Plynatost, nafouklé břicho, nechráněný sex. Co si o tom myslíte?

bvl
27. pro 2019

Ahoj všem,
už téměř 3 roky beru HA. 19.12. jsem si vzala první prášek z nového platíčka, 20.12. a 21.12. jsem si prášky vzít zapomněla (2. a 3. prášek v 1. týdnu užívání HA). S přítelem jsem měla od 19. až do dneška (27.12.) styk 2x denně (stále beru HA, ale jinak jsme se nechránili a přítel se také nehlídal). Zhruba od 22.12. mě trápí plynatost (nikdy předtím mě takhle moc netrápila), mám nafouklé tvrdší břicho a dnes jsem zaznamenala na toaletním papíru růžový výtok s nitkami krve.
Někde jsem četla, že se může jednat o nidaci, plánuji si udělat těhotenský test, ale nevím, jaký den ho udělat, zda není moc brzy... Na gyndu už jsem objednaná na 20.1. Žádné jiné výrazné změny zatím nepozoruji.

ivisek7
27. pro 2019

Při vynechání ha samozřejmě k otěhotnění může dojít. Těhotenský test je ideální udělat 14 dní od případného oplodnění...

zajiczek
27. pro 2019

@bvl k uhnizdeni vajicka (nidaci) dochazi ve vetsine pripadech 12.ty az 13.ty den od oplodneni. Nelze proto spojovat tvou plynatost s nidaci, mozna s malou pravdepodobnosti ji lze spojovat s oplodnenim.
Jenze to jsou porad domnenky.
+ Pokud k tvemu oplodneni doslo 19., 20., ci 21., tak je dnes na nidaci moc brzy a spis to vypada budto na rozhozeny cyklus, nebo ti praskla pri styku nejaka zilka v pochve a spinis.

bvl
autor
27. pro 2019

@zajiczek
Nemyslela jsem plynatost, spíš mě vystrašil ten růžový vytok. Dočetla jsem se, že k nidaci dochází někdy už od 5. dne po oplodnění, hodně často 7. den a to už by pak právě sedělo...

jjasmina
27. pro 2019

@bvl No ono ikdybyste opravdu otěhotněla, kdoví jak by to dopadlo, když ste i nadále brala pilulky.. Ale já myslím, že šance na otěhotnění je minimální. Navíc teda já když jsem kdysi zapomněla vzít pilulky, měla jsem taky špinění a těhotná jsem nebyla. Musíte vydržet a počkat jestli to dostanete, pokud ne, udělala bych test.

jjasmina
27. pro 2019

A jinak já teda v takovým začátku těhu žádný příznaky ani neměla

sudylichozrout
27. pro 2019

@zajiczek k nidaci dochazi drive. Zacina uz cca 6. den po oplodneni a trva par dni. Uz 10 dnu od oplodneni embryo produkuje hCG, je tedy implantovane.

zajiczek
28. pro 2019

@bvl vyjmecne a z velke casti u dvojcat.

zajiczek
28. pro 2019

@sudylichozrout ano, ale hCG, ktere by bylo vypozorovano z moci, se nakupi az ten 12.,13. Den. Ono to trva, nez se oplidnene vajicka uplne zavrta a zvysi se tim hladina hCG. Je o tom na netu lekarske vysvetleni v Powerpoint.

zajiczek
28. pro 2019

@zajiczek ale kfyz jsou ta vajicka dve ci vic, znasobi se hCG a proto se to objevuje vetsinou u vicercat.

zajiczek
28. pro 2019

@sudylichozrout jj, to uz je realnejsi. Me se to stalo s prvnim, u druheho jsem ducha (tedy vyssi pritomnost hCG) videla az 14.den.

bvl
autor
29. pro 2019

Tak dnes 29.12. už růžový výtok přešel ve velmi slabé špinění. Také mě trošku píchá v podbříšku. Počkám do 31.12. a ráno chci testovat, abych případně večer nepila. Snad už je možné po 11 dnech po zapomenutí HA něco vypozorovat.

bvl
autor
29. pro 2019

@zajiczek Můžu se zeptat, jaký test je nejspolehlivejsi a kde ho koupit?

zajiczek
29. pro 2019

@bvl to je orisek. Za me stacil DrMax test. Ale nejspolehlivejsi je odber krve. A jeste pockat. 11 den urcite uz bude realnejsi termin.
Osobne spis pridavam hodnotu rozhozenemu cyklu diky vynechani HA. Je to hold chemie a ovlinuje prirozeny chod tela, takze telo asi odpovedelo.

zajiczek
29. pro 2019

@bvl Citlivost testu vybirejte jedine 10.

bvl
autor
29. pro 2019

@zajiczek Dobře, skočím si tedy pro nějaký test s citlivostí 10 a 31.ráno otestuji.
Mně se to rozhození cyklu právě moc nezdá, mám jen slabé špinění a tlak v podbříšku, MS u mě vypadá úplně jinak..

zajiczek
29. pro 2019

@bvl rozumim, zazila jsem podobne priznaky ( a to jsem nebrala HA) zitra uvidite. 😊 Pokud se spineni nerozjede, testovala bych od zitra az do treba jeste 13. Den a pak 15.den. pak uz bych se radsi objednala na gyn.

zajiczek
31. pro 2019

@bvl Jak jste dopadla?? 😊

bvl
autor
31. pro 2019

@zajiczek ze vcerejska test negativni, ale nebyl z rani moci

zajiczek
2. led 2020

@bvl tak uvidite. Dnes bych to taky jeste zkusila. Statisticky je nejvic pozitivnich testu 18 po styku (oplodneni). A staci obden. Koncentrace Hcg v moci se zvysuje po 48h.

bvl
autor
2. led 2020

@zajiczek prestala jsem pro jistotu od 27.12. brat HA a 31.12. jsem dost silne krvacela. Myslim si, ze tehotna opravdu nebudu, test si planuji udelat v dobe, kdy ma prijit MS.

zajiczek
4. led 2020

@bvl To je zrejme nejlepsi rozhodnuti. 👍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru