙂

ajja87
2. říj 2020

Já to měla teď úplně stejně, jen teda nevím co si představit pod pojmem HCG v normě? Já měla neco přes 3000 jednotek.... Jinak už jsem 18 týden... U dr jsem tehdy dostala utrogestan na udržení...

alexsan
autor
2. říj 2020

@ajja87 no prý ho mám pozitivní, přesnou hodnotu mi neřekli a já se blbka nezeptala, jen je potřeba prý počkat na to srovnání v to úterý, jestli poroste předpokládám...budu muset doufat, že to bude v pořádku...zatím prostě pozitivní HCG, vysoká sliznice (to je jediné pozitivní, co mám...to špinění mě trošku děsí no...po tom samovolném potratu v tom březnu se bojím no... vím, že se určitě někdo trápí delší dobu a mimčo nejde, ale na tu psychiku je to hrozné, jestli by to byl další potrat, tak nevím, jak si ji udržím pozitivní.. :( jo utrogestan jsem dostala taky a odpočívám...

ajja87
2. říj 2020

@alexsan jo ja taky prodělala samovolny potrat a teď dva roky snažení, takže tě úplně chápu... Neboj bude to dobrý, pokud už nespinis, tak sr jednalo určitě o uhnizdovani...

alexsan
autor
2. říj 2020

no začala jsem špinit dnes ráno a ještě pořád trochu jo...ale musím čekat...zkusím myslet pozitivně...jen se bojím 2 potraty už nejsou dobré, i když stále nemusí znamenat to nejhorší...tohle je fakt strašně těžké no....

rebekabebe
2. říj 2020

@alexsan vím jak se cítíš taky mám za sebou dva potraty takže teď se bojím jak to dopadne ale jestli se bojíš moc tak jdi do nemocnice oni se kouknu vše zkontroluji nikdo ti za to ne utrhne hlavu ❤️

alexsan
autor
2. říj 2020

@rebekabebe byla jsem dnes ráno u svojí doktorky, tak počkám, jestli to nezačne být krev, tak to asi zvládnu a budu doufat...jinak to HCG mám 580 prý to je adekvátní, ono to rozpětí je tam obrovské, co je vlastně v normě, teď jsem na to koukala...a každá to má jinak...ale jak se říká naděje umírá poslední a u mě nějaká určitě je...držím tedy palečky, aby to dobře dopadlo, ale čím dál tím víc věřím tomu, že to je prostě příroda a nic moc s tím neuděláme...mě teda doktorka říkala, že už bychom to řešili více po 2 potratech, abychom vše vyloučili, ono to té psychice pomůže, asi budu víc v klidu, když budu vědět, že je vše ok a není v tom třeba genetika a jen to prostě nevychází z nějakých běžných normálních důvodů...podle mě je hrozné, že i 3 potraty jsou brané jako náhoda...

mamikry
2. říj 2020

@alexsan já jsem začala spinit v 5+0, špinila jsem týden v kuse. Na UZ 5+4 jen váček. Spinění ustalo, potrat se nerozjel, za to přišly brutální nevolnosti. Na další kontrolu jdu až za týden, to budu cca 10. týden. Nevím, jak na tom mimčo je, ale soudě podle toho, jak mi je, to špinění patrně přežilo.

kate013
2. říj 2020

Ja měla hCG 3300 a nebyl vidět gest. váček...až na další kontrole byl vidět jen váček, takže zatim klid, rozhodně šance je❤️ na špinění můžeš Ascorutin, je volně prodejný 🙂 držím pěsti, ať je to krásné prospívající tehulkovani✊❤️

alexsan
autor
2. říj 2020

@mamikry tak to budu stejně...dnes jsem jsem 5+0 a jen vysoká sliznice bez váčku, a v úterý budu 5+4, tak uvidíme, bude se dělat další HCG...je to strašné...to vám řeknu...aspoň, že to HCG prý odpovídá i když bude záležet na tom jak vyroste do úterý a jestli...

alexsan
autor
2. říj 2020

@kate013 no říkám, koukala jsem na nějakou diskuzi a tam to byly hodně odlišné hodnoty HCG, takže to asi nic neříká, každá to má opravdu jinak...budu věřit, že to bude ok...ale ten strach je obrovský, vím, že tomu neprospívá, ale je hrozné si to nepřipouštět a být pozitivní.... moc děkuju ❤

kate013
2. říj 2020

@alexsan přesně tak, ta hlava dělá hrozně moc...na to špinění si kup ten Ascorutin, prý to špinění v období menzesu může být jen hormonální, nemusí to znamenat to nejhorší... Mě 3 dny hospitalizovali s podezřením na mimoděložní těhotenství, protože nic neviděli...

rebekabebe
2. říj 2020

@alexsan tak já mám zasebou SP a ZT a od narození vrozenou genetickou vadu takže musím běhat po doktorech těhotenství se také teď zjistilo z odběru krve řekli mi že HCG je 13 tak sem si po pár dnech dělala test a pozitivní ve středu HCG 120 takže roste takže čekám a 14. na sono jen se musím hlídat jakmile přijdou bolesti hned nemocnice.... Ale každopádně psychika dělá hodně

mona91
2. říj 2020

@alexsan drzim palce. Jak píšeš dle hcg se nedá moc řídit respektive ne z jedné hodnoty. U prvního jsem mela hcg 17 a to jsem mela po vynechání MS uz 5 dni, na testu pouze duch po 30 minutách. Na ultrazvuku nic jen vysoká sliznice. Dva týdny na to vacek a ted mi z toho vácku doma beha 1,5 rocni syn😉

alexsan
autor
2. říj 2020

@rebekabebe tak budu moc držet palce, že to bude v pořádku... Já si to radši nechci představovat, že to teď taky nevyjde, i když to nic nemusí znamenat, to čekání, než to pak zase vyjde a ani ty 2 čárky vlastně ještě neříkají nic, ten první trimestru je fakt loterie... :(

alexsan
autor
2. říj 2020

@mona91 jj, ty hodnoty můžou být různé, stejně jako to, co je vidět na UTZ.. Budu věřit, že to bude dobré, přijde mi, že to špinění ustupuje...no v úterý budu moudřejší... Člověk asi nesmí přestat věřit, ale když to podruhé nevypadá ideálně, tak už je to těžké říkat si, bude to dobré... Do toho kromě častého curani a teoaku citlivých bradavek, nemám moc příznaky, ale to taky nic neznamená... No uvidíme no, moc dekuju

rebekabebe
2. říj 2020

@alexsan přesně je to buď a nebo hlavně zachovat chladnou hlavu bez stresu a uzcite nám to vyjde ❤️

mzacikova
2. říj 2020

Já špinila 2x po vyšetření a taky kolem data ms, takže to může být normální a v pořádku ❤

rebekabebe
3. říj 2020

@alexsan jak jsi na tom dneska? 🙂

alexsan
autor
3. říj 2020

@rebekabebe ahoj, no beru ten utrogestan 3x2 zavádět a přijde mi, že dnes už je to špinění prakticky pryč, ani v rámci toho zavedení skoro nic...tak věřím, že to přestane úplně.. Hodně tedy odpočívám.. Břicho neboli, tak snad v úterý bude něco už vidět a HCG vyšší... Moc dekuju za optani❤️

lucca35
3. říj 2020

@alexsan já měla HCG 110,na UZ nic, Mudr že to nadějně nevidí, po 2dnech HCG 200neco a stejně na UZ nic. Neves hlavu,dnes 19tt a vyjádření Mudr, zjistila jste to dřív než naše přístroje. Držím palce 🍀

alexsan
autor
4. říj 2020

@lucca35 no já stále doufám, špinění ustalo a bolesti taky nemám...jen zase cyklus mám většinou pravidelný, kdy jsem měla ovulaci přesně nevím, třeba byla později, ale asi to není tak pravděpodobne, jako u nepravidelných cyklu. Já stále doufám, 5+0 je začátek, tak třeba jen prostě ještě nebyl vidět...stát se to asi může. Moc dekuju

rebekabebe
4. říj 2020

@alexsan tak to jsem ráda mě v pátek začali bolesti takže jsem od pátku v nemocnici a každé dva dny mi berou krev kvůli HCG počítám že v úterý už se objeví na ultrazvuku zatím jsem na začátku HCG jen kolem 500 což ještě nebude nic vidět takže čekám až budu mít přes 1000 a ukáže se to v děloze 😊

nita1984
4. říj 2020

@alexsan na UTZ je něco vidět od hodnoty HCG minimálně 1000. Takže moc držím palce

alexsan
autor
4. říj 2020

@rebekabebe no já měla v pátek 580 no... Ale doktorka říkala, že v 5+0 by měl být už maličko vidět vacek nebo něco... Tak uvidím v úterý, to se to rozhodne, to budu 5+4...bolesti nemám, ale dnes jsme se byli jen projít a měla jsem lehce hnědé spíš béžové špinění, ale jen trošku, tak uvidíme no...jak jsi psala, dokud člověk nekrvaci, tak naděje je... Tak taky moc držím palečky... Když to v úterý nedopadne, snad ne, ale i kdyby tak to budeme hned řešit, chci vyloučit zdravotní příčiny, štítnou mi doktorka dělala u toho prvního potratu, tak bychom šli na tu genetiku, abychom to pak řešili co nejdříve správně... Ale stále doufám... Drží mě nad vodou, že je to spíš lepší... I když nevím, jestli je normální v 5+0 mít HCG 580, co by mělo a zároveň by na UT mělo už něco být... Trošku jsem zmatená... Jak jsem psala cyklus mám pravidelný, tak to špinění asi nebylo uhnizdovani... Doktorku znepokuji hlavně ty bolesti co jsem měla, ale to už naštěstí není... Tak taky držím palecky

rebekabebe
4. říj 2020

@alexsan Mě dnes oznámili že je to pravděpodobně ne prosperující těhotenství ale pořád doufám v pátek mi ve 23:00 brali krev HCG dvojnásobné 230 dneska ráno v 6 mi brali krev a HCG prý kolem 300 takže já doufám že za to menší HCG může to že mezi odběry nebylo 48 hodin ale 31 hodin tak uvidím

kuttu
5. říj 2020

@rebekabebe Hcg stoupá velmi pomalu,ja v 5 tydnu mela na uzv váček v 6+1 cosi se srdeční akcí...ale držím pěsti,ono je to buď a nebo

rebekabebe
5. říj 2020

@kuttu doteď se mi HCG zdvojnasobovalo já mám nepravidelný cyklus takže člověk nikdy neví kdy přišla ovulace ono je to hodně brzké těhotenství no uvidím zítra zase krev uvidí se jestli se to zvedá

alexsan
autor
5. říj 2020

@rebekabebe budu držet palce, já uvidím zítra tajne doufám, ale bojím se...ono by to HCG na začátku mělo růst pak rychle ne? Zítra jdu na UT a taky krev, ale bojím se, že když nebude nic vidět, tak už to bude špatně znamení...priznaky žádné taky nemám, kromě častější potřeby na záchod, to mi taky moc nepomáhá...tak už musím vydržet do zítra....u mě je horší, že ten cyklus mám fakt 28 a chodo skoro na den, takže tam není moc pravděpodobně, že by to bylo mladší těhotenství... No uvidíme... Držím palce

kate013
5. říj 2020

@alexsan neztrácej naději❤️🙏já mám taky cyklus pravidelny a těhotenství bylo mladší a hCG jsem měla vysoký a taky nebylo nic vidět na utz.. mě drželo nad vodou jen to, že to nebylo vidět ani ve vejcovodu..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru