Opožděná ms, na ultrazvuku nic. Jsem těhotná?

enifea
27. kvě 2020

Dobry den. Mam velky dotaz. Dneska jsem si delala dva testy od intimed a oba vysli pozitivni. Ale minuly tyden v patek jsem byla u doktora a nic na ultrazvuku nevidel. Mesicky se mi zpozdili o 6 dni. Je muzne ze jsem tehotna nebo to byl jenom falesny testy ?

enifea
autor
3. čer 2020

@lexa2000 zatim nic. Jsem doma a cekam co mi napisou z prace.

enifea
autor
3. čer 2020

@lexa2000 tak jsem dneska volala nasi vedouci na personalnim oddeleni a ta mi rekla ze pro me nema zadnou praci a ani mit nebude kvuli te situaci ktera je ve svete a ze budu doma na 60%, 100% mi ted proste nemuze dat. Ze jsem sice tehotna ale ze muzu normalne delat na smeny tjn. nocni, odpo, ranni a nejlepsi by bylo jit na rizikove.

lexa2000
3. čer 2020

@enifea jako tehotna mám pocit že dělat nemůžeš urcite😤😤 takže ti udělali to co mě, doma za 60 procent na neschopence 😂 i když správně by ti měli dát 100 procent. Kdyby jsi byla fakt mrcha, můžeš je za to i udat jsem se dozvedela😂

blondynka400
3. čer 2020

@enifea práce skladníka se obvykle s těhotenstvím nevylučuje. Ale ono je skladník a skladník, záleží co přesně děláš.
Když chceš, tak samozřejmě můžeš dělat normálně včetně směn, ale nutit tě k tomu nesmí. Máš nárok na 8 hodinovou denní směnu a žádné přesčasy. Určitě by nebylo nejlepší jít na rizikové, možná pro ně, ale pro tebe ne.
Na 60% platu tě teoreticky můžou doma nechat, ale jde o to, jestli má firma stále omezený provoz a těch lidí je doma víc. Jenom tedy jedinou takto nechat doma určitě nemůžou.

blondynka400
3. čer 2020

@lexa2000 koho můžeš udat, zaměstnavatele, že ti doporučí jít na rizikové těhotenství? To by mne zajímalo, jak by se to v praxi dokázalo 😀 Za mne by se spíš měli zpovídat doktoři, kteří rizikové napíšou, ač není důvod. Ty bych udala hned 😀

lexa2000
3. čer 2020

@blondynka400 já o tom četla nějakou diskuzi kdysi dávno. Prý je můžeš udat za to že ti neposkytli 100 procent platu 😂😂😂 a důkaz asi ten že ti přijde 60 procent platu a ne 100😂 ale nevím, možná je to blbost 😂

blondynka400
3. čer 2020

@lexa2000 tak 60% platu jde jen teď v době koronaviru, jinak je to nemožné 😀 Tak udat můžeš cokoliv a kohokoliv, ale neřekla bych, že je to reálné...

lexa2000
3. čer 2020

@blondynka400 asi máš pravdu ale zase jak píšeš, u nás můžeš udat asi kohokoliv za cokoli

blondynka400
3. čer 2020

@lexa2000 tedy takto, jde všechno, ale reálný základ proto není. Ale tak nejsme na tom ještě tak zle, jsou státy, co jsou na tom hůře 🙂

lexa2000
3. čer 2020

@blondynka400 to je pravda ano

enifea
autor
4. čer 2020

@blondynka400 tak co by bylo tedy nejlepsi ? Jit marodit nebo se s nima hadat aby mi dali jinou praci ? To co delam je nebezpecny pro mimco, protoze zvedam tezky bedny ktere vazi az 30 kilo a kdyz me daji “jinam” tak budu prekladat z bedny do bedny cast vyfuku ktera je tez tezka.

mari2
4. čer 2020

@enifea dala bych ji nějaký článek nebo něco (s odkazy na zákony), kde jsou ta omezení. Ani noční ani tahat 30kg po tobě chtít fakt legálně nemůžou. A poslat jim to na email, ať odpoví stejně. Černé na bílém. Klidně řekni, že si se ptala doktora, a že řekl, že máš právo na jinou práci /plný plat...

enifea
autor
4. čer 2020

@mari2 to uz jsem ji rikala a ona mi narovinu rekla, ze mam jit na rizikovy. Ze ted pro me proste nic nema a mit nebude. A ze muzu jit delat normalne nocni.

lexa2000
4. čer 2020

@enifea záleží na tobě, jestli se s nimi nechceš hádat a fakt pro tebe práci nemají tak zkus tu neschopenku🤷‍♀️

mari2
4. čer 2020

@enifea chtěla bych to písemně. Říct ti to může, ale je to pro ně jen jednodušší, legální to není. Ale chápu, že je to složitější se se zaměstnavatelem dohadovat, než jen komentovat na MK.. 😔

enifea
autor
4. čer 2020

@mari2 uz jsem volala na odbory, zjisti co a jak a zacne se to resit. To co mi ona rekla je blbost.

mari2
4. čer 2020

@enifea to rozhodně blbost je. A myslím, že to ví...

blondynka400
4. čer 2020

@enifea nehádala bych se, proto není důvod, ale stůj si za svým. 30 kg bedna opravdu není práce ideální pro těhotnou. Ta část výfuku, záleží kolik váží, jak je to statická práce... I
S kým z HR jsi mluvila? Chce se domluvit s nejvyšším člověkem v HR, přes odbory bych nešla, to je pro mne až poslední možnost, ale já toto asi vidím z jiného pohledu.

@mari2 určitě to ví, ale ono někdy firemní politiky jsou zvláštní. Ono zase na druhou stranu dost často o požadavky těhotných jsou hodně mimo (tím nemyslím tazatelku této diskuze).

enifea
autor
4. čer 2020

@blondynka400 mluvila jsem primo s vedouci HR a ta mi hned rekla jdete na rizikovy.

blondynka400
4. čer 2020

@enifea tak pro ní je to jednodušší cesta, než pro tebe hledat vhodnou práci. I tak bych jí zkusila kontaktovat na podruhé, s tím, že to co ti řekla, není pravda. Že rizikové těhotenství nemáš, předat jí potvrzení o těhotenství a s tím, že žádáš o práci vhodnou k tvému stavu. A jestli to máš "pojištěné" odbory, mělo by to být v pohodě

enifea
autor
8. čer 2020

@blondynka400 odbory mi rekli to same. Ze by bylo nejlepsi jit na rizikove.

blondynka400
8. čer 2020

@enifea počkej to si děláš legraci.... Co to máte za odbory?😂😂

enifea
autor
9. čer 2020

@blondynka400 Ja jsem ho vubec nepochopila. Tvrdil mi, ze THP jsou porad doma na 60%, ale sklad a vyroba uz jede v plnym. Ja jsem skladnik a vubec me THP nezajima. Rekl ze v kanclu prace neni a ze jestli chci tak mam jit delat to co delam ve skladu, takze tahat ty bedny nebo budu doma na 60%... to je proste nase firma, vsichni tam jsou spolu za jedno, hlavne ze platim odbory....

blondynka400
9. čer 2020

@enifea THP tě sice nezajímá,ale firma tedy stále jede ještě v omezeném provozu, tedy má právo tě též nechat doma na 60 procentech... Bohužel. Jinak ale dobrý odbory no😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru