Můžu být těhotná, když mám tak nízkou bazální teplotu?

leniiid
14. zář 2016

Ahoj už přes 3 měsíc se s přítelem snažíme o dítě a pořád se nedaří.Měřím si banální teplotu,zkouším čípek,sex máme co druhý den.posledních 5 dní mám bazalku 36,5 a uz asi 3tí den mě hrozně bolí na levé straně v podbřišku a mám takove divné pocity jakoby na zvracení ale hned to přejde.Nevím jestli si to jen nevsugerovávám nebo jestl můžu být vůbec těhotná když mám tak nízkou tu teplotu?

emysicka
14. zář 2016

Zkuste k bazální teplotě taky ovulační testy 🙂 ... Graf mi připadá trochu zmatený, nepoznám tam nic 🙂 ... Taky se snažíme o mimčo. První bylo hned a druhé taky hned a první měsíc potrat, teď se dnažíme 3 měsíc a zatím nic. Kyselina listová je dobrá, hodně radí i kontrzhelový čaj 🙂 ... přeji brzké těhotenství

leniiid
autor
14. zář 2016

@emysicka děkuji za radu..právě že to je takove zvláštní ten graf... Vypada to jakoby 7.9 byla ovulace ale nevím.. A že třetí den me pobolívá podbřišek mi taky nepříjde normální 😔

emysicka
14. zář 2016

@leniiid no já na radu maminek tento měsíc piju ten kontrihelový čaj, ovulku jsem poznala i bez testu (ale dělam je 🙂 ), pobolívalo mě přicho a už jsem 6 dní od ovulace a bricho pobolívá pořád 🙂 ... Jak dlouho máte do MC? ....

leniiid
autor
14. zář 2016

@emysicka no ja ten MC mám taky takový nepravidelný jednou mám cyklus 42 pak 34 jindy 38.. Minulý měsíc jsem měla 34 a kdyby teď taky tak měl být tak to vychází na příští tyden v pátek

emysicka
14. zář 2016

Takže jako já 🙂 , taky to přijde jak se MC zachce.... Zkuste vydržet ještě týden a udělat test 🙂 ... ikdyž já mám co říkat, nejraději bych test udělala už dnes 🙂 , tak jsem nedočkavá 🙂

leniiid
autor
14. zář 2016

@emysicka no máme to stejně s tou nedočkavostí 😄 myslíte že je nějaká šance že se zadařilo? Podle příznaků... Nemám třeba že bych cítila pachy nebo že by mě bolely prsa..tak nevím ... Taky mi příjde že bazalni 36,5 je podle mě málo ne ? Ikdyž je fakt že celý měsíc mám +- takhle krom toho 7.9 jak vidíte na obrázku..

emysicka
14. zář 2016

bazalní teplotu má každá jinak, a těhotenské příznaky (nevolnost a pod.) jsem třeba já měla až v 2 měsíci ... Taky sexujem co 2 dny, takže si myslím že šance tu určitě je celkem slušná 🙂 ...

leniiid
autor
14. zář 2016

Tak uvidíme 😊 nejlepsi je že já na ten sex mám chuť každý den a ne jen proto,že bych chtěla dítě 😄 ta chuť u mě dřív nebývala..

emysicka
14. zář 2016

@leniiid tak to je dobře ne 🙂 , rozhodně lepší než se nutit do sexu kvůli mimču 🙂 🙂 .... třeba je to opravdu příznak a zadařilo se 🙂 ... každopádně vám to přeji, a dejte vědět jak to dopadlo (klidně písněte i kdykoli na pokec, třeba nám to čekání rychleji uteče) 🙂 🙂 🙂 ... jo a tu kyselinu berete? Pomáhá k dělení buněk, proti vrozeným vadám apod. ...

leniiid
autor
14. zář 2016

@emysicka brala jsem ji asi půl roku zpátky kvůli vag.zánětům taky Wobenzym sem brala ale teď beru jen Wobenzym a gynex..zajímalo by mě jestli kdyz tu ovulaci mám tak vajíčko má prasknout ne? Nebo jak to je 😄 jestli se u mě děje vše jak má...

emysicka
14. zář 2016

@leniiid no pri ovulaci praskne folikul a uvolni se vajicko. ale je to takovy maly zazrak, i u zdravych lidi to nekdy trva i nekolik mesicu 🙂 ... nebojte urcite je vse vpohode a tak jak ma byt. ten gynex si hodne maminek chvali 🙂

leniiid
autor
14. zář 2016

Tak uvidíme 😔 jako jsem ještě dost mladá takže hodně lidi říká že mám ještě čas,ale když to tak člověk cítí tak co že 😊

emysicka
14. zář 2016

urcite, a hlavne kdyz to chcete oba, nevidim duvod proc cekat 🙂

leniiid
autor
14. zář 2016

Děkuju 😊 ale to čekání je hrozné a pak zase budu zklamana 😔

petrynka
14. zář 2016

Patřím mezi ty šťastné matky. Bazálku si měřím cca 3 roky a naprosto vím, kdy mám ovu. Krom bazálky hmatám čípek (když se ovu blíží je otevřený a měkký), a mrknu i na hlen (cca 2dny před a po ovu je tekutý jak bílek, teče- pocit vlhka jak při vzrušení). Pro jistotu dělám občas i ovu test (nejvíc se mi osvědčil https://www.docsimon.cz/zbozi/ovulacni-test-wom...). Pokud máš v hlavě kodované, chci dítě jdeme sexovat, není to dobré. Partner to bude brát jako povinnost a to je cesta do pekel.

petrynka
14. zář 2016

co se týče tvého záznamu, když se v tom vyznáš proč ne. já používám tabulku viz foto, je to celkem přehledné.

chelsi
14. zář 2016

@leniiid dle teplot na obrázku bych spíš řekla, že ovulace ještě neproběhla a píchání v podbřišku bude spíš ta blížící se ovulace.

petrynka
14. zář 2016

bolest v podbřišku- blížící se ovulace, tvůj graf- ovu by mohla být 7., záleží, jak vysoké jsou další měření. Po ovu by se měla teplota zvýšit a být vyšší.

nikynikol25
14. zář 2016

Ahoj,chtěla bych se zeptat,naposledy jsem měla MS 2.9 a zítra by měla přijít ovu,ale už 3 dny mě bolí břicho,občas válečník jak kdyby měla přijít MS,zlem mám takový bílí a trošíčku tekutý,nevím jestli to může být příznak ovu,snažím se o miminko přes rok a pořád nic.Doktor řekl že jsem v pořádku,teď 3 měsíce Ms je pravidelně,předtím jsem vynechavala ob měsíc.Děkuji za radu

petrynka
14. zář 2016

Teď máš 13.den cyklu, ovu by se měla blížit(hlen by měl být tekutější, dá se natáhnout, netrhá se, průhledný), bolest v podbřišku taky tomu nasvědčuje. Zkus ovu test, nebo měřit bazální teplotu. Dobré info na http://www.rodina.cz/clanek3633.htm

leniiid
autor
14. zář 2016

@petrynka v hlavě kódované nemam ze chci dítě .. Jako jo chceme ale není to úplně tak že za každou cenu..říkám si že když ne teď tak za měsíc nebo za pul roku to už je jedno ... A sex máme protoze chceme,ne proto že mam ovulaci nebo že musíme... Já tu ovulaci stejně nepoznám takže to je jedno 😄😄 hlen sem nikdy nezažila že by se dal natáhnout a podle čípku to taky nepoznám.. Teď mi spíš přijde že je vysoko a docela tvrdší než kdy jindy .. A vzhledem k tomu že mám nepravidelné cykly tak vubec nevim kdy MC příjde ani kdy je ovu.. Dnes ráno jsem mela bazalku 36,6 takže vyšší než dny předchozí

petrynka
14. zář 2016

@leniiid tak to je fajn, že máš k tomu takový přístup, tak to asi má být. Ovu jsem taky nepoznala, dokud jsem nemusela řešit, že další dítě nechci a hormony nesmím. Ale pak jsem začala se o to zajímat a jde to. Hodně jsem četla, nechci poučovat, ale pomoci. Pokud máš čípek tvrdý ovu není. Čím je čípek měkčí, ovu se blíží. Na netu dobře popsané. http://www.podpora-plodnosti.cz/cervikalni-hlen... . O hlenu jsem taky nevěděla, že existuje- furt jsem si myslela, že mám nějaký výtok, a když to ze mě skoro samo vyteklo, jsem si myslela, že jsem se nevím, jak vzrušila a ono to bylo hlen při ovu- ten nejplodnější 😎 .

leniiid
autor
14. zář 2016

@petrynka no a co si myslíš o tom ze asi 4 dny mám teplotu 36,5 bolelo me na levé straně podbrisku nekdy i bodalo,hodne se mi říhá a včera se mi z toho dokonce natahlo až do pusy.dneska uz to pichani neni na levé straně ale spiš tlak uprostred břicha

petrynka
14. zář 2016

@leniiid podle tvého grafu si myslím, že si ovu měla- 7. jsi měla 36,3, od té doby máš teplotu vyšší. Pokud tomu tak bylo, tak plodné dny jsi měla od cca 6. do 10. To jestli jsi v tom- musíš asi počkat na test nebo na MS. 😒 S tím říháním těžko posoudit- můžeš mít třeba pálení žáhy. Jestli to je způsobené otěhotněním- nevím, já nic takového nezažila, nebylo mi zle, neměla jsem chutě.

leniiid
autor
14. zář 2016

@petrynka děkuji moc 😊 počkám a uvidím díky

leniiid
autor
15. zář 2016

Dnes 36,7 a ráno bílý krémový výtok? Znamená to něco ?

chelsi
15. zář 2016

@leniiid že jsi po ovulaci 🙂

leniiid
autor
15. zář 2016

@chelsi takže když jsme se s partnerem milovali obden někdy i každy den tak by mohli znamenat že se povedlo a jsem teď těhotná?

chelsi
15. zář 2016

@leniiid ano, nicméně i tak je šance třeba jen 20 %. Já třeba během posledního roku neotěhotněla, ale dlouho se mi na druhou stranu srovnával cyklus. Každopádně držím palce. Když to nevyjde, může to vyjít další měsíc 🙂

leniiid
autor
15. zář 2016

No je fakt že já mam jednou cyklus 38 pak 34 někdy pres 40.. nikdy nevím kdy to přijde a hodně jsem se léčila i se záněty

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru